استرالیا

شرایط اخذ ویزای کار استرالیا

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار یکی از اهدافی است که مورد نظر بسیاری از متقاضیان این کشور است. وسعت استرالیا و جمعیت این کشور سبب ایجاد ظرفیت زیاد برای جذب مهاجر و مهاجرت به کشور استرالیا است.

دولت استرالیا به دلیل کمبود نیروی کار، سیاست‌های کشور خود را طوری تنظیم کرده است که فرصت‌های شغلی مناسبی برای مهاجران در نظر بگیرد. استرالیا در حدود سی سال است که رشد اقتصادی متوالی داشته و کمترین ریسک را برای کار و سرمایه‌داری دارد.

همین مورد سبب شده است که بسیاری از متقاضیان، به دنبال مهاجرت به استرالیا از طریق کار باشند. روش‌های مهاجرت به استرالیا و اقامت در این کشور، مثل دیگر جاهای دنیا متفاوت است.

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار؛ سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار به وسیله سرمایه، ساده‌ترین راه مهاجرت به این کشور است. برای سرمایه‌گذاری در این کشور ابتدا یک ویزای اقامتی ۴ماهه دریافت کنید.

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار

این ویزا بستگی به میزان سرمایه فرد متقاضی دارد. شرایط اخذ این نوع ویزا به این شکل است که سن فرد باید از ۵۵سال کمتر بوده و گردش مالی در دو سال از چهار سال اخیر در این کشور حداقل به میزان ۵۰۰دلار استرالیا بوده.

امکان اثبات کارفرمایی یا خویش‌فرمایی در ایران برای دو سال مالی در سابقه فرد متقاضی وجود داشته باشد. با داشتن این شرایط می‌توان برای دریافت این نوع از ویزا که با عنوان ویزای ۸۸نیز شهرت دارد اقدام کنید.

زمانی که ویزا برای فرد صادر شد و مهاجرت کاری   استرالیا را آغاز کرد، متقاضی باید برای راه‌اندازی کار خود برنامه‌ریزی کند. اگر قصد داشتید که برای خانواده خود نیز از این طریق، اقامت دائم بگیرید باید حداقل ۲۰۰هزار دلار استرالیا در کسب و کار خود سرمایه‌گذاری کنید و ۲سال سابقه فعالیت و ۳۰۰هزار دلار گردش مالی سالیانه داشته باشید.

دلایل انتخاب استرالیا برای سرمایه گذاری

یکی از بهترین و سریع ترین روش ها جهت اخذ اقامت استرالیا سرمایه گذاری در این کشور است. با آگاهی از قوانین و شرایطی که به منظور سرمایه گذاری در استرالیا برقرار است می توان به فعالیت در بخش اقتصادی این کشور پیشرفته مبادرت ورزید و از این طریق اقامت دایم استرالیا را کسب کرد.

استرالیا به دلیل ویژگی های مختص خود مکان بسیار خوبی جهت انجام سرمایه گذاری است. به همین جهت افراد زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستند. دولت استرالیا برای کسانی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند مزایای خوبی در نظر گرفته است و این مساله باعث افزایش انگیزه سرمایه داران برای کار در استرالیا شده است.

مهم ترین دلایلی که می توان برای انتخاب استرالیا جهت سرمایه گذاری برشمرد شامل موارد زیر می باشد:

پایدار بودن رشد اقتصادی:

اقتصاد استرالیا به لحاظ رشد اقتصادی و انعطاف پذیری جزو ۵ اقتصاد برتر در دنیاست. بدنه اقتصادی استرالیا بسیار قوی بوده و از تنوع زیادی بهره مند است. ارتباط نزدیک و تنگاتنگ اقتصاد استرالیا با آمریکا و کشورهای اروپایی ضامن رشد اقتصادی این کشور به حساب می آید. پیشگامی استرالیا در بخش صادرات انرژی این کشور را به سومین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل کرده است. ب

خش اعظم اقتصاد استرالیا بر پایه خدمات استوار بوده و سایر بخش های اقتصادی آن در زمینه منابع طبیعی و … فعالیت دارد. طبق گزارشی که اداره آمار استرالیا منتشر کرد از سال ۱۹۹۰ تا زمان حاضر، کشور استرالیا رشد اقتصادی پایدار و بی وقفه ای را تجربه کرده است. به طوری که میزان رشد این کشور در این سال ها قابل مقایسه با دیگر کشورهای توسعه یافته نمی باشد.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  سرمایه گذاری در استرالیا مراجعه کنید.

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار؛ مهارت

مهاجرت به استرالیا ازطریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت کاری  استرالیا با داشتن تخصص است. استرالیا با داشتن اقتصادی قوی رشدی سریع را طی می‌کند. بنابراین با داشتن تخصص در یک زمینه چنانچه کارفرمایی از متقاضی حمایت کند از طریق ویزای ۱۸۶ می‌تواند برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام کند.

اگر هم خود فرد تمکن مالی دارد و نیازی به حامی خاصی ندارد با داشتن ۶۵ امتیاز مورد نیاز، می‌تواند از طریق ویزای ۱۸۹ جهت مهاجرت به استرالیا اقدام کند. امتیازبندی برای دریافت ویزا مثل برخی کشورهای دیگر از طریق مواردی مثل سن، تحصیلات، سابقه کار و میزان تسلط بر زبان انگلیسی حساب می‌شود.

اگر فردی اسپانسر مالی داشته باشد امتیاز بیشتری به دست آورده و می‌تواند ویزا با شرایط بهتر را دریافت کند. چنانچه این حامی مالی یکی از اقوام متقاضی یا فردی از ایالت‌های کم جمعیت استرالیا باشد می‌تواند برای فرد متقاضی ۱۰امتیاز به همراه داشته باشد و فرد با ویزای ۴۸۹ مهاجرت به استرالیا داشته باشد.

این ویزا برای اقامت موقت ۴ساله صادر می‌شود اما پس از چند سال می‌تواند برای اقامت دائم اقدام کند.

موارد کلی درباره اخذ اقامت  استرالیا از طریق تخصص

کارفرمایان  استرالیا به دنبال متخصصانی هستند که توانایی انجام کار تخصصی خود را به خوبی داشته باشند و بدون هیچ عیب و نقصی به انجام کار خود مشغول شوند. کارفرما این امکان را نیز خواهد داشت که ویزای موقت شما را به اقامت دائم تبدیل نماید.

ارائه یک رزومه کاری که نمایانگر تخصص شما باشد کمک بسزایی در پذیرش سریعتر شما خواهد داشت. لازم به ذکر است که رزومه شما باید مختصر و مفید و جامع باشد و تمامی شرایط شغلی شما را در بر داشته باشد.

برای پذیرش مهاجرت شما باید فرد متقاضی سابقه کاری داشته باشد و حداقل در 2 سال گذشته 1 سال مشغول به کار در شغل تخصصی خود بوده باشد. همچنین در صورتی که سابقه کار در استرالیا را داشته باشید مراحل پذیرش سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

در هنگام اسم نویسی می توانید نسبت به چند شغل اقدام نمایید و تخصص خود را کلی نگری نمایید تا بتوانید در یکی از مشاغل انتخاب شده واجد شرایط شوید.

ثبت نام از طریق مراجعه به وب سایت کاری استرالیا امکان پذیر خواهد بود که پیش از آن باید لیست مشاغل مورد نیاز  استرالیا در سال جاری را مشاهده نموده و سپس اقدام به ارائه درخواست نمائید. همچنین می توانید با یک وکیل مشاور در این باره مشورت بگیرید.

پیشنهاد میکنیم به مقاله ی مهاجرت به  استرالیا از طریق تخصص مراجعه کنید.

داشتن سابقه کار

در حال حاضر استرالیا به دنبال سیاست تمرکززدایی از شهرهای بزرگ خود است. بنابراین شهرهای کم جمعیت شانس بهتری برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا ازطریق کار و دریافت ویزای ۱۸۷ایجاد می‌کنند. برای دریافت این ویزا باید متقاضی ثابت کند که صلاحیت داشتن یک سمت از طرف کارفرمای استرالیایی. را دارد. بنابراین بهتر است بدانید مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت دائم، زمانی که دارای سابقه کاری در استرالیا باشید، آسان‌تر و دست یافتنی‌تر است.

استرالیا کشوری است که به دنبال جذب نیروهای‌ کاری ماهر است و این افراد با داشتن استعداد و توانایی می‌توانند در رونق و پیشرفت اقتصادی استرالیا موثر باشند. مهاجرت به استرالیا ازطریق کار با داشتن مهارت. یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است.

هر ساله دولت استرالیا قوانین مهاجرتی خود را با اهداف اقتصادی این کشور متناسب کرده و آنها را با شرایط روز وفق می‌دهد. کشور استرالیا از طریق اداره مهاجرت و سازمان‌های ارزشیابی متبوع، با برنامه‌های حمایتی برای جذب نیروی کار متخصص. متقاضیان ماهر بسیاری را از راه برنامه‌های مهاجرت از طریق تخصص و دادن ویزای تخصصی و مهارتی جذب می‌کند.

افراد بسیاری بعد از دریافت ویزاهای کاری از مزایای اقامت و شهروندی در محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت دنیا بهره می‌گیرند. مهاجرت کاری   استرالیا با ارائه کردن ساب کلاس‌های ویزای مهارت شغلی انواع گوناگونی دارد که هر یک دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

ویزاهای کاری مهاجرت به استرالیا

ویزای 489 ویزای موقتی 4 ساله است که این قابلیت را دارد که به ویزای اقامت دائم استرالیا تبدیل شود. اگر متقاضی شرایط لازم این نوع از ویزا را داشته باشد می‌تواند از طریق این ویزا اقدام کند. ویزای کلاس 190 در حقیقت نوعی از ویزای امتیازی بوده و مربوط به افرادی است که قصد دارند برای مهاجرت به استرالیا از حمایت(اسپانسر) ایالتی استفاده کنند.

ویزای کلاس 189 بهترین نوع ویزای مهاجرت به استرالیا است، زیرا متقاضی از همان ابتدا شانس اقامت دائم این کشور را داشته و به هیچ ایالت و شخص یا سازمانی وابسته نیست. از مزایای این نوع ویزای این است که فرد مهاجر با داشتن آن می‌تواند بدون هیچ قید و شرطی در هر جای استرالیا زندگی کند.
استرالیا یکی از کشورهای نسبتا گران در دنیا محسوب می‌شود.

در آمد بالا در استرالیا

اما باید دانست که این کشور سرانه درآمد بسیار بالایی دارد . درآمد سرانه‌ی کشور استرالیا مطابق با آخرین سرشماری، در حدود ۴۸ هزار دلار در سال تخمین زده شده است. میانگینی که برای دستمزد یک کارگر در این کشور، تخمین زده شده است به صورت حداقلی در حدود ۱۷/۲۵ دلار در ساعت بوده و دولت استرالیا از افرادی که در این کشور کار کرده و دستمزد آنها پایین‌تر از این حد میانگین است حمایت می‌کند.

حمایت دولت استرالیا از اقشار کم درآمد این است که برای آنها معافیت‌های مالیاتی را در نظر می‌گیرد. به این صورت باید در نظر داشت که متوسط دستمزد مشاغل مختلف در کشور استرالیا به میزان مهارت فرد در زمینه یک فن یا حرفه و یا مدرک دانشگاهی که فرد متقاضی در آن به تحصیل پرداخته است، متغیر بوده و ممکن است کم و یا زیاد شود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت

منبع: سفارت استرالیا

سوال های متداول

1.چگونه میتوان در استرالیا به دنبال کار گشت؟

  • برای پیدا کردن کار مناسب میتوانید از سایتهای کاریابی و فضای مجازی کمک بگیرید و رزومه ی خود را برای انها ارسال کنید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

2.هزینه ویزای کار در استرالیا چه میزان است؟

  • هزینه درخواست پایه برای ویزای ساب کلاس 400 , ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای افراد متقاضی بالای سن ۱۸ سال تمام ۲۸۰ دلار استرالیا می باشد. هزینه اضافی برای متقاضی زیر ۱۸ سال تمام ۷۰ دلار می باشد.

3.فردی که ویزای کاری استرالیا را دریافت کند میتواند با خود همراه داشته باشد؟

  • داشتن همراه در ویزای کاری به نوع ویزا و شرایط آن بستگی دارد.در بعضی امکان دریافت همزمان ویزای همراه وجود دارد و در برخی دیگر فرد متقاضی پس از ورود به استرالیا میتواند برای همراه درخواست دهد.

4.پس از چه مدت زندگی در استرالیا میتوان تابعیت این کشور را دریافت کرد؟

  • در ویزای ساب کلاس 190 پس از گذشت 4 سال زندگی در خاک این کشور. میتوانید برای اخذ تابعیت استرالیا درخواست دهید.

5.کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

  • مهاجرت کاری ارزان ترین روش مهاجرت به استرالیاست که متناسب با ویزای مورد پذیرش هزینه ها متفاوت است.

6.امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری استرالیا چند است؟

  • برای دریافت ویزای کاری استرالیا از طریق امتیاز بندی نیاز است تا حداقل 65 امتیاز کسب کنید.

7.برای دریافت ویزای کاری استرالیا مدرک زبان آیلتس چند امتیاز دارد؟

  • برای مدرک آیلتس داشتن نمره ی 8 در هر چهاربند آزمون ذکر شده میتواند تا 20 امتیاز را برای متقاضی به همراه داشته باشد.

8.هزینه ویزای کار در استرالیا برای ویزای Sub class 489   چه میزان است؟

  • این ویزا در سال گذشته حذف شده است و جایگزین آن ویزای 491 با شرایط جدید خواهد بود.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *