پرتغال

شرایط و راه های مهاجرت به پرتغال

شرایط و راه های مهاجرت به پرتغال

پرتغال یکی از کشورهایی است که طی چندین سال اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته. از این رو تصمیم گرفته ایم مقاله ای را به روش های مهاجرت به این کشور اختصاص دهیم. در این مقاله از سایت آوات می توانید راه های مهاجرت به پرتغال را بشناسید و با توجه به آن ها در خصوص مهاجرت به این کشور تصمیم گیری کنید.

نگاهی به کشور پرتغال برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

پرتغال در جنوب غربی قاره اروپا واقع شده و پایتخت آن لیسون است. زبان رسمی در این کشور پرتغالی است. می توان گفت اگر بخواهید زندگی موفقی در این کشور داشته باشید و با جامعه پرتغال به خوبی ادغام شوید، باید به این زبان تسلط کافی داشته باشید.

این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از سطح استاندارد زندگی بالا و امکانات رفاهی خوب برخوردار می باشد. در واقع پرتغال کشوری است که در آن همه چیز، از شرایط آب و هوا تا شرایط کار، تحصیل و… در شرایط ایده آلی قرار دارد. همین موضوع باعث شده مهاجرت به کشور پرتغال و زندگی در این کشور، به یکی از خواسته های مهاجران در سراسر جهان تبدیل شود. البته با وجود این موضوع همچنان 98 درصد جمعیت این کشور، از پرتغالی ها تشکیل شده است.

این کشور یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که حکومت پادشاهی دارد. از این رو اگر بخواهیم پرتغال را با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا مقایسه کنیم می توانیم بگوییم این کشور از نظر فرهنگ در سطح بالاتری نسبت به بقیه قرار دارد.

چرا پرتغال را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث شده در ند وقت اخیر توجه تعداد قابل توجهی از مهاجران به این کشور جذب شود. مهم ترین دلایلی که باعث شده پرتغال به یکی از انتخاب های مهاجران سراسر دنیا تبدیل شود، این است که…

 • در سراسر زندگی در پرتغال، آسایش و آرامش دیده می شود.
 • بازار کار و رونق اقتصادی در پرتغال به شکلی است که سرمایه گذاری در این کشور باعث به دست آوردن سود های کلان می شود.
 • در این کشور سیستم آموزشی قدرتمند و با کیفیتی وجود دارد.
 • افرادی که در این زندگی می کنند در زندگی خود احساس خوشبختی و رضایت دارند.
 • امنیت در این کشور بالا است و نرخ جرم و جنایت به شدت پایین است.
 • در این کشور طبیعت بسیاری زیبایی وجود دارد.
 • زندگی و تحصیل در این کشور مقرون به صرفه است.
 • این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دارای فرهنگ غنی و سطح بالایی می باشد.
 • و…

راه های مهاجرت به پرتغال

راه های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. با این وجود مهاجرت از طریق تحصیل، سرمایه گذاری، کار و…. جز مهم ترین شیوه های مهاجرت به کشور پرتغال می باشند. ادامه به طور اجمالی شما را با هر یک از این راه های آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

تحصیل یکی از متداول ترین انتخاب متقاضیان برای مهاجرت به پرتغال است. چرا که مهاجرت به این کشور از طریق شرکت در برنامه تحصیلی یکی از مطمئن ترین و قطعی ترین راه های مهاجرت به پرتغال محسوب می شود.

علاوه بر این تحصیل در پرتغال مزایای بسیاری دارد که دانشجویان بین الملل با مهاجرت تحصیلی به این کشور می توانند از آن ها بهره مند شوند.

نکته مهمی که در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل به پرتغال باید به آن توجه کنید این است که شما برای تحصیل در این کشور نیاز به تسلط به زبان پرتغالی ندارید. بسیاری از دوره های تحصیلی این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شوند و شما می توانید در صورت داشتن تسلط به زبان انگلیسی در آن برنامه ها شرکت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله ویزای تحصیلی پرتغال و شرایط تحصیل در پرتغال را مطالعه نمایید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در پرتغال با ثبت شرکت در این کشور می تواند یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به پرتغال باشد که البته پیچیدگی های خاص خود را نیز دارد.

برای مهاجرت به پرتغال از طریق این راه باید بتوانید یک ایده تجاری خوب و قوی ارائه دهید و سرمایه لازم برای تاسیس یک شرکت در پرتغال را به این کشور وارد کنید تا بتوانید شرکتی در پرتغال به ثبت برسانید. (البته نا گفته نماند که این شیوه سرمایه گذاری در پرتغال برای شما ممکن ریسک باشد.) علاوه بر این، خرید ملک در پرتغال از دیگر شیوه های سرمایه گذاری در این کشور است که به واسطه آن می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

برای اینکه ریسک از دست دادن سرمایه خود در پرتغال را کاهش دهید تا آن جا که ممکن است، می توانید از راهنمایی ها و تجارب مشاوران مجرب آوات استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در این کشور نیز می توانید مقالات درج شده در سایت که مربوط به سرمایه گذاری در پرتغال هستند را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق کار

پیدا کردن کار در پرتغال می تواند یکی از راه های مهاجرت به این کشور باشد. کافی است بتوانید در پرتغال موقعیت شغلی پیدا کنید و با توجه به شرایط و قوانین موجود ویزای کار پرتغال را به دست آورید. آن وقت است که می توانید مهاجرت از طریق کار به این کشور را انجام دهید. در واقع نبود هیچ محدودیتی برای متقاضیان کار در پرتغال باعث شده این راه یکی از آسان ترین راه های مهاجرتی به پرتغال باشد. این راه مهاجرت به پرتغال، یکی از ارزان ترین راه های مهاجرت به این کشور نیز می باشد.

تمامی این موارد در کنار مزایای کار در پرتغال، باعث شده اند تا سالانه متقاضیان بسیاری از طریق کاری به پرتغال مهاجرت کنند.

در فکر مهاجرت کاری به پرتغال هستید؟ مقاله مربوط به ویزای کار پرتغال را از دست ندهید.

مهاجرت از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به این کشور می توان به ازدواج اشاره کرد. ازدواج با یک شهروند پرتغالی یا ازدواج با فردی که مقیم این کشور محسوب شود، باعث می شود بتوانید با اخذ ویزای ازدواج پرتغال به این کشور مهاجرت کنید و در نهایت اقامت دائم و پاسپورت پرتغال را به دست آورید.

البته مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج، اینطور که به نظر می رسد چندان هم آسان نیست. شریک زندگی شما که در پرتغال زندگی می کنند باید توانایی حمایت مالی از شما در پرتغال را داشته باشد. همچنین باید بتوانید ثابت کنید که در ازدواج هرگز به دید کسب اقامت دائم و… این کشور، حتی فکر هم نکرده اید.

اگر بتوانید ویزای ازدواج پرتغال را دریافت کنید، می توانید به این کشور نقل مکان کنید و در صورت داشتن شرایطی پس از چند سال اقامت دائم این کشور و حتی پاسپورت پرتغال را به دست آورید.

شرایط کلی مهاجرت به پرتغال

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال با توجه به اینکه کدام راه را انتخاب می کنید، متفاوت است. اما به طور کلی شما باید شرایطی را داشته باشید که بتوانید به این کشور مهاجرت نمایید. در اینجا به بیان این شرایط می پردازیم.

برای کسب اطلاعات در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیی پرتغال، شرایط اخذ ویزای کاری پرتغال و… می توانید مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید.

برای مهاجرت به پرتغال نباید…

 • سابقه کیفری داشته باشید.
 • اعتیاد داشته باشید.
 • بیماری واگیر دار یا بیماری عفونی داشته باشید.
 • و…

علاوه بر این ها باید تعهد دهید که به قوانین موجود در پرتغال، همچنین آداب و رسوم رایج در این کشور پایبند هستید. به عبارتی با حضور در پرتغال قوانین این کشور، فرهنگ، آداب رسوم و… موجود در پرتغال را نیز رعایت می کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پرتغال

می توان گفت به طور کلی برای اخذ هر یک از ویزاهای پرتغال باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم تکمیل شده و کامل مربوط به هر ویزا
 • مدارک شناسایی نظیر پاسپوت، شناسنامه و…
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارکی برای اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را پرداخت کرده اید
 • اراده مدارکی برای اثبات محل اقامتتان در زمان ثبت درخواست
 • ارائه مدارکی برای نشان دادن سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و…
 • ارائه نمره آزمون زبان
 • و…

توجه داشته باشید که این مدارک را باید به صورت اصل، ترجمه شده و کپی ارائه دهید. همچنین در نظر داشته باشید که با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید، ممکن است از شما مدارک به خصوصی خواسته شود. به طور مثال اگر به واسطه ازدواجتان دارید به پرتغال مهاجرت می کنید، باید اسناد و مدارکی ارائه دهید که بیانگر مدت رابطه شما، رسمی بودن ازدواج تان و… باشد. یا مثلا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری پرتغال باید اثبات نمایید که تمامی سرمایه ای که قصد ورود آن به پرتغال را دارید، متعلق به خود شما است.

روند کلی مهاجرت به کشور پرتغال با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

با توجه به اینکه کدام راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، ممکن است از لازم باشد روند متفاوتی را کمی کنید. با این وجود می توان گفت برای اخذ تمامی ویزاهای پرتغال باید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. تصمیم بگیرید که می خواهید از چه طریقی به پرتغال مهاجرت کنید.
 2. نسبت به شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای مورد نظرتان اطلاعات کسب نمایید.
 3. مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم کنید.
 4. مدارک خود را به همراه فرم مربوط به درخواستتان تکمیل فرمایید و آن را برای سفارت یا کنسولری پرتغال بفرستید.
 5. منتظر بمانید تا درخواستتان مورد پردازش قرار بگیرد. (این مدت ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه باشد.)
 6. نتیجه درخواستتان را دریافت کنید و با توجه به آن اقدامات بعدی مهاجرت خود را انجام دهید.

می توانید صفر تا صد پروسه مهاجرت خود را به مجموعه حقوقی و مهاجرتی آوات بسپارید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص مهاجرت به کشور پرتغال

قصد مهاجرت به کشور پرتغال را دارید؟ نمی دانید کدام چگونه به این کشور مهاجرت کنید؟ می خواهید بدانید بهترین روش مهاجرت به این کشور برای شما با توجه به شرایط، بودجه و… کدام راه است؟ می توانید از کارشناسان و وکلای مهاجرتی آوات در این زمینه کمک بگیرید.

مجموعه حقوقی و مهاجرتی آوات، تیم مجربی در زمینه مهاجرت به این کشور دارد. شما می توانید با خیال راحت امور مهاجرتی خود در رابطه با کشور پرتغال را به همکاران ما بسپارید. ما می توانید در کم ترین زمان ممکن، با کم ترین هزینه، کارهای مهاجرت شما به این کشور را انجام دهیم. چه بخواهید با خریدی ملک در پرتغال اقامت این کشور را به دست آورید، چه بخواهید با ثبت شرکت در پرتغال یه این کشور نقل مکان کنید یا… در هر صورت ما می توانید از ابتدا تا انتها همراه شما باشیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات و مشاوره تیم مجرب آوات می توانید همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه حقوقی آوات تماس بگیرید.

علاوه بر این می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید. با تکمیل این فرم و ارسال آن برای ما مشاورانمان شرایط شما را بررسی می کنند و در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

 

سوالات متداول

1. چگونه می توان با ویزای تحصیلی به پرتغال مهاجرت کرد؟

 • با اخذ این ویزای می توانید از طریق تحصیل به پرتغال مهاجرت کنید. برای این کار کافی است از یک موسسه آموزشی که در پرتغال واقع شده پذیرش بگیرید. البته علاوه بر این باید از منابع مالی کافی و تسلط نسبی به زبان انگلیسی یا پرتغالی برخودار باشید.

2. آسان ترین راه مهاجرت به این کشور چیست؟

 • اگر از سرمایه کافی برخوردار باشید بدون شک آسان ترین روش مهاجرت به این کشور، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. اما اگر حداقل سرمایه تعیین شده برای مهاجرت به پرتغال از طریق این راه را ندارید، مهاجرت کاری به پرتغال، آسان ترین راه مهاجرت به این کشور است.

3. هزینه دریافت ویزای پرتغال چقدر است؟

 • پرتغال انواع مختلفی از ویزا را ارائه می دهد که هزینه دریافت هر یک متفاوت است. برای کسب اطلاعات در مورد هزینه اخذ هر یک از ویزاهای پرتغال می توانید به سایت رسمی سفارت یا کنسولگری پرتغال مراجعه نمایید. همچنین می توانید از همکاران ما در مجموعه هزینه دریافت هر یک از ویزاهای این کشور را جویا شوید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دوازده =