ایرلند, مهاجرت

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

هر کشوری همچون ایرلند و دیگر کشورهای خارجی شرایط خاصی برای پذیرش مهاجران را دارند. شرایط و مدارک و ویژگی های هر شخص می تواند تعیین کند که اجازه اقامت در کدام کشورها را دارد. موسسه مهاجرتی آوات با متخصصان مجرب آماده همکاری با شما است. در این مقاله تمامی نکات راجع به ایرلند، راه های مهاجرت به کشور ایرلند در سال 2021 و شرایط مهاجرت به این کشور و… توضیح داده شده است.

نگاهی به کشور ایرلند برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

ایرلند کشوری زیبا است که در شمال غربی اروپا قرار دارد. این کشور به دو بخش ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی تقسیم می شود. آب و هوای این کشور بسیار مناسب و دلپذیر است. دمای هوای ایرلند در طول سال معتدل است. بیشتر بارانی که در این کشور می‌بارد از سوی اقیانوس اطلس است. رشد مهاجر پذیری کشور ایرلند به نسبت سال‌های گذشته 35 درصد بیشتر شده است. ایرلند جزوه اتحادیه اروپا و شنگن است. زبان های رسمی جمهوری ایرلند دو زبان ایرلندی و انگلیسی هستند. البته لازم به ذکر است که زبان انگلیسی بسیار رایج تر از ایرلندی در این کشور می باشد که شرایط مهاجرت به ایرلند را ساده تر می کند.

رشد ایرانیان در کشور ایرلند به نسبت 6 ساله گذشته بیش از 13 درصد بوده است. اغلب ایرانیان در این کشور تصمیم به ایجاد مغازه و صنف‌های بازاری دارند. البته شرکت‌ هایی که در زمینه صادرات فعالیت می‌کنند، به نسبت سال‌های گذشته بیشتر شده است. هزینه‌های زندگی در ایرلند نسبت به انگلستان کمتر است. مهاجرت به ایرلند مستلزم توجه به نکته‌ای بسیار مهم از جمله هزینه‌های زندگی در این کشور است.

چرا ایرلند را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

اقتصاد این کشور در زمینه خدمات به رشد 52 درصدی رسیده است. دولت این کشور، خدمات را یک بخش مهم و ضروری تلقی کرده است و معتقد است یکی از دلایل رشد اقتصادی بالا در ایرلند، وجود سیاست ‌های خوب در زمینه خدمات است.

وجود سیستم‌های تفریحی بسیار مدرن در این کشور که در سایر کشورهای بسیار محدود و یا بسیار گران دیده می‌شود یکی از دلایل جذب مهاجران زیاد به ایرلند می باشد. این در حالی است که سرویس‌های تفریحی در کشور ایرلند از نظر هزینه ارزان و مناسب است. این کشور بهترین گزینه برای افرادی است که قصد دارند زندگی شاد و مفرحی داشته باشند. رضایت از مهاجرت به کشور ایرلند به طور کلی در زمینه تفریحی بیش از 78 درصد اعلام شده است که رقم بسیار خوبی است.

مردم این کشور رفتار بسیار خوبی با یک فرد به غیر از تبعه خود دارند و این موضوع به نوبه خود توانسته سبب جذب مهاجر به این منطقه شود.

کشور ایرلند بیمارستان‌های دولتی و خصوصی زیادی دارد که هر یک از نظر کیفیت بسیار عالی است. بیمارستان‌ های دولتی این کشور در زمینه خدمت رسانی به مردم بسیار متخصص هستند. این روال سبب شده است که کار در بیمارستان‌های خصوصی این کشور نیز بیشتر از سایر کشورها باشد. ورود به کار در کشور ایرلند بر اساس مهارت افراد تعیین می‌شود. سیستم کاری موجود در این کشور به این صورت است که اگر متقاضی در زمینه خاصی مهارت خوبی داشته باشد ورود به کار برای او به هیچ عنوان سخت نخواهد بود. خوشبختانه کشور ایرلند در زمینه کار بسیار عالی عمل کرده است. نرخ بیکاری در این کشور به نسبت سایر کشورها بسیار کمتر شده است. در کشور ایرلند فضا برای کارهای پیچیده به مراتب بهتر از سایر کشورها است. میزان رضایت در این زمینه نیز 16 درصد بیشتر از سال گذشته دیده می‌شود.

در ادامه راه های مهاجرت به این کشور بررسی خواهد شد.

راه های مهاجرت به ایرلند

راه های مختلفی برای مهاجرت به ایرلند وجود دارد. در ادامه بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت به کشور ذکر شده است:

1.     مهاجرت از طریق تحصیل:

یکی از راه های مهاجرت به ایرلند، از طریق تحصیل است. تحصیل از راه های مورد علاقه مهاجرینی که قصد ادامه تحصیل دارند می باشد. کشور ایرلند که از توابع قلمرو بریتانیا می باشد، تنها کشوری است که زبان رسمی آن در قاره اروپا، انگلیسی است. این موضوع باعث شده است متقاضیان با علاقه بیشتری برای تحصیل در این کشور اقدام کنند.

مراکز آموزشی ایرلند از کیفیت بالایی در زمینه تحصیل برخوردارند. همچنین پس از فارغ التحصیلی بازار کار بسیار خوب و کم هزینه تر بودن هزینه تحصیل و زندگی نسبت به کشور انگلستان، موجب شده است تا متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به ایرلند اقدام کنند. هزینه تحصیل در کشور ایرلند، از 10 هزار یورو تا حدود 20 هزار یورو در سال، می تواند متغیر باشد. انتخاب نوع مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و سابقه تحصیلی متقاضی در این موضوع تاثیر گذار خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه می کنیم سایر مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید:

2.     مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

ایرلند به عنوان یکی از بهترین کشورهای کسب و کار رتبه بندی شده است. این اتقاق فقط به دلیل شرکت های بزرگ چند ملیتی نیست، بلکه به دلیل شرکت های چند ملیتی آینده است. ایرلند یک عضو اتحادیه اروپا است و شرکت ها دسترسی تضمین شده به بازار اروپا را فراهم می کنند. ایرلند تنها کشور انگلیسی زبان در منطقه یورو است و یک مرکز ایده آل برای سازمان هایی است که به دنبال پایگاه اروپایی هستند. درخشان ترین استعدادها از سراسر اروپا در ایرلند جذب می شوند. دولت های موفق اقتصاد باز را توسعه داده و به شدت سرمایه گذاری کرده اند تا زیر ساخت های ایرلند را توسعه دهند. اقامت ایرلند را می توان از طریق سرمایه گذاری مبلغ 1 میلیون یورو بدست آورد. همچنین لازم به ذکر است برای سرمایه گذاری در ایرلند نیازی به مدرک زبان نیست.

3.     مهاجرت از طریق کار:

برای کار در ایرلند افرادی که مقیم کشور های اروپایی نیستند در دو صورت می توان ویزای کار دریافت کرد. حقوق اشتغال باید 60 هزار یورو یا بیشتر باشد. یا میتواند 30 هزار یورو یا بیشتر باشد.

شغل ها در ایرلند در صنایع مختلف موجود است. با بخش فناوری در حال رشد، فرصت های زیادی در فناوری اطلاعات وجود دارد. این کشور اقتصاد رو به رشدی دارد که باعث رونق شغل هایی مانند بازاریابی، آژانس ها، تبلیغات و … می شود. ایرلند همچنین خانه چندین شرکت دارویی بین المللی است که تعداد زیادی از مشاغل در ایرلند را تشکیل می دهند. ایرلند به عنوان یکی از جذاب ترین مقصد تعطیلات در جهان می باشد. بدین معنی است که ایرلند دارای صنعت گردشگری و مهمان نوازی قوی و پر رونقی است. کار هفتگی در ایرلند برای یک کارمند به طور کلی 35 تا 40 ساعت می باشد. البته، بسته به نوع کار این ساعات می تواند متفاوت باشد.

4.     مهاجرت از طریق ازدواج:

از نوامبر 2008 هر کس که در ایرلند ازدواج کند باید 3 ماه قبل از ازدواج در ایرلند ، درخواست خود را اعلام کند. روش های مختلف قانونی برای ازدواج در ایرلند وجود دارد که شامل ازدواج مدنی و ازدواج مذهبی هستند. شرایط مذاهب مختلف ممکن است متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که تاریخ مورد نظر شما در دسترس باشد. عروسی کاتولیک معمولا در روز یکشنبه انجام نمی شود، اما معمولا به خوبی در هر روز دیگر هفته است. عروسی های مدنی فقط می تواند در طول هفته انجام شود و هرگز در آخر هفته ها برگزار نمی شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به هر یک از راه های اخذ ویزا می توانید به مقاله هایی که لیست شده و به صورت کامل و جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایرلند

در ادامه مطلب مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالزی نام برده شده‌اند:

 • اصل پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • ترجمه شناسنامه
 • مدارک شغلی یا سابقه کار در رشته تخصصی در صورت اقدام برای ویزای کار
 • سند ملکی
 • پرینت 6 ماهه حساب بانکی
 • مدارک تمکن مالی به انگلیسی
 • مدارک تحصیلی با ریز نمرات در صورت اقدام برای ویزای تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر مانند IELTS یا TOEFL
 • گواهی پزشکی (که نشان دهنده سلامتی متقاضی است)
 • گواهی سوابق کیفری
 • رسید پرداخت هزینه های مورد نیاز برای اخذ ویزا
 • پاسپورت و گواهی تولد زوج
 • گواهی تاهل (حکم طلاق یا گواهی فوت همسر قبلی) (در صورت لزوم)
 • شماره خدمات عمومی شخصی

تمامی مدارک ذکر شده برای اخذ ویزا لازم بوده و هرگونه نقص و کاستی موجب کندتر شدن روند خواهد شد.

برای اطلاع از تمامی مدارک مورد نیاز برای هر یک از ویزا های موقت این کشور، مقاله هایی که به بررسی دقیق هر یک از این موارد پرداخته است را مطالعه نمائید.

روند کلی اخذ ویزاهای ایرلند برای مهاجرت به این کشور

اخذ هر یک از ویزاهای ایرلند به شرایط و مدارک متفاوتی نیاز دارد. البته این امر در مراحل اولیه اخذ هر ویزا برقرار است. اما روند کلی دریافت تمامی آن ها تقریبا یکسان است. ابتدا متقاضی باید با توجه به ویزای خود، نامه پذیرش یا مدرکی مبنی بر موجه بودن قصد مهاجرت داشته باشد. سپس این مدرک را ارائه داده و منتظر پذیرش از کشور باشد. پس از پذیرش باید به سفارت یا به صورت آنلاین فرم ثبت نام برای ویزا را دریافت کند. با تکمیل فرم مربوط به آن ویزا، درخواست را ثبت نماید. سپس مدارکی که از او خواسته شده است را ارائه دهد و هزینه مربوط به درخواستش را بپردازد.

بعد از این اقدامات فرد باید برای تکمیل اطلاعات بیومتریک اقدام نماید و در مصاحبه سفارت شرکت فرماید. در نهایت باید منتظر بماند تا نتیجه درخواست اعلام گردد. سپس با توجه به نتیجه ای که اعلام شده است، باید برای برداشتن گام بعدی و نقل مکان به کشور آماده شود.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور ایرلند با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 1. برای مهاجرت به ایرلند، این کشور 7 نوع استمپ ارائه می‌دهد:
 • استمپ صفر؛ برای کسانی است که توریستی اقدام می‌کنند و اجازه ندارند بیش تر از 90 روز تا 6 ماه در این کشور بمانند.
 • استمپ 1؛ برای کسانی است که برای کار به ایرلند مهاجرت می‌کنند؛ این ویزا شامل زیر شاخه‌هایی است؛ از جمله کسانی که در ایرلند دانشجو و به دنبال کار هستند و یا کسانی که از کشور بیریتانیا می‌آیند و مورد بعدی کسانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند.
 • استمپ 2؛ مربوط به کسانی است که می‌خواهند به صورت تمام وقت در ایرلند درس بخوانند.
 • استمپ 3؛ این ویزا برای موارد خاص در نظر گرفته می‌شود. کسانی که برای یک دوره مشخص به ایرلند سفر می‌کنند. برای مثال؛ برای کمک‌های اینترنشنال.
 • استمپ 4؛ ویزای موقت است و به کسانی تعلق می‌گیرد که برای بازی‌های ورزشی و یا کار آفرینی به این کشور سفر می‌کنند.
 • استمپ 5؛ برای افرادی است که بعد از 5 سال زندگی در ایرلند به اقامت دائم این کشور رسیده‌اند.
 • استمپ 6؛ این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که به شهروندی ایرلند به عنوان شهروندی دوم می‌رسند.
 1. توجه شود که برای ازدواج با افراد مقیم ایرلند نیازمند است این تصمیم 3 ماه زودتر اعلام شود
 2. برای مهاجرت به ایرلند 6 روش کلی وجود دارد که عبارتند از : کار ، تحصیل ، سرمایه گذاری ، تولد ، ازدواج و پناهندگی. متقاضی از یکی از این روشها می تواند به ایرلند مهاجرت نموده و اقامت این کشور را اخذ نماید. همه این روشها لزوما به اقامت دائم ختم نمی گردد و در برخی از روشها مدت زمان لازم برای دستیابی به اقامت دائم طولانی تر است.

سوالات متداول

 1. آیا می توان در ایرلند پناهنده شد؟
 • یکی از راه های مهاجرت به ایرلند اعلام پناهندگی در این کشور است اما باید به این نکته اشاره کرد که این کشور به سختی پرونده پناهجویان را می پذیرد.

2. آیا مهاجرت کاری به ایرلند برای ایرانیان امکان پذیر است؟

 • یافتن کار در کشور ایرلند از ایران بسیار دشوار است اما افرادی که در کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشند و به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشند، می توانند در ایرلند به کار برسند.

3. هزینه اولیه مورد نیاز به جهت سرمایه گذاری در ایرلند چقدر است؟

 • روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در ایرلند وجود دارد؛ از جمله راه اندازی کسب و کار ، استارت آپ ، خرید سهام و اوراق قرضه دولتی ، سپرده گذاری در ایرلند ، خرید ملک و … . شایان ذکر است که هزینه اولیه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در ایرلند برای هر یک از این روشها متفاوت از دیگری و در بازه 400 هزار یورو ( با شرایط خاص ) تا 2 میلیون یورو می باشد.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور ایرلند

موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات سالیان سال است که در زمینه امور مهاجرتی فعالیت می کند. ایرلند یکی از کشورهایی است که هر ساله متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به آن، از موسسه آوات یاری می گیرند. از این رو کارشناسان و مشاوران مجرب ما می تواند با توجه به تسلط به پیچیدگی های پروسه مهاجرت به این کشور، قوانین به روز مهاجرت این کشور و…. به شما بهترین خدمات و مشاوره را ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت طی روزهای هفته از ساعت 9 الی 18، با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی آوات را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پس از بررسی شرایطتان با شما تماس بگیرند و مشاوره ای رایگان در اختیار شما بگذارند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =