استرالیا

ویزای خانواده استرالیا برای فرزند (ساب کلاس 445)

یکی از انواع ویزای استرالیا، ویزای خانوادگی و خویشاوندی استرالیا است. این ویزا برای افرادی صادر می شود که خانواده و بستگانشان در استرالیا زندگی می کنند و اقامت دائم این کشور را دارند و یا شهروند استرالیا هستند. با توجه به نسبت فامیلی که با اسپانسر دارید (فردی که در استرالیا است و از طریق آن نسبت فامیلی برای ویزای خانوادگی اقدام می کنید)، ویزای خانوادگی استرالیا به انواع مختلفی تقسیم می شود، مانند ویزای فرزندخواندگی استرالیا، ویزای خویشاوند استرالیا سالمند، ویزای مراقب بیمار استرالیا، ویزای خواهر یا برادر و غیره. در این مطلب به ویزای فرزند استرالیا پرداخته ایم که یکی دیگر از انواع ویزای خانوادگی استرالیا است و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط ویزای فرزند (ساب کلاس 445)، هزینه ها و مدت زمان دریافت ویزا پاسخ داده ایم. لازم به ذکر است که این نوع از ویزای فرزند استرالیا برای فرزندان وابسته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای خانواده استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای فرزند استرالیا ساب کلاس 445 چیست؟

ویزای فرزند وابسته استرالیا که به آن Dependent Child Visa (Subclass 445) گفته می شود، برای زمانی کاربرد دارد که شما به عنوان والدین کودک، برای ویزای ازدواج استرالیا اقدام کرده اید و از این طریق به استرالیا مهاجرت خواهید کرد و فرزند یا فرزندانی دارید که به شما وابسته هستند و می توانید فرزندان خود را نیز از طریق ویزای فرزند وابسته ساب کلاس 445 به استرالیا ببرید و در ادامه اقامت دائم برای آنها بگیرید. البته ویزای 445 استرالیا یک ویزای موقت است و این اجازه را می دهد که فرزندتان در استرالیا زندگی کند تا زمانی که برای ویزای شما تصمیم گیری شود.

بعد از اینکه ویزای فرزند 445 صادر شد، می توانید فرزند خود را به برنامه ویزای ازدواج خود برای اقامت دائم استرالیا اضافه کنید و از این طریق فرزندتان می تواند به خدمات درمانی استرالیا یا Medicare دسترسی داشته باشد.

می توانید از طریق لینک زیر در مورد ویزای ازدواج استرالیا و دریافت اقامت دائم استرالیا از این طریق برای خود و فرزندتان، اطلاعات بیشتری کسب نمایید:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای ازدواج استرالیا و انواع آن مراجعه نمایید.

ویزای فرزند استرالیا ساب کلاس 445 برای چه کسانی صادر می شود؟

اگر فرزندتان شرایط زیر را داشته باشد می تواند برای ویزای فرزند 445 اقدام کند:

 • اسپانسر داشته باشد و اینکه اسپانسرش باید فردی باشد که اسپانسر شما برای ویزای ازدواج استرالیا است. (بدین معنی که اگر با فردی ازدواج کرده اید که اسپانسر شما برای ویزای ازدواج شده است، باید اسپانسر فرزندتان برای ویزای فرزند نیز باشد).
 • شما به عنوان پدر یا مادر کودک باید یکی از انواع ویزای ازدواج استرالیا را که ساب کلاس 309 و 820 است، داشته باشید تا فرزندتان بتواند برای ویزای فرزند وابسته اقدام کند.

در زمان اقدام برای ویزای فرزند وابسته، فرزند شما می تواند یا خارج از استرالیا باشد و در استرالیا حضور داشته باشد و از استرالیا برای ویزای او اقدام کنید. اما توجه داشته باشید که اگر فرزند در استرالیا باشد، نباید ویزایی با شرطno further stay داشته باشد. این شرط باعث می شود که دارنده ویزا نتواند مدت اقامت خود را در استرالیا تمدید کند و یا بعد از اتمام اعتبار ویزا در استرالیا بماند.

منظور از فرزند وابسته چیست؟

ویزای 445 استرالیا، ویزای فرزند وابسته است. اما برای دریافت این ویزا چه فرزندانی وابسته محسوب می شوند؟ فرزندان زیر 18 سال فرزند وابسته یا Dependent Child در نظر گرفته می شوند. اگر فرزندتان بالای 18 سال باشد، باید از نظر اقتصادی به شما وابسته باشد تا در این دسته قرار گیرد و ویزا برایش صادر شود. وابستگی را با دلایل مختلفی می توان نشان داد. مثلا اینکه فرزندتان یک دانشجوی تمام وقت است و به این دلیل به شما وابستگی مالی دارد و یا اینکه سایر دلایل مانند ناتوانی جسمی باعث شده است که نتواند کار کند و زندگی مستقلی داشته باشد.

برای ویزای فرزند استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

اگر تصمیم دارید برای ویزای فرزندتان اقدام نمایید، باید مدارک زیر را تهیه کنید. البته در زمان اقدام برای ویزا به شما چک لیست کاملی از مدارک مورد نیاز داده خواهد شد. همچنین می توانید در این مرحله از راهنمایی وکلای مهاجرت نیز استفاده کنید زیرا هر گونه نقص در مدارک و پرونده ارسالی، باعث طولانی شدن فرایند بررسی ویزا و صدور ویزا خواهد شد. در اینجا اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای ویزای فرزند استرالیا لیست شده است:

 • فرزندتان باید پاسپورت معتبر داشته باشد. گاهی وزارت امور داخلی استرالیا کپی از کارت ملی را نیز درخواست می کند. همچنین اگر فرزندتان تغییر نام داشته باید مدارک آن نیز ارائه شود.
 • اپلیکیشن فرم 918: فرزندتان باید فرم مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کند. فرم باید به زبان انگلیسی پر شود.
 • مدارک مربوط به پرداخت اپلیکیشن فی: در زمان اقدام برای ویزا و قبل از ارسال مدارک باید هزینه ویزا را پرداخت نمایید و قبض پرداخت را به مدارک اضافه کنید.
 • 4 عدد عکس جدید: زمانی که برای ویزای 445 فرزندتان اقدام می کنید به عکس ویزا نیاز است. در زمان تهیه عکس به شرایط مشخص شده توجه نمایید مانند این موارد که پس زمینه عکس باید سفید باشد، چهره باید واضح و مشخص باشد و غیره.
 • مدارکی که رابطه فرزند با والدینش را نشان دهد: بدین منظور شناسنامه فرزند و والدین، سند ازدوج و یا مدارک سرپرستی فرزند نیاز است.
 • مدارکی که شخصیت متقاضی را تایید کند: اگر فرزندتان بالای 16 سال داشته باشد باید از نظر شخصیتی مورد تایید قرار بگیرد. بدین منظور باید نامه عدم سوءپیشینه از پلیس و فرم تکمیل شده 80 که برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی فرد است، ارائه شود.
 • مدارک مربوط به حمایت مالی: اگر فرزندتان بالای 18 سال است باید نشان دهید که از نظر مالی به حمایت شما نیاز دارد و وابسته به شماست.
 • مدارک مربوط به ناتوانی فرزند: اگر وابستگی فرزند بدلیل ناتوانی جسمی و ذهنی است باید مدارک پزشکی مربوطه ارائه شود.
 • نامه رضایت والدین: اگر کودک زیر 18 سال باشد، باید برای مهاجرت به استرالیا رضایت والدین را داشته باشد. بدین منظور می توان فرم 1229 را تکمیل کرد و یا یک اظهارنامه قانونی یا حکم دادگاه ارائه کرد.
 • مدارک مربوط به حضانت کودک زیر 18 سال: اگر فرزند شما خود فرزندی دارد که قرار است با او به استرالیا مهاجرت کند، باید مدارک مربوط به این ارتباط مثل شناسنامه، مدارک سفر و اسناد شخصیتی ارائه شود.
 • مدارک مربوط به اسپانسرشیپ: جهت اخذ ویزای فرزند استرالیا، فرزندتان باید توسط فردی که اسپانسر شما برای ویزای ازدواج شده است، مورد حمایت قرار بگیرد. بنابراین باید مدارک مربوط به اسپانسر ارائه شود. این مدارک شامل کپی از وضعیت اقامت اسپانسر در استرالیا، مدارک شناسایی و غیره است.

چگونه می توان برای ویزای فرزند استرالیا اقدام کرد؟

از زمان اقدام برای ویزای فرزند 445 تا صدور ویزا، سه مرحله را باید طی کنید که عبارتند از:

 1. پرداخت هزینه ویزا
 2. آماده سازی مدارک مورد نیاز
 3. ارائه درخواست ویزا

پرداخت هزینه ویزا:

قبل از اینکه برای ویزای فرزند 445 اپلای کنید، باید هزینه ویزا را پرداخت نمایید. در غیر اینصورت به پرونده شما رسیدگی نخواهد شد. اپلیکیشن فی را باید بصورت آنلاین و از طریق ImmiAccount که پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا است، پرداخت نمایید. بدین منظور باید در پورتال اکانت بسازید و به قسمت پرداخت ها مراجعه کنید. هیچ روش پرداخت دیگری مورد قبول نیست. همچنین مطمئن شود که پرداخت را با یک تراکنش انجام دهید تا غیرمعتبر محسوب نشود.

آماده سازی مدارک مورد نیاز:

بعد از پرداخت هزینه ویزا، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید و همراه با درخواست ویزا به مرکز مربوطه که آدرس آن در اپلیکیشن فرم درج شده است، ارسال نمایید. می توانید مدارک را از طریق پست و یا پیک ارسال کنید. توجه نمایید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی باشند و یا ترجمه رسمی شده باشند و همچنین مدارک مربوط به احراز هویت باید مورد تایید قرار گرفته باشند.

ارائه درخواست ویزا:

ارسال درخواست برای ویزای 445 استرالیا بصورت آنلاین و یا حضوری نیست و باید مدارک کاغذی و فرم درخواست ویزا پست شود و یا از طریق پیک ارسال شوند. در اپلیکیشن فرم 2 آدرس پستی درج شده است که مربوط به مراکز رسیدگی به ویزاهای خانوادگی است که به آن Child and Other Family Processing Centres گفته می شود. در نهایت پرونده خود را به آدرس های مشخص شده ارسال نمایید تا سابمیت نهایی انجام شود.

توجه داشته باشید که در زمان اقدام برای ویزای فرزند، فرزند شما می تواند در استرالیا حضور داشته باشد و یا خارج از استرالیا و مثلا در ایران باشد. اگر در ایران باشید باید مدارک و درخواست ویزا را به سفارت استرالیا در ایران ارسال کنید و نیازی به ارسال برای آدرس های استرالیا نیست.

جمع بندی و نکات مهم

اگر با فردی که در استرالیا زندگی می کند و مقیم دائم این کشور است و یا شهروند استرالیا محسوب می شود، ازدواج کنید می توانید برای ویزای ازدواج استرالیا اقدام کرده و به استرالیا مهاجرت کنید. در این زمان اگر فرزند یا فرزندانی دارید که به شما وابسته هستند، یعنی سن آنها زیر 18 سال است و یا اگر بالای 18 سال هستند می توانید ثابت کنید که از نظر مالی به شما وابستگی دارند و یا وابستگی آنها بدلیل ناتوانی جسمی و ذهنی است، می توانید برای ویزای فرزند وابسته ساب کلاس 445 اقدام نمایید. در این صورت برای فرزند یا فرزندان شما ویزا صادر می شود تا بتوانند به استرالیا سفر کنند و تا زمانی که برای ویزای ازدواج شما و اقامت دائم شما در استرالیا، تصمیم گیری می شود، می توانند با شما در استرالیا زندگی کنند.

ویزای فرزند 445 یک ویزای موقت است و یکی از انواع ویزای خانوادگی و خویشاوندی استرالیا محسوب می شود. نکته قابل توجه برای ویزای فرزند این است که فرزند شما جهت اخذ این ویزا باید اسپانسر داشته باشد و اسپانسر او باید فردی باشد که اسپانسر شما برای ویزای ازدواج بوده است.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوالات متداول

1. هزینه ویزای فرزند استرالیا چقدر است؟

 • هزینه اپلیکیشن فی ویزای فرزند ساب کلاس 445 استرالیا 2 هزار و 710 دلار استرالیا است. توجه داشته باشید که به ازای هر درخواست بیشتر باید اپلیکیشن فی جداگانه پرداخت شود.

2. چقدر طول می کشد تا ویزای فرزند صادر شود؟

 • فرایند مربوط به بررسی ویزای فرزند 445 (از زمان ارسال درخواست ویزا تا صدور ویزا) بین 14 تا 19 ماه طول می کشد. در واقع فرایند بررسی ویزا به فاکتورهای مختلفی نیز بستگی دارد. مثلا اگر نقصی در مدارک وجود داشته باشد و یا اداره مهاجرت از شما مدارک بیشتری را درخواست کند، این فرایند طولانی تر خواهد شد.

3. سایر اعضای خانواده نیز می توانند برای ویزای فرزند اقدام کنند؟

 • در زمان اقدام برای ویزای فرزند 445، فقط در صورتی که فرزندتان خودش فرزند یا فرزندانی داشته باشد، می توانند به عنوان همراه با متقاضی اصلی برای ویزا اقدام کنند. اما اگر فرزند شما خواهر و برادر دارد، آنها باید جداگانه برای ویزای فرزند استرالیا، اقدام کنند و امکان اینکه به عنوان همراه در پرونده حضور داشته باشند نیست. بدین معنی که اگر شما چند فرزند دارید، هر کدام باید بطور جداگانه برای ویزای 445 اقدام نمایند.

4. آیا فرزندم با ویزای 445 اجازه کار در استرالیا را دارد؟

 • بله. اگر فرزندتان برای ویزای 445 استرالیا واجد شرایط باشد و برای او ویزا صادر شود، تا زمان اعتبار ویزا اجازه کار در استرالیا را خواهد داشت.

5. مدت اعتبار ویزای فرزند 445 چقدر است؟

 • ویزای فرزند استرالیا ساب کلاس 445 یک ویزای موقت است و تا زمانی اعتبار دارد که وضعیت ویزای ازدواج شما مشخص شود.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *