آذربایجان

شرایط لازم دریافت ویزای کار جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان در شمال غربی ایران، کشوری با اقتصاد رو به رشد و جوان است. اذربایجان  در دهه اول قرن جاری دچار برخی مشکلات اقتصادی، رکود و تورم بود تا اینکه با اجرای برخی اصلاحات توانست در مسیر پیشرفت قرار گیرد. در حال حاضر آذربایجان دارای نرخ تورم و بیکاری زیر پنج درصد است. همچنین رشد اقتصادی سالانه آن در حدود ۱.۵ درصد پیش بینی می شود. از اینرو اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان با توجه به نیازهای آن کشور امکان پذیر خواهد بود.

آذربایجان در سالهای اخیر سرمایه گذاران خارجی زیادی را به سرمایه گذاری و حضور در صنایع مختلف تشویق نموده است. صنعت ساخت و ساز، خدمات پزشکی، انرژی، کشاورزی و آی تی جزو مشاغل مورد نیاز کشور آذربایجان بشمار می آیند. برای کار در کشور آذربایجان باید به زبان آذری تسلط داشته باشید. دانستن زبان آذری حتی اگر در شرکت های بین المللی مشغول بکار شوید جهت مراودات روزمره با مردم آذربایجان الزامی است.

برای کار در آذربایجان باید شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان را داشته باشید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

افراد واجد شرایط برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

متقاضیان ویزای کار در جمهوری آذربایجان علاوه بر شرایط تخصصی و مهارتهای لازم که مد نظر کارفرما است باید دارای شرایطی به شرح ذیل باشند:

افرادی می توانند مجوز فعالیت و کار در آذربایجان را اخذ کنند که قصد اقامت دائم در این کشور را داشته باشند.

شرایط برای افراد کارآفرین

افراد کارآفرین که به منظور راه اندازی کسب و کار و فعالیت تجاری و اقتصادی در آذربایجان اقدام می کنند می توانند مجوز کار دریافت کنند. از طرفی افرادی که اقدام به ثبت شرکت در آذربایجان می کنند امکان دریافت مجوز کار برای افراد و نمایندگانی که معرفی می نمایند را خواهند داشت.

افرادی که در شرکتهای بین المللی فعالیت دارند در صورت تمایل می توانند برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان اقدام کنند.

افراد ورزشکار

افراد ورزشکار، مدال آوران، کارگران هنری، افرادی که در مشاغل دریایی فعالیت حرفه ای دارند مانند ملوان و کاپیتان کشتی و افرادی که از نظر علمی رتبه های جهانی دارند می توانند برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند.

این افراد پس از اخذ مجوز کار، ابتدا ویزای یکساله موقت دریافت نموده که قابل تمدید در سال های بعد است. این ویزای موقت تا پنج سال امکان تمدید دارد. پس از آن در صورت تمایل به ادامه در آذربایجان باید به مدت یک سال از آذربایجان خارج شده و پس از این مدت دوباره می توانند برای ویزای کار یکساله اقدام کنند.


📌 در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را برای جذب نیروی کار دارد. پیشنهاد ما این است که مقاله ویزای کار آلمان را هم مطالعه کنید.


شرایط لازم اخذ ویزا

برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان متقاضیان باید دارای شرایط لازم برای درخواست ویزا باشند. از طرفی پس از اخذ ویزای کار نیاز به مدارک و مستنداتی است که باید از سوی متقاضی ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار:

 •  فرد متقاضی باید از نظر شرایط سنی حداقل 18 سال داشته باشد.
 •  کاندیدای مناسب از شهروندان آذربایجان برای آن موقعیت شغلی وجود نداشته باشد.
 •  اخذ نامه پذیرش از کارفرما.
 •  اخذ مجوز از اداره مهاجرت آذربایجان توسط کارفرما.
 •  نامه گواهی سلامت متقاضی در مورد بیماری های ایدز و هپاتیت از مراکز درمانی مربوطه (تنها دو مرکز در شهر باکو معاینات پزشکی از متقاضی بعمل آورده و گواهی آنها مورد تایید اداره مهاجرت آذربایجان است).
 •  متقاضی برای اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان باید در سازمان مالیات ثبت نام و کد دریافت کند.
 •  ترجمه رسمی مدارک تحصیلی متقاضی که به تایید وزارت خارجه و سفارت رسیده باشد.
 •  ارائه رزومه کاری نشان دهنده تخصص و فعالیت متقاضی در موقعیت شغلی مورد نظر در طول چند سال گذشته.

متقاضی ویزای کار در جمهوری آذربایجان باید پاسپورت معتبر داشته باشد و در زمان ارائه مدارک حداقل شش ماه از اعتبار آن مانده باشد. نداشتن سوء پیشینه و مشکلات قضایی از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای کار بشمار می آیند.

مزیت های اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان علاوه بر امکان فعالیت اقتصادی و یافتن شغل دارای مزیت های دیگری برای متقاضیان خواهد بود. از جمله فواید این ویزا امکان تمدید آن برای مدت پنج سال است. علاوه بر متقاضی، خانواده وی شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می توانند به همراه متقاضی در آذربایجان زندگی کنند. مزیت مهم دیگر امکان اخذ اقامت دائم برای متقاضی پس از پنج سال کار و زندگی در آذربایجان است. متقاضیان با اخذ اقامت دائم و سه سال کار و زندگی در آذربایجان،می توانند برای اخذ پاسپورت و شهروندی آذربایجان نیز اقدام نمایند.

کشور آذربایجان در همسایگی ایران قرار دارد و امکان تردد برای ایرانیان به سهولت وجود دارد. از طرفی زبان جمهوری آ‌ذربایجان آذری است لذا آذری زبانان ایران به راحتی می توانند وارد بازار کار اذربایجان شوند. فرآیند اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان از زمان درخواست کارفرما تا اخذ ویزا حدود یک ماه طول می کشد. پس از اخذ مجوزهای لازم، متقاضی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز به سفارت و یا کنسولگری آذربایجان در ایران مراجعه کرده و پس از بررسی مدارک،ویزای خود را دریافت می نماید.

اخذ ویزای کار در آذربایجان با آوات

شرایط لازم برای ویزای کار در جمهوری آذربایجان

شرایط لازم برای ویزای کار در آذربایجان

مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور آ‌ذربایجان در سالهای اخیر مورد توجه ایرانیان و افراد کشورهای همسایه شده است. کشور آذربایجان از آینده خوبی برخوردار بوده و فرصتهای شغلی و تجاری خوبی در آن وجود دارد.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و گروه پزشکی امکان اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان را خواهند داشت. با توجه به برنامه های توسعه آذربایجان، متقاضیان در این زمینه از فرصتهای شغلی خوبی برخوردار هستند. آذربایجان مدارک اغلب دانشگاه های ایران را مورد تایید دانسته لذا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه ها و یافتن شغل در شرکت های مختلف آذربایجان وجود دارد. اگر تمایل به کار در کشور آذربایجان را دارید با کارشناسان مجرب آوات مشورت نمائید.

خدمات تخصصی شامل تهیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و خدمات مشاوره یافتن شغل مناسب برخی از خدمات حرفه ای آوات محسوب می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر جهت اخذ ویزای کار در جمهوری آذربایجان به وب سایت آوات مراجعه نموده و یا با کارشناسان مهاجرتی تماس حاصل نمائید.


📌 برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اخذ اقامت آذربایجان از طریق کار نگاهی بیندازید.


در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “شرایط لازم دریافت ویزای کار جمهوری آذربایجان

 1. علی گفت:

  سلام تکنسین داروخانه و کمک پرستار و مدرک ماساژ سوئدی دارم و لیسانس تربیت بدنی و مربیگری آمادگی جسمانی نیز دارم هم دارم و 40سال سن دارم و در تمام این رشته ها مسلط و دارای سابقه کار دارم و به زبان ترکی استانبولی هم وسط هستم چطور میتونم در آذربایجان اقدام به کار کنم لطفاً راهنمایی کنید

  1. سینا روحی گفت:

   سلام و درود
   متاسفانه موسسه برای اذربایجان کاریابی انجام نمی ده .در صورت تمایل برای دیگر کشور ها با موسسه ارتباط حاصل فرمایید
   سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *