اتریش, تولد

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

آیا قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید؟ آ یا می خواهید با فرزندی که در کشور اتریش به دنیا می آورید، تابعیت کشور اتریش را به دست آورید؟ آیا از شرایط اخذ تابعیت کشور اتریش از طریق تولد آگاهی دارید؟ مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد، یکی از راه های مهاجرت به اتریش است. راه های دیگر مهاجرت به اتریش تحصیل در اتریش، کار در اتریش و سرمایه گذاری در کشور اتریش است. برای دست یابی به اطلاعات مورد نیاز خود، جهت اخذ تابعیت کشور اتریش، می توانید در این مقاله با ما همراه باشید و اطلاعات مفیدی را در جهت اخذ تابعیت کشور اتریش به دست آورید.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

در ابتدا یک نیم نگاهی به موقعیت کشور اتریش در نقشه جهانی، می اندازیم:

در کشور اتریش انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع از سطح زمین، وجود دارد و کشور اتریش از جمله مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می شود.

که در هر فصل سال، مکانی مناسب برای سفر می باشد، شرق کشور اتریش خشک تر از غرب آن است و به طور کلی در زمستان سرد تر، در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی کوه های آلپ است، مناطقی که بیش تر از 3000 متر ارتفاع دارند.

اقتصاد کشور اتریش

کشور اتریش به جهت عضویت در اتحادیه اروپا از قوانین مالی و اقتصادی کشور های عضو اتحادیه اروپا پیروی می کند و یورو، واحد پول کشور های عضواتحادیه اروپا را، از آن خود کرده است. اسکناس و سکه های یورو در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا، وسیله ای برای پرداخت مبالغ و حساب ها به شمار می روند.

تقریبا یک چهارم از جمعیت کشور اتریش در شهر وین، که پایتخت کشور اتریش و به نوعی پایتخت فرهنگی کشور های اروپایی است، سکونت دارند.

زبان اصلی و رسمی کشور اتریش، آلمانی است و اکثریت مردم کشور اتریش، به زبان انگلیسی، تسلط کافی دارند.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

برای اخذ اقامت کشور اتریش می توان از را های مختلفی اقدام نمود و یکی از این راه ها، اخذ اقامت کشور اتریش از طریق تولد می باشد، اقامت از طریق تولد به دو صورت خاک و خون انجام می گیرد، از طریق خاک، یعنی اینکه فرد در خاک کشور اتریش متولد شده باشد و از طریق خون، یعنی این که پدر یا مادر فرد در کشور اتریش، اقامت دائم و تابعیت قانونی داشته باشند و تابعیت فرزند از تابعیت پدر یا مادر گرفته شود.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

در ابتدا موسسه حقوقی بین المللی آوات دراین مقاله برای شما عزیزان، اطلاعاتی مختصری را در مورد حق تابعیت از طریق خون و حق تابعیت از طریق خاک ارائه می دهد.

حق تابعیت از طریق خون

پدر اتریشی و مادر غیر اتریشی یا پدر غیر اتریشی و مادر اتریشی، فرزندی که در این شرایط به وجود می آید چون پدر یا مادر وی شهروند کشور اتریش می باشد و تابعیت قانونی کشور اتریش را دارا می باشند و با رعایت نظام حقوقی کشور اتریش که براساس خون می باشد، فرد متولد شده نیز شهروند اتریشی محسوب می شود.

البته لازم به ذکر است که اگر پدر یا مادری که شهروند کشور اتریش هستند( اتریشی هستند و یا تابعیت قانونی کشور اتریش را دارند )، اما در کشور اتریش زندگی نمی کنند باز هم چون تابعیت کشور اتریش بر اساس خون می باشد، فرزند این پدر و مادر که ممکن است، یکی از آن ها شهروند کشور اتریش باشد ( پدر یا مادر ) و یا هر دو آن ها، در خارج از کشور اتریش، متولد شود باز هم تابعیت کشور اتریش و حق شهروندی کشور اتریش را دارا می باشد.

حق تابعیت از طریق خاک

در این حالت اگر پدر و مادر غیر اتریشی باشند، فرزند تازه متولد شده نمی تواند از طریق خاک، تابعیت کشور اتریش را داشته باشد و تابعیت صرفا از طریق خاک در کشور اتریش انجام نمی گیرد.

البته شرایط و استثناعاتی هم در کشور اتریش برای فرزند تازه متولد شده وجود دارد و لازم است که در این مقاله به آن اشاره کنیم.

اگر فرد متولد شده پدر یا مادر مشخصی نداشته باشد یا حتی پدر و مادر فرد متولد شده تابعیتی نداشته باشند، کشور اتریش این اجازه را می دهد که فرد متولد شده را از طریق خاک پذیرا باشد و به او تابعیت کشور اتریش را بدهد.

ذکر این نکته الزامی است که، برای داشتن تابعیت کشور اتریش باید درخواست تابعیت از طرف متقاضی به کشور اتریش صورت بگیرد.

مهاجرت به کشور اتریش از طریق تولد

در کشور اتریش اگر طی شرایط خاصی به نوزاد متولد شده، تابعیت کشور اتریش تعلق نگیرد، فرد می تواند زمانی که به سن 18 سال رسید مجددا در کشور اتریش در خواست تابعیت دهد و البته این شرایط برای کسانی که ممکن است بعد از مدتی در شرایط عادی تابعیت کشور اتریش را از دست بدهند. (البته به جز زمانی که شرایطی پیش آمده باشد که خود کشور اتریش حق تابعیت فرد در کشور اتریش را سلب کرده باشد) هم قید می شود و این فراد می توانند بعد از گذشت یک سال اقامت کشور اتریش، برای اخذ تابعیت کشور اتریش اقدام نمایند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *