استرالیا

ویزای ساب کلاس 476 استرالیا

یکی از برنامه های مهاجرتی استرالیا، ویزای کار است که انواع بسیار مختلفی دارد. هدف جذب نیروی کار با مهارت و متخصص است. بنابراین اگر در کار و حرفه خود فردی ماهر و متخصص هستید و تمایل دارید به استرالیا مهاجرت کنید، ویزای کار یکی از بهترین روش ها خواهد بود. با توجه به شرایط خود و تخصصی که دارید می توانید برای یکی از انواع ویزای کار استرالیا اقدام نمایید. برخی از ویزاها دائم و برخی موقت هستند. اگر هم ویزای شما از نوع موقت هم باشد، بعد از چند سال کار و زندگی در استرالیا به شما اجازه اقدام برای اقامت دائم داده می شود. در این مطلب به یکی دیگر از انواع بسیار متنوع ویزای کاری پرداختیم که ویزای 476 استرالیا است و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط این ویزا، چگونگی اخذ آن، هزینه ها و مدت زمان دریافت ویزا پاسخ داده ایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای کار استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای 476 استرالیا چه نوع ویزایی است؟

دانشجویان بین المللی که از طریق ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور مهاجرت کرده اند و در استرالیا درس می خوانند و از یکی از دانشگاه های استرالیا فارغ التحصیل می شوند، اگر تمایل داشته باشند که اقامت خود را در استرالیا ادامه دهند، گزینه هایی پیش رو دارند زیرا ویزای تحصیلی استرالیا قابل تمدید نیست و منجر به اقامت دائم استرالیا نمی شود. ویزای 476 استرالیا یکی از آن گزینه ها است. اگر شما فارغ التحصیل رشته مهندسی هستید، می توانید برای ویزای 476 استرالیا که به آن ویزای فارغ التحصیلان با مهارت یا Australia Skilled Recognised Graduate Visa گفته می شود، اقدام کنید.

این ویزای یکی از انواع ویزای کار استرالیا است و برای دانشجویان رشته مهندسی که اخیرا فارغ التحصیل شده باشند، صادر می شود و به آنان اجازه کار و زندگی در استرالیا برای مدتی داده می شود. البته توجه داشته باشید که فقط فارغ التحصیلان موسسات آموزشی معتبر که لیست آنها مشخص شده است، این امکان را دارند که برای ویزای 476 اقدام کنند. حتی فارغ التحصیلان دانشگاه های مورد تایید در خارج از استرالیا نیز می توانند برای ویزای 476 اقدام کنند.

چه افرادی می توانند برای ویزای 476 استرالیا اقدام کنند؟

اگر شرایط زیر را داشته باشید می توانید برای ویزای کاری 476 استرالیا اقدام نمایید:

 • سن شما زیر 31 سال باشد.
 • مدرک مهندسی از یکی از دانشگاه های مورد تایید و مشخص شده داشته باشید. منظور از مدرک مهندسی، رشته های زیر است:
  • مهندسی عمران
  • مهندسی سازه
  • مهندسی شیمی
  • مهندسی محیط زیست
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • مهندسی مکانیک، تولید و کارخانه
  • مهندسی معدن و مواد
 • فارغ التحصیل شده باشید و یکی از مقاطع تحصیلی زیر را به اتمام رسانده باشید. (دوره باید حداقل 2 ساله باشد):
  • لیسانس
  • فوق لیسانس
  • دکترا
  • فوق دکترا

توجه داشته باشید که اگر قبلا ویزای 485 استرالیا که برای فارغ التحصیلان صادر می شود، دریافت کرده باشید، نمی توانید برای ویزای 476 اقدام کنید. مگر اینکه این ویزا را به عنوان یکی از اعضای خانواده متقاضی اصلی دریافت کرده بودید. یعنی همراه فردی بودید که ویزای 485 را گرفته است. در این صورت مشکلی ندارد که خودتان به عنوان متقاضی اصلی برای ویزای 476 اقدام کنید.

لیست دانشگاه های مورد تایید برای ویزای 476:

برای اینکه بتوانید واجد شرایط اخذ ویزای 476 استرالیا باشید، باید از یکی از دانشگاه های بین المللی مورد تایید در یکی از رشته های مهندسی فارغ التحصیل شده باشید. اعتبارسنجی دانشگاه ها براساس Washington Accord انجام می شود که یک توافقنامه بین المللی است که به چند سازمان اجازه می دهد تا دانشگاه های مهندسی و فناوری را اعتبارسنجی کنند. در مورد دانشگاه های ایران، اگر از دانشگاه تهران و دانشگاه امیرکبیر فارغ التحصیل شده باشید، وزارت امور داخلی استرالیا برای شما ویزای 476 صادر می کند. لیست دانشگاه های مورد تایید سایر کشورها مثل هند، چین، برزیل، آلمان، فیلیپین و غیره را می توانید از سایت وزارت امور داخلی استرالیا چک نمایید که لینک آن در ادامه آمده است:

https://immi.homeaffairs.gov.au/

برای ویزای 476 استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

در زمان اقدام برای ویزای 476 استرالیا به شما چک لیست کامل مدارک مورد نیاز داده خواهد شد. توصیه می شود که در زمان آماده سازی مدارک دقت لازم را مبذول دارید زیرا هر گونه نقص در مدارک ارسالی باعث طولانی شدن فرایند اخذ ویزا می شود. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای 476 لیست شده است:

 • پاسپورت و مدارک شناسایی مانند کارت ملی
 • مدارک تحصیلی: باید نشان دهید که از یک دانشگاه معتبر که در لیست اداره مهاجرت است، از یکی از رشته های مهندسی و علوم فناوری فارغ التحصیل شده اید. بنابراین به مدرک دانشگاه و ریزنمرات نیاز است.
 • مدرک زبان انگلیسی: سطح زبان انگلیسی شما باید proficient level باشد.
 • مدارک تایید شخصیت: از جمله این مدارک تکمیل فرم 80 و ارائه نامه عدم سوء پیشینه است.
 • فرم تکمیل شده 956: اگر در طی فرایند اخذ ویزا از فردی مانند یک وکیل یا موسسه مهاجرت کمک گرفته اید باید فرم 956 را تکمیل کنید.

اگر اعضای خانواده شما، همسر و فرزندانتان نیز همزمان به عنوان همراه برای ویزای 476 اقدام می کنند باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک جهت تایید رابطه خانوادگی مثل سند ازدواج و شناسنامه ها
 • فرم 1229 برای رضایت والدین فرزندان زیر 18 سال
 • اظهارنامه قانونی اجازه خروج از کشور برای فرزندان زیر 18 سال

مدرک زبان انگلیسی برای ویزای 476 استرالیا:

در زمان اقدام برای ویزای کاری 476 استرالیا باید باید مدرک زبان انگلیسی یکی از آزمون های بین المللی معتبر را ارائه نمایید. در جدول زیر می توانید آزمون های زبان بین المللی معتبر و حداقل نمره زبان مورد تایید را مشاهده نمایید:

آزمون بین المللی زبان انگلیسی نمره مورد قبول
آزمون آیلتس – IELTS نمره 6 (حداقل نمره 5 در هر مهارت)
آزمون تافل – TOEFL نمره 64 (حداقل نمره 4 لیسنینگ، 4 ریدینگ، 14 رایتینگ، 14 اسپیکینگ)
آزمون پیرسون – PTE نمره 50 (حداقل نمره 36 در هر مهارت)
آزمون شغلی – OET گرید B برای همه قسمت های آزمون
آزمون کمبریج – Cambridge C1 Advanced test نمره 169 (حداقل نمره 154 برای هر قسمت آزمون)

 

چگونه می توان برای ویزای 476 استرالیا اقدام کرد؟

درخواست ویزای 476 را باید بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount که پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است، اپلای کنید. بدین منظور باید ابتدا در ImmiAccount ثبت نام کنید و اکانت بسازید، سپس اپلیکیشن فرم برای درخواست ویزای 476 را تکمیل کرده و کپی های الکترونیک مدارک مورد نیاز را که از قبل آماده کرده اید، در محل مشخص شده آپلود کنید. در نهایت باید اپلیکیشن فی پرداخت کنید و پرونده خود را سابمیت کنید. پرداخت اپلیکیشن فی را فراموش نکنید زیرا در غیر اینصورت پرونده شما نامعتبر تلقی می شود و به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. پرداخت اپلیکیشن فی نیز بصورت آنلاین و از طریق قسمت پرداخت در ImmiAccount انجام می شود.

شما می توانید درخواست ویزای خود را از داخل استرالیا و یا خارج از استرالیا ارسال نمایید. اما در زمان صدور ویزا باید خارج از استرالیا باشید. در زمان اقدام برای ویزای 476 نمی توانید ویزای bridging داشته باشید.

هزینه ویزای 476 استرالیا چقدر است؟

اپلیکیشن فی برای ویزای کاری 476 استرالیا 425 دلار استرالیا است. این مبلغ برای متقاضی اصلی ویزا است و برای هر یک از اعضای خانواده باید اپلیکیشن جداگانه پرداخت شود.

چقدر طول می کشد تا ویزای 476 صادر شود؟

فرایند صدور ویزا، از زمانی که درخواست ویزا را ارسال می کنید تا زمانی که ویزای برای شما صادر شود، حدود یکسال طول می کشد. فرایند بررسی درخواست ویزای برخی از متقاضیان گاهی تا 17 ماه طول کشیده است. همچنین توجه داشته باشید که اگر نقصی در مدارک ارسالی وجود داشته باشد و یا از شما مدارک اضافی درخواست شود، این فرایند طولانی تر می شود.

اعتبار ویزای 476 استرالیا چقدر است؟

ویزای کاری 476 استرالیا که برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی دانشگاه های معتبر صادر می شود، 18 ماه اعتبار دارد. بنابراین این نوع از ویزای کاری استرالیا یک ویزای موقت محسوب می شود. اما در ادامه می توانید برای انواع دیگر ویزاهای کاری استرالیا اقدام کرده و اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

می توان اعتبار ویزای 476 استرالیا را تمدید کرد؟

خیر. شما نمی توانید ویزای 476 را تمدید کنید. اما این امکان برایتان وجود دارد که قبل از اتمام اعتبار ویزای 476 استرالیا باتوجه به شرایط خود، برای انواع دیگر ویزای کاری اقدام کنید که از نوع ویزای کاری اقامت دائم هستند مثلا ویزای 190 استرالیا و از این طریق اقامت استرالیا را دریافت نمایید.

با ویزای 476 استرالیا می توانم خانواده خود را به استرالیا ببرم؟

بله. اعضای خانواده شما که شامل همسر و فرزندان می شوند نیز می توانند همراه با شما برای ویزای 476 اقدام کنند و با شما به استرالیا مهاجرت نمایند و همچنین بعد از این ویزا اگر برای اقامت دائم اقدام کنید، اعضای خانواده شما نیز می توانند به برنامه مهاجرتی شما اضافه شوند و به آنها نیز اقامت دائم داده خواهد شد.

با ویزای 476 استرالیا می توانم سفر کنم؟

بله. تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد می توانید بدون محدودیت به تمام نقاط استرالیا و سایر کشورها سفر کنید.

جمع بندی و نکات مهم

ویزای 476 استرالیا یکی از انواع ویزای کار استرالیا است و برای افرادی صادر می شود که از رشته های مهندسی و علوم فناوری یکی از دانشگاه های مشخص شده توسط اداره مهاجرت استرالیا فارغ التحصیل شده اند. برای دریافت این ویزا باید زیر 31 سال باشید و بتوانید مدرک زبان انگلیسی معادل نمره 6 آیلتس ارائه دهید. ویزای 476 استرالیا یک ویزای موقت است و اعتبار آن 18 ماه است. اما این امکان برایتان وجود دارد که در ادامه برای نوع دیگری از ویزای کار استرالیا که ویزای دائم است اقدام نمایید و از آن طریق اقامت دائم استرالیا را برای خود و خانواده دریافت کنید.

توجه داشته باشد که شما می توانید با ویزای 476 برای اعضای خانواده خود نیز ویزا بگیرید اما منظور از اعضای خانواده، همسر و فرزندان است. اگر در ایران زندگی می کنید و از یکی از رشته های مهندسی دانشگاه تهران و یا دانشگاه امیر کبیر فارغ التحصیل شده اید، ویزای 476 بهترین روش مهاجرت شما به استرالیا خواهد بود. زیرا دانشگاه تهران و دانشگاه امیرکبیر جز لیست دانشگاه های مورد تایید برای این ویزا هستند. همچنین اگر از طریق ویزای تحصیلی استرالیا به این کشور مهاجرت کرده اید و از یکی از رشته های مهندسی و فناوری فارغ التحصیل شده اید، می توانید از طریق ویزای 476 اقامت بیشتری در استرالیا داشته باشید و در ادامه برای اقامت دائم و شهروندی استرالیا اقدام کنید.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *