استرالیا

ویزای ساب کلاس 164 استرالیا

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا، ویزاهای تجاری و سرمایه گذاری این کشور است که برای صاحبان مشاغل، تاجران، مدیران، کارآفرینان و سرمایه گذاران گزینه بسیار مناسبی خواهد بود زیرا می توانند بهمراه خانواده خود به استرالیا مهاجرت کنند، شغل و یا حرفه خود را در استرالیا راه اندازی کنند و پیش ببرند و همچنین این امکان برایشان وجود دارد که در ادامه اقامت دائم استرالیا را بگیرند و شهروند این کشور شوند. برنامه مهارت های تجاری استرالیا بدین منظور از طرف اداره مهاجرت استرالیا طراحی شده که شامل ساب کلاس های 160 تا 165 است. در این مطلب به ویزای 164 استرالیا پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط این ویزا، چگونگی اخذ آن و هزینه های ویزای 164 استرالیا، پاسخ داده ایم.

ویزای 164 استرالیا چیست؟

ویزای 164 استرالیا که به آن State/Territory Sponsored Senior Executive (Provisional) visa (subclass 164) گفته می شود، یکی از زیرشاخه ها یا ساب کلاس های برنامه مهارت های تجاری استرالیا Business Skills Program است و برای کارمندان و مدیران ارشد در بخش اجرایی شرکت های بزرگ صادر می شود. منظور مدیرانی است که وظیفه و مسئولیت آنها رشد و توسعه آن کسب و کار از طریق سیاست گذاری های خاص و استراتژی های موثر بوده است. این افراد می توانند مسئول یک بخش یا واحد از آن شرکت بزرگ باشند و یا کل شرکت را به عنوان مدیر ارشد اداره کنند. شرکت نیز باید دارایی خالص قابل توجهی داشته باشد و در زمینه فعالیت تجاری خود سرشناس باشد.

ویزای 164 استرالیا یک ویزای موقت محسوب می شود و برای مدیرانی مناسب است که تمایل دارند از تجربه و مهارت مدیریتی خود برای راه اندازی یا توسعه یک کسب و کار در استرالیا بهره گیرند و به مشارکت در مدیریت و اداره یک تجارت یا کسب و کار در این کشور متعهد خواهند شد. از طرفی کشور استرالیا نیز با جذب این افراد و حمایت از آنان به عنوان نیروی کار موثر و توانمند می تواند باعث رونق و پیشرفت اقتصادی خود شود.

تفاوت ویزای 164 با ویزای 161 چیست؟

همانطور که از نام این دو ویزا مشخص است، هر دو نوع ویزا برای کارمندان و مدیران ارشد اجرایی در برنامه مهارت های تجاری، طراحی شده اند:

 • ویزای 161 استرالیا – Senior Executive visa (subclass 161)
 • ویزای 164 استرالیا – State/Territory Sponsored Senior Executive visa

اما تفاوت آنها در این است که جهت اخذ ویزای 164 استرالیا، افراد باید حمایت یک مقام منطقه ای مورد تایید را در یک منطقه یا ایالت استرالیا داشته باشند و در واقع دولت استرالیا اسپانسر این افراد شود اما در ویزای 161 این شرط وجود ندارد. البته موضوع اسپانسرشیپ روی کل شرایط ویزای 164 تاثیر گذاشته و شروط اصلی متفاوت خواهد بود که در ادامه شرایط ویزای 164 استرالیا آمده است. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله ویزای 161 استرالیا مراجعه نمایید.

نکته قابل توجه

در طرح بروزرسانی برنامه های مهاجرتی استرالیا، برنامه مهارت های تجاری استرالیا که دارای ساب کلاس های 160 تا 165 است و ویزای 164 را نیز شامل می شود، بسته شده است و ویزای 164 برای درخواست کنندگان جدید صادر نمی شود. در واقع درخواست کنندگان جدید نمی توانند برای این ویزا اقدام نمایند. بدلیل اینکه برنامه مهارت های تجاری استرالیا تغییر کرده است و به جای آن ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا معرفی شده است که شامل انواع مختلف ویزا مانند ویزای 188 استرالیا می شود. پس اگر دارای مهارت های تجاری، مدیریتی و سرمایه گذاری هستید و به عنوان یک مدیر استراتژیک موفق سابقه فعالیت در شرکت های بزرگ را دارید، یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای شما مناسب خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح جدید ویزای سرمایه گذاری استرالیا به لینک زیر مراجعه نمایید.

برای آگاهی بیشتر: انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

البته ویزای 164 استرالیا برای اعضای خانواده افرادی که این ویزا را دریافت کرده اند و یا در فرایند اخذ این ویزا هستند، صادر می شود و این برنامه برای آنان هنوز فعال است.

شرایط دریافت ویزای 164 استرالیا چیست؟

اگر شرایط زیر را دارید، ویزای 164 استرالیا برای شما مناسب است:

 • یک شغل و حرفه تجاری موفق دارید.
 • حداقل 2 سال از 4 سال گذشته سمت مدیریتی در یک شرکت بزرگ و صاحب نام داشتید. یک پوزیشن شغلی در سه سطح بالای مدیریتی که مسئولیت استراتژی ها و سیاست گذاری های آن تجارت و کسب و کار را به عهده داشتید و راهکارهای شما باعث تاثیرات مهم در پیشبرد اهداف شرکت شده است و دارایی آن تجارت افزایش یافته است.
 • دارایی شخصی و تجاری شما و یا (شما و همسرتان باهم) باید حداقل معادل 250 هزار دلار استرالیا باشد و از راه قانونی بدست آمده باشد. همچنین بتوانید تا دو سال آینده بعد از صدور ویزا این دارایی را به استرالیا منتقل کنید.
 • ارائه تمکن مالی مناسب مورد نیاز است. شما و همسرتان باید از توانایی مالی مناسبی برخوردار باشید که به شما امکان مهاجرت و زندگی در استرالیا را بدهد.
 • باید نشان دهید که توسط یک مقام منطقه ای از یک منطقه یا ایالت استرالیا مورد حمایت قرار گرفته اید و آنان اسپانسر شما هستند.
 • باید نشان دهید که از طریق راه اندازی یا مشارکت در کسب و کار و تجارتی در آن منطقه یا ایالت در استرالیا که اسپانسر شما شده است، می توانید به منافع اقتصادی آن کمک کنید و برای اقتصاد آن بخش سودمند و مفید خواهید بود.
 • در زمان اقدام برای ویزای 164 استرالیا باید سن شما زیر 55 سال باشد.
 • سطح زبان انگلیسی شما باید مناسب باشد و در سطح vocational باشد. این سطح از زبان انگلیسی معمولا معادل نمره 4.5 آیلتس است.
 • شما و همسرتان نباید سابقه مشارکت در فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری داشته باشید که در استرالیا غیرقانونی محسوب می شود و مورد قبول این کشور نیست.
 • شما باید نشان دهید که هدف و تعهدتان واقعی است و قصد دارید که از مهارت ها و توانایی های اجرایی و مدیریتی خود برای توسعه و پیشرفت یک کسب و کار و تجارت در استرالیا بهره ببرید و بطور فعالانه در مدیریت آن مشارکت خواهید کرد.
 • باید ثابت کنید که برای راه اندازی و پیشبرد یک فعالیت تجاری در استرالیا به حضور شما در این کشور نیاز است.
 • باید تعهدنامه ای را امضا نمایید که نشان دهد شما به تعهدات خود به عنوان دارنده این ویزا واقف هستید و به آنان پایبند خواهید بود.

از طریق ویزای 164 استرالیا می توان برای اعضای خانواده نیز اقدام کرد؟

بله. این ویزا به شما این امکان را خواهد داد که با خانواده خود به استرالیا مهاجرت نمایید. در حال حاضر نیز این ویزا فقط برای اعضای خانواده افرادی که ویزای 164 را دریافت کرده اند و یا افرادی که برای آن اقدام کردند اما هنوز تصمیم گیری در مورد ویزای آنها انجام نشده است، صادر می شود. زیرا همانطور که توضیح داده شد، درخواست ویزای 164 استرالیا برای متقاضیان جدید بسته شده است.

اعضای خانواده شما شامل همسر و فرزندان می شود. البته توجه داشته باشید که فرزندان شما باید به خانواده وابسته باشند و زندگی مستقلی نداشته باشند.

شرایط برای اضافه شدن فرزندان وابسته به خانواده

 • فرزندان زیر 18 سال
 • فرزندانی 18 ساله ای که نشان داده شود توانایی کار کردن ندارند.
 • فرزندان بالای 18 سال که ازدواج نکرده باشند، نامزد و یا شریک زندگی نداشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اعضای خانواده چیست؟

اعضای خانواده افرادی که ویزای 164 را دریافت کرده اند و یا برای این ویزا اقدام کرده اند، می توانند درخواست خود را اعلام نمایند و به این برنامه اضافه شوند. بدین منظور مدارک زیر برای اعضای خانواده مورد نیاز است:

 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی
 • مدارکی که رابطه خانوادگی را نشان دهد مانند سند ازدواج و شناسنامه فرزندان
 • آزمایشات و چکاپ های پزشکی برای تایید سلامت جسمی
 • مدارکی برای تایید شخصیت و ویژگی های شخصیتی مثبت و مناسب. مانند ارائه مدرک عدم سوء پیشینه و تکمیل فرم 80 که برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی افراد است.
 • مدرک زبان انگلیسی معادل نمره 4.5 آیلتس
 • تکمیل فرم 47BT برای ارائه درخواست ویزای 164 استرالیا
 • نباید به دولت استرالیا هیچ بدهی مالی معوقه ای داشته باشید.

اعتبار ویزای 164 استرالیا چقدر است؟

ویزای 164 استرالیا یک ویزای موقت است و مدت اعتبار آن 4 سال است. اما این ویزا راهی برای اقامت دائم شما در استرالیا محسوب می شود. در واقع شما بعد از اخذ این ویزا، با خانواده خود به استرالیا مهاجرت خواهید کرد و طبق تعهداتتان مشغول به کار می شوید. بعد از 2 سال این امکان برای شما فراهم خواهد بود که از طریق یکی از ویزای های 890 تا 892 برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید. البته جهت اخذ ویزاهای 890 تا 892 نیز شرایطی وجود دارد که باید طبق آنها برای اقامت دائم واجد شرایط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای 890 تا 892 می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید:

برای دریافت آگاهی بیشتر: ویزای های اقامت دائم با ساب کلاس 890، 891 و 892

مزایای ویزای 164 استرالیا چیست؟

شما از طریق این ویزا می توانید از امکانات زیر بهرمند شوید:

 • به استرالیا مهاجرت کرده و در این کشور درس بخوانید و کار کنید.
 • توسط یک مقام دولتی مورد حمایت هستید. .
 • اعضای خانواده و بستگان شما نیز از این طریق می توانند به استرالیا مهاجرت کنند.
 • برای اقامت دائم استرالیا و شهروندی استرالیا اقدام نمایید.
 • امکان سفر به تمامی نقاط استرالیا و سایر کشورها را دارید.

اما به برخی از امکانات رفاهی مانند خدمات درمانی دولتی و عمومی دسترسی نخواهید داشت زیرا ویزای شما موقت است اما بیمه سلامت خصوصی را می توانید دریافت کنید. البته شما در نهایت می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام نمایید و بعد از 4 سال به تمامی امکانات عمومی و رفاهی این کشور دسترسی خواهید داشت.

چگونه می توان برای ویزای 164 استرالیا اقدام کرد؟

شما در زمان اقدام برای این ویزا، خارج از استرالیا هستید اما اگر از طریق ویزای دانشجویی به استرالیا مهاجرت کرده باشید و سپس بخواهید که برای این ویزا درخواست دهید، در این صورت می توانید از استرالیا برای ویزای 164 اقدام نمایید.

در زمان اقدام برای ویزای 164 استرالیا، به شما چک لیست کاملی از مدارک مورد نیاز داده خواهد شد که می توانید با راهنمایی وکلای مهاجرت آنها را تهیه نمایید. سپس، اپلیکیشن فی پرداخت خواهید کرد و مدارک خود را از طریق پست به دفتر رسمی Adelaide در جنوب استرالیا و به بخش Adelaide Business Skills Processing Centre ارسال می نمایید. مدارک باید به آدرس صحیح ارسال شوند زیرا اگر به اشتباه به دفتر دیگری پست شوند، پرونده شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. همچنین اگر قبل از ارسال مدارک، اپلیکیشن فی پرداخت نکرده باشید درخواست شما بررسی نمی شود.

هزینه ویزای 164 استرالیا چقدر است؟

در زمان اقدام برای این ویزا و ارسال مدارک باید اپلیکیشن فی به ازای هر فرد پرداخت شود. طبق اعلام ادراه مهاجرت استرالیا، هزینه اپلیکیشن فی برای این ویزا به شرح زیر است:

 • افراد بالای 18 سال 2 هزار و 340 دلار استرالیا
 • افراد زیر 18 سال هزار و 170 دلار استرالیا

در صورتی که اعضای خانواده که بالای 18 سال هستند نتوانند مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند باید به جای آن هزینه قسط دوم second instalment را پرداخت نمایند. همچنین باید هزینه های مربوط به تهیه سایر مدارک مانند انجام چکاپ ها و معاینات پزشکی، نامه عدم سوءپیشینه و غیره را نیز در این فرایند نظر داشته باشید.

جمع بندی و نکات مهم

اگر دارای تجربه و مهارت های مدیریتی و تجاری هستید و سابقه کار در یک شرکت بزرگ به عنوان یک مدیر ارشد را داشته اید و مسئولیت طراحی استراتژی های آن شرکت یا بخشی از آن به عهده شما بوده است، پس ویزای 164 استرالیا که یکی از ساب کلاس های برنامه مهارت های تجاری است می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت به استرالیا باشد. برای اخذ ویزای 164 استرالیا برخلاف ویزای 161 شما باید از طرف دولت استرالیا حمایت شوید و آنها اسپانسر شما شوند. البته نکته قابل توجه این است که در حال حاضر امکان ارائه درخواست جدید برای ویزای 164 استرالیا و بطور کل برای برنامه مهارت های تجاری استرالیا که شامل ساب کلاس های 160 تا 165 می شد، وجود ندارد.

این ویزا فقط برای اعضای خانواده افرادی صادر می شود که یا این ویزا را دریافت کرده اند و یا منتظر جواب ویزای خود هستند و در فرایند اخذ این ویزا قرار دارند. اداره مهاجرت استرالیا بجای ویزای های 160 تا 165، ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا را معرفی کرده است که انواع مختلفی دارد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *