آفریقای جنوبی, کاری

موسسات کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

موسسات کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

موسسات کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

موسسات کاریابی در کشور آفریقای  جنوبی-آیا با شرایط کاریابی در کشور آفریقای جنوبی ، آشنایی دارید ؟ آیا در مورد مقدار دستمزد های کاری در کشور آفریقای جنوبی ، اطلاعات کاملی در دست دارید ؟آیا از قوانین سازمان کار کشور آفریقای جنوبی آگاهی دارید ؟ از شما خواستاریم برای پاسخ به تمامی سوالات خود در ارتباط با اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی و چگونگی کاریابی در کشور آفریقای جنوبی با ما ، همراه باشید .

نیم نگاهی به کشور آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی دارای سه پایتخت پرتوریا ، بلوم فونتین ، کیپ تاون که هر کدام به نوبه ی خود دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هستند و همه ساله توریست های زیادی برای بازدید از کشور بسیار فوق العاده ی آفریقای جنوبی راهی کشور پهناور آفریقای جنوبی می شوند و از دیدن شهر بسیار زیبا و                   زبان زد ، کیپ تاون ، لذت می برند .

کشور آفریقای جنوبی واقع در جنوب قاره آفریقا که دارای زبان رسمی ، آفریکانز هستند و بنا به وجود قومیت های مختلف در کشور آفریقای جنوبی ، از زبان های مختلفی همچون : زولو ، سواتی ، اندبله و … استفاده می شود .

واحد پول کشور آفریقای جنوبی ، راند می باشد .

 

شرایط کاریابی در کشور آفریقای جنوبی

اگر شما به دنبال اخذ اقامت کاری در کشور آفریقای جنوبی هستید و می خواهید شغل مورد نظر خود را در کشور آفریقای جنوبی پیدا کنید ، شما باید قبل از ورود به کشور آفریقای جنوبی برای اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی در کشور خود اقدام و از سوی کار فرمایی که در داخل کشور آفریقای جنوبی می باشد ، در خواست کاری گرفته باشید و براساس مدت زمان قرداد کاری شما ، به شما اجازه ی اقامت در کشور آفریقای جنوبی داده می شود ،

شما باید مهارت و توانایی های خود را زمینه شغل مورد نظر خود بالا ببرید تا شانس شما برای پیدا کردن شغل مورد نظر در کشور آفریقای جنوبی بالا برود .

البته لازم به ذکر است که اگر شما مهارت های بالایی در زمینه ی شغل مورد نظر خود داشته باشید ، می توانید در کشور آفریقای جنوبی ، کارفرمای خود باشید .

برای مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی می توان از راه های :

۱- اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی

۲- اخذ ویزای ازدواج کشور آفریقای جنوبی

 ۳- اخذ ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت کشور آفریقای جنوبی

۴– اخذ ویزای تحصیلی کشور آفریقای جنوبی ، اقدام نمود .

شما قبل از پیدا کردن شغل خود، ابتدا باید در خصوص شغل مورد نظرتان تحقیق کنید و اطلاعات لازم را در جهت سختی کار / ساعات کاری / تعداد روز های تعطیل در کشور آفریقای جنوبی کسب نمایید .

در قدم دوم باید به شما شخص متقاضی اجازه ی کار داده شود تا شما بتوانید به صورت قانونی در کشور آفریقای جنوبی کار کنید .

در قدم سوم شما باید مهارت و توانایی های لازم را در خصوص شغل مورد نظر خود افزایش دهید تا در کار مورد نظرتان به درجات بالاتر و مثبت برسید .

قدم چهارم اگر شما همراه با کار کردن ، مشغول تحصیل هم هستید ، باید در هفته ساعات کاری خود را پر نمایید تا کسری کار و کسری حقوق نداشته باشید .

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی:

 

وضعیت بازار کار و موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

 آفریقای جنوبی، بزرگترین کشور از نظر اقتصادی در قاره آفریقا بوده و از جمله کشورهایی محسوب می شود که اقتصاد آنها در حال پیشرفت و توسعه است. از همین جهت این کشور در مشاغل گوناگونی نیازمند تامین نیروی کار ماهر و متخصص می باشد. بر اساس آمارهای اعلام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی، نرخ بیکاری در کشور  آفریقای جنوبی در حدود ۲۵ درصد است.

بازار کار در کشور آفریقای جنوبی چندان قوی نمی باشد و لازم به ذکر است که کشور آفریقای جنوبی ، نرخ بیکاری زیادی را به خود اختصاص داده است .

اما اگر شما فردی زبر دستی باشید ، به طور راحت می توانید در کشور آفریقای جنوبی کار مورد نظر تان را پیدا کنید و جای هیچ نگرانی برای شما وجود ندارد .

کشور آفریقای جنوبی مزایای بسیاری را برای افراد خارجی ( بیگانه ) در نظر گرفته است و یکی از این مزایا این است که شما می توانید در زمان مستقر شدن در کشور آفریقای جنوبی مستقیما در خواست کار دهید و کشور آفریقای جنوبی استقبال ویژه ای را از افراد خارجی می نماید .

البته لازم به ذکر می باشد که افراد خارجی ( بیگانه ) که در این کشور مشغول به کار  هستند ، باید در رزومه ی کاری این افراد به مدت ۵ سال ، سابقه کاری در ارتباط با شغل مورد نظرشان درج گردیده باشد .

از آنجایی که  آفریقای جنوبی از لحاظ بهره مندی از نیروهای کاری متخصص و با مهارت بالا دچار کمبود و نقص است لذا کارفرمایان این کشور رغبت زیادی نسبت به استفاده از نیروی کار خارجی در مشاغل مورد نیاز در کسب و کارهای خود نشان می دهند. به همین دلیل ترجیح می دهند به جای به کارگیری شهروندان  آفریقای جنوبی از افراد خارجی متقاضی کار در این کشور دعوت به همکاری به عمل بیاورند.

در چنین شرایطی، کارفرمای  آفریقای جنوبی در ابتدای امر باید به دنبال استخدام نیروی کار داخلی در موقعیت شغلی مورد نیاز خود باشد و پس از آن که ثابت شد نیروی کاری مناسب در داخل کشور برای بر عهده گرفتن شغل مربوطه وجود ندارد کارفرما می تواند متقاضیان کار خارجی را به منظور کار دعوت نماید.

موسسات کاریابی در کشور آفریقای  جنوبی

شما می توانید در خواست های کاری خود را در روزنامه های کاری / سایت های کاریابی / موسسات کاریابی کشور آفریقای جنوبی پیدا کنید .

شما باید به زبان رایج کشور آفریقای جنوبی به طور کامل مسلط باشید ، زیرا این امر به شما کمک خواهد کرد که شانس بیشتری در جهت پیدا کردن کار مورد نظرتان در کشور آفریقای جنوبی را داشته باشید .

 

  • سایت های مختلفی در کشور آفریقای جنوبی موجود می باشد که می توانند در جهت پیدا کردن شغل مورد نظرتان به شما شخص متقاضی کمک کنند و دست یابی به شغل مورد نظرتان که مطابق با شرایط و مهارت های شما باشد را راحت تر نمایند .
  • آژانس های کاریابی یا همان موسسات کاریابی بسیاری در کشور آفریقای جنوبی موجود هستند که در می توانند کمک ها لازم را در جهت کاریابی در کمترین زمان ممکن ، مطابق با مهارت های موجود ، به شما ارائه دهند .
  • روزنامه های کاریابی ، یکی دیگر از روش های کاریابی در کشور آفریقای جنوبی می باشند
  • در این روزنامه ها در خواست های کاری همراه با شرایط فرد متقاضی در امر کار مورد نظر ، ذکر می شود و شما می توانید از این روش در جهت پیدا کردن شغل مورد نظر استفاده نمایید .

اگر شما دارای مها رت های شغلی خاصی می باشید ، به شما پیشنهاد می شود به اتحادیه ی کارگران در کشور آفریقای جنوبی مراجعه فرمایید و در خواست شغل متناسب با توانای هایتان را طی یک فرم مشخص ، مندرج نمایید .

 

سفارتخانه های موجود در کشور آفریقا ، یکی دیگر از مراکز کاریابی می باشد که شما می توانید با مراجعه به این مراکز و با در نظر گرفتن شرایط و مهارت خود و با مطالعه پیشنهاد های کاری کشور آفریقای جنوبی در فرم مشخصه ، شغل مورد نظر خود را جهت انجام ، اعلام نمایید .     

 

مزایای کار در  آفریقای جنوبی

 آفریقای جنوبی به دلیل برخورداری از جنبه های مثبت به منظور اقامت، تحصیل و کار همواره مورد توجه مهاجران خارجی بوده و همه ساله تعداد زیادی از کسانی که قصد ارتقای وضعیت تحصیلی و شغلی خود را داشته و به دنبال شرایط بهتر برای زندگی در کشورهای خارجی هستند به این کشور مهاجرت می کنند. شرایط کاری مناسب و بالا بودن رفاه اجتماعی در  آفریقای جنوبی سبب می شود این کشور به عنوان یکی از بهترین گزینه ها برای یافتن کار خوب و ایده آل، تلقی گردد.

از جمله عوامل دیگری که موجب شده تا  آفریقای جنوبی مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان کار از سایر کشورها گردد رواج زبان انگلیسی در این کشور آفریقایی است. با وجود این که  آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد و این زبان ها در مناطق مختلف این کشور در مکالمات روزمره مردم مورد استفاده قرار می گیرند اما صحبت به زبان انگلیسی در جای جای این کشور آفریقایی متداول و مرسوم است.

به همین علت افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند می توانند با آشنایی به زبان انگلیسی به راحتی در این کشور آفریقایی مشغول به کار شوند. مطلب دیگری که باعث جذابیت بیشتر این مساله است عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به  آفریقای جنوبی است. بنابراین شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان به قصد مهاجرت به این کشور سفر کنید.

پرداخت حقوق بالا در بعضی از موقعیت های شغلی از دیگر جنبه های مزیتی کار در  آفریقای جنوبی است. از همین رو اگر فرد متقاضی از دانش و مهارت کافی برای در دست گرفتن شغل مورد نظر برخوردار باشد می تواند در ازای فعالیت شغلی خود حقوق خوبی دریافت نماید.

دریافت حقوق خوب سبب می شود به غیر از تامین هزینه های جاری زندگی، مبلغ مناسبی برای پس انداز پول در اختیار فرد قرار گیرد. همچنین دریافت حقوق بالا در مشاغل مربوطه این امکان را فراهم می کند که در زندگی مشترک نیازی به اشتغال همزمان زوجین وجود نداشته و از این نظر نیز سطح زندگی و رضایتمندی افراد بالاتر رود.

فعالیت موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی

کشور  آفریقای جنوبی به دلیل نیاز فراوانی که به نیروی کار دارد از تعداد زیادی از موسسات کاریابی که تنوع کاری بالایی دارند برخوردار است. موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی مشاغل گوناگونی را به کارجویان خود پیشنهاد می دهند.

موسسات کاریابی در  آفریقای جنوبی علاوه بر آن که مشاغل مختلف را به متقاضیان کار معرفی می کنند شرایط گوناگون کاری از جمله میزان حقوق پرداختی توسط کارفرما، ساعات کاری شغل مورد نظر و مدارک، مهارتها و سوابق کاری مورد نیاز برای کار در زمینه شغل پیشنهادی را نیز بیان می کنند.

 آفریقای جنوبی با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت نیروی کار داخلی این کشور از متقاضیان خارجی کار در این کشور استقبال خوبی به عمل می آورد. افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی می توانند از چندین راه به جستجو برای یافتن شغل مورد نظر خود اقدام کنند.

یکی ار این راه ها مراجعه به آژانس های کاریابی موجود در این کشور است. با مراجعه به آژانس های کاریابی مربوطه می توان در مدت زمانی کمتر طبق مهارتها و سوابق کاری موجود موفق به یافتن شغل مورد نظر شد.

همچنین سایت های کاریابی گوناگونی در  آفریقای جنوبی مشغول به فعالیت هستند که از طریق جستجو در این سایت ها می توان مشاغل مورد نیاز در بازار کار  آفریقای جنوبی را مشاهده و نسبت به درخواست کار از کارفرما اقدام نمود. از دیگر امکاناتی که جهت پیدا کردن کار مناسب برای افراد متقاضی کار در  آفریقای جنوبی وجود دارد روزنامه های کاریابی است.

روزنامه های کاریابی، نشریاتی هستند که اطلاعات مربوط به درخواست مشاغل مختلف و شرایط کسانی که متقاضی کار در آن مشاغل هستند در آنها درج می شود و از این طریق بین کارجو و کارفرما ارتباطی برقرار می گردد تا بتوانند به یکدیگر دسترسی داشته و هر یک به نوبه خود نیاز دیگری را برطرف نمایند.

مراجعه به سفارتخانه های موجود در کشور  آفریقای جنوبی نیز یکی دیگر از مسیرهای دستیابی به شغل مورد نظر است. می توان با مراجعه به سفارتخانه مربوطه، فرم مربوط به درخواست کاری را تکمیل کرده و با ارائه آن از پیشنهادهای کاری مختلف بهره مند شد.

مقالات مرتبط با آفریقای جنوبی:

  1. مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی
  2. تحصیل داروسازی در کشور آفریقای جنوبی
  3. تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی
  4. اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی
  5. هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

                                 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *