چین, مهاجرت

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

کسانی که کشور چین را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند باید از شرایط مهاجرت به چین، اقامت دائم چین، هزینه زندگی در چین و شرایط کار اطلاع حاصل کنند. اگر مهاجرت به چین برای کار هدف شماست ابتدا باید به طور اختصاصی از شرایط کار برای ایرانیان آگاهی‌های لازم  را بدست آورید.

یافتن مسیر درست مهاجرت

احساس نیاز به تغییر محل زندگی، انگیزه کافی، یافتن مکانی بهتر ، بررسی شرایط مقصد، بررسی راه‌‌های ممکن برای مهاجرت، اقدام، پیگیری ، صبر و در نهایت مهاجرت به کشور مقصد. پرسه‌ای که باید طی شود تا بهترین شرایط برای زندگی تامین گردد. مهاجرت نیاز به برنامه ریزی و هدف گذاری ،  نیاز به شناخت خود و توانایی‌ها و نیاز به شناخت کافی از مقصد دارد. پیش از تصمیم‌گیری قاطع باید دلایل محکمی برای مهاجرت وجود داشته باشد، در غیر اینصورت مهاجرت به کامتان تلخ خواهد شد. اگر انگیزه کافی برای مهاجرت دارید بهتر است پیش از انتخاب مقصد فاکتورهای مقصد ایده‌آل خود را لیست کنید. بررسی کنید که با توجه به شرایط فعلی کدام مقصد به ایده‌آل شما نزدیک‌تر است.

دلایل مهاجرت به چین

اکثریت مهاجران دلایل کاری و تحصیلی و شرایط عمومی زندگی را از دلایل اصلی مهاجرت به چین می‌دانند. بنابراین بر حسب اولویت کلیت فاکتورهای موجود در زمینه مهاجرت به چین را بررسی می‌کنیم تا گام به گام شما را در رسیدن به مقصد مورد نظر یاری کنیم.

۱- مهاجرت به چین برای کار

برای گرفتن ویزای کاری چین باید  یافتن کارفرمای مناسب که گواهی کند شرایط شما برای کار معتبر است، و خود شما که باید دارای مهارت‌ها و تجربه کافی در زمینه شغل مورد نظر و تمکن مالی برای تامین مخارج خود در کشور چین داشته باشید. دانشجویان از لحاظ قانونی اجازه کار نخواهند داشت.

توضیحات بالا چکیده‌ای از کلیت مهاجرت به چین  برای کار است. باید بدانید که کشور چین پر جمعیت‌ترین کشور دنیاست. پیشرفت این کشور در پی اصلاحاتی که در ۳۰ سال اخیر داشته شگفت انگیز بوده.

با توجه به جمعیت بالای این کشور می‌توان گفت که یافتن شغل ساده نخواهد بود. اما بازرگانان و تجار وضعیت مناسبی دارند. به طور کلی این کشور ۴ درصد بیکار دارد، ۴۸ درصد مردم در زمینه کشاورزی مشغول هستند، ۲۸ درصد در بخش خدمات و ۲۱ درصد در بخش صنعت مشغول به فعالیت هستند.

پیش‌بینی می‌شود که تا حدودی مهاجرت کاری به کشور چین در سال‌های آینده رونق داشته باشد و نیاز به متخصصان در رشته‌های مشخصی به وجود آید. اگر قصد کار در کشور چین را دارید یادتان باشد که زبان انگلیسی کارتان را راه نمی‌اندازد. زبان چینی یاد بگیرید.

لهجه مشترک مردم در کشور چین Pu tong hua است. نکته دیگر آنکه دانستن زبان انگلیسی در سطح عالی به شما در یافتن شغل بسیار کمک خواهد کرد. از آنجایی که دانشجویان اجازه کار قانونی ندارند ، شغل‌های مرتبط با ترجمه چاره‌ساز خواهد بود و برگ برنده شما دانش بالای زبان انگلیسی است.

۲- مهاجرت به چین برای تحصیل

مجموعه‌ای از دانشگاه‌های بسیار معتبر با رنک بالا در بین دانشگاه‌های جهان را می‌توانید در کشور چین بیابید و ناگفته نماند که تمایل این کشور برای پذیرش دانشجو بالا رفته و شرایط مناسبی را نیز برای دانشجویان ایجاد کرده است. برای مهاجرت به چین برای تحصیل باید پذیرش از دانشگاه مورد نظر و تمکن مالی برای ادامه تحصیل در آن کشور را داشته باشید.

اگر برای مقطع کارشناسی اقدام کنید مجبور خواهید بود که زبان چینی را بیاموزید.

اگر برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری اقدام کردید بدانید که برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی در این کشور وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید به طور کلی دانستن زبان انگلیسی و زبان چینی برگ برنده شما برای داشتن زندگی راحت در چین است.

نکته‌ای در ارتباط با مهاجرت تحصیلی در چین وجود دارد که شاید از دانستن آن تعجب کنید. کشور چین یکی از بالاترین نرخ‌های پذیرش دانشجو در جهان را دارد و هزینه بالایی را برای بورس دانشجویان خارجی در نظر گرفته. دانستن این نکته به شما کمک خواهد کرد که در رشته‌هایی که دوست دارید با اطمینان بیش‌تری اقدام به اخذ پذیرش و بورسیه کنید.

 

این کشور ۳۰۰ هزار دانشجو خارجی دارد و ۹۰۰ میلیون یوان برای بورسیه تحصیلی به جز مبلغی که دولت‌های محلی و استانی در نظر گرفته‌اند هزینه می‌کند. شرایط تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور به زبان انگلیسی فراهم است. دانشگاه‌هایی وجود دارند که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را بدون داشتن مدرگ زبان امکان پذیر کرده‌اند.

 

هزینه مقطع کارشناسی ارشد بین ۴ تا ۵ هزار دلار متغییر است. به طور تقریبی شهریه دانشگاه چیزی در حدود  ۲ تا ۲ میلیون و پانصد تومان در ماه خواهد بود که با تغییر در نرخ ارز بالا و پایین می‌شود.

اما برای شروع باید حداقل نیمی از این مبلغ را تهیه کنید و مقداری نیز برای ادامه زندگی در کشور چین علاوه بر هزینه تحصیل در اختیار داشته باشید. می‌توانید با انجام برخی کارهای محدود در این کشور درآمد کسب کنید.

اما از لحاظ هزینه، دانشگاه‌های چین بالاترین رتبه علمی را با کمترین هزینه ممکن در اختیار شما خواهد گذاشت. کمتر کشوری پیدا می‌کنید که چنین سطحی از دانشگاه‌ها را با چنین هزینه‌هایی ارائه کند.

اقامت پس از پایان تحصیل در چین ساده نیست اما امکان پذیر است. برای پیدا کردن کار و اقامت به زبان چینی نیاز پیدا خواهید کرد.

۳- مهاجرت به چین برای زندگی

کشور چین، کشوری پهناور با منابع عظیم و مرزهایی طولانی با بسیاری از کشورهای جهان و جمعیتی انبوه است. حکومت این کشور سوسیالیستی است و تحولات مثبتی را از نظر سیاسی و اقتصادی در سال‌های اخیر پشت سر گذاشته و این کشور را به غول اقتصاد جهانی بدل کرده.

سازوکارهای رو به پیشرفتی در این کشور وجود دارد و در موارد بسیاری حکومت مرکزی نرمش لازم را برای اصلاحات نشان می‌دهد.

آب و هوای کشور چین معتدل بوده و از این لحاظ ایده‌آل ایرانیان است.

 

طبیعت بکر و سرسبزی دارد و مقصد خوبی برای گردشگری به حساب می‌آید. هزینه زندگی در این کشور بسیار مناسب است.

در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان هزینه زندگی به شدت پایینی دارد به نحوی که برای کشورهایی که واحد پول قدرتمندی دارند زندگی در کشور چین رسما مجانی تمام خواهد شد! واحد پول چین با نرخ امروز حدود هزار تومان است.

 

برای جمع‌بندی باید بدانید که اگر برای ادامه تحصیل به دنبال کشوری ارزان هستید کشور چین مناسب شماست.

حتی شاید بتوانید بورسیه دریافت کنید. اگر به دنبال کار هستید برای کارهای خدماتی و صنعتی باید حتما کارفرمای معتبر داشته باشید و برای کارهای بازرگانی نیز باید شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به چین را دارا باشید. زبان انگلیسی در کنار زبان چینی به شما کمک خواهد کرد.

 

به دلیل مرجع بودن وبسایت آوات لازم دانستیم اطلاعات مناسبی جهت مهاجرت به چین برای متقاضیان عزیز اقامت چین قرار بدهیم.

در ادامه و سخن پایانی نویسنده

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  مهاجرت به چین    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به چین  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *