انگلستان, تحصیلی

دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

کشور انگلیس به دلیل طبیعت فوق العاده، آب و هوای خوب، زبان انگلیسی به عنوان زبان مادری و کیفیت بالای زندگی هر ساله هزاران دانشجو از اقصی نقاط دنیا جذب می کند. به همین علت، دانشجویان ایرانی فراوانی هم خواهان مهاجرت تحصیلی به انگلیس و زندگی در این کشور هستند. متاسفانه، انگلستان یکی از مقاصد سخت برای تحصیل و مهاجرت دانشجویان ایرانی است. اما باید بدانید در صورتی که عزم خود را جزم کرده و تلاشتان را برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به کار ببرید، موفق می شوید. ما در این مطلب شما را شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان آشنا کرده و اطلاعاتی در رابطه با اخذ ویزای تحصیلی آن ارائه می دهیم.

آشنایی با کشور انگلستان

انگلستان کشوری با بیش از ۳۹۵ دانشگاه و کالج است که بیش از ۵۰۰۰۰ دوره آموزش عالی را در مقاطع مختلف ارائه می دهد. موسسات آموزش عالی انگلستان مرتبا مفتخر به کسب بهترین های رتبه های جهانی در حوزه آموزش می شوند. ۵ درصد از تحقیقات علمی جهان توسط این کشور انجام می گیرد و حدود ۱۴ درصد از بیشترین مقالات جهان توسط دانشگاه های این کشور تولید می شوند. برنامه های آموزش عالی انگلستان از طریق UCAS انجام می شوند. مهلت های متفاوتی برای اپلای در دانشگاه های انگلستان وجود دارد که این خود نیز مزیت دیگری برای تحصیل در رشته دلخواه دانشجو است.

اغلب دانشگاه های انگلستان شهریه دریافت می کنند اما میزان دریافت شهریه ها متناسب با کالج یا دوره انتخابی دانشجویان متفاوت است. البته باید گفت وجود بورسیه تحصیلی عاملی برای کاهش شهریه دانشگاه یا تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور است. سیستم آموزشی انگلستان انعطاف پذیر است. بنابراین، دانشجویان می توانند مطابق با سبک زندگی خود به تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند. در ضمن، به دلیل وجود دانشجویان بین الملل از کشورهای مختلف تجربه تحصیل در انگلستان برایتان ناب، خوشایند و لذت بخش خواهد بود. حالا بیایید با مزایای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و زندگی در این کشور آشنا شویم:

دسترسی به مشهورترین و بهترین دانشگاه های جهان

انگلستان به دلیل سطح بالای آموزشی که دارد، یکی از کشورهای مطرح و شناخته شده در حوزه آموزش است. بهترین و برترین دانشگاه های دنیا در کشور انگلستان وجود دارند. به همین علت، شما می توانید پس از اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در یکی از این دانشگاه های این کشور تحصیل کنید. همچنین، می توانید زمانی را به بازدید از دانشگاه های مطرح جهان اختصاص دهید. علاوه بر این، پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانید کار پیدا کرده و مشغول به کار شوید. قطعا فارغ التحصیلی از دانشگاه های انگلستان یک نکته مثبت برای دانشجویان بین الملل محسوب می شود. در ضمن، اساتید و مدرسان دانشگاه های انگلیس از طریق ایجاد محیط درسی خلاقانه و چالش برانگیز به یادگیری اصولی و قانونمند دانشجویان کمک می کنند. سیستم آموزش عالی بریتانیا به عنوان یکی از بهترین شیوه های آموزشی جهان به همراه امکانات مدرن شناخته می شود.

کشوری چند فرهنگی و جذاب

انگلستان یک کشور چند فرهنگ است. به همین علت، مهاجران راحتتر از کشورهای دیگر در آن پذیرفته می شوند. براساس تحقیقات انجام گرفته  انگلستان دومین مقصد پرطرفدار دانشجویان بین الملل جهان برای تحصیل و آموزش است. این مسئله باعث می شود دانشجویان مختلف از فرهنگ ها و کشورهای مختلف در کنار یکدیگر به تحصیل بپردازند.

فرصت های شغلی فراوان

شما به عنوان دانشجوی بین المللی که موفق به کسب ویزای تحصیلی انگلستان شده می توانید هفتگی به مدت ۲۰ ساعت در این کشور کار کنید. به این ترتیب، دانشجویان بین الملل می توانند با خیال راحت اقدام به تحصیل و کار در انگلیس کنند. حتی ممکن است دانشگاه شما شرایط کارآموزی برایتان در نظر بگیرد که این خود یک مزیت دیگر برای تحصیل در انگلستان است.

وجود فرهنگ منحصر به فرد

اگر خواهان تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان هستید، باید گفت شما هیچگاه احساس خستگی در این کشور نخواهید داشت. شما می توانید از غذاها، کتابخانه ها، موزه ها، پارک ها، مراکز تفریحی و سرگرمی انگلستان نهایت لذت را ببرید. در ضمن، وجود زندگی شبانه در شهرهای بزرگی همچون لندن نیز خود بر کیفیت زندگی انگلستان افزوده است. همچنین، وجود ورزشگاه ها، رویدادها و نمایشگاه های بین المللی و کنسرت خواننده های جهانی نیز از مزایای دیگر زندگی در انگلستان است.

بهترین و معتبرترین دانشگاه های انگلستان

حالا که خواهان کسب ویزای تحصیلی انگلستان هستید، احتمالا می خواهید به اطلاعات بیشتری از دانشگاه های این کشور دست یابید. می توان گفت در مجموع ۹۰ دانشگاه انگلستان در رتبه بندی QS World University 2021 وجود دارند. ما در ادامه به ده دانشگاه برتر انگلستان در سال۲۰۲۱ می پردازیم:

 1. دانشگاه آکسفورد| University of Oxford

امسال دانشگاه آکسفورد بار دیگر مفتخر به کسب رتبه اول برترین دانشگاه انگلستان شده است. این در حالی است که این دانشگاه از رتبه جهانی پارسال خود یعنی چهار به رتبه پنج سقوط کرده است.

 1. دانشگاه کمبریج| University of Cambridge

طبق تاریخچه دو دانشگاه کمبریج و آکسفورد، این دو دانشگاه همواره در حال نبرد برای کسب رتبه اول بهترین دانشگاه انگلستان بوده اند. امسال کمبریج به رتبه دوم در انگلستان و هفتم در جهان دست یافته است. با این حال، دانشگاه کمبریج بالاترین رتبه را از نظر شهرت آکادمیک در انگلستان به خود اختصاص داده است.

 1. کالج امپریال لندن| Imperial College London

امپریال کالج لندن مدال برنز و بالاترین رتبه در پایتخت این کشور را از آن خود کرده است. این دانشگاه امسال  رتبه هشتم بهترین دانشگاه جهان را کسب کرده اما  از نظر شهرت علمی در رتبه نهم جهانی قرار دارد.

 1. کالج دانشگاهی لندن| UCLیا University College London

UCL امسال دو رتبه در رتبه بندی جهانی سقوط کرده و به رتبه دهم برترین دانشگاه های جهان رسیده است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در دانشگاه UCL می توانید به وب سایت این دانشگاه مراجعه کنید.

 1. دانشگاه ادینبورگ| University of Edinburgh

دانشگاه ادینبورگ رتبه پنجم برترین دانشگاه های انگلستان را از آن خود کرده و در رتبه  بیستم برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه اسکاتلندی در بین۱۰ دانشگاه برتر انگلستان است.

 1. دانشگاه منچستر| The University of Manchester

دانشگاه منچستر امسال رتبه ۲۷ را در رتبه بندی جهانی و رتبه ۶ برترین موسسات آموزش عالی انگلستان را کسب کرده است.

 1. کالج کینگ لندن| King’s College London یا KCL

هفتمین رتبه برتر دانشگاه انگلیس از آن کالج کینگ لندن (KCL) است. این دانشگاه رتبه ۳۲ جهانی را در سال ۲۰۲۱ کسب کرده است.

 1. دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن| London School of Economics and Political Science یا LSE

رتبه هشتم برترین دانشگاه در انگلستان به دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) رسیده است. رتبه جهانی این دانشگاه ۴۹ است.

 1. دانشگاه بریستول| University of Bristol

دانشگاه بریستول رتبه نهم بهترین دانشگاه انگلستان را از آن خود کرده است. اما این دانشگاه در مقایسه با سال گذشته ۹ رتبه سقوط کرده و به رتبه ۵۸ دانشگاه های جهان رسیده است.

 1. دانشگاه وارویک| The University of Warwick

دانشگاه وارویک در سال ۲۰۲۱ مفتخر به کسب رتبه دهم برترین دانشگاه انگلیس شده است. رتبه جهانی این دانشگاه ۶۲ است.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

ما در این بخش شما را با فرآیند کلی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان آشنا می کنیم. توجه داشته باشید حتما اخبار مربوط به ویروس کرونا را بررسی کنید تا در این پروسه با مشکلی مواجه نشوید. در ضمن، معمولا به دلیل همه گیری ویروس کرونا ملزم به ده روز قرنطینه خانگی پس از ورود به انگلیس هستید. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلیس نیازمند سپری کردن مراحل زیر هستید:

 • اولین مرحله تهیه مدارک مورد نیاز است.

در این مرحله مدارک مالی و شناسایی دانشجو باید آماده شود. توجه داشته باشید، کلیه مدارک باید ترجمه شوند. در غیر اینصورت شما نمی توانید برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان اقدام نمایید.

 • مرحله بعدی، پذیرش قوانین دانشگاه به عنوان یک دانشجوی بین الملل است.

در صورتی که شما امضا یا مدرکی برای پذیرش قوانین دانشگاه ارائه ندهید نمی توانید این پروسه را ادامه دهید.

 • مرحله سوم، پرداخت ۲۰۰۰ پوند به عنوان شهریه دانشگاه است.

البته در صورتی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی شده اید و یا حامی مالی شناخته شده ای دارید نیازی به پرداخت این مبلغ نیست. در ضمن، ممکن است این مبلغ در دانشگاه مدنظر شما متفاوت باشد.

 • مرحله بعدی، بررسی جزئیات CAS خودتان است.

CAS شما شامل اطلاعات شخصی، جزئیات دوره و سابقه هر گونه پرداخت شهریه است. همچنین، باید مدارک تحصیلی و اطلاعات مدرک زبان انگلیسی شما  هم در CAS قرار داشته باشد. در ضمن، اگر قبلاً در انگلستان تحصیل کرده اید ممکن است لازم باشد قبل از صدور CAS خود پرسشنامه ای را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید، شش ماه پس از دریافت CAS این مدرک منقضی می شود.

 • مرحله بعد، تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین است.

وقتی همه مراحل فوق را انجام داده و اطلاعات را مطالعه کرده اید باید از سایت دولت انگلستان درخواست ویزای تحصیلی انگلستان دهید. برای ارسال درخواست آنلاین باید هزینه درخواست ویزا که در حال حاضر ۳۴۸ پوند است به همراه هزینه سلامت خود که در حال حاضر ۴۷۰ پوند در سال هست را پرداخت کنید.

 • در این مرحله مکانی برای جمع آوری BRP خود انتخاب کنید.

هنگامی که درخواست آنلاین خود را ارسال کردید می توانید تأیید کنید در کجا کارت اجازه اقامت بیومتریک (BRP) خود را کسب نمایید. کارت BRP شما یک سند مهم برای مهاجرت با ویزای تحصیلی انگلستان است. این کارت فقط پس از ورود به انگلستان در دسترستان قرار می گیرد.

 • مدارک بیومتریک خود را ارسال کنید.

هنگامی که درخواست آنلاین ویزایتان را می دهید، برای ارائه مدارک مورد نیاز باید به یک مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید. در تاریخ و ساعت تعیین شده به همراه  گذرنامه و کلیه مدارک به مرکز مدنظرتان مراجعه کتنید. در این مرحله درخواست ویزای شما ارزیابی می شود و سپس تصمیم گرفته شده به شما اطلاع داده می شود.  همچنین ممکن است مصاحبه کوتاهی به منظور بررسی دلایل مهاجرت شما انجام گیرد.

 • در این مرحله، ویزای خود را دریافت می کنید.

پس از بررسی درخواست ویزای و پردازش آن در صورت قبولی درخواست شما به گذرنامه شما یک نامه (برچسب) به همراه یک صفحه خالی اضافه می شود. همچنین، یک نامه تصمیم گیری مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به شما داده می شود. شما پس از کسب این ویزا به مدت ۳۰ روز زمان برای ورود به انگلستان دارید والا ویزایتان منقضی می شود. گاها ممکن است این مدت زمان به دلیل همه گیری ویروس کرونا به مدت زمان ۹۰ روز تغییر کند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

شما برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به مدارکی نیازمند هستید. در ادامه شما را با این مدارک آشنا می کنیم. داشتن تمکن مالی یکی از مدارک ضروری برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان است. به همین علت، اگر از کشور دیگری وارد انگلستان می شوید نیازمند ارائه مدرک تمکن مالی هستید. از جمله مدارک مالی مورد نیاز برای کسب ویزای تحصیلی انگلستان می توان به مبلغی برای تکمیل شهریه سال اول دانشگاه، مبلغ ۱۰۲۳ پوند برای نه ماه اول زندگی در انگلستان و ۶۸۰ پوند برای همراهان شما اشاره کرد.

توجه داشته باشید علاوه بر مدارک مالی به دقت مدارک مورد نیاز خواسته شده دیگر را در وب سایت دانشگاه بررسی کنید. مدارکی همچون اصل گواهینامه های تحصیلی، ریز نمرات و مدرک آزمون زبان انگلیسی جز اسناد مورد نیاز دیگر هستند. البته گاها برخی از آزمایش های پزشکی نظیر آزمایش سل نیز از دانشجویان بین الملل گرفته می شود. در ضمن، شما به ترجمه رسمی هر مدرکی به زبان انگلیسی نیاز دارید. در صورتی که سن دانشجو کمتر از ۱۸ سال است حتما باید رضایت نامه والدین خود را همراه داشته باشد. همچنین، دانشجو به شواهدی همچون شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده و پاسپورت نیازمند است. البته نباید ارائه عکس مناسب را فراموش کرد.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس

هزینه تحصیل و زندگی از دیگر پروسه های کسب ویزای تحصیلی انگلستان است. تحصیل در انگلستان در مقایسه با تحصیل در دانشگاه های برتر ایالت متحده آمریکا ارزان تر است. علاوه بر این، تحصیل در دانشگاه های انگلستان سریعتر از آمریکا پایان می یابد. به همین علت، هزینه کمتری بابت تحصیل در انگلیس پرداخت می شود. هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد انگلستان به طور کلی بین ۱۷۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار در سال متغیر است. در ضمن، هزین هزندگی معمولی در انگلستان تقریبا بین ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار در هر ماه متغیر است.

هزینه اجاره خوابگاه های دانشجویی در این کشور به طور کلی بین ۸۵ تا ۲۲۰ دلار در هفته متغیر است. با توجه به دانشگاه و امکاناتی که ارائه می دهد این هزینه کاهش یا افزایش پیدا می کند. از جمله امکانات خوابگاه های انگلیس می توان به اینترنت و وای فای رایگان، عضویت در سالن بدنسازی، حمام شخصی شخصی، غذاهای آماده و گاها ارائه سرویس نظافت به دانشجو اشاره کرد.

در کل برای هزینه اجاره مسکن باید گفت این هزینه با توجه به محل اقامت مورد نظر شما، متراژ و امکانات موجود در آن کاهش یا افزایش پیدا می کند. از دیگر هزینه های زندگی دانشجویی می توان به هزینه خرید کتاب، سفر، سرگرمی و تفریح، وسایل مورد نیاز دیگر اشاره کرد. این هزینه ها با توجه به سبک زندگی دانشجو و اهداف او تغییر می یابند. اما به طور معمول می توان گفت هزینه یک سال زندگی دانشجویی در انگلستان بین ۱۶۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ متغیر است.

کار دانشجویی در انگلستان با ویزای تحصیلی

احتمالا حالا که در حال کسب اطلاعات در رابطه با ویزای تحصیلی انگلستان هستید، می خواهید اطلاعاتی درباره کار دانشجویی هم به دست آورید. یکی از روش های تامین هزینه های دانشجویی کار دانشجویی است. شما می توانید حداکثر بیست ساعت در هفته به عنوان یک دانشجوی بین الملل کار کنید. میزان دستمزد معمولی ساعتی بین ۱۰ تا ۱۲ دلار متغیر است. در ضمن، شما می توانید به عنوان یک دانشجو در دانشگاه خود شغل پاره وقت داشته باشید. به این ترتیب، رزومه شغلی قوی برای آینده تان هم خواهید ساخت.

وضعیت اخذ تابعیت دانشجویان بین الملل

اگر پس از اخذ ویزای تحصیلی انگلستان برایتان سوال است که آیا می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی تابعیت انگلیس را دریافت کنید یا نه؟ باید بگوییم خیر، شما نمی توانید تابعیت انگلیس را کسب کنید. هیچ مقررات قانونی که شما را واجد شرایط دریافت شهروندی انگلیس به عنوان یک دانشجوی بین المللی کند، وجود ندارد. حتی اگر ویزای دانشجویی شما ۵ ساله باشد نمی توانید تابعیت انگلیس را از آن خود کنید. اما پس از اتمام تحصیلات خود می توانید با احتمال شانس تغییر نوع ویزا و اقامت طولانی مدت خود در انگلستان برای اخذ شهروندی انگلیس اقدام کنید.

شما برای تابعیت کشور انگلیس نیازمند کسب شرایطی همچون زندگی به مدت ۵ سال یا بیشتر در این کشور هستید. البته در صورتی که همسرتان شهروند انگلستان باشد و شما به مدت ۳سال در این کشور زندگی کرده باشید هم می توانید برای اخذ تابعیت این کشور  اقدام نمایید. در ضمن، فراموش نکنید در  صورتی که بیش از ۲سال خارج از انگلیس زندگی کنید ممکن است پروسه اخذ شهروندی و تابعیت شما توسط انگلستان مورد تأیید قرار نگیرد. از دیگر روش های اخذ شهروندی انگلیس کار با کارفرمایی که ویزای درجه ۲ انگلیس ارائه می دهد است. اعتبار این ویزا ۵ ساله است. و پس از آن با توجه به شرایط خود می توانید برای اخذ تابعیت انگلستان اقدام کنید.

جمع بندی

در انتها، امیدواریم این مطلب اطلاعات لازم و ضروری در رابطه با ویزای تحصیلی انگلستان را در اختیارتان قرار داده باشد. شما می توانید با توجه به مدارک مورد نیاز و هزینه پرداخت شهریه در دانشگاه های انگلیس نسبت به تحصیل در این کشور و دانشگاه مدنظر تصمیم گیری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره و راهنمایی های موسسه مهاجرتی آوات با شماره تلفن های موجود در وب سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق واتساپ یا تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی با ما در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

1. آیا دانشگاه های انگلستان بورسیه تحصیلی مقاطع مختلف را ارائه می دهند؟

 • بله، دانشجویان بین الملل مقطع دکترا می توانند سریعتر و راحتتر از مقاطع تحصیلی دیگر برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان اقدام نمایند. معمولا بورسیه دانشجویی دانشگاه های انگلیس بین ۲۵۰۰ تا ۱۰۵۰۰ دلار متغیر است.

2. آیا برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نیازمند مدرک زبان انگلیسی هستم؟

 • در واقع، یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان مدرک زبان انگلیسی است. شما متناسب با دانشگاه و رشته مدنظرتان می توانید از سایت دانشگاه اطلاعات لازم را کسب کنید.

3. میزان تمکن مالی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس چقدر است؟

 • تمکن مالی یکی از مدارک مهم اخذ ویزای تحصیلی انگلستان است. در  اواسط این مقاله به مبلغ دقیق مورد نیاز به منظور ارائه مدرک تمکن مالی پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این بخش مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه برای “دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

 1. محمد شمس گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آیا برای ویزای تحصیلی انگلیس میشه اول خودم برای سفارت اقدام کنم و اگر روند اخذ ویزا برای خودم موفقیت آمیز بود برای همسر و فرزندانم اقدام کنم؟
  چون اگر همه باهم اقدام کنیم خیلی پول باید پرداخت کنیم و اگر رد بشه عملا همه پول سوخت میشه!
  پیشاپیش متشکرم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام روز بخیر
   شما میتوانید برای مشاوره تخصصی با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *