انگلستان, تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان ِیا Tier4، یکی از روش های 4 گانه اخذ ویزای انگلیس می‌باشد. این رویه یکی از بهترین راه‌های اخذ ویزای انگلیس می‌باشد. تحصیل در انگلستان بخاطر سطح بالای علمی و کیفیت مطلوب زندگی این کشور، تبدیل به رویای افراد بسیاری شده است. انگلستان دارای بیش از 500 هزار دانشجوی بین‌المللی می‌باشد که به این رویا دست یافته‌اند. شما نیز می‌توانید جزوی از این افراد بوده و از مزایای تحصیل در این کشور بهره‌مند شوید.

موسسه مهاجرتی آوات برای تحصیل در کشور انگلستان این مقاله را گردآوری کرده، برای رفع تمام سوالات خود تا انتها همراه ما باشید.

تحصیل در انگلستان

انگلستان کشوری با بهترین نظام آموزشی و دانشگاه های برتر جهان است. اکثر دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌شوند. البته این روند با بحران کرونا دچار اختلال شده و روند عادی آن از نیمه دوم سال 2020 ادامه یافت. همچنین انگلستان برای پذیرش درخواست‌های ویزا، تست pcr گرفته و متقاضی وارد دوره قرنطینه 10 روزه خواهد شد. دانشگاه‌هایی چون آکسفورد و کمبریج که شهرت جهانی آن‌ها به گوش همه دانشجویان رسیده است در انگلستان واقع شده اند. تحصیل در انگلستان از مزایای بسیاری برخوردار است. این مزایا عبارتند از

 • ارائه آموزش با کیفیت
 • کوتاه بودن زمان تحصیل در تمامی مقاطع نسبت به دیگر کشورها
 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر در سطح جهانی
 • نزدیکی انگلستان به ایران نسبت به دیگر کشورهای معتبر و به صرفه بودن هزینه رفت و آمد
 • هزینه‌های پایین تحصیلی نسبت به کشورهایی مانند آمریکا
 • بهره‌مند بودن از دومین سیستم آموزشی برتر جهان
 • و …

ویزای تحصیلی انگلستان

گام‌های مهم برای تحصیل در این کشور، دریافت پذیرش تحصیلی این کشور، به همراه تمکن مالی‌اند. پذیرش تحصیلی به این معنی است که یکی از کالج‌ها، دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی در انگلیس، نامه ای حاوی یک کد اختصاصی موسوم به (CAS) یا Confirmation of Acceptance of Studies برای متقاضی ارسال کند. دریافت ویزای تحصیلی انگلیس یک پروسه زمان بر است. اخذ ویزا نیاز به تایید افسران ویزا و البته مهم‌تر از آن، کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی خبره دارد. همچنین چندین نوع ویزای تحصیلی وجود دارد که هرکدام شرایط خاصی دارند. هزینه ها، مدارک مورد نیاز و …. مواردی می‌باشند که طی این روند تغییر می‌کنند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس بسته به کشوری که از آنجا اقدام می‌کنید متفاوت خواهد بود. عامل دیگری که در کاهش زمان بررسی درخواست تاثیر خواهد داشت، دسته بندی مناسب مدارک و پر کردن دقیق فرم مربوط به درخواست ویزا است. می‌توان تا ۳ ماه پیش از تاریخ سفر به بریتانیا برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کرد. به طور تقریبی مدت زمان بررسی مدارک توسط سفارت و صدور ویزای تحصیلی ۳ هفته تا ۱ ماه خواهد بود.

انواع ویزای تحصیلی این کشور

ویزای تحصیلی انگستان به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود.

 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی انگلستان
 • ویزای دانش آموزی انگلستان
 • ویزای عمومی (دانشجویی) انگلستان

ویزای کوتاه مدت تحصیلی:

این نوع ویزای تحصیلی مختص افرادی است که به دنبال تحصیل کوتاه مدت در انگلستان هستند. از ویزای کوتاه مدت می‌توان برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی یا دوره های مهارت آموزی استفاده کرد. برای تحقیقات علمی در انگلستان نیز می‌توان از این ویزا استفاده نمود. این ویزای تحصیلی برای افراد خارج از کشورهای اتحادیه اروپا، به جز سوئیس ارائه می‌شود. مدت ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان بستگی به میزان دوره تحصیل یا تحقیقات متقاضی دارد.

اگر دوره به طور دقیق مشخص نشده باشد این دوره 6 ماه در نظر گرفته می‌شود. در صورت مشخص کردن این زمان هم حداکثر زمان اعتبار ویزا 11 ماه می‌باشد. همچنین متقاضی حداکثر 30 روز بیشتر از مدت ویزای خود میتواند در انگلستان حضور داشته باشد. با اخذ این ویزا نمی‌توان در مدارس انگلستان تحصیل نمود و یا مشغول به کار در این کشور شد. ویزای تحصیلی کوتاه‌ مدت انگلستان غیرقابل تمدید است و با اخذ این نوع ویزا نمی‌توان برای اخذ اقامت انگلستان اقدام نمود.

ویزای دانش‌آموزی:

متقاضیان بین 4 تا 17 سال می‌توانند از طریق این ویزا برای تحصیل در انگلستان اقدام کنند. متقاضی ویزای دانش آموزی انگلستان، باید رضایت‌نامه والدین یا سرپرست و تمکن مالی تحصیل در انگلستان را داشته باشد. البته فقط می‌تواند در مدارس غیر دولتی انگلستان تحصیل کند و تحصیل دانش آموز در مدارس دولتی این کشور ممکن نیست.

متقاضیان می‌توانند یک ماه زودتر وارد انگلستان شده و تا 4 ماه پس از پایان تحصیلات خود در انگلستان حضور داشته باشند. دانش آموزان زیر 16 سال می‌توانند برای حداکثر شش سال تحصیل در انگلستان، اقدام به اخذ ویزای دانش‌آموزی کنند. برای دانش آموزان بین 16 تا 17 سال این ویزا تا 3 سال کاهش پیدا می‌کند. ویزای دانش‌آموزی انگلستان قابل تمدید است و قابلیت تبدیل شدن به سایر انواع ویزای انگلستان را دارد. دانش آموزان با داشتن این ویزا می توانند حداکثر 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. همراهی خانواده با اخذ این ویزا میسر نیست و والدین دانش‌آموز می‌توانند برای ویزای والدین همراه انگلستان اقدام کنند. با اخذ این ویزا دانش آموز نمی‌تواند کمک هزینه های تحصیلی دولتی دریافت نماید.

ویزای عمومی (دانشجویی):

ویزای دانشجویی انگلستان شرایط تقریبا مشابهی با ویزای دانش‌آموزی دارد، با این تفاوت که متقاضی باید بالای 18 سال باشد. دانشجو می‌تواند در طول تحصیل در انگلستان همراه اعضای خانواده خود باشد و به صورت نامحدود در این کشور مشغول به کار شود. البته کار تخصصی مانند مربی گری ورزشی برای دانشجویان میسر نیست. همچنین دانشجو می‌بایست تسلط کافی بر مهارت های زبان انگلیسی داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیاز است متقاضی شرایط زیر را دارا باشد:

 • دریافت پذیرش از کالج، دانشگاه یا موسسه منتخب
 • تمکن مالی فرد
 • نبود هیچ گونه سابقه کیفری
 • عدم ابتلا به بیماری های منتقل شونده، مقاربتی و …
 • داشتن مدارک شخصی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
 • پرداخت هزینه های مورد نیاز برای دریافت ویزا

همچنین والدین افراد متقاضی زیر 16 سال نیز باید علاوه بر موارد بالا از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است.
 • نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند.
 • توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند.
 • فرزند آنها باید زیر 16 سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای child tier 4 باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای انگلستان

در ادامه مطلب مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای انگلستان نام برده شده‌اند:

 • اصل پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه شناسنامه
 • مدارک شغلی
 • سند ملکی
 • پرینت 6 ماهه حساب بانکی
 • تمکن مالی به لاتین
 • مدارک تحصیلی با ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر UKVI یا آیلتس
 • رسید پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اخذ ویزا

متقاضیان درصورت دسته بندی مناسب مدارکی که ذکر شده است می‌توانند هر چه زودتر اقدامات لارم را برای اخذ ویزای خود انجام دهند.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

هزینه اخذ ویزا با توجه به مقطع تحصیلی و سن و دیگر شرایط هر فرد، متغیر خواهد بود. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص 328 پوند می‌باشد. این هزینه برای همراهان ویزای دانشجویی (همسر، پارتنر و فرزندان زیر 18 سال) همین مقدار است. والدین شخصی که ویزای دانش‌آموزی دارد می‌توانند درخواست ویزای Parent of a tier4 (child) visa بدهند که هزینه آن 405 پوند می‌باشد.

متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند. مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه 150 پوند است. این مقدار برای همراه هم 150 پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال‌های تحصیل یک‌جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

شخص متقاضی ویزا باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خود، والدین یا سرپرستان واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره 28 روزه و به صورت متوالی در حساب باشد. این دوره نباید قبل از 31 روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد.

این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد، متغیر است. برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند این هزینه ماهیانه 1265 پوند و برای باقی شهرها 1015 پوند است. هزینه باید 9 ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است، باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل اش مبلغ 9135 پوند در حساب بانکی اش داشته باشد. برای هر همراه شخص متقاضی ویزای دانشجویی این مبالغ برای شهر لندن ماهیانه 845 پوند و برای باقی شهرها ماهیانه 680 پوند خواهد بود.

روند اخذ این ویزا

نخستین گام برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای انگلیس و یا مراجعه به سفارت کشور است. هر متقاضی باید فرم درخواست ویزای انگلیس را با دقت تمام تکمیل نماید. مراحل درخواست ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 1. ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس یا مراجعه به سفارت این کشور
 2. انتخاب نوع ویزای انگلیس
 3. تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس
 4. گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 5. پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 6. حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه انجام می‌شود. همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی است.

توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس برای هر فرد بصورت جداگانه پر می‌شود.

سوالات متداول

 1. آیا امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در کشور انگلستان وجود دارد؟

خیر، دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان باید شهریه پرداخت نمایند؛ اما به منظور کاهش هزینه ها، امکان دریافت بورسیه وجود دارد.

 1. آیا تحصیل فرزندان در مدارس انگلستان موجب دریافت اقامت برای والدین می شود؟

خیر؛ تحصیل فرزندان در انگلستان، دارای آثار اقامتی برای والدین نمی باشد و تحت شرایطی به والدین دانش آموز، ویزای توریستی اعطا می شود.

 1. آیا می توان بدون مدرک زبان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان اقدام نمود؟

خیر؛ داشتن مدرک زبان یکی از الزامات دریافت ویزای تحصیلی انگلستان است. در صورتی که نمره زبان شما کمی پایین تر از نمره مورد نظر باشد، در برخی از دانشگاه ها می توانید دوره های کوتاه مدت قبل از تحصیل دوره اصلی دریافت نمایید.

 1. شرایط جدید ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

از 1 ژانویه سیستم جدید امتیازی جایگزین ساز و کار ویزای معروف Tier4 می شود. متقاضیان برای دریافت ویزا باید حداقل 70 امتیاز کسب کنند، این امتیاز بصورت عمده از نامه پذیرش، مدرک زبان و تمکن مالی دریافت می شود. دولت انگلیس امیدوار است تا سال 2030 میلادی 600،000 دانشجوی بین المللی را به دانشگاه های خود جذب کند.

 1. شرایط دریافت بورسیه در مقطع لیسانس برای دانشجویان به چه صورت است؟

اغلب بورسیه ها در مقاطع بالاتر به دانشجویان تعلق می گیرد و برای دریافت آن دانشجویان باید از رزومه خوب تحصیلی، نمرات عالی، مقالات معتبر و… برخوردار باشند.

 1. عوامل مهم و تاثیرگذار در دریافت ویزای تحصیلی انگلیس چه مواردی هستند؟

نامه تمکن مالی و نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه

 1. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس کسب حداقل چه امتیازی مورد نیاز است؟

کسب حداقل 40 امتیاز

 1. در صورت موفقیت در دریافت نامه پذیرش تحصیلی، تا چه زمانی می توانید برای ویزای تحصیلی انگلیس اقدام کنید؟

حداکثر 6ماه از زمان صدور نامه پذیرش دانشگاه

 1. صدور ویزای تحصیلی انگلیس چقدر طول می کشد؟

به طور معمول بین 3 هفته تا یک ماه کاری

خدمات موسسه مهاجرتی آوات در خصوص انگستان

مجموعه مهاجرتی آوات سال‌ها است که در زمینه اخذ ویزای انگلستان فعالیت دارد. این مجموعه با متخصصان با تجربه خود آماده همکاری با شما است. همکاران ما از ساعت 9 الی 18 به صورت همه روزه آماده ارائه مشاوره رایگان می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع ابهامات، همچنین ارائه خدمات با ما تماس حاصل فرمایید. البته با پر کردن فرم ارزیابی در سایت و ثبت اطلاعات خود، با شما تماس گرفته می‌شود و تمامی راهنمایی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

5/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه برای “دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

 1. محمد شمس گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آیا برای ویزای تحصیلی انگلیس میشه اول خودم برای سفارت اقدام کنم و اگر روند اخذ ویزا برای خودم موفقیت آمیز بود برای همسر و فرزندانم اقدام کنم؟
  چون اگر همه باهم اقدام کنیم خیلی پول باید پرداخت کنیم و اگر رد بشه عملا همه پول سوخت میشه!
  پیشاپیش متشکرم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =