استرالیا

ویزای ساب کلاس 494 استرالیا

یکی از انواع ویزای استرالیا، ویزای کار است که برای افرادی صادر می شود که در شغل و حرفه خود مهارت کافی دارند و قصد دارند که به استرالیا مهاجرت کنند. ویزای کار استرالیا انواع بسیار مختلفی دارد. بعضی از آنها به اسپانسر نیاز دارند اما برخی بدون اسپانسر و فقط براساس دانش، تخصص و مهارت افراد است. همچنین ویزای کار استرالیا به ویزای دائم و ویزای موقت نیز تقسیم می شود. اما نکته قابل توجه در مورد ویزای کار استرالیا این است که با این روش می توان اقامت دائم استرالیا را بدست آورد حتی اگر ویزای کار شما موقت باشد، بعد از چند سال کار و زندگی در استرالیا می توانید برای اقامت دائم و در ادامه شهروندی استرالیا اقدام نمایید. در این مطلب به یکی دیگر از انواع ویزای کار استرالیا، ساب کلاس 494 پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد مراحل اقدام برای ویزا، شرایط ویزای 494، هزینه ویزا و مدت زمان اخذ آن، پاسخ داده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای کار استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای 494 استرالیا چیست؟

ویزای 494 استرالیا یا ویزای کارمند ماهر با حمایت منطقه ای که به آن Skilled Employer Sponsored Regional Visa گفته می شود، یکی از انواع ویزای کار استرالیا است. ویزای 494 یک ویزای موقت است و 5 سال اعتبار دارد. این ویزا نیاز به اسپانسر دارد و به کسب و کارها و شرکت های استرالیایی این فرصت را می دهد که نیروی انسانی متخصص و ماهر را از خارج از استرالیا استخدام کنند، اسپانسر او شوند و از طریق این ویزا برای کار به استرالیا بیایند. البته زمانی شرکت ها می توانند اقدام به استخدام نیروی کار از خارج کنند که نشان دهند با کمبود منابع انسانی در آن حوزه خاص مواجه هستند و فردی را با مهارت های مورد نظر در آن منطقه از استرالیا برای استخدام پیدا نکردند. جهت اخذ ویزای کار 494 استرالیا، باید نشان دهید که فردی با مهارت های شغلی بالا هستید و بتوانید برای موقعیت شغلی خاصی در یکی از مناطق استرالیا انتخاب شوید.

ویزای 494 استرالیا دارای 3 استریم یا برنامه است که عبارتند از:

 • حمایت کارفرما Employer Sponsored Stream: در این نوع از ویزای 494 استرالیا، کارفرما می تواند شما را برای هر کدام از مشاغلی که در لیست مشاغل با مهارت است، انتخاب و گزینش کند و از این طریق حامی و اسپانسر شما برای دریافت ویزای 494 خواهد شد.
 • قرارداد کارLabour Agreement Stream : در استرالیا یک قراردادی به اسم labour agreements وجود دارد که به کارفرمایان استرالیایی اجازه می دهد در صورتی که در حوزه فعالیت شان، کمبود نیروی کار محلی داشتند، می توانند از کشورهای دیگر نیروی کار استخدام کنند و به استرالیا بیاورند. اگر اسپانسر شما جزء این دسته از کارفرمایان باشد و شما نیز آن مهارت خاص را داشته باشید، می توانید برای این استریم از ویزای 494 استرالیا اقدام نمایید.
 • متقاضیان بعدی stream Subsequent Entrant: این استریم برای اعضای خانواده افرادی است که ویزای 494 استرالیا را دریافت کرده اند تا آنها نیز بتوانند از طریق این برنامه به استرالیا مهاجرت کنند. اگر اعضای خانوادتان همزمان با شما برای ویزای همراه اقدام نکرده باشند، در ادامه و بعد از اینکه به شما ویزا داده شد، آنها می توانند درخواست ویزا دهند و به شما در استرالیا بپیوندند.

برای ویزای 494 استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

در زمان اقدام برای ویزای کار 494 استرالیا، به شما چک لیست کامل از مدارک مورد نیاز داده خواهد شد. همچنین در این مرحله می توانید از وکلای مهاجرت در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا هرگونه نقص در مدارک ارسالی باعث طولانی شدن فرایند صدور ویزا می شود. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای 494 استرالیا لیست شده است:

 • پاسپورت
 • کارت ملی
 • مدارک تحصیلی و ارزیابی مهارت
 • مدرک زبان انگلیسی با سطح Competent(معادل نمره 6 آیلتس در تمام مهارت ها)
 • مدارک مربوط به تایید شخصیت (نامه عدم سوء پیشینه و تکمیل فرم 80 برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی)

مدارکی که کارفرما باید ارسال کند، عبارتند از:

 • مشخصات فردی شما: کارفرما باید مشخصات شما را به عنوان نیروی کار استخدامی خود ثبت کند. این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره مرجع که بعد از تایید گزینش شما ارسال شده است و سایر اطلاعات شخصی.
 • قرارداد کاری: قرارداد کاری باید تهیه شود و توسط شما و کارفرما، هر دو، امضا شده و ارسال شود.
 • مدرک مربوط به ارزیابی بازار کار: کارفرما باید نشان دهد که برای این موقعیت شغلی خاص، نیروی کار کافی در استرالیا وجود نداشته است و به این دلیل شما را به عنوان نیروی کار خارجی استخدام کرده است. بنابراین باید مدرکی را نشان دهد که به آن Labour market testing گفته می شود. بدین منظور کارفرما باید قبل از انتخاب و استخدام شما، آگهی استخدام نیروی کار را در استرالیا منتشر کند. اگر بعد از مدتی نتواند فردی را در استرالیا پیدا کند، می تواند اقدام به انتخاب نیروی بین المللی کند. اگر کارفرما این مدرک را ارائه نکند، گزینش شما مورد قبول واقع نمی شود.
 • مدرکی که نشان دهد این موقعیت شغلی واقعی است: کارفرما باید مدارکی ارائه دهد که مشخص شود این موقعیت شغلی واقعا وجود دارد و استخدام شما برای کسب و کار و تجارتش ضروری است. بنابراین باید وظایف و مسئولیت های شما را واضح و با جزئیات شرح دهد.
 • کارفرما همچنین باید مدرکی را ارائه دهد که مشخص شود که در برنامه labour agreements بوده است.

مدارک مورد نیاز برای اعضای خانواده

همسر:

 • مدارک شناسایی
 • سند ازدواج
 • مدارک مربوط به تایید شخصیت
 • مدرک زبان انگلیسی برای سطح functional (معادل نمره 4.5 آیلتس)

فرزندان:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک مربوط به تایید شخصیت (اگر بالای 16 سال باشند)
 • مدارک مربوط به اثبات وابستگی به خانواده (اگر بالای 18 سال باشند)
 • مدرک زبان انگلیسی (اگر بالای 18 سال باشند)

همچنین توجه داشته باشید که اگر در فرایند اخذ ویزا از فردی کمک میگیرید مثلا اگر وکیل یا موسسه مهاجرتی در این زمینه با شما همراهی می کنند باید فرم 956 را تکمیل نمایید.

شرایط ویزای 494 استرالیا چیست؟

اگر تصمیم دارید برای ویزای کار استرالیا ساب کلاس 494 اقدام نمایید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن شما باید زیر 45 سال باشد. (البته گاهی در شرایط خاص محدودیت سنی در نظر گرفته نمی شود).
 • توسط یک کارفرما معتبر و مورد تایید، انتخاب شده باشید و اسپانسر شما شده باشد.
 • باید مهارت و تجربه کاری مرتبط با موقعیت شغلی که برای آن انتخاب شده اید، داشته باشید.
 • ارزیابی مهارت های شما باید تایید شده باشد. تست ارزیابی مهارت توسط افراد واجد شرایط قبل از ارسال درخواست ویزا انجام می شود. (در برخی موارد ممکن است ارزیابی مهارت نیاز نباشد).

شرایط اسپانسر در ویزای 494 استرالیا چیست؟

شما برای اخذ ویزای کار استرالیا ساب کلاس 494 به اسپانسر نیاز دارید. اسپانسر همان کارفرمایی است که شما را استخدام کرده است. برای اینکه اسپانسر مورد تایید قرار بگیرد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • کسب و کار و یا تجارت او باید مورد قبول و قانونی باشد.
 • کارفرما باید ثابت کند که نتوانسته نیروی کار استرالیایی برای این موقعیت شغلی استخدام کند.
 • کارفرما باید از نظر مالی توانایی پرداخت حقوق سالانه مصوب را داشته باشد. حداقل 250 هزار دلار استرالیا برای یکسال.
 • کارفرما باید هزینه جذب نیروی کار مهار یا skillings fund fee را به وزارت امور داخلی استرالیا پرداخت کند، در غیر اینصورت درخواست او مبنی بر انتخاب شما برای کار مورد تایید قرار نمی گیرد. این مبلغ براساس میزان درآمد شرکت و آن کسب و کار محاسبه می شود:
  • اگر گردش مالی تجارت اسپانسرتان کمتر از 10 میلیون دلار استرالیا باشد، باید مبلغ 3 هزار دلار پرداخت کند.
  • اگر گردش مالی کسب و کار او بیشتر از 10 میلیون دلار باشد، باید مبلغ 5 هزار دلار پرداخت کند.

چگونه می توان برای ویزای 494 استرالیا اقدام کرد؟

جهت اقدام برای ویزای کار 494 استرالیا باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. انتخاب توسط کارفرما
 2. اپلای برای ویزا

انتخاب توسط کارفرما:

قبل از هر چیز، کارفرما باید تاییدیه گزینش به شما بدهد تا بتوانید برای ویزای 494 اقدام کنید. بدین منظور کارفرما باید درخواست انتخاب و استخدام شما را بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount (پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا) ثبت کند. بعد از تایید گزینش، شماره مرجع که به اختصار به آن TRN گفته می شود، ارسال خواهد شد. شما برای ارسال درخواست ویزای 494 به این شماره نیاز دارید.

اپلای برای ویزا:

بعد از دریافت تاییدیه گزینش و دریافت شماره می توانید برای ویزا اقدام کنید. شما نیز باید درخواست ویزای خود را بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount ارسال کنید. ابتدا در این سامانه ثبت نام می کنید و اکانت می سازید. سپس اپلیکیشن فرم مربوط به ساب کلاس 494 را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را که آماده کرده اید در محل مشخص شده آپلود می کنید. در آخر باید اپلیکیشن فی پرداخت کنید و بعد پرونده را سابمیت کنید. توجه داشته باشید که بدون پرداخت اپلیکیشن فی، پرونده شما نامعتبر تلقی می شود و به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.

جمع بندی و نکات مهم

ویزای 494 استرالیا یکی از انواع ویزای کار استرالیا است و نیاز به اسپانسر دارد. در واقع شما برای دریافت این ویزا باید توسط یک کارفرمای استرالیایی و برای یک موقعیت شغلی انتخاب شوید که در آن مهارت، تخصص و توانایی کافی دارید. این شغل باید در لیست مشاغل با مهارت باشد و یا اینکه کارفرما بتواند ثابت کند که در این زمینه کاری، نیروی انسانی کافی در استرالیا برای استخدام وجود نداشته و به دلیل نیاز به این مهارت اقدام به استخدام نیروی انسانی بین المللی کرده است. ویزای 494 استرالیا یک ویزای موقت است و 5 سال اعتبار دارد اما شما بعد از 3 سال می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید. همچنین اعضای خانواده شما نیز می توانند با این ویزا همراه با شما به استرالیا مهاجرت کنند و حتی بعد از اینکه شما ویزا را دریافت کردید، می توانند برای یکی از استریم های 494 اقدام کرده و به شما در استرالیا بپیوندند.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوالات متداول

1. هزینه ویزای 494 استرالیا چقدر است؟

مبلغ اپلیکیشن فی برای ویزای کار 494 استرالیا 4 هزار و 240 دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که اپلیکیشن فی باید برای هر فرد به طور جداگانه پرداخت شود. همچنین اگر اعضای خانواده شما که بالای 18 سال هستند نتوانند مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند باید مبلغی را نیز به عنوان قسط دوم پرداخت کنید که به ازای هر فرد 4 هزار و 890 دلار استرالیا است.

2. چقدر طول می کشد تا ویزای 494 صادر شود؟

مدت زمان صدور ویزای 494 استرالیا یعنی از زمانی که درخواست ویزای را ارسال می کنید تا زمانی که ویزا برای شما صادر شود، حدود یکسال طول می کشد. طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا در سایت وزارت امور داخلی استرالیا، مدت زمان این فرایند برای ویزای 494 با استریم حمایت کارفرما به شرح زیر است:

 • 25 درصد از متقاضیان ویزای خود را 61 روزه دریافت می کنند.
 • 50 درصد از متقاضیان ویزای خود را 5 ماهه دریافت می کنند.
 • 75 درصد از متقاضیان ویزای خود را 8 ماهه دریافت می کنند.
 • 90 درصد از متقاضیان ویزای خود را 10 ماهه دریافت می کنند.

3. اعتبار ویزای 494 استرالیا چقدر است؟

ویزای کار ساب کلاس 494 یک ویزای موقت است و به مدت 5 سال اعتبار دارد. نکته قابل توجه برای ویزای 494 استرالیا این است که شما بعد از 3 سال کار و زندگی در استرالیا می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

4. آیا اعضای خانواده را نیز می توانم با این ویزا به استرالیا ببرم؟

بله. اعضای خانواده شما که شامل همسر و فرزندان است می توانند همزمان با شما برای ویزا اقدام کنند و با شما به استرالیا مهاجرت کنند. اگر به هر دلیلی نتوانند همزمان با شما برای ویزا همراه اقدام کنند، این امکان وجود دارد که بعدا برای استریم متقاضیان بعدی ویزای 494 اقدام کنند و ویزا بگیرند.

5. با ویزای 494 اجازه تحصیل در استرالیا را دارم؟

بله. تا زمانی که ویزای 494 اعتبار دارد شما می توانید آزادانه و بدون محدودیت در استرالیا تحصیل کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که فقط باید در همان منطقه ای باشید که برای آن ویزا دریافت می کنید. منظور منطقه ای از استرالیا است که کارفرما در آنجا حضور دارد و قرار است در آن محل مشغول به کار شوید.

6. برای کدام مناطق از استرالیا می توانم ویزا 494 بگیرم؟

شما فقط در منطقه هایی که مشخص شده است اجازه کار و دریافت ویزای کار دارید. این مناطق شامل تمام استرالیا می شود به جز سه مورد زیر:

 • سیدنی
 • ملبورن
 • بریزبن

7. با ویزای کار 494 می توانم اقامت دائم بگیرم؟

بله. شما بعد از اینکه سه سال در استرالیا و در آن منطقه مشخص کار و زندگی کردید، می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. دارندگان ویزای 494 استرالیا می توانند جهت دریافت اقامت دائم برای یکی از ویزاهای زیر اقدام کنند:

 • ویزای 132
 • ویزای 186
 • ویزای 188
 • ویزای 189
 • ویزای 190
 • ویزای 858
 • ویزای 820
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *