استرالیا

ویزای 188 استرالیا (اقامت موقت با کارآفرینی و سرمایه گذاری)

ویزای 188 استرالیا (ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری)

ویزای 188 استرالیا زیرمجموعه ویزاهای تجاری استرالیا محسوب می شود. در این مطلب بطور کامل به تمامی سوالات شما در مورد ویزای 188 استرالیا پاسخ داده ایم و به جزئیاتی مانند انواع ویزای 188 استرالیا، شرایط و فرایند اخذ این ویزا پرداخته ایم.

ویزای 188 استرالیا چیست؟

ویزای 188 استرالیا که به آن ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری Business Innovation and Investment Visa گفته می شود، در واقع یک ویزای موقت محسوب شده و برای افرادی صادر می شود که قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار خودشان و یا یک کسب و کار جدید به عنوان کارآفرین در استرالیا را دارند.

انواع ویزای 188 استرالیا چیست؟

ویزای 188 استرالیا یا ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا به زیرمجموعه های مختلفی تقسیم شده که اصطلاح استریم stream برای آن به کار می رود. در ادامه توضیحات مربوط به استریم ها یا انواع ویزای 188 استرالیا آمده است.

 • نوآوری تجاری Business Innovation Stream:

این نوع از ویزای 188 استرالیا برای افراد جوانی مناسب است که به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کرده اند و یا می توانند یک کارآفرینی یا بیزنس جدیدی را در استرالیا ایجاد کنند. جهت اقدام برای این نوع ویزا باید به امتیاز مشخص شده برسید. (در ادامه به توضیح امتیازات پرداخته شده است). بعد از اخذ این ویزا می توان بیش از 5 سال در استرالیا اقامت داشت. هزینه اخذ این ویزا حدود 6085 دلار استرالیا است و فرایند اخذ آن بین 13 تا 28 ماه طول می کشد.

 • سرمایه گذاری Investor Stream:

این نوع از ویزای 188 استرالیا برای افرادی مناسب است که توانایی تجارت و سرمایه گذاری در استرالیا را داشته باشند و علاوه بر امتیاز مشخص شده باید در یکی از ایالت های استرالیا 5 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند و توسط یک آژانس دولتی یا ایالتی نیز انتخاب شوند. اعتبار این ویزا و زمان اقامت در استرالیا بیش از 5 سال است. هزینه اخذ این ویزا حدود 6085 دلار استرالیا است و فرایند اخذ آن بین 26 تا 39 ماه طول می کشد.

 • سرمایه گذاری قابل توجه Significant Investor Stream:

برای دریافت این نوع از ویزای 188 استرالیا، باید توسط یک آژانس دولتی یا ایالتی در استرالیا نامزد یا انتخاب شوید. همچنین به سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری نیاز دارید که به اسم complying investment شناخته می شود. نوع سرمایه گذاری این ویزا با مورد بالا تفاوت دارد. با این ویزا نیز می توان بیش از 5 سال در استرالیا اقامت داشت. هزینه دریافت این ویزا حدود 8925 دلار استرالیا است و فرایند اخذ آن بین 8 تا 26 ماه طول می کشد.

 • سرمایه گذاری پریمیوم Premium Investor stream:

برای دریافت این نوع از ویزای 188 استرالیا باید 5 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و توسط Austrade نیز نامزد یا نتخاب شد. مدت اقامت در استرالیا 4 سال و 3 ماه است و هزینه دریافت این ویزا در حدود 9455 دلار می باشد.

 • کارآفرینی Entrepreneur stream:

این نوع از ویزای 188 استرالیا برای کارآفرینانی مناسب است که مراحل ابتدایی، استارت آپ آنان به تایید رسیده باشد و توسط یک آژانس دولتی یا ایالتی انتخاب شده باشند. در ادامه باید فرایند کارآفرینی خود را در استرالیا تکمیل کرده و یک توافق نامه تامین مالی برای فعالیت تجاری خود داشته باشند. مدت اقامت در استرالیا بیش از 5 سال است. هزینه اخذ ویزا حدود 4115 می باشد و فرایند اخذ ویزا بین 3 تا 7 ماه طول می کشد.

 • توسعه نوآوری تجاری Business Innovation Extension stream:

این نوع از ویزا به افرادی که ویزای 188 استرالیا را دریافت کرده اند اجازه می دهد که مدت اقامت خود را در استرالیا طولانی تر کنند که در مجموع اقامتی بین 6 تا 8 سال خواهند داشت. فرایند اخذ آن بین 7 تا 19 ماه است و هزینه آن 730 دلار می باشد.

 • توسعه سرمایه گذاری قابل توجه Significant Investor Extension stream:

این نوع ویزا نیز باعث طولانی تر شدن اقامت در استرالیا برای افرادی می شود که ویزای 188 استرالیا را دارند. اقامت آنان به 8 سال افزایش می یابد. فرایند اخذ این ویزا بین 4 تا 15 ماه است و هزینه آن 730 دلار می باشد.

در این مطلب موارد مهم مربوط به انواع ویزای 188 استرالیا بررسی شد. جهت دریافت جزئیات بیشتر و مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان مربوطه در موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای 188 استرالیا چه کسانی هستند؟

موارد زیر به شما کمک می کند تا برای دریافت ویزای 188 استرالیا که همان ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا است، واجد شرایط شوید. توجه داشته باشید که در اینجا برخی از موارد مهم و اصلی عنوان شده اند و جزئیات کامل براساس نوع ویزای 188 استرالیا را می توانید از مشاوران موسسه مهاجرتی آوات دریافت نمایید.

 • انتخاب شدن توسط یک آژانس ایالتی یا منطقه ای
 • داشتن کسب و کاری سودآور
 • داشتن سن زیر 55 سال
 • دو سال قبل از اقدام برای ویزا باید صاحب تجارت و یا کسب و کاری باشید که بطور سالانه حداقل 750000 دلار استرالیا درآمد داشته باشد.
 • داشتن دارایی شخصی و تجاری حداقل 1.25 میلیون دلار استرالیا

چه مدارکی برای دریافت ویزای 188 استرالیا لازم است؟

در زمان اقدام برای ویزای 188 استرالیا با توجه به نوع ویزا، چک لیست کاملی از مدارک به شما داده خواهد شد. اما در اینجا برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا لیست شده است:

 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • فهرستی از پلن های تجاری و اهداف
 • صورت حساب های بانکی که نشان دهنده ارزش تجارت و دارایی شما باشد
 • جواز کسب و کار
 • تصاویری از محل کسب و کار
 • شواهدی که نشان دهد شما مالک آن کسب و کار هستید یا سهمی در آن دارید
 • جمع امتیازات شما بر طبق جدول امتیازبندی
 • تایید سطح زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک پزشکی که نشان دهد شما بیمار جدی ندارید

چطور می توان برای اخذ ویزای 188 استرالیا اقدام کرد؟

بطور کلی دو راه وجود دارد که می توان بعد از آماده شدن تمامی مدارک مورد نیاز، برای ویزای 188 استرالیا اپلای کرد:

 • ارسال آنلاین مدارک از طریق ImmiAccount
 • ارسال مدارک از طریق پست

از آنجاییکه این فرایند ویژگی های خاص خود را دارد توصیه می شود که از وکلای مجرب در حوزه مهاجرت کمک بگیرید زیرا تسلط کافی روی جزئیات این فرایند دارند.

جدول امتیازبندی برای محاسبه امتیاز مورد نیاز دریافت ویزای 188 استرالیا

برای دریافت ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا به حداقل امتیاز 65 نیاز دارید که در جدول زیر نحوه امتیازبندی نمایش داده شده است. امتیاز شما براساس صلاحیت ها، مهارت ها و پروفایل شما محاسبه می شود.

امتیازبندی ویزای 188 استرالیا

سن:

18 تا 24 سال 20 امتیاز
25 تا 32 سال 30 امتیاز
33 تا 39 سال 25 امتیاز
40 تا 44 سال 20 امتیاز
45 تا 54 سال 15 امتیاز
بالای 55 سال 0 امتیاز

سطح زبان انگلیسی

سطح Vocational معادل آیلتس 5 5 امتیاز
سطح Proficient معادل آیلتس 7 10 امتیاز

مدرک تحصیلی

گواهی تجارت یا مدرک لیسانس از استرالیا 5 امتیاز
مدرک لیسانس تایید شده از سایر مراکز آموزشی 5 امتیاز
مدرک لیسانس تجارت، علوم و فناوری 10 امتیاز

میزان درآمد سالانه (حداقل دو سال قبل از اقدام برای ویزا)

حداقل 500 هزار دلار استرالیا 5 امتیاز
حداقل 1 میلیون دلار استرالیا 15 امتیاز
حداقل 1.5 میلیون دلار استرالیا 25 امتیاز
حداقل 2 میلیون دلار استرالیا 35 امتیاز

سابقه کار

4 سال 10 امتیاز
7 سال 15 امتیاز

امتیازات نوآوری و خلاقیت در کسب و کار

داشتن اختراعات ثبت شده و استفاده روزانه از آن در کسب و کار بمدت 1 سال 15 امتیاز
داشتن علائم تجاری ثبت شده و استفاده روزانه از آن در کسب و کار بمدت 1 سال 10 امتیاز
مالکیت در کسب و کار بمدت 1 سال 5 امتیاز
سرمایه گذاری در کسب و کاری که نیمی از درآمد آن از صادرات باشد 15 امتیاز
سرمایه گذاری در کسب و کاری که مورد حمایت مالی حداقل 10 هزار دلار از طرف دولت ایران باشد 10 امتیاز
سرمایه گذاری در کسب و کاری که حمایت مالی 10 هزار دلاری سرمایه گذاری خطرپذیر را داشته باشد 10 امتیاز

تایید ویژه

اگر طرح کارآفرینی یا سرمایه گذاری شما مورد توجه ویژه قرار گیرد 10 امتیاز

فرایند دریافت ویزای 188 استرالیا چقدر زمان می برد؟

بطور کلی اداره مهاجرت زمان دقیقی را مشخص نمی کند. اما همانطور که در قسمت انواع ویزای 188 استرالیا مشاهده  نمودید هر کدام از انواع ویزای 188 زمانبندی خاص خود را دارد. اما بطور کلی می توان گفت 90 درصد از داوطلبان ویزای کارآفرینی حداکثر تا 7 ماه و ویزای سرمایه گذاری حداکثر تا 30 ماه ویزای خود را دریافت کردند.

هزینه دریافت ویزای 188 استرالیا چقدر است؟

هزینه دریافت این ویزا معادل 5375 دلار استرالیا است. اما انواع مختلف آن هزینه های متفاوتی دارند که در قسمت مربوطه ثبت شده است. شما همچنین به ازای هر درخواست کننده هزینه اضافی پرداخت خواهید کرد که طبق جدول زیر محاسبه می شود: (مبالغ به دلار استرالیا است)

نوع ویزا بالای 18 سال زیر 18 سال
نوآوری تجاری 1470 730
سرمایه گذاری 3045 3045
سرمایه گذاری قابل توجه 4465 4465
سرمایه گذاری پریمیوم 4725 4725
کارآفرینی 2060 2060

 

هزینه قسط دوم شامل:

 • درخواست کننده اصلی یا main applicant: 9795 دلار استرالیا
 • اعضای خانواده: 4890 دلار استرالیا

نکته قابل توجه این است که اگر شما نتوانید مدرکی برای سطح زبان انگلیسی خود ارائه دهید ملزم به پرداخت قسط دوم می شوید.

مدت اعتبار ویزای 188 استرالیا چقدر است؟

مدت زمان اعتبار این ویزا 4 سال و 3 ماه است.

آیا می توان مدت بیشتری در استرالیا اقامت داشت؟

بله همانطور که در قسمت انواع ویزای 188 استرالیا مشاهده می نمایید دو برنامه برای طولانی تر کردن مدت اقامت وجود دارد که شامل برنامه های توسعه نوآوری تجاری و توسعه سرمایه گذاری قابل توجه است.

جمع بندی ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا

اگر فردی زیر 55 سال هستید که کسب و کار پر رونقی دارید و از طرفی توانایی ارائه گردش مالی کافی را دارید بنابراین سایر شرایط مانند تجربه کاری و مدرک تحصیلی را نیز دارا هستید. پس ویزای 188 استرالیا می تواند یک گزینه مناسب برای مهاجرت شما به استرالیا باشد. اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید می توان آن را با پرداخت مبلغ مشخص شده جبران کرد. همچنین اگر در محاسبه دقیق امتیاز خود دچار ابهام شده اید می توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی آوات مشاوره بگیرید. در کل جزئیات این فرایند زیاد است اما سخت نیست. در تمام مسیر همراه شما خواهیم بود. توجه نمایید که اخذ این ویزا می تواند به اقامت دائم شما در استرالیا منجر شود در حالی که این ویزا یک ویزای موقت محسوب می شود.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. با ویزای 188 استرالیا می توان اقامت دائم گرفت؟

 • شما می توانید برای ویزای 888 استرالیا اقدام نمایید که ویزای اقامت دائم است. همچنین می توانید بعد از دریافت ویزای 188 استرالیا بعد از گذشتن 3 سال و 11 ماه برای اقامت دائم، اقدام نمایید.

2. با ویزای 188 استرالیا می توان خانواده خود را نیز به استرالیا برد؟

بله شما می توانید همزمان با ویزای خود برای خانواده خود نیز اقدام کنید و یا اسپانسر آنها شوید تا به استرالیا بیایند.

3. با ویزای 188 استرالیا می توان به کجا سفر کرد؟

بعد از دریافت ویزا شما این امکان را دارید که آزادانه به هر کجا که تمایل دارید سفر کنید.

4. اگر ویزا رد شد آیا این امکان وجود دارد که پول خود را پس بگیرم؟

امکان عودت مبلغ اپلیکیشن فی وجود ندارد، اما می توانید درخواست عودت مبلغ قسط دوم که برای اعضای خانواده خود پرداخت کرده بودید را داشته باشید.

5. بعد از دریافت ویزای 188 استرالیا چه اقدامی انجام می شود؟

شما بعد از دریافت ویزای خود برای اطمینان از اینکه ویزا معتبر بماند باید به موارد زیر توجه ویژه داشته باشید:

 • مالکیت یا داشتن سهام در یک تجارت یا کسب و کار در استرالیا
 • داشتن فعالیت کاری روزانه و مستمر در استرالیا

شما به عنوان صاحب کسب و کار در استرالیا موظف هستید که یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • ایجاد فرصت های شغلی جدید در استرالیا
 • تجارت بصورت واردات و صادرات کالاهای استرالیایی
 • راه اندازی کسب و کار خلاقانه
 • ایجاد فرصت برای بازارهای بین المللی
 • ایجاد مزایای رقابتی در تجارت و اقتصاد استرالیا

در مجموع شما باید فردی فعال در زمینه تجارت و کسب و کار در استرالیا باشید و برای منافع اقتصادی این کشور تلاش کنید.

در نهایت توصیه می شود بعد از اخذ ویزای 188 استرالیا به عنوان فردی که تجارت و کسب و کاری را در این کشور پیش می برد، باید از قوانین کار این کشور باخبر باشید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *