فرانسه, کشورها

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از موضوعیت هایی است که قوانین خاصی را شامل می شود، به همین دلیل مهاجرت به فرانسه دراین مقاله مورد بررسی قرار می گیرد و شما عزیزان و خوانندگان نوشته حاضر می توانید به کمک موسسه مهاجرتی و حقوقی آوات، جواب های سوال های خود را بدست آورید. بدین منظور قوانین ذکر شده در سال 2018 مورد نظر قرار می گیرند تا بتوان از جدید ترین اتفاق های تاثیر گذار بر مهاجرت به فرانسه باخبر شویم.
در این مقاله به راه هایی که به انجام این مهم می پردازد، اشاره خواهیم کرد. از جمله امکان ازدواج برای تابعیت ، اخذ تابعیت به واسطه تولد و همچنین ویزای اقامت دائم در فرانسه ، پاسخ داده خواهند شد.

روش های گرفتن شهروندی و تابعیت کشور فرانسه

شهروندی در فرانسه می تواند به چند راه متفاوت به وقوع بپیوندد : درابتدا می توان گفت تابعیت کشور فرانسه محتمل ترین راه است ولی همانطور که در مقاله های دیگر گفته شد و خواهید دانست این روش راه بسیار سختی را به همراه دارد . روش دوم از طریق تولد یک فرد در خاک فرانسه می باشد که یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به فرانسه برای نوزادان تازه تولد یافته می باشد . راه سوم تابعیت کشور فرانسه از طریق ازدواج با یک شخص تابع آن کشور می باشد.

با توجه به قوانینی که از آن ها یاد شده، برای گرفتن اقامت کشور فرانسه و تابعیت دران با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه، اول باید تقاضا بدهید بدین صورت که به سفارت کشور فرانسه درخواست دهید که این روند احتمالا دو هفته به طول می انجامد . در ادامه مراحل مربوط برای اقامت فرانسه به ترتیب توضیح داده شده اند :
درابتدا باید گذرنامه معتبری اخذ نمایید که دراین مورد مشاوران موسسه اوات در حیطه مهاجرت به فرانسه به کمک شما خواهند آمد.

مرحله بعدی مبنی بر درخواست بلند مدتی است که در سیستم ثبت می شود ، می باشد . همانند گرفتن ویزای تحصیلی برای این مرحله نیز یعنی اقامت دائم در کشوری دیگر نیز نیاز به 8 قطعه عکس پاسپورتی می باشد. همچون سایر کشور ها که در ابتدا از شما تضمینی مبنی بر نشان می دهد شما درآمد و سرمایه کافی دارید یا اینکه دارای حقوق بازنشستگی هستید دریافت خواهد شد که از امکانات مهاجرت به فرانسه به این طریق است.

مرحله بعدی درمورد بیمه خدمات درمان است که برای اقامت در فرانسه به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. یکی دیگر ازراه های مهاجرت به فرانسه، داشتن مدرکی با محتوای داشتن اجاره نامه یا مالکیت یک خانه در فرانسه، می باشد که ثابت کند شما مکانی برای سکونت بعد از اقامت در فرانسه دارا هستید.

زندگی در فرانسه

با توجه به اسلوب و قوانین مهاجرت به فرانسه و تابعیت برای گرفتن اقامت دائم در فرانسه می بایستی به مدت 5 سال در فرانسه زندگی کنید و سکونت داشته باشد تا به منزله یک شهروند در فرانسه تلقی شوید. نکته قابل تامل مهم در این مورد این است که اگر از اقامت تحصیلی کمک گرفته اید، بنابر قوانینی که برای مهاجرت به فرانسه وضع شده است، 2 سال از زمان 5ساله شما کم می شود و بعد از 3 سال پیاپی می توانید اقامت خود را بدست آوردید.

ثبت نام و پذیرش کشور فرانسه

مدرکی که شما برای اقامت دائم در فرانسه تهیه کرده اید با توجه به هر آنچه که درمورد مهاجرت به فرانسه گفته شد، این برگه به همراه امضای شما و درمدت یکسال مورد ارزیابی قرار می گیرد تا از امکان تابعیت شما بعد از مرحله مطابقت با اسلوب مربوط به مهاجرت به فرانسه ،مطمئن شود. این سند در مفاد زیر بررسی می شود:
1. کشور فرانسه مهارت شمارا درطول شرکت شما در کلاس های مربوط بررسی میکند و در صورت عدم وجود مهارت کافی در شما برای بهتر شدن باید در کلاس های مهارت شرکت کنید و به صورت کامل رایگان برای شما رقم خواهد خورد.

2. جالب است که قانونی از بین قوانین مهاجرت به فرانسه وجود دارد که شما را ملزم به شرکت در کلاس هایی میکند که با قوانین مدنی فرانسه آشنا شوید. همانطور که گفته شد این کلاس ها رایگان است و شامل قوانینی همچون برابری زن و مرد و غیره می شود. شرکت در این کلاس ها به اطلاعات شما برای مهاجرت به این کشور کمک می کند و کاملا به صورت رایگان می باشد.

3. ملزم هستید در جلسه ای مبنی بر آشنایی با اطلاعات عمومی شرکت کنید و اطلاعاتی از جمله :خدمات عمومی، مراقبت از کودکان و بهداشت و درمان ارائه می شود و همانطور که گفته شد شرکت در این کلاس ها الزامی است و به صورت رایگان برگزار می شود و با توجه به اینکه در آن ها حضور و غیاب صورت می گیرد می بایستی حتما حضور داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای تابعیت کشور فرانسه

1.گذرنامه(شناسه ملی)
2. شناسنامه
3. آدرس منزل
4. سند ازدواج
5.باید اثبات نمایید که سابقه کیفری ندارید و سپس باید اثبات کنید که محل کاری که شما در حال فعالیت هستید به شما نیاز دارد .

در این بین هر مصاحبه و مدرکی که ارائه می دهید توسط ادارات زیادی از جمله پلیس، شهرداری و بسیاری ادارات دیگر در این پروسه بررسی می شود تا بتواند به ثبت و تایید نهایی برسد . قابل ذکر است این فرایند به مدت 2 سال به طول می انجامد و درآخر هم نتیجه مشخص و مطمئنی برای آن وجود ندارد. همچنین این نکته حائز اهمیت است که دولت فرانسه با توجه به قوانین مهاجرت به فرانسه از حدود 10 سال پیش بسیار محدود شده است .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید همچنین شما می توانید فرم ارزیابی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی میکنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

منبع: سفارت فرانسه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *