سوئد

شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

شرایط و راه های مهاجرت به سوئد

بدون شک یکی از پیشرفته ترین و زیبا ترین کشورهای جهان، سوئد است. زندگی در این کشور با توجه به شرایط اقتصادی، فرهنگی، کاری و… که دارد باعث می شود افراد با زندگی در این کشور به زندگی با سطح استاندارد های بالا دست پیدا کنند. از این افراد بسیاری تصمیم به مهاجرت به کشور سوئد می گیرند. ما در این مقاله از مجموعه آوات، قصد داریم شما را با راه های مهاجرت به این کشور آشنا کنیم. پس اگر فکر مهاجرت به کشور زیبای سوئد را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا رایج ترین راه های مهاجرت به سوئد را بشناسید.

نگاهی به کشور سوئد برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

کشور سوئد با دارا بودن صنعتی پیشرفته و اقتصادی قدرتمند یکی از بهترین کشور های جهان برای زندگی محسوب می شود. استکهلم پایتخت این کشور، یکی از زیباترین شهر های جهان است که مهاجران بسیاری در آن زندگی می کنند. البته نه تنها استکهلم بلکه بسیاری از شهرهای این کشور یکی از بهترین مکان ها برای مهاجران به حساب می آیند. چرا که در سر تا سر سوئد زیر ساخت های و شرایط ایده آلی برای زندگی وجود دارد.

همه مهاجران در این کشور با هر عقیده ای، هر مذهبی، هر تفکری و… می توانند با استفاده از فرصت های موجود در سوئد زندگی بی نظیر را بر پایه آزادی، برابری و… تجربه کنند.

طی قرن بیستم تا کنون افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده اند. دلیل آن هم این بوده که دولت سوئد در طی این مدت از مهاجرانی که به این کشور مهاجرت کرده اند به خوبی حمایت کرده است. به عبارتی تمامی نیازهای آن را برای داشتن یک زندگی موفق و خوب در اختیارشان گذاشته است. همین موضوع باعث شده امروزه این کشور شاهد متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به کشور سوئد باشد.

چرا سوئد را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

مهاجرت به این کشور و پرداختن به زندگی، کار، تحصیل و… در سوئد مزایای بسیاری برای افراد دارد. اگر بخواهیم با توجه به مزایای زندگی در این کشور و دلایلی که بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، پاسخ این سوال را بدهیم، می توانیم بگوییم:

سوئد می تواند یکی از بهترین کشورها برای زندگی شما و خانواده تان محسوب شود، چرا که….

 • این کشور از سیستم آموزشی خوب و استانداردی برخوردار است.
 • شما با کار در این کشور از امنیت شغلی، حقوق معین و… برخوردار می شوید.
 • می توانید زندگی با استاندارد های کیفی بالا داشته باشید.
 • از خدمات درمانی و سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی سوئد استفاده نمایید.
 • از بهترین امکانات رفاهی استفاده کنید.
 • و…

راه های مهاجرت به سوئد

راه های متنوعی برای مهاجرت به کشور سوئد در سال 2021 وجود دارد. از آنجایی که دولت سوئد به دنبال جذب جوانان، نیروی کار ماهر، سرمایه و…، با استفاده از هر یک از راه های موجود می توانید به راحتی به این کشور نقل مکان کنید.

در ادامه شما را با متداول ترین راه های مهاجرت به سوئد آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت از طریق تحصیل

وجود دانشگاه های معتبر و سطح بالا در کشور سوئد باعث شده دانشجویان بسیاری به تحصیل در این کشور علاقه نشان دهند. از این رو دولت سوئد ویزای تحصیلی ایجاد کرده که متقاضیانی که خواستار تحصیل در این کشور هستند از طریق تحصیل به کشور سوئد مهاجرت کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل به سوئد یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. چرا که این کشور در طی مدت اخیر با بالا رفتن سن جمعیت خود مواجه بوده است. همچنین به دنبال پرورش استعدادها و نیروی کار جوان می باشد. از این رو متقاضیانی که خواستار تحصیل در این کشور هستند با داشتن حداقل شرایط تعیین شده ای می توانند به آسانی به کشور سوئد مهاجرت نمایند. اگر به فکر مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل هستید برای توضیحات کامل در این زمینه به مقاله زیر مراجعه کنید.

برای آگاهی بیشتر: شرایط تحصیل در سوئد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

به طور کلی کشور سوئد یکی از بهترین کشور ها برای سرمایه گذاری و کارآفرینی است. چرا که در این کشور اقتصاد با ثبات و قدرتمندی وجود دارد. همچنین سرمایه گذاران و بازرگانان با ورود سرمایه به این کشور می توانند منافع بسیاری به دست آورند. همین موضوع باعث شده سرمایه گذاران و بازرگانان بسیاری به سرمایه گذاری در سوئد علاقه نشان دهند. در نتیجه دولت سوئد سرمایه گذاری را به یکی از راه های مهاجرت به سوئد تبدیل کند.

سرمایه گذاری در سوئد می تواند شما را در کم ترین زمان ممکن به خواسته تان که مهاجرت به سوئد است برساند. البته این راه پیچیدگی های خاص خود را نیز دارد.

برای دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت از طریق کار

همانطور که کمی پیش اشاره کردیم، دولت سوئد در طی مدت اخیر با کمبود نیروی کار جوان مواجه بوده است. این موضوع باعث شد تا راه برای افرادی که قصد کار در سوئد را دارند هموار شود. به عبارتی فرصت های شغلی بسیاری برای مهاجران در سوئد ایجاد گردد.

در حال حاضر مهاجرت از طریق کار یکی از پر متقاضی ترین و متداول ترین و البته ارزان ترین راه مهاجرت به سوئد می باشد. برای آگاهی از شرایط مهاجرت به سوئد از طریق کار به مقاله زیر مراجعه کنید.

برای آگاهی بیشتر: شرایط کار در سوئد

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد سوئدی یا فردی که مقیم این کشور باشد، می تواند راهی برای مهاجرت به سوئد محسوب شود.

این روش در عین حال که آسان به نظر می رسد می تواند پیچیده هم باشد. چرا که اخذ ویزای ازدواج سوئد و مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج زمانی امکان پذیر است که شما بتوانید ثابت کنید ازدواج شما بر پایه عشق بوده و تنها با هدف مهاجرت به این کشور ازدواج نکرده اید.

برای آگاهی بیشتر: مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

شرایط کلی مهاجرت به سوئد

فرقی نمی کند که از طریق چه روشی به سوئد مهاجرت کنید. در هر صورت اگر بخواهید به این کشور مهاجرت کنید باید حداقل شرایطی را داشته باشید. البته مهاجرت به این کشور از طریق روش های مختلف شرایط مخصوص به خود را دارد. اما برای تمامی آن ها شرایط یکسانی وجود دارد که در اینجا شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد:

 • رسیدن به سن قانونی (داشتن 18 سال یا داشتن بالای 18 سال)
 • اخذ ویزایی که مطابق با هدف مهاجرت به کشور سوئد باشد.
 • داشتن گواهی سلامت پزشکی
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
 • داشتن گواهی عدم اعتیاد
 • داشتن مدارک شناسایی مانند پاسپورت، شناسنامه و…
 • دانستن قوانین زندگی و فرهنگ رایج در کشور سوئد و امضا بیانیه مربوط به قوانین زندگی در این کشور
 • و…

برای کسب اطلاعات در مورد شرایط دریافت هر یک از ویزاهای سوئد و مهاجرت به این کشور از راه های مختلف، می توانید از ساعت 9 الی 18 با ما تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سوئد

برای اخذ هر یک از ویزاهای سوئد باید مدارک به خصوصی ارائه دهید. اما برخی از مدارک هستند که فرقی نمی کند چه نوع ویزایی را میخواهید دریافت کنید. در هر صورت برای اخذ ویزای و مهاجرت به سوئد باید آن را ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده و کامل مربوط به هر ویزا
 • مدارک شناسایی نظیر پاسپوت، شناسنامه و…
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارکی برای اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در سوئد
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را پرداخت کرده اید
 • اراده مدارکی برای اثبات محل اقامتتان
 • ارائه مدارکی برای نشان دادن سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و…
 • ارائه نمره آزمون زبان
 • و…

روند کلی اخذ ویزا های سوئد برای مهاجرت به این کشور

اگر قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارید قبل از هر چیز باید انتخاب کنید می خواهید از کدام راه به این کشور نقل مکان کنید. بعد از اینکه تصمیم خود در رابطه با این موضوع را گرفتید، باید به سراغ کسب اطلاعات در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای مربوطه بروید. پس از کسب اطلاعات لازم می توانید نسب به جمع آوری مدارک تعیین شده اقدام نمایید. در نهایت می توانید در خواست خود را به صورت آنلاین یا به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری سوئد ثبت فرمایید. بعد از ثبت درخواستتان باید منتظر بمانید تا شرایط و مدارک شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.

در نهایت پس از مدتی نتیجه درخواستتان به شما اعلام می شود و می توانید نسبت به کارهای بعدی که لازم است که برای مهاجرت به سوئد انجام دهید، اقدام فرمایید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور سوئد با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • هر چه بیشتر با زبان رایج در این کشور آشنا باشید، راحت تر می توانید پروسه مهاجرت به کشور سوئد را پشت سر بگذارید.
 • با هر یک از روش های ذکر شده در این مقاله آوات پس از چند سال اقامت در این کشور می توانید اقامت دائم سوئد را به دست آورید. در نهایت چند سال پس از اخذ اقامت دائم نیز پاسپورت این کشور را کسب کنید.
 • برای اینکه بتوانید زندگی موفق و خوبی در سوئد داشته باشید باید قبل از مهاجرت اطلاعات کلی در مورد فرهنگ، اداب و رسوم و… رایج در این کشور، به دست آورید. این کار به شما کمک می کند تا سریع تر با جامعه سوئد تطبیق پیدا کنید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور سوئد

سوئد یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی برای موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات است. تیم اوات در خصوص مهاجرت به سوئد از افراد مجرب و حرفه ای تشکیل شده که هر یک به روز ترین اطلاعات را در خصوص قوانین مهاجرت به این کشور دارند. در نتیجه شما می توانید با خیال راحت صفر تا صد امور مهاجرتی خود در رابطه با مهاجرت به این کشور را به دست ما بسپارید.

همچنین می توانید با استفاده از مشاوره و راهنمایی همکاران ما بهترین راه برای مهاجرت به سوئد را با توجه به شرایط، بودجه و… پیدا کند. البته سوئد تنها مقصد برای مجموعه ما نیست. اگر قصد مهاجرت به کانادا، مهاجرت به استرالیا، مهاجرت به آلمان، مهاجرت به فرانسه، مهاجرت به ایتالیا و… را دارید نیز می توانید روی ما حساب کنید. ما از صفر تا صد پروسه مهاجرت همراه شما خواهیم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی استفاده از خدمات و مشاوره تیم مجرب آوات می توانید همه روزه از ساعت 9 الی 18 با موسسه حقوقی آوات تماس بگیرید.

علاوه بر این می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید. با تکمیل این فرم و ارسال آن برای ما مشاوران موسسه شرایط شما را بررسی می کنند و در اسرع وقت با شما تماس می گیرند.

 

سوالات متداول

 1. هزینه مهاجرت به سوئد چقدر است؟
 • اینکه مهاجرت به سوئد برای شما چه هزینه ای دارد، کاملا به این بستگی دارد که تصمیم بگیرید از کدام راه می خواهید به این کشور مهاجرت کنید. برای کسب اطلاعات در مورد هزینه مهاجرت به سوئد از طریق هر یک از راه های موجود می توانید با ما تماس بگیرید.

2. دریافت ویزای سوئد برای مهاجرت به این کشور چقدر زمان می برد؟

 • این موضوع هم بستگی بسیاری به نوع ویزای که قصد دریافت آن را دارید دارد. علاوه بر این ارسال مدارک به صورت کامل و بی نقص، از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی این موضوع است. برای کسب اطلاعات در این موضوع می توانید سایر مقاله های درج شده در سایت آوات را مطالعه فرمایید.

3. برای مهاجرت به این کشور باید به زبان رسمی کشور سوئد تسلط داشته باشیم؟

 • برخی متقاضیان می توانند ابتدا مهاجرت کنند و سپس زبان رسمی این کشور را بیاموزند. اما برخی از متقاضیان نمی توانند این کار انجام دهند. در هر صورت این موضوع بستگی به راهی دارد که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید. اما تسلط کافی به زبان رسمی این کشور شانس شما برای اخذ کلیه ویزاهای سوئد را بالا می برد.
به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =