دانمارک, مهاجرت

مهاجرت به دانمارک

 

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک اخذ اقامت دانمارک راه های مهاجرت به دانمارک …. عنوانهایی که ذکر شد سوالاتی است که برای متقاضیان مهاجرت به دانمارک مطرح شده است و ما قد داریم در این مقاله به موضوع مهاجرت به دانمارک بپردازیم و اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به دانمارک برای شما عزیزان و متقاضیان عزیز مهاجرت به دانمارک آماده نموده ایم که با هم به آن مبپردازیــم.

مهاجرت به دانمارک در سال ۲۰۱۸ میلادی با خدمات آوات

سازمان مهاجرتی آوات در زمینه مهاجرت به کشور دانمارک و راه های اقامتی کشور دانمارک خدمات و مشاوره های ویژه ای را درنظر گرفته است که میتوانید از طریق تماس با ما سوالات خود را مطرح نمایید.

نیم نگاهی به کشوردانمارک :

کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا و عضو کشورهای تحت شنگن می باشد . اخذ ویزای کشور دانمارک بسیار سخت می باشد واین باعث کاهش تعداد مهاجر به کشور دانمارک شده است . برای دریافت ویزای کشور دانمارک مهاجران باید حتما به زبان دانمارکی مسلط باشند .

دوچرخه سواری در کشور دانمارک خیلی مرسوم است و بیشمار دوچرخه سوار در سطح شهر دیده می شود به خصوص در ساعات شلوغی شهر، که وجود دوچرخه سواران زیبایی متفاوتی در سطح شهر ایجاد کرده است.

کشور دانمارک کشوری بسیار کوچک و از نظر جغرافیایی به پنج استان تقسیم شده است : هوردستانن، نوردیولند ، میدیولند ، شیلند ، سیددانمارک

پایه های تحصیلی در کشور دانمارک دوره ابتدایی و دوره سیکل و پایه های هشتم و نهم ودهم می باشد. تحصیل در کشور دانمارک رایگان است و به همین دلیل تحصیل در کشور دانمارک از نظر هزینه  بسیار راحت و طبق قوانین کشور به صورت اجباری می باشد . البته می توان گفت گذراندن دوره دهم در مدارس کشور دانمارک فقط به جهت آشنایی دانش آموزان با محیط خارج از مدرسه و قوانین زندگی می باشد و به این دلیل گذراندن دوره دهم در کشور دانمارک اجباری نیست .

اخذ اقامت کشوردانمارک را میــــتوان  ازچند جـــهــت  بــررسی  نمــود:

۱- اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق سرمایه گذاری

۲ – اخذ اقامت دانمارکی از طریق کار یا گرین کارت

۳- اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق تولد فرزند

۴- اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق ثبت شرکت

 ۵ – اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق پناهندگی

 ۶ – اخذ اقامت دانمارک از طریق ویزای دانشجویی

۷ – اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق ازدواج

 

اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق سرمایه گذاری :

اخذ ویزای کشور دانمارک از طریق سرمایه گذاری به دو صورت انجام می پذیرد : ثبت شرکت ، کسب و کار

ثبت شرکت یـــا Company registration :

۱-به صورت ثبت آن لاین

۲- به صورت ثبت اداری یا به اصطلاح کاغذی

پایین بودن میزان مالیات بر درآمد شرکت ها در کشور دانمارک امتیاز بسیار بالایی است نسبت به کشورهای عضو اروپا در ایجاد کسب و کار قوی در این کشور

این شرکت ها موظفند که سالانه گزارشات حسابرسی و مالی خود را که توسط حسابرسان درشرکت انجام می شود را اعلام نمایند البته شرکتی که مبلغ ترازنامه آن معادل۰۰۰/۰۰۰/۴ کرون ومیزان گردش خالص شرکت ۰۰۰/۰۰۰/۸ کرون و وجود ۱۲ نفر نیروی کار تمام وقت نیازی به استخدام حسابرس و اعلام گزارشات مالی نیست .

شرکت های در کشور دانمارک وجود دارند که حتی با پرداخت یک کرون هم ثبت می شوند اما این شرکت ها مسئولیت محدود به خود دارند و حتی شرکت های وجود دارند که باید با مبالغ سنگین ثبت شوند و شرکت دیگری وجود دارد که چند شرکت  از کشورهای مختلف اروپایی جمع می شوند شرکتی را ثبت می کنند و هریک از افراد مالیات خود را نسبت به  سهم خود در شرکت بنا به قانون و قوانین کشور خودش پرداخت می کند .

ثبت این گونه شرکت ها که به شرکت گروه منافع اقتصادی اروپایی معروف می باشد نیاز به سرمایه اولیه ندارد و شرکت هایی دیگری نیز وجود دارند که افراد با ملیت های مختلفی با هم یک شرکت را با مسئولیت های محدودی و تجارت مشخص و معلوم برای خود به ثبت می رسانند ودر نهایت شرکت دیگری نیز وجود دارد که به شرکت سهامی خاص می گویند که شما با این اصطلاح آشنا هستید.

قابل ذکر است شرکت هایی که نشانی مشخصی دارند باید در سازمان کسب و کار دانمارک به ثبت برسد .

 

 

کسب و کار  یــــا  Business

ممکن است کسب و کار در حوزه صنعت ، خرید و فروش املاک ، خرید و فروش اتومبیل و …. باشد.

 

اخذ اقامت کشور دانمارک از طریق کار :

اخذ اقامت کشوردانمارک و گرفتن اقامت دائم کشور دانمارک و در نهایت تابعیت کشور دانمارک در مهاجرت به کشور دانمارک بسیار حائز اهمیت است و همان طور که می دانید راه هایی وجود دارد برای رسیدن به اقامت دائم کشور دانمارک.

گرین کارت دانمارکی یـــا  Danish Green Card

گرین کارت دانمارک از جمله ویزاهای کاری یا تخصصی کشور دانمارک به شمار می رود.

لیست مشاغل مورد نیاز در سال ۲۰۱۸ یا لیست مثبت در کشور دانمارک :

۱- مهندس مکانیک ۲- مهندس انرژی ۳- مهندس الکترونیک ۴- مهندس طراح۵ – مهندس مخترع ۶ مهندس عمران یا ساختمان ۷- مهندس تولید ۸- مهندس IT 9- مهندس کشاورز ۱۰- مهندس نقشه برداری ۱۱- مهندس معماری یا ساخت و ساز ۱۲- پزشک و دام پزشک ۱۳- دارو ساز ۱۴- آموزگار دبستان۱۵- آموزگار دوره دبیرستان مدارس مذهبی  ۱۶- آموزگار مدرسه نمونه مردمی ۱۷- نقشه بردار زمین ۱۸- وکیل ۱۹- تحلیلگر اقتصادی

شغلی که شما در آن تخصص کافی دارید و کشور دانمارک از نظر تخصص با کمبود آن مواجه است باید در لیست مثبت قرارداشته باشد تا شما بتوانید شرایط استخدامی و دستمزد خود را مشخص کنید تا برای شما پیشنهاد مکتوب کاری و در نهایت قرارداد کاری مکتوب اعلام  شود البته شرایط استخدامی که شما اعلام می دارید باید مطابق با قوانین و استانداردهای کشور دانمارک باشد .

در برخی از مشاغل شما باید اطمینان خاطر دولت دانمارک را به دست آورید مانند یک آموزگار یا پزشک خارجی آموزش دیده که توسط موسسه ایمنی بیماران در کشور دانمارک باید مورد تایید قرار گیرد.البته لازم به ذکر است کمترین مدرک تحصیلی برلای این مشاغل مدرک کارشناسی تایید شده از طرف دولت دانمارک می باشد .

مجوز کاری شما یا به صورت موقتی انجام می گیرد یا طی یک مدت زمان نامحدود

اگر اجازه کاری و اجازه ی اقامت شما در کشور دانمارک به صورت موقت باشد شما طی مدت زمان تعیین شده از طرف محل کارخود می توانید فعالیت داشته باشید اما دولت دانمارک علاوه بر این مدت زمان تعیین شده از طرف محل کار ، شش ماه به شما اضافه اجازه اقامت می دهد برای جستجوی کار جدید چون شما در حین انجام فعالیت کاری خود اجازه ندارید به دنبال کار دیگری باشید.

البته لازم به ذکر است که شما در این مدت شش ماه که در جستجوی کار هستید نیز نمی توانید فعالیت کاری داشته باشید .

اگر شما کار جدید خود رایافتید مجوز کاری شما مجددا صادرو باید به دنبال محل سکونت جدید باشید .

اخذ ویزای تحصیلی در کشور دانمارک:

تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع کارشناسی :

آموزش در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع کارشناسی  به صورت  زبان دانمارکی انجام می شود مدت زمان مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشوردانمارک به مدت ۳ سال است ، متقاضیانی که تقاضای گذراندن دوره کارشناسی خود را در کشور دانمارک خواهان هستند باید مدرک و ریز نمرات مربوط به ۱۲ ساله تحصیل خود در مدارس ایران همراه با مدرک زبان را به دانشگاه های کشور دانمارک اعلام دارند. تحصیل در کشور دانمارک در مقطع کارشناسی به صورت رایگان انجام می پذیرد اما دانشجویانی که نیاز مالی دارند و برای کاهش نیاز مالی خود و برای کاهش هزینه های مصرفی و عمومی خود می توانند در کشوردانمارک به صورت پاره وقت به مدت ۲۰ ساعت در هفته فعالیت کاری نیمه وقت داشته باشند .

تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد :

آموزش در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد به صورت زبان انگلیسی می باشند و دانشجویان به مدرک  IELTS 6نیاز دارند . مدت زمان مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های کشور دانمارک ۲سال می باشد ، دانشجویانی که خواهان گذراندن دوره کارشناسی ارشد خود در کشور دانمارک هستند باید دوره کارشناسی خود را نیز در یکی از دانشگاه های معتبر و مورد تایید کشور دانمارک گذرانده باشد . در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی شما دانشجویان گرامی می توانید برای کاهش هزینه های عمومی و مصرفی خود ۲۰ساعت در هفته کار نیمه وقت انجام دهید.

اما مزیتی که کشور دانمارک برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در نظر گرفته است و در دوره کارشناسی وجود ندارد ویزای همراه است که شما دانشجویان عزیز با اخذ ویزای همراه می توانید ورود همسر و فرزند زیر ۱۸ ساله ی خود را به کشور دانمارک آسان سازید .

تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع دکتری :

آموزش در دانشگاه های کشور دانمارک در مقطع دکتری نیز همانند مقطع کارشناسی ارشد به صورت زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان به مدرک  IELTS 6.5 نیاز دارند. در مقطع دکتری دانشجویان گرامی می توانند با طی ۳۰ساعت در هفته فعالیت کاری نیمه وقت نیاز مالی خود را برطرف سازند . در ضمن دانشجویان دکتری با در دست داشتن پروژه هایی که در این مقطع تحصیلی به دست می آورند نیز می توانند درآمدی را نیز کسب کنند . دانشجویان دکتری نیز همانند دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند اخذ ویزا همراه را داشته باشند .

 

 

هــزیـــنه تحصیل در کشور دانمارک

هزینه تحصیل برای دانشجویانی که اقامت دایم  و تابعیت این کشور دارند سبک تر و می شه گفت که هزینه تحصیل و پرداخت شهریه برای این گونه افراد رایگان است اما افرادی که اقامت کشور دانمارک را برای تحصیل ندارند هزینه آن تقریبا ۱۱۵۰۰۰ کرون خواهد بود .

اخذ ویزای همراه کشور دانمارک:

برای درخواست ویزای همراه کشور دانمارک از طرف دانشجویان عزیز در مقطع کارشناسی و دکتری : عزیزان قابل ذکر است که شما در صورتی می توانید برای اخذ ویزای همراه همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود برای کشور دانمارک اقدام کنید تاییدیه تمکن مالی و حمایت مالی خانواده خود را به کشور دانمارک ارائه دهیدو طی یک مدت زمان کوتاهی همراهان به فرد دانشجو ملحق می شوند.

البته در ابتدا توصیه می شود که شخص دانشجو از اطمینان اخذ ویزا خود اطمینان خاطر را داشته باشد و سپس جهت ویزای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقدام فرماید .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه در کشور دانمارک :

  • پاسپورت ( برای همسر و فرزندان یا همکار و یا شریک به ثبت رسیده) معتبر با اعتبار حداقل ۱ سال
  • قباله ی ازدواج همسران
  • شریک ثبت نام شده و همکاران باید سندی دال بر اثبات رابطه آن ها با فرد دانشجو ارایه دهند .
  • سن فرزندان  نباید بیش از ۱۸ سال باشد .
  • گواهی تولد فرزندان باید ارسال شود.
  • اعضای خانواده  شما باید توان خود حمایتی را داشته باشند .
  • آدرس و محل اقامت شما نباید تغییر کند .

در ادامه شما میتوانید سوالات خود را در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا در اسرع وقت مشاورین موسسه مهاجرتی آوات پاسخگوی شما عزیزان باشند.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعاتی مفید در زمینه مهاجرت به کشور دانمارک برای متقاضیان عزیز آماده کرده باشیم .

به امید زندگی جدید با مهاجرت از طریق سازمان مهاجرتی آوات .

منتظر حضورتان و شنیدن صدای گرمتان هستیـــــم.

الف-و

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *