مهاجرت, هند

اخذ اقامت هندوستان

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند از چند طریق امکان پذیر می باشد و متقاضیان عزیز برای آشنایی با راه های مهاجرت به هند ، می توانند در این مقاله با گروه مهاجرتی آوات ، همراه باشند و البته برای رفع ابهامات ذهنی خود می تواند با مشاوران مجرب در امور بین الملل ، در باب مهاجرت به هند ، در تماس و با آن ها به مشورت بپردازند .

مایلید در ابتدا به بررسی کشور هند بپردازیم و یک نیم نگاه کوتاهی به موقعیت جغرافیایی و اقتصادی این کشور بیاندازیم ، پس با ما همراه باشید …

کشور هند

طبق آخرین آماری که از جمعیت کشور هند به دست آمده است ، کشور هند بیش از یک میلیون تن جمعیت را در خود جای داده است و به عنوان دومین کشور پرجمعیت در جهان قرار دارد . پایتخت این کشور دهلی نو می باشد و علاوه بر دهلی نو ، شهرهایی مانند بمبئی ، کلکته ، دهلی و … از شهر های مهم این کشور محسوب می شوند .

هزینه زندگی در هند در سطح خیلی پایینی قرار دارد .در واقع مردم هند به عنوان افراد تدافعی شناخته شده اند و دلیل این که این عنوان را برای مردم هند به کار می برند به دلیل این می باشد که مردم هند با افراد خارجی و بیگانه برخورد ناشایست و تدافعی انجام می دهند .

از طرفی به دلیل فسادی که در اقتصاد و سیاست و بخش سرمایه گذاری و کسب و کار این کشور وجود دارد ، نیروی کار خارجی ریسک مهاجرت کاری در هند را قبول ندارد .البته خواهان تحصیل در هند ، در بین متقاضیان خارجی بیشتر دیده می شود .

زبان ملی این کشور ، هندی می باشد و علاوه بر زبان هندی ، زبان انگلیسی نیز از جمله زبان های رسمی این کشور است و بیش از 90% مرئم این کشور ، به زبان انگلیسی صحبت می نمایند . واحد پولی که این مردم در کشور خود استفاده می نمایند ، روپیه ی هند است .

طبق قانونی که در هند وجود دارد ، افرادی که در هند زندگی می نمایند و دارای درآمد 25000 روپیه و یا کمتر می باشند ، نیازی به پرداخت مالیات ندارند اما اگر بیش از 25000 روپیه درآمد داشته باشند ، اداره مالیات هند ، درصدی را برای پرداخت مالیات از درآمدشان تعیین می نماید .

همان طور که در متن فوق ذکر گردید برای مهاجرت به هند راه های متفاوتی وجود دارد ، که یک به یک به توضیح آن می پردازیم .

شیوه و راه های مهاجرت به هند

مهاجرت به هند از طریق تحصیل

یکی از راه های مهاجرت به هند از طریق تحصیل می باشد و به جرات می توان گفت که یکی از امن ترین و کم هزینه ترین راه ها برای مهاجرت به هند محسوب می شود .نظام آموزشی در هند ، بعد از آمریکا و چین ، بهترین نظام آموزشی و شیوه ی تحصیلی معرفی شده است .

طبق قانون اساسی هند ، تحصیل در هند برای دانش آموزان بین 6 تا 14 سال ، امری اجباری و رایگان می باشد .

به طور کلی تعداد متقاضیانی که تحصیل در هند را برمی گزینند بسیار کمتر از متقاضیانی می باشند که کشور هند را برای تحصیل در کشورهای اروپایی ، ترک می نمایند . اما به طور کلی اخذ ویزای تحصیلی هند ، بیشتر از اخذ دیگر ویزاها برای هند ، جلب توجه می نماید .

مهاجرت به هند از طریق کار

یکی دیگر از راه های مهاجرت به هند از طریق کار می باشد و متقاضیان با دریافت دعوت نامه کاری رسمی و  اخذ ویزای کار در هند و با پرداخت به موقع مالیات می توانند برای اخذ اقامت هند اقدام نماید .

اما به طور کلی کار در هند به عنوان یک نیروی خارجی و یا سرمایه گذاری در هند و یا راه اندازی کسب و کار در هند ، برای متقاضیان خارجی دیگر کشورهای آسیایی ، ریسک بسیار زیادی را در بر می گیرد .

مردمان کشور هند در مقابل نیروی کار خارجی از خود حالت تدافعی نشان می دهند و واکنش بسیار تندی را دارند .

و به طور کلی به دلیل وجود فساد در بخش اقتصادی و سرمایه گذاری و کسب و کار ، مهاجرت به هند از طریق کار توصیه نمی شود .

اما به طور کلی موقعیت های شغلی در هند بیشتر در جایگاه های اداری و مراکز آموزشی و دانشگاه ها وجود دارد و متقاضیان با ارسال آن لاین مدارک کاریابی در هند از طریق موسسات کاریابی در هند ، می توانند در جهت یافتن موقعیت شغلی مناسب در این مراکز اقدام نمایند .

به طور کلی ویزای کار در هند در ابتدا به صورت چهار ماهه صادر می شود و بعد از مهاجرت به هند و گذشت مدت زمان کاری و با پیروی از آداب و رسوم هند و قوانین وضع شده در هند ، متقاضیان می توانند برای تمدید اقامت در هند اقدام نمایند .

مهاجرت به هند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

راه اندازی کسب و کار در هند که یکی از شیوه های سرمایه گذاری در هند می باشد ، مستلزم به ثبت شرکت در هند است . متقاضیان با مراجعه به اداره ثبت شرکت و تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت و ارائه آدرس مکانی و فعالیت تجاری و نام تجاری مشخص شده برای شرکت ، اقدام به ثبت شرکت در هند می نمایند .

پناهندگی در هند

به طور کلی پناهندگی در هند با تناقض رفتاری هندی ها همراه می باشد و برخورد کشور هند با پناهندگان بیشتر بر اساس تبعیض ملیتی می باشد . به همین دلیل هند از جمله کشور هایی می باشد که پناهندگان در آن از اوضاع مناسی برخوردار نمی باشند .

تابعیت در هند

به طور کلی اخذ تابعیت هند در ابتدا براصل خاک بوده است ، اما بعدها طبق قوانین جدید وضع شده در هند ، تابعیت هند به اصل خون تغییر یافت .به طور کلی تابعیت هند براساس زمان بندی مشخصی می باشد و این بازه های زمانی تابعیت افراد را در هند مشخص می نمایند .

یکی از دلایلی که باعث اخذ تابعیت هند می شود نیز ، ازدواج در هند با یک فرد هندی و یا تبعه هندی می باشد که بعد از هفت سال زندگی مشترک و قانونی و اقامت در هند ، می تواند برای اخذ تابعیت هند اقدام نماید .البته لازم به ذکر می باشد که قانون تابعیت مضاعف هند ، خلاف قانون و طبق قانون گذرنامه ، دارای مجازات   می باشد . به طور کلی کشور هند ، تابعیت مضاعف هند را ممنوع ساخته است .

به این معنا می باشد که هر شخص هندی که بخواهد تابعیت کشور دیگری را اخذ نماید ، نمی تواند تابعیت هندی راداشته و تابعیت کشور دیگر را به عنوان تابعیت مضاعف یا دوم داشته باشد و این موضوع در قانون هند ممنوع می باشد و این شخص با اخذ تابعیت کشور دیگر ، یک فرد خارجی محسوب می شود . کمااینکه در هند ممکن است دارایی هایی داشته باشد . که طبق قانون OCI ، این شخص یک تبعه خارجی می باشد که یک ارتباط ویژه ای ( دارایی های موجود ) با  کشور هند دارد .

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در باب مهاجرت به هند ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید

4.5/5 - (2 امتیاز)

یک دیدگاه برای “اخذ اقامت هندوستان

  1. مونا گفت:

    سلام، من سال 1985 در هند متولد شده ام و پدر و مادر دانشجو بودند والان در ایران زندگی میکنم. آیا شرایط oci دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 3 =