استرالیا

ویزای ساب کلاس 804 استرالیا

ویزای والدین استرالیا برای پدر و مادرهایی صادر می شود که فرزند یا فرزندانی در استرالیا دارند. در واقع فرزند آنها در استرالیا زندگی می کند و یا اقامت دائم این کشور را دارد و یا شهروند استرالیا است. در این صورت فرزند می تواند به عنوان اسپانسر والدین خود باشد و پدر و مادر او می توانند از طریق ویزای والدین به استرالیا مهاجرت کنند. ویزای والدین استرالیا انواع مختلفی دارد و به چند ساب کلاس تقسیم می شود. در این مطلب به ویزای والدین بازنشسته که ساب کلاس 804 است پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط این ویزا، چگونگی اخذ آن و هزینه های ویزا پاسخ داده ایم.

ویزای 804 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

ویزای 804 استرالیا که به آن Aged Parent Visa (Subclass 804) گفته می شود، یکی از ساب کلاس های ویزای والدین استرالیا است و برای پدر و مادرهایی مناسب است که به سن بازنشستگی رسیده باشند. این نوع از ویزای والدین، یک ویزای اقامت دائم است و به والدین این امکان را می دهد که به استرالیا مهاجرت کرده و در کنار فرزندان خود در این کشور زندگی کنند و در ادامه می توانند برای شهروندی استرالیا نیز اقدام نمایند. پس اگر فرزند یا فرزندانی دارید که اقامت دائم و یا شهروندی استرالیا را دارند و از نظر مالی می توانند به عنوان اسپانسر شما باشند و از طرفی سن شما طبق قوانین استرالیا به سن بازنشستگی رسیده است، پس ویزای 804 می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت شما به استرالیا باشد.

همچنین می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای والدین استرالیا و انواع آن به لینک زیر مراجعه نمایید:

برای آگاهی بیشتر: انواع ویزای والدین استرالیا

شرایط ویزای 804 استرالیا چیست؟

اگر تصمیم دارید برای ویزای والدین استرالیا با ساب کلاس 804 اقدام نمایید باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • باید یک اسپانسر داشته باشید که این اسپانسر می تواند فرزند شما باشد که البته سن او باید بالای 18 سال باشد.
 • باید در تست تراز تعداد اعضای خانواده Balance of Family Test قبول شوید. این تست بدین معنی است که باید ثابت شود نیمی از فرزندان شما در استرالیا زندگی می کنند و شما دارای وابستگی خانوادگی لازم در استرالیا هستید.
 • باید به سن بازنشستگی رسیده باشید.
 • باید از نظر شخصیتی مورد تایید قرار بگیرید.
 • اسپانسر شما باید هزینه مربوط به تضمین پشتیبانی یا Assurance of Support (AoS) را به عهده بگیرد. در واقع Assurance of Support (AoS) مبلغی است که باید به ازای خدمات سلامت و سایر خدمات رفاهی که بعد از مهاجرت به استرالیا به شما ارائه می شود، پرداخت شود.
 • نباید سابقه ریجکتی ویزا یا کنسلی ویزا داشته باشید.
 • نباید ویزای 870 استرالیا را داشته باشید. اگر این ویزا را قبلا دریافت کرده اید، باید منتظر شوید تا مدت اعتبار ویزای 870 به پایان برسد و بعد برای ویزای 804 اقدام نمایید. (ویزای 780 یک ویزای موقت است که برای والدین صادر می شود تا به دیدار فرزندان خود در استرالیا بروند و این ویزا نمی تواند به اقامت دائم در استرالیا منجر شود).
 • نباید جدیدا برای ویزای 870 اقدام کرده باشید و در فرایند اخذ ویزای 870 باشید. زیرا بطور همزمان نمی توانید برای این ویزا یعنی ویزای 804 نیز اقدام نمایید.

سن بازنشستگی در استرالیا چند سالگی است؟

ویزای 804 استرالیا برای والدینی صادر می شود که به سن بازنشستگی رسیده باشند. سن بازنشستگی بر اساس قوانین کشور استرالیا مشخص می شود. استرالیا اخیرا سن بازنشستگی را افزایش داده است. در گذشته افراد 65 سال بازنشسته می شدند اما در حال حاضر این سن را 67 سال اعلام کرده است. بهرحال شما باید در زمان اقدام برای ویزا 804 استرالیا، حداقل 66 سال یا 67 سال داشته باشید. بستگی به زمان ارسال درخواست ویزا دارد:

 • اگر تا 1 جولای 2021 درخواست ویزا را ارسال کردید، سن بازنشستگی 66 سال است.
 • اگر از 1 جولای 2021 درخواست ویزا را ارسال کردید، سن بازنشستگی 66 سال و 6 ماه است.
 • اگر از 1 جولای 2023 قصد ارسال درخواست برای ویزا را دارید، سن بازنشستگی 67 سال است.

برای ویزای 804 استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

اگر تصمیم دارید برای ویزای 804 استرالیا که ویزای والدین بازنشسته است، اقدام نمایید باید مدارک زیر را تهیه کنید. البته لیست زیر اصلی ترین مدارک را مشخص کرده است. در زمان اقدام برای ویزا، چک لیست کامل مدارک به شما داده خواهد شد و همچنین می توانید در تهیه و ارسال مدارک مورد نیاز از وکلای مهاجرت که در این زمینه تجربه دارند، راهنمایی و مشاوره بگیرید.

 • پاسپورت
 • شناسنامه متقاضی
 • شناسنامه تمام اعضای خانواده که قرار است به عنوان همراه درخواست ویزا دهند.
 • شناسنامه تمام فرزندان بخصوص فرزندانی که در استرالیا زندگی می کنند. نام والدین (هر دو، هم پدر و هم مادر) باید در شناسنامه ها ثبت شده باشد.
 • عکس جدید متقاضی: در زمان تهیه عکس به موارد زیر توجه نمایید:
  • پس زمینه عکس باید سفید باشد.
  • ابعاد عکس باید 45mm x 35mm باشد.
  • عکس واضح و شفاف باشد و صورت بطور کامل در عکس مشخص باشد.
 • فرزندی که قرار است اسپانسر باشد باید فرم مربوط به اسپانسرشیپ (فرم 40) را تکمیل و امضا کند.
 • اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست ویزا (74PA) نیز باید تکمیل شود.
 • مدارک مربوط به سرپرستی فرزند (در صورت لزوم)
 • مدارک مربوط به حضانت (در صورتی که فرزند خردسالی قرار است همراه با والدین درخواست ویزا دهد).
 • سند ازدواج یا طلاق
 • گواهی فوت (در صورتی که یکی از والدین فوت کرده باشد و متقاضی ویزا باید گواهی فوت همسر خود را ارائه دهد).
 • مدارک مربوط به پرداخت قسط اول هزینه ویزا

هزینه ویزای والدین 804 چقدر است؟

اپلیکیشن فی برای ویزای 804 استرالیا از 6 هزار و 415 دلار استرالیا شروع می شود و برای هر فرد باید بطور جداگانه پرداخت شود. البته شما می توانید هزینه اپلیکیشن فی را در دو قسط پرداخت نمایید. ترتیب پرداخت هزینه ویزای 804 به شرح زیر است:

 • در زمان اقدام برای ویزا و ارسال مدارک باید قسط اول هزینه ویزا پرداخت شود که شامل موارد زیر است:
  • پرداخت اولیه برای درخواست کننده اصلی: 4 هزار و 425 دلار
  • پرداخت اولیه برای اعضای خانواده بالای 18 سال: 2 هزار و 215 دلار
  • پرداخت اولیه برای اعضای خانواده زیر 18 سال: هزار و 110 دلار
 • بعد از اینکه درخواست ویزای شما برای بررسی نهایی ارسال شد باید مابقی هزینه ها را طی قسط دوم پرداخت نمایید که حدود 2000 دلار استرالیا برای هر متقاضی است.

چطور می توان برای ویزای 804 استرالیا اقدام کرد؟

فرایند و مراحل ارسال درخواست برای ویزای 804 استرالیا یا ویزای والدین بازنشسته به شرح زیر است:

 1. در مرحله اول اسپانسر باید فرم شماره 40 را پر کند و سپس فرم تکمیل شده را به شما بدهد تا ضمیمه سایر مدارک مورد نیاز نمایید.
 2. براساس چک لیستی که به شما داده می شود باید تمامی مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید. اگر نقصی در ارائه مدارک وجود داشته باشد و پرونده شما کامل نباشد باعث طولانی شدن فرایند اخذ ویزا خواهد شد بنابراین باید در این مرحله دقت زیادی نمایید.
 3. در زمان اقدام برای ویزا باید در استرالیا باشید. پس اگر خارج از استرالیا هستید در این مرحله باید به این کشور سفر کنید.
 4. هزینه ویزا در دو قسط قابل پرداخت است. در این مرحله باید قسط اول هزینه ویزا را پرداخت نمایید.
 5. مدارک را به مرکز ویزای والدین Parent Visa Center (PVC) در وزارت امور داخلی استرالیا ارسال نمایید.
 6. در این مرحله باید منتظر طی شدن فرایند ویزا باشید. پرونده شما در لیست انتظار قرار دارد تا بررسی شود و سپس به درخواست ویزای شما پاسخ داده شود. گاهی ممکن است از شما مدارک اضافی و بیشتری خواسته شود که باید فراهم نمایید و برایشان ارسال کنید.

بعد از اینکه شما درخواست ویزا را به همراه مدارک مورد نیاز سابمیت کردید، مراحل زیر آغاز می شود:

 1. مسئولین مربوطه در وزارت امور داخلی استرالیا، شرایط شما را مورد بررسی قرار می دهند.
 2. اگر شرایط شما با شرایط مشخص شده برای ویزای 804 تطابق داشت و تایید شد که شما شرایط اخذ این ویزا را دارید، پرونده شما را در صف انتظار قرار می دهند.
 3. در این مرحله باید منتظر بمانید تا نوبت بررسی نهایی پرونده شما برسد. مدت انتظار ممکن است حدود 20 سال طول بکشد.
 4. بعد از بررسی نهایی پرونده، ویزا برای شما صادر خواهد شد.

جمع بندی و نکات مهم

ویزای والدین ساب کلاس 804 برای والدین افرادی صادر می شود که در استرالیا زندگی می کنند بدین معنی که یا اقامت دائم استرالیا را دارند و یا شهروند استرالیا هستند و می توانند اسپانسر پدر و مادر خود شوند تا آنها نیز به استرالیا مهاجرت کرده و در آن کشور زندگی کنند. برای ویزای 804 باید چند نکته را در نظر داشته باشید. این ویزا برای والدینی صادر می شود که به سن بازنشستگی رسیده باشند که طبق قوانین استرالیا در حال حاضر سن بازنشستگی 67 سال است.

جهت اقدام برای این ویزا باید در استرالیا حضور داشته باشید یعنی از طریق ویزای توریستی به استرالیا سفر می کنید و سپس برای ویزای 804 اقدام خواهید کرد. در طول مدتی که منتظر خواهید بود تا فرایند ویزا طی شود و ویزا برای شما صادر شود می توانید از طریق Bridging Visa در استرالیا اقامت داشته باشید. فرایند بررسی ویزا 804 بدلیل صف انتظار، بسیار زمانبر است و ممکن است بیشتر از 20 سال طول بکشد. ویزای والدین 804 یک ویزای اقامت دائم است و همچنین اعضای خانواده شما نیز می توانند با این ویزا به استرالیا مهاجرت کنند و در ادامه می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. در زمان اقدام برای ویزا حتما باید در استرالیا باشم؟

 • بله. شما باید از استرالیا برای این ویزا اقدام نمایید. در صورتی که خارج از استرالیا هستید باید ابتدا برای ویزای توریستی اقدام کنید و با ویزای توریستی به استرالیا سفر کرده و از آنجا درخواست ویزای 804 را ارسال کنید. بعد از اینکه برای ویزای والدین 804 درخواست دادید، به شما ویزای دیگری داده خواهد شد که به آن Bridging Visa گفته می شود. شما تا زمان دریافت جواب ویزای 804 می توانید از طریق Bridging Visa در استرالیا بمانید تا ویزای 804 برایتان صادر شود.

2. سایر اعضای خانواده نیز می توانند برای ویزای 804 اقدام کنند؟

 • بله. سایر اعضای خانواده شما نیز می توانند به همراه شما که متقاضی اصلی ویزا هستید، برای این ویزا اقدام نمایند. اعضای خانواده شامل موارد زیر است:
 • 1. همسر
 • 2. فرزندان زیر 18 سال (شامل تمامی فرزندان می شود مثل فرزندان همسر و یا فرزندانی که به سرپرستی گرفته اید).
 • 3. فرزندان 18 تا 23 ساله که به خانواده وابسته هستند و زندگی مستقلی ندارند.
 • 4. فرزندان بالای 18 سال که بدلیل ناتوانی های جسمی و ذهنی به شما و خانواده وابسته هستند.
 • فرزندانی که ازدواج کرده اند و زندگی مستقلی دارند نمی توانند هزمان با شما برای ویزا اقدام کنند و شامل موارد بالا نمی شوند.

3. فرایند اخذ ویزای والدین ساب کلاس 804 چقدر طول می کشد؟

 • بدلیل اینکه در هر سال تعداد محدودی ویزای 804 صادر می شود، بنابراین دوره انتظار برای دریافت ویزا بسیار طولانی است و ممکن است بین 20 تا 30 سال زمان ببرد. البته انواع دیگری از ویزای والدین (ویزاهای 884 و 864) برای والدین بازنشسته و سالخورده وجود دارد که بسیار سریعتر صادر می شوند اما هزینه آنها بیشتر است.

4. با ویزای 804 اجازه کار در استرالیا را دارم؟

 • بله. زمانی که ویزای والدین ساب کلاس 804 برای شما صادر شود، اجازه کار در استرالیا را خواهید داشت. شما همچنین می توانید در استرالیا تحصیل کنید و یا به عنوان اسپانسر برای مهاجرت سایر بستگانتان به استرالیا، اقدام نمایید.

5. با ویزای 804 می توانم سفر کنم؟

 • بله. ویزای والدین ساب کلاس 804 یک ویزای اقامت دائم است و شما از طریق این ویزا می توانید به تمامی نقاط دنیا سفر کنید. اعتبار سفر به مدت 5 سال است و بعد از 5 سال شما می توانید مجدد اقامت دائم خود را برای سفر تمدید کنید و یا اینکه برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید که مجددا اجازه سفر به طور آزادانه را دارید.

6. با ویزای والدین 804 می توانم حقوق بازنشستگی بگیرم؟

 • بله شما می توانید برای بازنشستگی در استرالیا اقدام کنید و بعد از اینکه شهروند استرالیا شدید به شما حقوق بازنشستگی پرداخت می شود.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *