سوئیس, مهاجرت

چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟

مهاجرت به کشور سوئیس

مهاجرت به کشورسوئیس

مهاجرت به کشور سوئیس شاید ارزوی افراد زیادی از جهانیان  باشد که با زندگی کردن در این کشو بتوانند، به رویاهای خودشان جامعه عمل بپوشانند.سوئیس یک کشور اروپایی با هفت و نیم میلیون نفر جمعیت از جمله  کشورهای پر متقاضی برای مهاجرت است . این کشور با فرهنگ مردمیمتفاوت وسطح بالای زندگی  ازجمله برترین کشورهای اروپا  به شمار می رود. کوه های این کشور بسیار مرتفع و دیدنی  هستند .

سوئیس

سوئیس ازجمله کشورهایی است که طبیعت بکر و مناطق دیدنی بسیار زیادی را داراست. وچشمه های ان بسیاردیدنی و زیباست.مردم سوئیس امید به زندگی بسیاربالایی دارند و نیزدر این کشور به کشاورزی و باغداری بسیار اهمیت داده میشود.

مهمترین مزیت سوئیس  داشتن اقتصاد بسیار قوی و زیبایی چشم نواز طبیعت و شهرهای ان میباشد. این کشور برای پذیرفتن مهاجر به شدت سخت گیر است.به همین دلیل افراد بی شماری درپی مهاجرت و اقامت سوئیس هستند.

در ادامه مبحث شما را راهنمایی میکنم که چگونه بتوانید به سوئیس مهاجرت کنید.

چگونه میشود به سوئیس مهاجرت کنیم؟

اینکه بخواهیم مقیم کشور سوئیس شویم کار بسیار مشکلی است زیرا دراین کشور به سختی مهاجر می پذیرند و یا حتی  اگر بخواهید ، از تمام مشکلات پیش رو عبور کنید برای اقامت دائم در این کشور حد اقل باید ده سال در ان سکونت داشته باشید تا بتوانید اقامت دائم اسکان این کشور را اخذ کنید. گرفتن گذر نامه هایسوئیس از مشکلترین گذرنامه هاست.زیراسوئیس در شاخص قدرت گذرنامه ها رتبه دوم راداراست.بنابراین مهاجرت بهسوئیس کار چندان اسانی نیست.

فرایند مهاجرت به کشورسوئیس

البته  فرایند مهاجرت به سوئیس  برای شهروندان اروپایی بسیار اسان تر است. هنگامی که کودکی در این کشور متولد شود با توجه به قانون اصل تابعیت نمی تواند باعث اخذ تابعیت برای کودک و یا حتی پدر و مادر کودک شود و در اینجا  تنها تولد کودک و یا بچه دار شدن نمی تواند برای گرفتن اقامت در این کشور موثر باشد.

این کشور حکومت جمهوری فدرالی دارد .اکثر مردم سوئیسی مسیحی هستند و قابل ذکر است که دومین دین مردم سوئیس اسلام است.

برای کسب تابعیت سوئیس از طریق ازدواج تولد در این کشور و یا تقاضای تابعیت میتوان اقدام کرد.کسی که با یک فردسوئیسی ازدواج کند یا بخواهد در انجا ادامه تحصیل بدهد میتواند برای گرفتن اقامت خود در این کشور اقدام کند البته این به شرطی است که از ازدواج سه سال گذشته باشد و برای تحصیل پنج سال در انجا زندگی کرده باشد.

وکسانی که با یک فرد سوئیسی ازدواج کرده باشند و بیرون از خاک سوئیس زندگی کنند برای مقیم  بودن در این کشور باید شش سال ازدواج  انها  سپری شده باشد.

قوانین تبعیت و مهاجرت به کشورسوئیس

دولت سوئیس دارای قرار داد شنگن نیست و گرفتن ویزا و روادید در این کشور  باید به صورت جداگانه انجام شود.

این خود عاملی است که فرایند گرفتن اقامت در سوئیس را کمی دشوار میکند. دولت سوئیس  به هیچ وجه  ویزا های توریستی را برای ایرانیان صادر نمیکند مگر اینکه از بستگان درجه یک دعوت نامه داشته باشند.

از مقررات اقامت و مهاجرت به کشور سوئیس این است که افردای که به عنوان گردشگر وارد این کشور شوند نمی توانند بیشتر از مهلت مجاز در این کشور بمانند و اگر افراد بیشتر از زمان مقرر دران اقامت کنند با  واکنش سخت دولت این کشور مواجه شده و به خاک خودشان بر گردانده می شوند.

مسلما مهاجرت به سوئیس پیچیدگی های بسیار زیادی دارد  اما اگر قصد ماندگاری در این کشور را دارید، به شما پیشنهاد میدهم  برای مهاجرت به کشورسوئیس از طریق سرمایه گذاری انجام بدهید.

و برای انجام این کار لازم است که ابتدا در یک شرکت حقوقی در این کشور ثبت نام کنید وسپس برای اقامت در انجا اقدام کنید .

باتوجه به اینکه  اقامت و مهاجرت به کشور سوئیس  مشکل است اما دولت این کشور به کسانی که با سرمایه های انچنانی قصد ورود به این کشور وسرمایه گذاری وخرید ملک دارند سهل گیر تر است چراکه این به نفع این کشور است.

سرمایه گذاران و تاجران معمولا از روش ثبت نام در شرکت ها کارها خود را پیش میبرند. مدت زمانی را که تاجران و سرمایه گذاران سپری میکنند تا بتوانند ویزای اقامت شان را درسوئیس کسب کنند حدود چهار یا پنج ماه می باشد.

اشخاصی که از طریق سرمایه گذاری به دنبال مهاجرت به کشور سوئیس هستند باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • هیچگونه شغلی درسوئیس نداشته باشد
  • بیشتراز هجده سال داشته باشد
  • هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد
  • در ده سال گذشته درسوئیس اقامت نداشته باشد

دلیل تقاضای زیاد برای مهاجرت به کشور سوئیس :

سوئیس کشوری با اب و هوای بسیار مناسب جوی با  فرهنگ مردمی بسیار بالاست این کشور از ثروتمندترین کشورها از نظر ازادی های اجتماعی و کیفیت عالی برای زندگی شهروندی است. .

دو شهر معروف زوریخ و ژنو ازشهرهای شلوغ و بزرگ مربوط به سوئیس هستند که بالاترین سطح کیفیت زندگی در سوئیس در این دو شهر جاری شده است .

بخش های خصوصی  به گونه  ای توسعه یافته شده اند که شرکتهای بیمه هم به بخش هایخصوصی تبدیل شده است و همین باعث میشود که مردم ملزم به خرید بیمه ی سلامت در این کشور شوند. دولت این کشور به سلامت شهروندان خود بسیار اهمیت می دهد. همین اهمیت و مهم بودن این مسئله باعث شده که مردم سوئیس در سطح بالایی از امنیت روانی و جسمی قرار بگیرند.

این دولت در عملکرد قانون گذاری ،بسیار شفاف عمل میکند واز بزرگترین و موثرترین دلایل در سرعت بخشیدن به امور اقتصادی و اجتماعی همین عملکرد قانون گذاری شفاف است.

انواع راههای مهاجرت به کشور سوئیس 

  1. گرفتن ویزا از راه کارافرینی : اشخاصی که بتوانند برای خود و دیگران در این کشور یک کسب و کار راه اندازی کنند می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.
  2. خرید ملک در سوئیس: اگر بتوانید یک قطعه ملک یا زمین دراین کشور خریداری کنید میتوانید باتوجه به شرایط وطبق قانون در این کشور زندگی کنید.
  3. گرفتن اقامت از راه رابطه خانوادگی:اشخاصی که یکی از والدینشان سوئیسی باشد و یا با یک فرد سوئیسی ازدواج کنند میتوانند درخواست اقامت در سوئیس رابدهند ناگفته نماند که کسانی که باازدواج درپی اقامت هستند درکل باید سه سال از ازدواجشان ودوسال هم اقامت  شان گذشته باشد تا بتوانند درخواست اقامت بدهند.

باتوجه به شرایط مندرج مشخص میشود که برای گرفتن ویزا برای مهاجرت به کشور سوئیس کار مشکلی پیش روی شماست امیدواریم باتوجه به مقاله بالا بتوانید راحتتر اقامت خود را در این کشور بگیرید.

منبع: سفارت سوئیس

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *