تحصیلی, مجارستان

قوانین جدید برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان

افراد بسیاری سالانه در تلاش هستند تا بتوانند ویزای تحصیلی مجارستان را کسب کرده و از طریق ویزای تحصیلی به خاک کشور وارد شده و بعد از اتمام تحصیل در این کشور اروپایی ویزای تحصیلی مجارستان را به  اقامت دائم تغییر دهند . ویزای تحصیلی مجارستان دارای شرایط خاصی می باشد و همچنین ویزای تحصیلی مجارستان نیازمند مدارکی می باشد که فرد متقاضی قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید تمامی مدارک مربوط به ویزای تحصیلی مجارستان را جمع آوری کرده تا بعد از رسیدگی دولت،  برای صدور ویزا مشکلی نباشد.

شاید به این دلیل ویزای تحصیلی مجارستان پر طرفدار می باشد که مجارستان عضو اتحادیه اروپا می باشد و اگر فردی از طریق ویزای تحصیلی مجارستان به خاک این کشور راه پیدا کند می تواند به عنوان دانشجو به تمامی کشورهای عضو اتحادیه بدون ویزا رفته و از دانشگاه ها و کالج های عضو اتحادیه اروپا می توانند بازدید کنند . از آنجایی که سفارت مجارستان مصاحبه با زبان انگلیسی با دانشجویان انجام میدهد لزا باید متقاضیان مدرک زبان را دریافت کرده باشند .

اقدامات لازم بعد از ورود به مجارستان

زمانی که دانشجویان وارد این خاک شدند در مدت زمان ۱۵ روز باید مکانی که قرار است در آن ساکن شوند را به پلیس مجارستان بدهند و بعد می تواند اقامت گرجستان را دریافت کنند .و در صورتی که دانشجو بعد از مدتی آدرس محل سکونت خود را تغییر داد بنا بر قوانین مجارستان باید سریعا آدرس جدید را به پلیس مجارستان گزارش دهد . دانشجویان باید توجه داشته باشند که حداقل دو ماه قبل از اینکه مهلت ویزای شما تمام شود نسبت به تمدید آن اقدام نمایید .

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی

پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر بین دو تا چهارده روز زمان می برد. مدت زمانی که برای مقاطع لیسانس زمان میبرد تا ویزا صادر شود ۱ماه و برای مقاطع فوق لیسانس مدت زمان صدور ویزای تحصیلی مجارستان ۲ ماه و برای افرادی که می خواهند خانواده خود را هم از طریق ویزای تحصیلی مجارستان به این کشور ببرند هم حداقل یک ماه زمان میبرد تا ویزا برای خانواده افراد صادر شود. البته این مدت زمان های گفته شده کاملا دقیق نیست و ممکن است کمی تغییر داشته باشد.

نحوه پرداخت شهریه در دانشگاه های مجارستان

قابل ذکر می باشد که افرادی که میخواهند شهریه دانشگاه خود را پرداخت کنند می توانند شهریه دانشگاه را از طریق بانک های مجاز به حساب دانشگاه مورد نظر بریزند. حتی از طریق صرافی های مجاز هم این امکان وجود دارد .

برای دانشجویانی که می خواهند از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور مجارستان شوند این مزایا وجود دارد که فرد می تواند یک راهنما برای خود درخواست کند و از طریق راهنما می تواند در ابتدای ورود به خاک مجارستان دسترسی راحتتری به همه چیز داشته باشد و راهنما وظیفه دارد که فرد را به هتلی مناسب برده و یا او را برای اجاره آپارتمان راهنمایی کند و راهنمایی های لازم را برای افرادی که می خواهند در خوابگاه اقامت کنند را انجام دهد و یا در مراحل اولیه ثبت نام در دانشگاه در کنار متقاضی بوده و تمام کارهای فرد را انجام دهد و شهری که متقاضی انتخاب کرده را به فرد  نشان دهد و آگاهی های لازم از ایستگاه های مترو و اتوبوس و…. را برای دانشجو ارائه دهد.

اگر متقاضی تحصیل در مجارستان راهنمایی را درخواست کند باید کپی از بلیط خود را یک هفته قبل از ورودش به خاک مجارستان برای راهنما فرستاده و باید هزینه راهنما را به حساب خود راهنما واریز کند .

تاریخ شروع کلاس ها در دانشگاه ها و کالج های مجارستان

تاریخ شروع کلاس ها در دانشگاه ها و کالج های مجارستان در ماه های اکتبر و ژانویه می باشد . در هر صورت برای کسب اطلاع دقیق از تاریخ برگزاری کلاس های دانشگاه بهتر است برنامه تحصیلی دانشگاه خود را که پذیرش گرفته اید یا قرار است پذیرش بگیرید را بخوانید. معمولا تاریخ دقیق شروع کلاس های هر دانشگاه، داخل وب سایت اختصاصی دانشگاه قرار دارد.

مدارک لازم

مدارکی که دانشجویان قبل از هر گونه اقدامی برای ویزای تحصیلی مجارستان باید تهیه و آماده کند عبارت است از کلیه مدارک تحصیلی فرد و کپی تمامی مدارک , گواهی سلامت پزشکی , عدم سوء پیشینه , اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن , چند قطعه عکس که تاریخ آن مربوط به حداکثر شش ماه قبل باشد و مدارک دیگری که دولت مجارستان برای صدور ویزا از متقاضی درخواست کند .

دانشجویی که از طریق ویزای تحصیلی به کشور مجارستان رسیده است بعد از شروع کلاس ها فرد می تواند به کار پاره وقت بپردازد و زمانی که تحصیلش به پایان رسید با اجازه دولت مجارستان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مجارستان تغییر دهد و بعد از گذشت پنج سال و پرداخت مالیات در این پنج سال اقامت دائم مجارستان را دریافت کند .

موسسه حقوقی آوات آماده خدمات رسانی به دوستداران تحصیل در مجارستان می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای تحصیلی مجارستان با موسسه تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *