دانمارک, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به دانمارک

شرایط و راه های مهاجرت به دانمارک

راه های بسیار مختلفی برای مهاجرت به کشور دانمارک در سال 2021 وجود دارد. ما در این مقاله از سایت آوات تصمیم گرفته ایم شما را با بهترین و متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور آشنا کنیم. اگر شما نیز از جمله متقاضیانی هستید که خواستار مهاجرت به این کشور هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. با مطالعه این مقاله اطلاعات جامع و مفیدی در مورد راه های مهاجرت به دانمارک مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و… به دست می آورید.

نگاهی به کشور دانمارک برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

دانمارک از جمله کشورهای کوچک عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به طور کلی از 5 استان برخوردار می باشد. مردم جهان این کشور را به عنوان کشور دوچرخه سواران می شناسند. چرا که دوچرخه سواری فرهنگ جدا ناپذیری از مردم دانمارک می باشد. به گونه ای که با زندگی در این کشور هر روز دوچرخه سواران بسیاری را در سراسر شهرهای این کشور می بینید. وجود تعداد زیاد دوچرخه سواران، باعث شده شهرهای دانمارک زیبایی منحصر به فردی داشته باشند.

آلمان تنها کشوری است که با دانمارک مرز مشترک دارد. البته سوئد و دانمارک نیز به واسطه یک پل آبی با یک دیگر در ارتباط اند.

دانمارک با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا است، همچنان واحد پول مخصوص به خود را دارد. کرون دانمارک واحد پول این کشور است. زبان مردم این کشور نیز زبان دانمارکی است.

با توجه به شرایطی که این کشور در حوزه آموزش، کار، زندگی و… دارد، افراد زیادی علاقه مند به مهاجرت به این کشور می باشند. البته از آنجا که این کشور قوانین سختی را در زمینه امور مهاجرتی در پیش گرفته، هر ساله تنها تعداد محدودی از مهاجران موفق به نقل مکان به کشور دانمارک می شوند.

چرا دانمارک را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

انتخاب دانمارک به عنوان کشوری که به آن مهاجرت کنید، باعث می شود مزایای ویژه ای به دست آورید.

به طور مثال بدون شک این کشور یکی از بهترین انتخاب های دانشجویان بین المللی می تواند باشد. چرا که دانشجویان مهاجر می توانند به زندگی ایده آل در این کشور دست پیدا کنند. همچنین در سیستم آموزشی قوی و منحصر به فرد به تحصیل بپردازند. هزینه مقرون به صرفه تحصیل در این کشور، از دیگر مزایای انتخاب دانمارک به عنوان مقصد تحصیلی می باشد.

علاوه بر تحصیل، افرادی که به واسطه انجام کار به دانمارک مهاجرت می کنند نیز بدون شک یکی از بهترین انتخاب های ممکن را انجام داده اند. چرا که در کشور دانمارک تعادل قابل مشاهده ای بین کار و زندگی وجود دارد. همچنین افرادی که در این کشور به کار کردن می پردازند از امنیت شغلی، امکان پیشرفت و ترفیع، درآمد مناسب و… برخوردار هستند.

دلایل دیگری که باعث شده اند دانمارک به یکی از برترین مقاصد مهاجرتی تبدیل شود، به شرح زیر است:

 • وجود ثبات اقتصادی و بستری مناسب برای سرمایه گذاری
 • خدمات درمانی، بهداشتی، مراقبتی و… با کیفیت
 • سطح استاندارد بالای زندگی
 • بازار کار خوب
 • موسسات آموزشی معتبر
 • امکان داشتن زندگی شاد و آرام
 • و…

راه های مهاجرت به دانمارک

راه های بسیار متنوعی برای مهاجرت به کشور دانمارک وجود دارد. از آجایی که مهاجرت به دانمارک پروسه طولانی و سختی دارد، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با راه هایی آشنا کنیم که مهاجرت به دانمارک از طریق آن ها آسان تر انجام می شود.

مهاجرت از طریق تحصیل

دانمارک از سیستم آموزشی قدرتمند و با کیفیتی برخوداردار است. علاوه بر این از موسسات معتبری در سطح بین المللی برخودار می باشید. این موارد باعث شده اند دانشجویان بین المللی بسیاری خواستار تحصیل در کشور دانمارک باشند. البته نا گفته نماند که هزینه پایین تحصیل در این کشور نیز، در این موضوع تاثیر قابل توجهی دارد.

مهاجرت از طریق تحصیل به دانمارک این امکان را برای شما فراهم می کند که به کار و تحصیل در این کشور بپردازید.

شما با داشتن شرایط مشخصی می توانید ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت نمایید و در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری یا… به تحصیل بپردازید.

اگر می خواهید همه چیز را درباره مهاجرت تحصیلی به دانمارک و اخذ ویزای دانشجویی این کشور بدانید، مقاله ویزای تحصیلی دانمارک را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به دانمارک است که در مقایسه با بقیه راه ها شما را با سختی های کمتری مواجه می کند. البته نا گفته نماند که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به دانمارک اگر از اطلاعات کافی، دانش به روز و… برخوردار نباشید، می تواند برای شما امری دشوار باشد.

به طور کلی برای اینکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری اقامت دائم دانمارک را به دست آورید، باید در این کشور شرکتی به ثبت برسانید. همچنین باید حداقل سرمایه مشخصی را به اقتصاد این کشور وارد نمایید.

ما اینجاییم تا شما را در زمینه ثبت شرکت، خرید ملک و… در دانمارک، همراهی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت کاری به دانمارک از دیگر راه های آسان تر مهاجرت به این کشور است. برای اینکه بتوانید از طریق کار به دانمارک مهاجرت نمایید، باید ویزای کار دانمارک را دریافت نمایید. لازمه دریافت این ویزای دانمارک نیز این است که بتوانید در این کشور کاری پیدا کنید. البته کاری که با مشغول شدن به آن میانگین درآمدتان برابر یا بالاتر از میانگین درآمد افراد شاغل در دانمارک باشد.

پیدا کردن کار در دانمارک امری امکان پذیر است. اما اگر مهارت و توانایی هایی داشته باشید که بتوانید در مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک وجود دارند، به کار بپردازید، سریع تر می توانید این امر را با موفقیت پشت سر بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت از طریق کار به دانمارک و اخذ ویزای کار این کشور، مقاله ویزای کار دانمارک را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر راه های آسان مهاجرت به کشور دانمارک است. برای مهاجرت از این راه باید ویزای ازدواج این کشور را دریافت نمایید.

دریافت این ویژه شرایط مشخص و نسبتا سختی دارد. یکی از مهم ترین شرط های اخذ این ویزا ازدواج با یک فرد دانمارکی یا ازدواج با فردی است که اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

پروسه مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک در کل روند آسانی است. اما از آنجایی که قوانین مهاجرتی دانمارک بسیار سختگیرانه هستند، این امر در صورتی آسان است که بتوانید اثبات کنید ازدواج شما تنها از روی علاقه صورت گرفته. به عبارتی باید ثابت کنید، برای اخذ اقامت دانمارک و نقل مکان به این کشور، این ازدواج را انجام نمی دهید.

شرایط کلی مهاجرت به دانمارک

برای مهاجرت به هر یک از کشورهای جهان، باید از شرایط مشخصی برخودار باشید و کشور دانمارک از این قاعده مستثنی نیست. اتفاقا کشور دانمارک در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان، قوانین سختگیرانه تر و محکم تری را در خصوص این موضوع وضع کرده است. این شرایط حتی با توجه به اینکه قصد اخذ کدام یک از ویزاهای دانمارک را دارید، متفاوت می باشد. با این وجود می توان گفت اگر قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارید….

 • نباید از هیچ گونه سابقه کیفری برخوردار باشید.
 • از لحاظ سلامتی نباید به بیماری های عفونی، بیماری های قابل انتقال، بیماری های مقاربتی و… مبتلا باشید.
 • باید توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در طی مدت زمانی که در دانمارک اقامت دارید را داشته باشید.
 • تسلط به زبان دانمارکی از جمله شرایط مهم مهاجرت به این کشور است. به اندازه ای که عدم تسلط به این زبان می تواند شما را از واجد شرایط بودن دریافت هر یک از ویزاهای این کشور، حذف کند.
 • و…

برای کسب اطلاعات در مورد شرایط دریافت هر یک از ویزاهای این کشور می توانید با همکاران ما تماس بگیرید. همه روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما هستیم.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانمارک

همانطور که شرایط متفاوتی برای دریافت هر یک از ویزاهای دانمارک وجود دارد، متقابلا مدارک مورد نیاز برای دریافت هر یک از ویزاهای این کشور نیز با یکدیگر متفاوت است. ما در این بخش از مقاله به بیان مدارکی که برای اخذ تمامی ویزاهای دانمارک لازم است ارائه دهید، پرداخته ایم.

این مدارک عبارتند از:

 • مدارکی نظیر پاسپورت، شناسنامه و… برای اثبات هویت تان
 • مدارکی نظیر سند ازدواج، طلاق و…. برای اثبات وضعیت تاهل تان
 • مدارکی نظیر گواهی تولد فرزندان و… برای بیان مشخصات و اثبات داشتن فرزند
 • مدارکی نظیر اجاره نامه، سند و… برای اثبات محل سکونتتان در هنگام ثبت درخواست
 • مدارکی نظیر پرینت حساب بانکی، فیش حقوقی و… برای اثبات توانایی پرداخت هزینه های خود (یا خانوادتان) در دانمارک
 • گواهی سلامت برای اثبات عدم ابتلا به بیماری های تعیین شده
 • گواهی سوء پیشینه برای اثبات نداشتن سابقه کیفری
 • و….

لازم است که تمامی این مدارک را در دو نسخه اصل و ترجمه شده و کپی از هر یک از نسخه ها، ارائه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای این کشور می توانید مقالات موجود در سایت که مربوط به ویزای تحصیلی، ویزای کاری و… دانمارک هستند را مطالعه بفرمایید.

روند کلی اخذ ویزاهای دانمارک برای مهاجرت به این کشور

با وجود اینکه اخذ هر یک از ویزاهای دانمارک به شرایط و مدارک متفاوتی نیاز دارد، اما روند کلی دریافت تمامی آن ها تقریبا یکسان است. به عبارتی اگر قصد هر یک از ویزاهای دانمارک را داشته باشید، در ابتدا باید با تکمیل فرم مربوط به آن ویزا، درخواستتان را ثبت نمایید. سپس مدارکی که از شما خواسته شده است را ارائه دهید. هزینه مربوط به درخواستتان را بپردازید. برای تکمیل اطلاعات بیومتریک اقدام نمایید و در مصاحبه سفارت شرکت فرمایید. در نهایت باید منظر بمانید تا نتیجه درخواستتان به شما اعلام گردد. سپس با توجه به نتیجه ای که به شما اعلام شده است، باید برای برداشتن گام بعدی و نقل مکان به کشور دانمارک آماده شوید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور دانمارک با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • با دریافت برخی از ویزاهای این کشور می توانید با اخذ ویزای همراه، فرزندان زیر 18 سال و همسر خود را به همراه خود به دانمارک بیاورید.
 • به طور کلی قوانین سختگیرانه دانمارک باعث شده است پروسه مهاجرت به این کشور روندی طولانی و سخت داشته باشد. از این رو در نظر داشته باشید که صبوری کردن یکی از لازمه های دریافت ویزای این کشور و مهاجرت به دانمارک می باشد.
 • دانمارک از جمله کشورهایی است که به زبان خود اهمیت ویژه ای می دهد. برای همین بسیار مهم است که قبل از مهاجرت به این کشور به این زبان تسلط نسبی پیدا کنید. عدم تسلط به این زبان می تواند باعث رد درخواست شما بشود.

سوالات متداول

1. بهترین راه برای مهاجرت به کشور دانمارک کدام راه است؟

 • پاسخ این سوال با توجه به شرایط، وضعیت تاهل، اهداف و… برای هر فرد متفاوت است. اما به طور کلی سرمایه گذاری بهترین راه مهاجرت به این کشور می باشد. اگر از لحاظ مالی قادر به سرمایه گذاری در این کشور نباشید، می توانید از طریق کار یا تحصیل به این کشور مهاجرت نمایید. مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی، بعد از مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بهترین راه های مهاجرت به این کشور هستند.

2. کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به دانمارک کدام راه است؟

 • به طور کلی مهاجرت از طریق کار، جز ارزان ترین راه های مهاجرت به هر کشوری از جمله دانمارک می باشد.

3. هزینه دریافت ویزای دانمارک چه قدر است؟

 • این هزینه با توجه به نوع ویزایی که دریافت می کنید متفاوت است. برای کسب اطلاعات در مورد هزینه دریافت هر ویزا می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور دانمارک

ما در خصوص مهاجرت به دانمارک می توانید به شما خدمات جامع و کاملی ارائه دهیم. همچنین می توانید از مشاوره ما برای صرفه جویی در هزینه، وقت و ارنژی تان استفاده نمایید.

اگر قصد مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… را دارید می توانید روی ما حساب کنید. ما از ابتدا تا انتهای این مسیر می توانیم شما را راهنمایی کنیم.

برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی استفاده از خدمات و دریافت مشاوره از مشاورین موسسه مهاجرتی آوات می توانید از طریق واتس اپ یا شماره های درج شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی آوات را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما بعد از بررسی شرایط و مدارک تان با شما تماس بگیرند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =