انگلستان, کاری

شرایط ویزای کار انگلستان

شرایط اخذ ویزای کاری کشور انگلستان

کشور انگلستان با آب و هوای معتدل و بارانی خود در نیمه جنوبی بریتانیای کبیر قرار گرفته است. بیشتر از هفتاد درصد مردم این کشور پیرو مسیحیت هستند و به زبان انگلیسی صحبت می نمایند. این کشور دارای نقش پر رنگی در معادلات جهانی است. همچنین کشور انگلستان از طبیعت و آثار تاریخی غنی برخوردار می باشد. تمامی این ویژگی ها و بسیاری دیگر که در ادامه به آن می پردازیم سبب جذب مهاجران بسیاری از سراسر جهان به این کشور شده است. اگر شما هم خواهان مهاجرت کاری و تحصیل در این کشور زیبا هستید، تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید تا اطلاعات جامع و کاربردی درباره چگونگی دریافت ویزای کار انگلستان و انواع آن به دست آورید.

شرایط بازار کار انگلستان

انگلستان از جمله کشورهای توسعه یافته و یکی از مهم ترین و برترین اقتصادهای دنیا محسوب می شود.

این اقتصاد مهم و برتر از چهار بخش کشاورزی و ماهیگیری، تولید و صنعت، سرمایه گذاری و گردشگری تشکیل گشته است. صنایع خودروسازی، هواپیما سازی، لوکوموتیو سازی، نساجی، شیمیایی و… این کشور دارای شهرت جهانی می باشد.

واحد رسمی پول کشور انگلستان یعنی پوند استرلینگ عنوان سومین ارز جهان پس از دلار آمریکا و یورو اتحادیه اروپا را کسب کرده است. نمودار تورم در این کشور همواره در وضعیتی یکنواخت به سر می برد و حدود 2.6 % برآورد می گردد. همچنین نرخ بیکاری این کشور در سال 2021 رقمی در حدود 5% تخمین زده شده که حاکی از شرایط بازار کار این کشور می باشد.

خوب است بدانید که ساختار سازمانی در کشور انگلستان به صورت هرمی است و شامل چندین سلسله مراتب عمودی می شود. محیط کاری در این کشور تیم محور محسوب می شود به صورتی که تمامی اعضای شرکت توانایی بیان نظرات خود را خواهند داشت. البته در نهایت مدیر شرکت تصمیم گیرنده اصلی خواهد بود.

اگر مشتاق به دانستن بیشتر در خصوص کار در کشور انگلستان هستید، می توانید مقاله شرایط کار در انگلستان را مطالعه فرمایید.

درباره ویزای کار کشور انگلستان

اگر شما جز شهروندان کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا هستید، برای کار کردن در کشور انگلستان حتما باید مجوز یا ویزای کاری دریافت نمایید. کشور انگلستان انواع مختلفی از ویزاهای کار را به متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور عرضه می دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کاری انگلستان

همانطور که ذکر کردیم، ویزای کاری در کشور انگلستان شامل چندین نوع می شود. هر کدام از این ویزاهای کاری ویژگی ها و شرایط دریافت مخصوص به خود را دارند. همچنین با دریافت هر کدام از این ویزاهای کاری شما از شرایط و امکانات متفاوتی در این کشور بهره مند خواهید شد.

انواع ویزای کاری کشور انگلستان شامل ویزای های Tier5 ،Tier2 و Tier1 می باشد. البته هر یک از این ویزاهای خود دارای زیرشاخه هایی است. در ادامه این مقاله ما به تشریح هر کدام از این ویزاها و زیرشاخه های آن می پردازیم.

ویزای Tier 1

ویزای کار Tier 1 انگلستان خود به 3 نوع تقسیم می شود:

ویزای کار فارغ التحصیلان با ایده های تجاری کاربردی

در کشور انگلستان پس از فارغ التحصیلی از کالج یا دانشگاه های این کشور، شما امکان درخواست چنین ویزایی را خواهید داشت. البته یک شرط مهم وجود دارد و آن داشتن ایده تجاری کاربردی است که توسط یک موسسه آموزش عالی معتبر یا وزارت تجارت بین المللی انگلستان تایید شده باشد. اعتبار این ویزا تنها برای یک سال است و البته قابل تمدید می باشد.

ویزای کاری سرمایه گذاری و کارآفرینی

یکی از دیگر ویزاهای کاری کشور انگلستان ویزای سرمایه گذاری است. در واقع این نوع ویزا مختص متقاضیان خارجی سرمایه دار است. سرمایه مورد نیاز برای درخواست این نوع ویزا حداقل 2 میلیون پوند می باشد.

همچنین آن دسته از افرادی که خواهان ایجاد کسب وکاری در این کشور هستند، در صورت داشتن شرایط مورد نیاز این کشور می توانند برای دریافت ویزای کاری کارآفرینی اقدام نمایند. از جمله شرایط مورد نیاز برای درخواست این نوع ویزای کاری داشتن سن مناسب، تسلط به زبان انگلیسی و… می باشد و البته شرط مهم دریافت این نوع ویزا را میتوان رسیدن به مبلغ بیشتر از 50.000 تا 200.000 یوند در مدت زمان مشخص دانست. با دریافت این نوع ویزای کاری شما تا حداقل 3 سال می توانید در این کشور اقامت داشته و سپس برای 3 سال دیگر تمدید نمایید.

ویزای کاری استعداد های درخشان Special Individual

افرادی که استعدادها و پتانسیل های قوی در زمینه های مختلفی مانند علمی، هنری، ورزشی، پزشکی، مهندسی و… از خود نشان می دهند، می توانند برای دریافت این نوع ویزای کاری از کشور انگلستان اقدام نمایند. البته باید بدانید که برای دریافت این ویزای کاری رقابت بسیار شدیدی وجود دارد و تنها تعداد کمی از افراد در نهایت موفق به دریافت این نوع از ویزای کاری انگلستان خواهند شد.

برای اخذ این نوع ویزای کاری کشور انگلستان، برخورداری از جایگاه یا امتیازی ویژه، اهمیت فراوان دارد.

ویزای Tier 2

ویزای Tier 2 این کشور شامل دو نوع ویزای کار می شود:

ویزای افراد با مهارت های خاص یا ویزای جاب آفر انگلستان

این نوع ویزای کاری به افرادی تعلق می گیرد که دارای مهارت خاصی هستند. مهارتی که مورد نیاز کارفرمای انگلیسی است. در واقع در این نوع ویزای کاری، کارفرمای انگلیسی ابتدا به جست و جوی نیروی کار ماهر مورد نظر خود در میان شهروندان انگلیسی و سپس شهروندان کشورهای اروپایی می پردازد. در صورت پیدا نشدن نیروی کار مورد نظر، کارفرمای انگلیسی می تواند برای نیروی کار خارجی دارای مهارت مورد نظر دعوت نامه شغلی بفرستد تا همکاری میان آن دو شکل بگیرد. نکته مهم در اینجا این است که میزان دستمزد آن کار باید توسط کارفرمای انگلیسی مشخص شده باشد. حقوق در نظر گرفته شده باید در حدود 25000 پوند باشد. مدت این نوع ویزای کاری 5 سال و 14 روز تعیین شده است.

مشاغلی که در این کشور با کمبود نیروی کار ماهر روبه رو هستند و می توانند فرصت شغلی خوبی برای مهاجران ماهر باشند عبارتند از:

 • توسعه دهنده نرم افزار و وب
 • آرشیتکت
 • رشته های حوزه پزشکی و پیراپزشکی
 • شغل های مرتبط با فناوری و اطلاعات
 • مدیر و دستیار اجرایی
 • مهندسی نرم افزار
 • مدیر مالی
 • تحلیلگر اجرایی
 • مدیر طراحی
 • و…

ویزای کار انتقال نیروهای درون شرکتی

افرادی که خواهان انتقال از شعبه شرکت کشور خود به شعبه همان شرکت در انگلستان هستند، می توانند درخواست این نوع ویزا را دهند. البته شرط مهم برای انجام گرفتن این انتقال این است که حقوق آن شخص باید از 120 هزار پوند بیشتر باشد. مدت زمان این نوع ویزای کاری از 6 ماه تا 12 سال تعیین شده است.

ویزای Tier 5

ویزای Tier 5 انگلستان مانند ویزای کار Tier 1، شامل 3 نوع ویزای کار این کشور است:

ویزای کارفرمای فصلی تکمیلی

افرادی که برای مدت مشخصی تحت عنوان توریست یا دانشجوی بین المللی در این کشور سکونت دارند، می توانند برای کار در یک شغل فصلی به مدتی محدود، این نوع ویزا را کسب نمایند.

ویزای رویداد یا هدف خاص

در کشور انگلستان هر ساله رویدادها یا برنامه های خاصی مانند سمینارهای علمی بین المللی، مسابقات حرفه ای ورزشی، مراسم ها و فستیوال های بین المللی هنری و… برگزار می شوند. محققان، پژوهشگران، ورزشکاران و مربیان حرفه ای، هنرمندان سرشناس و… برای شرکت در این گونه رویدادها و برنامه ها باید این نوع ویزای کاری را کسب نمایند تا برای مدت معینی تا پایان گرفتن آن رویداد یا برنامه در این کشور حضور داشته باشند.

ویزای کار برای امور مذهبی و خیریه

اشخاصی که دارای سابقه کار در زمینه امور مذهبی و خیریه هستند، می توانند برای دریافت این نوع ویزای کاری اقدام نمایند. البته این ویزا نوعی ویزای کوتاه مدت محسوب می شود و فرد دارنده آن تنها برای یک مدت مشخص می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. همچنین لازمه دریافت این نوع ویزای کاری دریافت پیشنهاد کاری در این زمینه از یک نهاد مذهبی یا خیریه انگلیسی است.

شرایط اخذ ویزای کار کشور انگلستان

شرایط مورد نیاز برای دریافت هر یک از انواع ویزاهای کاری کشور انگلستان متفاوت است اما به طور کلی می توانیم موارد زیر را جز شرایط رایج اخذ ویزای کار کشور انگلستان دانست:

 • داشتن پیشنهاد کاری یا دعوتنامه شغلی از کارفرمای معتبر انگلیسی با دستمزد مشخص
 • داشتن تجربه و سابقه کاری مرتبط
 • برخورداری از رزومه تحصیلی مطلوب
 • داشتن سرمایه مورد نیاز برای کار و زندگی در این کشور
 • داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی
 • داشتن سن 18 به بالا
 • داشتن گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • داشتن بیمه نامه معتبر
 • داشتن گواهی نشان دهنده سلامت و عدم سوپیشینه
 • و…

مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزای انگلستان

برای اخذ ویزای کاری این کشور، متقاضیان ملزم به ارائه مدارک معینی می باشند. برخی از مهم ترین آن مدارک به شرح زیر می باشد:

 • فرم امضا و کامل شده درخواست برای یکی از انواع ویزای کاری کشور انگلستان
 • اصل پاسپورت معتبر همراه کپی آن
 • عکس پرسنلی رنگی جدید با پس زمینه سفید
 • اصل مدارک هویتی مانند شناسنامه، گذرنامه و کپی آن ها
 • نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفراز طرف کارفرمای انگلیسی
 • مدارکی برای اثبات وضعیت مالی مطلوب فرد متقاضی مانند پرینت حساب بانکی
 • گواهی سلامت مبنی بر نداشتن هیچ نوع بیماری
 • سند نشان دهنده عدم ارتکاب جرم و سوء پیشینه
 • بیمه نامه معتبر
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6
 • فیش واریز هزینه صدور ویزا
 • مدارک مربوط به سوابق شغلی
 • و ….

سیستم امتیاز بندی ویزای کاری انگلستان

سیستم امتیاز بندی ویزای کاری این کشور با توجه به عوامل گوناگونی شرایط متقاضیان را بررسی می کند. برخی از مهم ترین این عوامل از قرار زیر هستند:

میزان سن

هر فرد با در نظر گرفتن سن خود، می‌تواند از 20 الی 5 امتیاز دریافت کند. متقاضیان جوان نسبت به کسانی که از سن بیشتری بر خوردارند، امتیاز بالاتری دریافت خواهند کرد.

میزان تسلط به زبان انگلیسی

هر متقاضی برای اثبات تسلط و مهارت زبان انگلیسی خود باید 10 امتیاز را کسب نماید. شهروندان کشورهای انگلیسی زبان، به صورت اتومات این ده امتیاز را به دست خواهند آورد؛ اما شهروندان سایر کشورها برای اثبات میزان تسلط خود به زبان انگلیسی باید در آزمون های زبان انگلیسی مانند آیلتس شرکت نمایند.

محل دانشگاه فارغ التحصیلی

کسانی که از یکی از دانشگاه های کشور انگلستان فارغ التحصیل شده اند دارای امتیاز بیشتری خواهند بود.

سطح مدرک تحصیلی

در بعضی از انواع ویزاهای کاری انگلستان سطح مدرک تحصیلی نیز در امتیازدهی موثر است. برای سطح بالای تحصیلات امتیاز خوبی مثلا 50 تا 30 در نظر گرفته شده است. البته در بعضی دیگر از طرح ها سطح تحصیلات تنها از 15 تا 5 امتیاز برخوردار است.

سطح درآمد

با توجه به شرایط و الزاما هر نوع از ویزاهای کاری انگلستان، سطح درآمد متقاضی می‌تواند 45 تا 15 امتیاز یا 20 تا 5 امتیاز در پی داشته باشد.

سابقه حضور در انگلستان

در  سیستم امتیاز بندی برخی از انواع ویزای کاری کشور انگلستان، برای سابقه حضور در این کشور، 5 امتیاز در نظر گرفته می شود.

گواهی اسپانسرشیپ

داشتن گواهی اسپانسرشیپ 50 تا 30 امتیاز برای شما خواهد داشت.

اخذ ویزای کار کشور انگلستان

قبل از برداشتن اولین قدم خود برای اخذ ویزای کاری کشور انگلستان بهتر است ابتدا به مطالعه و تحقیق درباره این کشور و ویژگی های آن، خصوصا شرایط کاری و میزان حقوق و… در این کشور بپردازید. سایت آوات کلیه مقاله های مورد نیاز شما در این حوزه را در سایت خود آپلود کرده است تا شما عزیزان به راحتی اطلاعات مورد نیازتان را به دست آورید.

برای اخذ ویزای کار کشور انگلستان شما باید مدارک و فرم های تکمیل شده ضروری را به سفارت کشور انگلستان در ایران تحویل دهید تا در این سفارت مورد بررسی و پردازش قرار گیرند. در نهایت بعد از گذشت مدت زمانی آن ها نتیجه درخواست شما را اعلام خواهند کرد. شما با توجه به نتیجه اعلام شده می توانید نسبت به برداشتن گام های بعدی اقدام کنید.

هزینه دریافت ویزای کاری این کشور

همانطور که گفته شد برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان باید کلیه مدارک و فرم های مربوطه را به سفارت این کشور در ایران تحویل دهید تا در این سفارت به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. بابت انجام این پروسه متقاضیان باید هزینه ای را بپردازند. میزان این هزینه با توجه به نوع ویزای کار درخواستی متفاوت خواهد بود و این هزینه صرف نظر از نتیجه نهایی به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد. هزینه دریافت چند نوع ویزای کار انگلستان در زیر آمده است:

 • ویزا با اعتبار بیش از 3 سال 1220 پوند
 • ویزا با اعتباری بین 1 الی 3 سال مشاغل مورد نیاز انگلستان 464 پوند
 • ویزای با اعتبار 3 ساله 610 پوند
 • ویزا با اعتبار بیش از 3 سال و مشاغل مورد نیاز انگلستان 928 پوند
 • و…

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

1. آیا اخذ اقامت دائم کشور انگلستان از طریق مهاجرت کاری به این کشور، امکان پذیر می باشد؟

 • بله، مهاجرت کاری به کشور انگلستان یکی از راه های اخذ اقامت دائم این کشور به حساب می آید. افراد می توانند با دریافت یکی از انواع ویزای کاری و ورود به این کشور ابتدا اقامت 5 ساله انگلستان را دریافت نمایند. در صورت کار و حضور مداوم در این مدت قادر به تمدید اقامت خود خواهند بود. در نهایت با گذشت 10 سال از ورود خود به خاک این کشور، اخذ اقامت دائم کشور انگلستان برای آن ها امکان پذیر خواهد بود.

2. میزان میانگین درآمد افراد شاغل در کشور انگلستان چقدر است؟

 • میانگین درآمد شاغلین انگلستان 29600 پوند در سال و 1950 پوند در ماه تخمین زده می شود.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *