کانادا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا یا NSNP یک شبه جزیره در سرزمین کانادا است. این شبه جزیره از جزیره کیپ برتون و تعدادی جزیره کوچکتر تشکیل شده است. هالیفکس پایتخت این استان است. این شهر دارای فرهنگ و هنری غنی و استانداردهای بالایی برای زندگی است.

ساکنان نوا اسکوشیا به دلیل مجاورت با آب از مناظر طبیعی زیبایی برخوردار هستند. همچنین طعم غذاهای این استان بسیار معروف است.

تقاضا برای اقامت در نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم الکترونیکی است که برای سهولت پروسه مهاجرت به کانادا متقاضیان طراحی شده است. در این سیستم متقاضیان مهاجرت با تکمیل فرمها و آپلود مدارک در قسمت های مخصوص، فرم درخواست خود را تکمیل و برای مهاجرت اقدام می کنند.

این روش از اوایل سال 2015 راه اندازی شده و سیستم مهاجرت به کانادا را به طور کامل عوض کرده است. از سال 2016 تغییراتی در اکسپرس اینتری به وجود آمد. برخی از این تغییرات عبارتند از:

کسب 200 امتیاز در صورت دریافت پیشنهاد شغلی معتبر مانند؛ مدیر ارشد در زمینه های مختلف و یا قانون گذار (مشاغل گروه 00 کانادا)

همچنین برای افرادی که در یکی از دوره های دبیرستانی 1 و یا 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشند، 15 امتیاز در نظر گرفته شد. این امتیاز برای دوره های بالاتر از دبیرستان به 30 می رسد.

یک تغییر خوب دیگر افزایش زمان اقدام پس از دریافت دعوتنامه است. در گذشته پس از 60 روز این مهلت خاتمه پیدا می کرد ولی در حال حاضر این زمان به 90 روز تغییر پیدا کرده است. این زمان فرصتی است که متقاضی پس از دریافت دعوتنامه درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم بفرستد.

یکی از خدمات اکسپرس اینتری ایجاد یک مسیر برای اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیانی است که در گذشته حداقل یک سال در نوا اسکوشیا کار کرده اند. این روش Nova Scotia Demand: Express Entry نام دارد، در آن متقاضیان مهاجرت باید دارای سطح بالای مهارتی باشند و در یکی از گروه های کاری A,B,O قرار گرفته باشند. تحصیلات آن ها نیز باید بالای دیپلم باشد و فرم های مخصوص علاقه مندی به اقامت در نوا اسکوشیا را پر کنند، سپس استان نوا اسکوشیا از سیستم اکسپرس اینتری اقدام به انتخاب متقاضیان مهاجرت خواهد نمود.

 ارائه درخواست از طریق روش تخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

برای ارائه درخواست از طریق روش تخصص نوا استوشیا دو راه وجود دارد:

 • راه اول ارائه درخواست به صورت مستقیم به دفتر مهاجرت نوا اسکوشیا است. نام مخفف این دفتر NSOI است
 • راه دوم ارسال درخواست به NSOI از طریق برنامه اکسپرس اینتری است.

فرقی ندارد که راه اول را انتخاب می کنید یا راه دوم را، در هر صورت متقاضیان باید در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری وارد شوند و یک پروفایل برای خود ایجاد کنند و سپس با تکمیل فرم ها درخواست خود را برای NSOI ارسال نمایند.

شرایط لازم برای مهاجرت از این طریق روش تخصص نوااسکوشیا

 • سن متقاضی باید بین 21 الی 55 سال باشد.
 • در طول 3 سال قبل از ارسال درخواست خود، حداقل یک سال سابقه کار تخصصی تمام وقت و با حقوق در نوا اسکوشیا داشته باشد.

نکته: دقت کنید که در این مورد خود اشتغالی و یا کار در حین تحصیل مورد پذیرش نیست، همچنین کارهای داوطلبانه و بدون دستمزد نیز قبول نمی شوند.

 • فرد باید دارای کار قانونی و مجاز بوده باشد.
 • دارا بودن مدرک تحصیلی از یکی از موسسات معتبر و همچنین ارزیابی این مدرک توسط یکی از سازمان های تعیین شده توسط IRCC نیز ضروری است.
 • تسلط کافی در تمام زمینه های زبان اعم از شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن
 • دارا بودن مدرک آیلتس
 • اثبات استقرار و اقامت دائم در نوا اسکوشیا
 • ثبت نام در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری و ایجاد پروفایل
 • حداقل امتیاز کسب شده باید 67 باشد.

در مواردی نیاز به مصاحبه حضوری در نوا اسکوشیا وجود دارد، از قبل این مصاحبه به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد.

نحوه امتیازدهی اکسپرس اینتری کانادا

همانگونه که ذکر شد، متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتریبنابر ویژگی­ ها و خصوصیات مورد نظر اداره مهاجرت کانادا امتیازبندی شده و در صورتی که امتیاز لازم را کسب نمایند موفق به اخذ ویزا می ­شوند. بنابراین باید برای اخذ این حدنصاب، حداکثر و حداقلی در نظر گرفته شود. در این روش حداکثر امتیاز فرد متقاضی 1200 است که به دو قسمت 600 امتیازی تقسیم می­ شود.

600 امتیاز اول مربوط به خصوصیات فردی متقاضی و همراهش همچون سطح تحصیلات، سطح توانایی در زبان انگلیسی و یا فرانسه، تجربه کاری، سن، پیشنهادهای شغلی در کانادا و انطباق پذیری و 600 امتیاز بعدی در صورتی به شخص تعلق می­گیرد که دارای دعوت­نامه استانی از یکی از برنامه ­های مهاجرت استانی در کانادا باشد.

هرکدام از خصوصیات فوق دارای امتیازات مربوط به خود هستند که در جدول زیر که مختص مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری ستبه اختصار به شرح آن ها می­ پردازیم:

جدول کلی امتیازات مرحله اول:

عامل حداکثر امتیاز
تحصیلات  25
سطح توانایی در انگلیسی یا فرانسه  28
تجربه کاری  15
سن  12
پیشنهاد شغلی در کانادا  10
انطباق پذیری  10
مجموع  100
امتیاز قبولی 67

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی اکسپرس اینتری کانادا مراجعه کنید.

راهنمای تکمیل فرم ها در اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

در ابتدا متقاضیان باید فرمی را پر کنند که مربوط به میزان علاقه آن ها برای اخذ اقامت کانادا است. این فرم آنلاین expression of interest است. در این قسمت افراد متقاضی بر اساس سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات و میزان تسلط زبان در یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی پذیرفته می شوند و وارد یک pool می گردند. در آنجا امتیاز بندی برای هر معیار صورت گرفته و امتیازات آن ها محاسبه می گردد.

در شرایطی که هیچ پیشنهاد کاری برای فرد متقاضی وجود نداشته باشد و در هیچ یکی از استان ها نیز پذیرفته نشود باید در بانک کاری کانادا یا job Bank ثبت نام کند. ثبت نام و وارد کردن اطلاعات باید با دقت بالایی صورت بگیرد زیرا کوچکترین اشتباه ممکن است مانع مهاجرت فرد به کانادا شود.

مرحله دوم

دولت کانادا مهاجرین را از pool انتخاب می کند، افرادی که امتیاز بالاتری دارند و یا شغلی به آن ها پیشنهاد شده است و یا یکی از استان های کانادا آن ها را انتخاب کرده برای اقدام برای اقامت دائم از یکی از روش ها دعوت می شوند، اما اگر با گذشت یک سال دعوتنامه ای برای فرد صادر نشود باید دوباره نسبت به ورود اطلاعات خود در pool اقدام کند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستند که قصد جدی برای مهاجرت به نوا اسکوشیا را دارید باید یک پروفایل در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری ایجاد کنید و از آنجایی که این استان درخواست های زیادی برای مهاجرت از سوی متقاضیان دارد در تاریخ هایی که اعلام می کند این برنامه را بازگشایی می کند تا افراد مدارک خود را در آن آپلود نمایند و گاهی به دلیل حجم بالای متقاضی پس از چند ساعت سایت بسته می شود، پس حتما زمان را دنبال کنید.

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

1

مهاجرت کاری به کانادا

2

مهاجرت تحصیلی به کانادا

3

سرمایه گذاری در کانادا

4

ویزای استارت آپ کانادا

5

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

6

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در برنامه نوا اسکوشیا چیست؟

 • برای پذیرش در این برنامه باید مدرک زبان آیلتس داشته باشید.

2. حداقل سرمایه ی لازم برای مهاجرت به نوا اسکوشیا چیست؟

 • باید بتوانید ثابت کنید که توانایی مالی لازم برای زندگی رد این استان و هزینه های دولتی مهاجرت را خواهید داشت.

3. علاوه بر تخصص چه راه های دیگری برای مهاجرت به نوا اسکوشیا وجود دارد؟

 • راه های مهاجرت به نوا اسکوشیا شامل موارد زیر می باشد 1.دانشجویان بین الملل 2. کارآفرینی 3.مشاغل موردنیاز اکسپرس اینتری 4. مشاغل مورد نیازپزشکان و … .

4. برای روش اکسپرس اینتری آیا نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی است؟

 • در این روش این استان از برنامه ی اکسپرس اینتری فدرال نیرو های مورد نیازش را بدون جاب آفر و یا نامه از کارفرما پذیرش می کند.

5. آیا برای مهاجرت از طریق تجربه ی کاری در این استان محدودیت سنی وجود دارد؟

 • علاوه بر شرایط مورد نیاز این روش باید سن فرد بین 20 تا 50 باشد.

6. اسکیل ورکر در این استان چه شرایطی دارد؟

 • این روش مخصوص نیروی متخصص خارجی و دانشجویان بین المللی است. بعد از آگهی کار در کانادا و نبود یک کانادایی مقیم برای انجام آن کار، غیر کانادایی ها می توانند با دریافت LMIA نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. به طور مشخص برای این استان باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در نوا اسکوشیا داشته باشند.

7. اولین گام برای مهاجرت به کانادا چیست؟

 • اولین قدم برای اقدام مهاجرت به این کشور، انتخاب یک روش مهاجرتی متناسب با شرایط و فراهم کردن مدارک مورد نیاز است.
5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *