استرالیا

ویزای ساب کلاس 160 استرالیا

ویزای 160 استرالیا یکی از ساب کلاس های برنامه مهارت های تجاری Business Skills Program استرالیا است و برای افرادی صادر می شود که یک تجارت و کسب و کار موفق دارند و در حرفه و شغل تجاری خود صاحب نظر هستند. این افراد بعنوان مدیر ارشد یا صاحب کسب و کار به فعالیت مشغول می باشند و همچنین سرمایه و دارایی تجاری قابل قبولی دارند و برای راه اندازی یک کسب و کار جدید یا پیشبرد یک کسب و کار در حال فعالیت، توانایی و تعهدی واقعی دارند. در این مطلب به ویزای 160 استرالیا پرداخته ایم و به تمامی سوالات شما در مورد شرایط اخذ این ویزا، هزینه ها و چگونگی اقدام برای این ویزا، پاسخ داده ایم.

نکته قابل توجه این است که ساب کلاس 160 برای درخواست کنندگان جدید بسته شده است و امکان ارائه درخواست جدید برای این ویزا وجود ندارد. اما ویزای 160 استرالیا برای درخواست کنندگانی که به عنوان همراه و اعضای خانواده اقدام می کنند، صادر می شود و این برنامه برای آنان هنوز فعال است. در حال حاضر ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا Business Innovation and Investment Program که به انواع مختلفی تقسیم می شود مانند ویزای 188 استرالیا، جایگزین برنامه مهارت های تجاری استرالیا که ویزای 160 یکی از انواع آن است، شده است. بنابراین درخواست کنندگان جدید که تمایل به دریافت ویزای تجاری و سرمایه گذاری استرالیا دارند باید برای یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقدام نمایند.


📌 برای کسب اطلاعات بیشتر: انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا


معرفی ویزای 160 استرالیا

ویزای صاحبان مشاغل ساب کلاس 160 Business Owner Visa (subclass 160) برای افرادی مناسب است که دارای مهارت و تجربه زیادی در بیزنس و تجارت هستند و علاقه دارند به استرالیا مهاجرت کنند. ویزای 160 استرالیا برای افرادی صادر می شود که به راه اندازی یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری در استرالیا، تمایل دارند. این افراد باید نشان دهند که توانایی و تعهد واقعی برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در این کشور را دارند.

اگرچه ویزای 160 استرالیا یک ویزای موقت است اما در ادامه می توان برای اقامت دائم استرالیا اقدام کرد. در واقع شما با ویزای موقت وارد کشور استرالیا می شوید و بعد از 2 سال می توانید برای یکی از ویزاهای 890، 891 و 892 استرالیا که ویزای اقامت دائم است، اقدام نمایید و در نهایت زمانی که دوره اعتبار 4 ساله ویزای موقت شما به پایان رسید، به شما اقامت دائم داده خواهد شد تا کسب و کار و فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری خود را در این کشور ادامه دهید.

شرایط دریافت ویزای 160 استرالیا چیست؟

در صورتی که تمایل به اخذ ویزای 160 استرالیا دارید، باید شرایط زیر را در نظر داشته باشید:

 • سن شما بهتر است زیر 45 سال باشد.
 • باید یک شغل یا کسب و کار موفق داشته باشید.
 • گردش مالی کسب و کار شما بطور سالانه نباید کمتر از 300 هزار دلار استرالیا باشد و این گردش مالی باید در 2 سال از 4 سال مالی تجارت شما وجود داشته باشد.
 • مجموع دارایی های تجاری و شخصی شما باید حداقل 250 هزار دلار استرالیا باشد.
 • باید تمکن مالی لازم برای زندگی در استرالیا را داشته باشید.
 • فعالیت تجاری و کسب و کار شما باید جز فعالیت های قانونی استرالیا باشد.
 • نیاز است که مقامات منطقه ای و یا ایالتی در استرالیا از تاریخچه و سابقه کسب و کار شما اطلاع داشته باشند و مطمئن شوند که شما به پیشبرد یک تجارت در استرالیا تعهد دارید. یعنی اهداف تجاری و بیزنس پلن شما باید مورد تایید قرار گیرد.
 • به مدارکی نیاز است که ثابت کند تجارت و کسب و کار شما می تواند برای اقتصاد استرالیا سودمند و مفید باشد.
 • باید نشان دهید که حضور شما در استرالیا برای پیشبرد کسب و کارتان ضروری است.
 • از طریق چکاپ ها و آزمایشات پزشکی، باید سلامت جسمی شما مورد تایید قرار گیرد.
 • از نظر ویژگی های شخصیتی نیز باید تایید شوید. یکی از مدارک مورد نیاز برای این منظور، عدم سوءپیشینه است.

چه افرادی می توانند برای ویزای 160 اقدام کنند؟

همانطور که توضیح داده شد طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا، برنامه مهارت های تجاری استرالیا که شامل ساب کلاس های 160 تا 165 است برای درخواست کنندگان اصلی بسته شده است و به جای آن ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا مشخص شده است. اما اعضای خانواده افرادی که ویزای 160 را دریافت کرده اند می توانند همچنان برای اخذ ویزای 160 استرالیا اقدام نمایند.

همچنین افرادی که به عنوان درخواست کننده اصلی برای ویزای 160 اقدام کرده بودند و هنوز پاسخ ویزای خود را دریافت نکردند و تصمیم برای ویزای آنها گرفته نشده است همچنان می توانند اعضای خانواده خود را به این برنامه اضافه کنند و درخواست ویزای برای خانواده خود را مطرح نمایند.

اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان می شود اما باید توجه داشت که فرزندان بالای 18 سال باید به خانواده وابسته باشند و زندگی مستقلی نداشته باشند بدین معنی که ازدواج نکرده باشند یا شریک و نامزدی نداشته باشند و یا اینکه اگر مجرد هستند و سن آنها بالای 18 سال است باید ثابت شود که توانایی کار کردن و داشتن زندگی مستقل را ندارند.

اعضای خانواده می توانند در زمان اقدام برای ویزای 160 استرالیا، در این کشور حضور داشته باشند یا در کشوری دیگری اقامت داشته باشند. ولی درکل افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند باید خارج از استرالیا باشند مگراینکه ویزای دانشجویی داشته باشند که از طریق آن در استرالیا حضور دارند.

شرایط ویزای 160 استرالیا برای اعضای خانواده

اگر برای ویزای 160 استرالیا اقدام کرده باشید، تا زمانی که ویزای شما صادر نشود می توانید برای اعضای خانواده خود که شامل همسر و فرزندان وابسته به خانواده است، اقدام نمایید. اعضای خانواده شما باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • مدارکی ارائه نمایند که رابطه خانوادگی شما را ثابت کند مانند شناسنامه و سند ازدواج
 • باید از نظر سلامت جسمی و ویژگی های شخصیتی تایید شوند. تکمیل فرم 80 برای ارزیابی ویژگی های شخصیتی نیاز است.
 • افراد بالای 18 سال باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. مدرک آیلتس مورد تایید است و نمره 4.5 آیلتس نیاز خواهد بود.
 • تکمیل فرم های مربوط به درخواست ویزا مانند فرم 47BT

چگونه می توان برای ویزای 160 استرالیا اقدام کرد؟

قبل از اقدام برای ویزای 160 استرالیا که در حال حاضر فقط برای اعضای خانواده فرد متقاضی باز است، ابتدا باید چک لیستی از مدارک مورد نیاز را از وکلای مهاجرت و کارشناسان باتجربه در این زمینه دریافت نمایید. بعد از تکمیل مدارک مورد نیاز و پرداخت اپلیکیشن فی، می توانید مدارک را ارسال یا سابمیت نمایید.

مدارک باید از طریق پست به دفتر رسمی Adelaide در جنوب استرالیا و به بخش Adelaide Business Skills Processing Centre ارسال شوند.

هزینه ویزای 160 استرالیا چقدر است؟

هزینه اپلیکیشن فی برای ویزای 160 استرالیا عبارتند از:

 • افراد بالای 18 سال 2 هزار و 340 دلار استرالیا
 • افراد زیر 18 سال هزار و 170 دلار استرالیا

در صورتی که اعضای خانواده که بالای 18 سال هستند نتوانند مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند باید به جای آن هزینه قسط دوم second instalment را پرداخت نمایند.

همچنین باید هزینه های مربوط به تهیه سایر مدارک بخصوص مدارک پزشکی مانند عکس از قفسه سینه و سایر آزمایشات پزشکی را نیز در نظر بگیرید.

مدت اعتبار ویزای 160 استرالیا چقدر است؟

ویزای 160 استرالیا یک ویزای موقت است و به مدت 4 سال اعتبار دارد.

شما از طریق این ویزا می توانید به استرالیا مهاجرت کنید و در این کشور کار کنید و درس بخوانید. همچنین امکان سفر به تمامی نقاط استرالیا و سایر کشورها را دارید. اما به برخی از امکانات رفاهی مانند خدمات درمانی عمومی و تامین اجتماعی دسترسی نخواهید داشت.

البته ویزای 160 استرالیا این امکان را به شما می دهد که در ادامه برای ویزای اقامت دائم که ویزاهای ساب کلاس 890 تا 892 هستند، اقدام نمایید و بعد از 4 سال اقامت دائم استرالیا را خواهید داشت که در این صورت به تمامی خدمات و امکانات دسترسی دارید و می توانید برای شهروندی استرالیا نیز اقدام نمایید.

جمع بندی و نکات مهم

ویزای 160 استرالیا یکی از انواع ویزاهای برنامه مهارت های تجاری استرالیا است و برای افرادی صادر می شود که به عنوان مدیر ارشد و صاحب شغل در حرفه و کسب و کار خود موفق هستند و تجربه زیادی در زمینه تجارت دارند و تمایل دارند که کسب و کار خودر را در استرالیا راه اندازی کنند یا در این کشور سرمایه گذاری نمایند. ویزای 160 استرالیا یک ویزای موقت است اما در ادامه می توان برای اقامت استرالیا و شهروندی این کشور اقدام کرد. نکته قابل توجه این است که در حال حاضر برنامه مهارت های تجاری که شامل ساب کلاس های 160 تا 165 است، بسته شده و ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری استرالیا برای مثال ویزای 188 استرالیا جایگزین آن شده است. بنابراین درخواست کنندگان جدید نمی توانند برای ویزای 160 اقدام نمایند و این ویزا فقط برای اعضای خانواده دارنگان ویزای 160 استرالیا صادر می شود.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *