هند

مهاجرت به هندوستان (آنچه باید بدانیم)

هندوستان

مهاجرت به هندوستان

مهاجرت به کشور ۷۲ ملت نه تنها بد نیست بلکه فرصتی است برای رسیدن به رویاهایتان و رویارویی با چالش‌هایی که بتوانید از کشور هندوستان به عنوان سکوی پرتابی استفاده کنید. با وجود این که در تصور همگان کشور هندوستان کشور فقیریست ولی حالا به کشوری تبدیل گشته که در عرصه‌های جهانی با کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته رقابت می‌نماید.

با وجود این که کشور هندوستان در ردیف ۷ کشور پهناور جهان قرار دارد ولی با این وجود از نرخ مهاجرت کمتری برخوردار بوده و بیشتر مهاجرین کشور هندوستان افرادی هستند که برای تحصیل به هندوستان مهاجرت کرده‌اند. مهاجرت به کشور هندوستان را به عنوان یک فرصت در نظر گرفته و از آن استفاده نمایید، از در جا زدن فرار کنید تا بتوانید به هدف نهایی خود برسید.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی، دین و فرهنگ هندوستان برای مهاجرت

کشور هندوستان که به جمهوری هندوستان رسمیت دارد کشوری است در جنوب آسیا که توسط کشورهای همسایه احاطه گشته است. همسایگان این کشور پهناور تبت، چین، نپال و بوتان در شمال هند ؛ بنگلادش و برمه در شمال شرقی هندوستان و پاکستان در شمال غربی آن هستند. هند شامل کوهستان، تپه، بیابان می‌شود و دارای آب و هوای متنوعی است. آب و هوای این کشور از معتدل تا گرمسیری را شامل می‌شود.

در مورد زبان این کشور باید گفت که در کشور هندوستان ۴۱۵ زبان زنده وجود دارد که به همه این زبان‌ها صبحت می‌شود؛ ولی زبان ملی و رسمی که در ادارات دولتی صحبت می‌شود زبان هندی و انگلیسی است.

با این وجود می‌توان گفت که زبان هر ایالتی با ایالت دیگر فرق داشته و هر ایالتی یک زبانی را رسمی می‌شناسد. از جمله بخش‌های جالب زبان هندی این است که تا قبل از استعمار هند توسط انگلیس زبان دوم این کشور زبان انگلیسی بوده است.

از نظر آداب و رسوم و فرهنگ، بین ایران و هند تفاوت‌های زیادی وجود دارد ولی با وجود این که از هر نظری پیشرفت نموده اند هنوز هم آداب و رسوم کهن و دیرینه خود را رعایت می‌کنند. این رسوم برای ما ایرانیان ناشناخته و عجیب است ولی باید بدانید زمانی که به هند مهاجرت می‌کنید باید به آداب این کشور احترام بگذارید.

 

روش های مهاجرت به هندوستان

کشور هندوستان هم مانند سایر کشورها مهاجران زیادی دارد که برخی به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده‌اند و برخی دیگر بصورت قانونی مهاجرت کرده‌اند. در این بخش قصد داریم درباره روش‌های مهاجرت به هند صحبت نماییم.

 

مهاجرت غیر قانونی

از روش‌های غیر عقلانی و غیر قانونی برای مهاجرت به کشور هندوستان پناهندگی است که خیلی‌ها تصور می‌کنند چون نمی‌توانند از راه‌های قانونی مهاجرت کنند باید به سراغ پناهندگی بروند. مهاجرت غیر قانونی به هند یعنی فردی بدون اجازه دولت وارد کشور شود که در این صورت برخورد جدی صورت می‌گیرد. متاسفانه دولت هند

به دلیل عدم توافق برای حمایت از پناهندگان قانون خاصی برای پناهندگان در نظر نداشته و همین امر سبب وقوع مشکلات بسیاری گشته است.

بهتر است به جای فکر به راه‌های غیر قانونی با متخصصین این حوزه مشورت کرده و  از راهنمایی‌های لازم و شرایط هر کدام از روش های زیر مطلع شوید.

 

مهاجرت قانونی

هند هم مانند کشورهای دیگر مهاجران زیادی را پذیرفته و بر خلاف تصورات، که هند مکانی برای زندگی کردن نیست دارای نرخ بالایی از مهاجرت بوسیله ویزای تحصیلی است. اگر به دنبال راهی هستید که بعد از مهاجرت هم بتوانید مجددا به ایران بازگردید بهتر است به سراغ راه‌های قانونی بروید.

 

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی

در چند سال گذشته به دلیل ارزان بودن تحصیل در هند مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به گوشتان خورده است. دلایل مختلفی برای مهاجرت به هندوستان وجود دارد ولی شاید یکی از مهم‌ترین دلایل آن به خاطر نزدیکی به ایران است.مدت زمان اخذ ویزای هندوستان متغیر است ولی از ۶ ماه تا ۲ سال طول می کشد.

البته پس از اخذ ویزای هندوستان می‌تواند بعد از چند سال ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تغییر داده تا بتوانید در هندوستان مشغول به کار شوید.در طول زمان تحصیل تنها ۱ بار اجازه خروج از هند آن هم با هماهنگی پلیس هندوستان دارید.

 

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

یکی از راه‌های مهاجرت به هند ثبت شرکت است که برای افرادی که به دنبال اقامت هر چه سریعتر هستند مناسب است. با وجود روش‌های مختلفی که برای مهاجرت وجود دارد برخی از افراد ثبت شرکت را پذیرفته و به دنبال روش‌های ثبت شرکت هستند.از دلایل اصلی ثبت شرکت در هندوستان می‌توان به پایین بودن مالیات اشاره کرد و همین امر سبب تشویق به سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در هند می‌گردد.در صورت هرگونه سوال، بهتر است با متخصصین این حوزه صبحت نمایید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با توجه به پیشرفت‌های هند در چند سال گذشته که سعی دارند در عرصه جهانی چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ فناوری با کشورهای پیشرفته رقابت نمایند می‌توان یکی از گرینه‌های مهاجرت به هند را سرمایه‌گذاری دانست. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در هند ثبت شرکت است.

در کشور هندوستان به دلیل کم بودن میزان مالیات و دستمزد کم کارگران می‌توانید حتی با بودجه کم شرکتی ثبت نمایید و در کوتاه مدت اقامت دائم هند را به دست آورید.

 

مهاجرت به هندوستان از طریق خرید خانه

اگر دوست دارید هر چه سریع‌تر به هند مهاجرت کنید یکی از راه‌های قانونی‌اش خرید خانه است. خوشبختانه در هند قیمت خانه ارزان بوده و می‌توانید با هزینه ای معادل با نصف کشورهای اروپایی، خانه ای خریداری کرده و به اقامت دائم کشور هندوستان برسید. البته با سرمایه‌گذاری در هند میتوانید علاوه بر خرید خانه و اقامت تمامی اعضای خانواده، می توانید در هندوستان تحصیل نمایید.

 

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

مانند تمامی کشورها در کشور هندوستان هم می‌توان از طریق ازدواج به اقامت دائم رسید فقط لازم است با کسی ازدواج کنید که تبعه هندی باشد و توانایی تمکن مالی شما را داشته باشد. بعد از ازدواج و با بررسی‌های انجام شده و در صورت صوری نبودن ازدواج اجازه اقامت دائم در هند صادر می‌گردد.

 

مهاجرت به کشور هندوستان از طریق کار

یکی از راه‌های دیگر مهاجرت به هند کار است، ولی شرایط کاری در کشور هندوستان خیلی مناسب نیست و از دلایل آن می‌توان به خرافاتی بودن مردم هندوستان و دید آنها نسبت به ایرانیان اشاره نمود. در صورتی که تمایل دارید از طریق کار به هند مهاجرت کنید بهتر است با متخصصین مشاوره نموده و با راهنمایی درست به فکر مهاجرت باشید.

 

4.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سه =