کشورها, لهستان

مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان از طرق مختلف صورت میگیرد مانند اقامت تحصیلی اقامت کاری اقامت از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت ، ثبت شعبه ( انجام فعالیت های اقتصادی ) و یا استخدام ( Work Permit ).با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید تا با هم به بررسی مهاجرت به لهستان بپردازیم.

مهاجرت به لهستان

در حال حاضر بهترین و مقرون به صرفه ترین روش جهت مهاجرت به لهستان از طریق استخدام در لهستان یا همان ( Work Permit ) می باشد و متقاضیان پس از اخذ اقامت موقت از طریق استخدام قادر به اخذ تابعیت یا شهروندی لهستان خواهند بود. این روش با مدارک معتبری که از یک شرکت فعال در لهستان به دست می آید ، در اداره مهاجرت لهستان به ثبت خواهد رسید.

در این روش متقاضی با استفاده از قوانین کار موجود در لهستان ، به عنوان مامور در شرکت لهستانی به استخدام در خواهد آمد. البته این قرارداد هیچگونه ارتباط کاری بین متقاضی و شرکت به وجود نمی آورد و شخص برای گذران زندگی امکان یافتن کار جدید ، تعویض محل کار و یا فعالیت های اقتصادی جداگانه ( در شرکت ثبت شده برای متقاصی ) در لهستان را خواهد داشت.

البته شایان به ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به لهستان می باشد و روش های دیگر نظیر ثبت شرکت ، ثبت شعبه در لهستان نیز وجود دارند. شما می توانید با ثبت شرکت جدید در لهستان و یا ثبت دفتر نمایندگی شرکت فعلی خود ، مجوز اقامت کشور لهستان را بدست آورید.

هر متقاضی مهاجرت به لهستان پس از ثبت شرکت و یا ثبت شعبه و یا استخدام ، می بایست مدارک و پرونده خود را برای دریافت اقامت موقت در اداره مهاجرت لهستان ثبت نماید. پس از تحویل مدارک و ثبت درخواست ، مدت زمان صدور تصمیم اداره مهاجرت لهستان بین 3 تا 6 ماه می باشد.

 

روش های اخذ اقامت و مهاجرت به لهستان

لهستان ، کشوری واقع در قلب اروپا است . در یک تقاطع جغرافیایی واقع شده است که اراضی جنگلی شمال غربی اروپا را به خطوط دریایی اقیانوس اطلس و دشت های حاصلخیز مرز اوراسیا متصل می کند . در حال حاضر توسط هفت کشور محدود شده است . پایتخت این کشور ورشو است . آب و هوای لهستان اقیانوسی است یعنی در زمستان ها بسیار سرد است و در تابستان دما به حدود  33 درجه سانتیگراد می رسد . این کشور دارای کوه های اندکی است . واحد پول لهستان زلوتی ( PLN ) است .

اخذ اقامت کاری ، اخذ اقامت تحصیلی ، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، اخذ اقامت از طریق فعالیت تجاری روش هایی هستند که شما می توانید برای مهاجرت به لهستان از آن ها استفاده نمائید .

برای تمام درخواست های اقامت موقت مدارکی همچون کپی از پاسپورت معتبر ،  فرم درخواست ، عکس پاسپورتی و تایید پوشش بیمه درمانی لازم است . مدارک اضافی نیز ممکن است بسته به مجوز اقامت موقت انتخاب شده مورد نیاز باشد .

شرایط و مزایای اخذ اقامت لهستان

شما به محض دریافت اقامت لهستان ، می توانید از مزایای شهروندان اروپایی همچون استفاده از خدمات درمانی و بیمه ، افتتاح حساب در بانک های معتبر بین المللی ، خرید ملک ، وام بانکی و تسهیلات دانشگاهی بهره مند گردید و بدون نیاز به ارائه پاسپورت کشور خود در تمامی 28 کشور اتحادیه اروپا رفت و آمد نمایید. همچنین درخواست دریافت ویزا برای کشورهای امریکا ، کانادا ، استرالیا و انگلیس برای دارندگان اقامت لهستان ، به سهولت انجام می شود.

اخذ اقامت دائم کشور لهستان پس از گذراندن پنج سال از دریافت اقامت موقت در این کشور امکان پذیر بوده و پس از آن می توان با طی مراحل قانونی پاسپورت لهستان را دریافت کرد. لازم به ذکر است که قوانین دریافت حق شهروندی در تمامی 28 کشور عضو اتحادیه اروپا یکسان است.

در حال حاضر حوزه شنگن شامل 26 کشور مستقل می باشد که شامل اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پادشاهی متحده پرتغال ، اسلوواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس بوده که مجموعا کشورهای شنگن خوانده می‌شوند و شما به محض دریافت کارت اقامت لهستان قادر به سفر و زندگی در هر کدام از این کشور ها در طول مدت اقامت خود خواهید بود.

 

انواع راه های مهاجرت به کشور لهستان

  1. مهاجرت به لهستان از طریق کار
  2. اخذ اقامت لهستان از طریق استخدام
  3. اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شعبه
  4. مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

اقامت دائم لهستان

یک فرد خارجی که به طور مداوم در لهستان بوده است و اقامت دائم (اقامت بی وقفه ) را در اختیار دارد. باید بدانید که وی حداقل به مدت 3 سال بایستی با در اختیار داشتن مجوز اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا بماند. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق وی میبایست دارای منبع درآمد ثابتی در لهستان باشد و حق قانونی برای اشغال مسکن نیز داشته باشد.

شرایط اقامت دائم لهستان

فرد خارجی که به طور مداوم در کشور لهستان اقامت دائم (مهاجرت بی وقفه) دارد؛ وی میبایست حداقل به مدت 2 سال بر اساس مجوز اقامت دائم -> یا اجازه اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا -> و یا از طریق ازدواج نیز در این کشور بمانند. این در حالیست که اشخاصی که به مدت حداقل سه سال در این کشور مانده اند نیز بدون تابعیت خواهند بود. یک شخص خارجی که به طور مداوم در لهستان اقامت دائم (اقامت بی وقفه)داشته است و حداقل به مدت ۲ سال و بر اساس مجوز اقامت دائم نیز در این کشور مانده است.

 

انواع ویزا در لهستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) – تنها برای حمل و نقل فرودگاهی معتبر است، دارنده حق ترک منطقه ترانزیتی فرودگاه را ندارد.
ویزای اقامت کوتاه (C) – برای باقی می ماند بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه معتبر است. ضمیمه ها را می توان در لهستان از طریق اداره گذرنامه انجام داد.
ویزای کار برای حداکثر 1 سال معتبر است.
به غیر از ویزای های معمولی، ایالات شنگن صدور ویزا ملی برای اقامت بلند ویزای نوع(D)  و اجازه اقامت را صادر میکند،  دارندگان اجازه اقامت و ویزای بلند اقامت ملی (D) صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن مجاز به اقامت حداکثر به مدت سه ماه در هر سال در منطقه شنگن دارند.

وضعیت کار در لهستان

اتباع کشورهای دیگر برای اخذ ویزای اقامت به هدف اشتغال، از کنسول لهستانی در کشور خود، بایستی با ارائه گواهی وعده کار معتبر برای اخذ ویزا اقدام کنند. این گواهی باید اول توسط کارفرمای آینده از دفتر کار محلی به دست آید. ویزای اقامت به هدف اشتغال تنها برای حداکثر یک سال صادرمی شود، اما قابلیت تمدید دارد.

در صورت صدور مجوز کار، اولویت با شهروندان اتحادیه اروپا بیش از شهروندان دیگر کشورها داده می شود، در حالی که شغل خاصی در بخش دولتی برای اتباع لهستانی تنها مقدور می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *