فرانسه, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به فرانسه

شرایط و راه های مهاجرت به فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که هر ساله مهاجران بسیاری از طریق روش های مختلف به آن مهاجرت می کنند. حال که مشغول مطالعه این مقاله هستید، یعنی شما هم به فکر مهاجرت به فرانسه هستید و می خواهید راه های مهاجرت به کشور فرانسه را بشناسید. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی فرمایید. بدون شک در انتها این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در خصوص راه های مهاجرت به این کشور، به دست آورده اید.

نگاهی به کشور فرانسه برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

فرانسه یکی از بزرگ ترین کشورهای اروپایی است که جهان آن را به عنوان کشوری که به حقوق بشر احترام می گذارد و فرهنگ غنی دارد، می شناسد. این کشور در اروپای غربی واقع شده و با آلمان، سوئیس، موناکو، ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، آندورا و لوکزامبورگ مرز مشترک دارد.

به طور کلی این کشور میزبان مهاجران بسیاری است. در حال حاضر مهاجران اسپانیایی و ایتالیایی بیشترین مهاجران این کشور محسوب می شوند. البته در این کشور می توانید مهاجران الجزایری، مراکسی و… بسیاری را نیز مشاهده فرمایید.

این کشور یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است. این موضوع باعث شده زندگی در فرانسه برای ساکنان این کشور مزایای بسیاری به همراه داشده باشد.

چرا فرانسه را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

وجود شرایط خوب زندگی، تحصیل، کار و… در فرانسه عمده دلیلی است که باعث شده مهاجران بسیاری این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

البته دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود فرانسه بهترین مقصد برای بسیاری از مهاجران باشد. به طور مثال، وجود آزادی، برابری، سیستم آموزش بالا، امنیت شغلی، سیستم با کیفیت درمان و… از جمله مهم ترین دلایلی است که فرانسه را به یکی از بهترین مقاصد مهاجران در جهان تبدیل کرده است.

راه های مهاجرت به فرانسه

راه های متعددی برای نقل مکان به فرانسه برای مهاجران اروپایی و مهاجران غیر اروپایی وجود دارد. (البته نحوه مهاجرت اروپاییان به فرانسه کمی متفاوت و البته آسان تر از مهاجرت غیر اروپاییان به این کشور است. مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق ازدواج از جمله راه های مهاجرت به این کشور می باشند. در ادامه به طور کلی با هر یک از این راه های مهاجرتی آشنا خواهید شد.

مهاجرت از طریق تحصیل

سطح علمی بالا، کیفیت آموزشی خوب، سیستم قوی تحصیل در این کشور باعث شده جهان از این کشور به عنوان یکی از بهترین مقصد های تحصیلی نام ببرد.

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا حتی دکتری را دارید، می توانید با اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، اقامت موقت این کشور را به دست آورید. در نهایت هم پس از فارغ التحصیلی در این کشور وارد بازار کار فرانسه شوید و از طریق اخذ ویزای کار اقامت دائم و شهروندی این کشور را کسب کنید.

مقالات تحصیل در فرانسه و ویزای تحصیلی فرانسه به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت تحصیلی به فرانسه به دست آورید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در این کشور با خرید ملک در فرانسه و ثبت شرکت در فرانسه، از جمله محبوب ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. چرا که شرایط اقتصادی، بازار کار، شرایط درآمد، مالیت و… باعث شده این کشور از نظر بازرگانان و سرمایه گذاران به عنوان یکی از کشورهای خوب جهان برای سرمایه گذاری شناخته شود.

به طور کلی مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری، یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به این کشور است.

برای ثبت شرکت، خرید ملک و… می توانید از مشاوره تیم حقوقی آوات و خدمات مجموعه ما در این زمینه، استفاده نمایید.

مهاجرت از طریق کار

کافی است یک کارفرمای معتبر فرانسوی شما را دعوت به کار کند، آن زمان است که می توانید با اخذ ویزای کاری فرانسه به این کشور مهاجرت کنید.

اگر خواستار مهاجرت به فرانسه از طریق کار هستید، باید بدانید که در این روش تسلط شما به زبان فرانسوی اهمیت ویژه ای دارد. از این رو اگر کار را به عنوان راه خود برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، باید به این موضوع توجه داشته باشید.

اگر خواستار کسب اطلاعات بیشتر در مورد چکونگی مهاجرت کاری به کشور فرانسه دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید مقاله شرایط کار در فرانسه را بخوانید.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج از جمله راه های مهاجرت به فرانسه است که در نهایت از طریق آن می توانید اقامت دائم این کشور و حتی شهروندی فرانسه را به دست آورید.

برای مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج، کافی است با یک شهروند فرانسوی یا فردی که مقیم دائم این کشور است، ازدواج نمایید. البته در نظر داشته باشید اینکه بتوانید اثبات کنید ازدواج شما بر پایه عشق است و تنها با قصد اخذ اقامت دائم فرانسه این کار را انجام نمی دهید، بسیار مهم است. به قدری که اگر نتوانید این کار را انجام دهید، نمی توانید ویزای ازدواج فرانسه را اخذ نمایید.

شرایط کلی مهاجرت به فرانسه

با توجه به اینکه قصد اخذ کدام یک از ویزاهای این کشور را دارید باید شرایط خاصی داشته باشید. اما در هر صورت برای مهاجرت به این کشور باید شرایطی داشته باشید. در اینجا شما را با شرایط کلی مهاجرت به کشور فرانسه آشنا خواهیم کرد:

 • به زبان فرانسوی به اندازه حداقل تعیین شده، تسلط داشته باشید.
 • بتوانید هزینه های زندگی خود در این کشور را بپردازید.
 • در بازه سنی مشخص شده برای هر ویزا قرار داشته باشید.
 • از سلامت کافی برخوردار باشید.
 • سابقه کیفری، اعتباد و… نداشته باشید.
 • و…

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید سایر مقاله های مربوط به فرانسه که قبلا در سایت درج شده اند را مطالعه نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله نیز با ما در میان بگذارید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرانسه

همانطور که شرایط اخذ هر یک از ویزاهای فرانسه برای مهاجرت به این کشور متفاوت است، مدارک مورد نیاز نیز برای اخذ هر یک از آن ها متفاوت است. اما در هر صورت مدارکی وجود دارد که در بین آن ها یکسان است. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • مدارک هویتی و شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه و…
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی سوء پیشینه
 • ارائه گواهی عدم اعتیاد
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارک مالی برای دارا بودن منابع مالی کافی برای تامین هزینه های خود در فرانسه
 • فرم مبوط به دریافت هر ویزا
 • ارائه فیش واریز هزینه مربوط به رسیدگی درخواستتان
 • ارائه مدارک مربوط به محل اقامتتان در زمان ارسال درخواست
 • ارائه مدارک تحصیلی و کاری برای بیان کردن سوابق تحصیلی و کاری تان
 • و…

توجه داشته باشید که علاوه بر این مدارک، با توجه به نوع ویزا، شرایط و… باید مدارک دیگری نیز در کنار این مدارک ارائه دهید. به طور مثال برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید نامه پذیرش یا تاییدیه از دانشگاه، مدرسه و… که قصد تحصیل در آن را دارید نیز ارائه دهید. یا برای ویزای کاری لازم است که پیشنهاد کاری خود را با ارائه قرارداد کاری و… اثبات کنید.

روند کلی اخذ ویزاهای فرانسه برای مهاجرت به این کشور

اولین گام برای اینکه بتوانید به فرانسه مهاجرت کنید، این است که تصمیم بگیرید چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟ و به عبارتی دیگر با ورود به خاک فرانسه چه کاری می خواهید انجام دهید؟ تصمیم گیری در مورد این موضوع ها به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیم بگیرید از کدام راه به این کشور مهاجرت نمایید.

بعد از تصمیم گیری در این خصوص می توانید مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای مد نظرتان را فراهم کنید. پس از فراهم کردن شرایط و مدارک مورد نیاز، باید نسبت به ثبت درخواستتان در مورد اخذ ویزای مربوطه اقدام کنید و مدارکتان را به سفارت یا کنسولگری فرانسه تحویل دهید.

با ثبت درخواست و ارائه مدارک پروسه ارزیابی و بررسی درخواست شما شروع می شود. اعلام نتیجه در خصوص درخواستتان زمانی صورت می گیرد که تمامی شرایط و مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرد.

در نهایت با دریافت نتیجه می توانید به سراغ گام های بعدی مهاجرت به کشور فرانسه بروید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور فرانسه با اخذ هز یک از ویزاهای این کشور

 • داشتن برخی شرایط و مدارک ممکن است به شما کمک کند راحت تر به فرانسه نقل مکان کنید. یکی از آن ها که تاثیر بسیار زیادی دارد، این است که به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید. از این رو توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی زبان خود را برای مهاجرت به این کشور قوی کنید.
 • برخی از ویزاهای فرانسه این امکان را به شما می دهند که خانواده خود را نیز با خود به فرانسه ببرید. اما برخی از ویزا ها هم این امکان را نمی دهند. در خصوص هر یک از ویزاها می توانید با کارشناسان و وکلای مهاجرتی آوات صحبت کنید.
 • حتما قبل از مهاجرت به فرانسه نسبت به شرایط زندگی، شرایط کار، میزان درآمد، هزینه های زندگی، فرهنگ، آداب و رسوم و… این کشور اطلاعات کافی کسب کنید. عدم کسب اطلاعات کافی قبل از هر اقدامی ممکن است بعد از مهاجرت برای شما مشکل آفرین باشد.

مقاله پیشنهادی: دریافت اقامت فرانسه

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور فرانسه

مهاجرت به فرانسه در مقایسه با مهاجرت به سایر کشور های اروپایی، پروسه طولانی تر و پییچیده تری دارد. چرا که دولت فرانسه قوانین سختگیرانه تری را نسبت به مهاجران در پیش گرفته است. البته این به معنی این است که امکان مهاجرت به فرانسه وجود ندارد. این امکان هست. اما نیاز به صبر، حوصله و دانش بالا دارد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات می تواند از ابتدای پروسه مهاجرت به فرانسه تا انتهای آن همراه شما باشد. چه برای مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل، چه برای مهاجرت به این کشور از طریق کار یا حتی مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و…، می توانید از مشاوره و خدمات ما در زمینه امور مهاجرتی استفاده نمایید.

به این منظور می توانید از ساعت 9 الی 19 هر روز هفته با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در مجموعه شما را راهنمایی کنند. علاوه بر این می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی آوات را نیز تکمیل و ارسال فرمایید. با این کار مشاوران ما می توانند ابتدا شرایط شما را به طور دقیق بررسی کنند و بعد با شما تماس بگیرند.

اگر با مطالعه این مقاله همچنان سوالاتی در خصوص مهاجرت به این کشور قدرتمند اروپایی دارید، همین حالا سوال خود را با ما و همراهانمان به اشتراک بگذارید. کارشناسان در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

 

سوالات متداول

1. کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به کشور فرانسه کدام راه است؟

 • مهاجرت از طریق کار به فرانسه یکی از کم هزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور است. بعد از مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق تحصیل کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به این کشور می باشد.

2. چطور بهترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنم؟

 • برای این کار لازم است که هدف خود را از مهاجرت به این کشور تعیین کنید. پس از آن شرایط دریافت هر ویزا و امکاناتی که در اختیارتان می گذارد را با توجه به شرایطتان بسنجید. در نهایت تصمیم بگیرید کم هزینه ترین، راحت ترین و آسوده ترین راه برای شما کدام راه است. البته در این زمینه می توانید از مشاوره مجموعه اوات نیز کمک بگیرید.

3. هزینه مهاجرت به فرانسه چه قدر است؟

 • پاسخ این سوال بستگی به این دارد که بخواهید از کدام راه به این کشور مهاجرت کنید. برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به سایت رسمی سفارت فرانسه مراجعه کنید. همچنین می توانید ما همکاران ما تماس بگیرید تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند. البته می توانید مقاله مربوط به هر یک از ویزاهای فرانسه که در سایت اوات منتشر شده است را نیز مطالعه فرمایید.
5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 14 =