ایرلند, مهاجرت

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

ما در این مقاله قصد داریم در ارتباط با موضوع مهاجرت به ایرلند و روش های مهاجرت به ایرلند و چگونگی اخذ ویزای ایرلند چه به صورت ویزای تحصیلی ، ویزای کاری ، ویزای سرمایه گذاری و ویزای ازدواج و … صحبت نماییم و اطلاعاتی را در باب کشور ایرلند و چگونگی مهاجرت به ایرلند در اختیار متقاضیان عزیز این مقاله و گروه مهاجرتی موسسه حقوقی و بین المللی آوات قرار دهیم .

مهاجرت به ایرلند و روشهای اتخاذ شده

به طور کلی مهاجران خارجی که خارج از اتحادیه اروپا و خارج از کشور ایرلند هستند باید برای مهاجرت به ایرلند ، ویزای ایرلندی دریافت نمایند

ویزای C ایرلندی

یکی از ویزاهایی که برای ورود به کشور ایرلند الزامی می باشد و فرد از آن برای دوره های سفر کوتاه مدت مانند : تفریح ، سفرهای کاری کوتاه ، گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت و … استفاده می نماید ، ویزای C ایرلندی می باشد .

مدت اعتبار ویزای C ایرلند ، تقریبا سه ماه می باشد ، متقاضیان بین المللی و خارجی در صورت طولانی شدن اقامت خود باید برای تمدید ویزاC ایرلند در کشور مبدا اقدام نمایند و مجددا درخواست ویزایC ایرلند را اعلام نمایند .

مدارم لازم جهت اخذ ویزای C ایرلند که به دلیل کوتاه مدت بودن آن به ویزای توریسی ایرلند معروف می باشد .

۱-ارائه دلایل متقاضی برای ورود و مهاجرت به ایرلند مانند : سفر کاری وی برای مدت کوتاه یا برای تفریح و گذراندن تعطیلات خود

۲-ارائه محل اقامت و هتل رزرو شده و تاییدیه رزرو هتل با تاریخ اقامت

۳-ارائه دعوت نامه رسمی از ایک ایرلندی برای دعوت شما ، دعوت نامه رسمی متقاضی باید شامل اطلاعات تماس مرجع، تاریخ سفر و تاریخ اقامت متقاضی و جزئیات مکانی که متقاضی در آن اقامت دارد .

۴-ارائه تعهد نامه کتبی از متقاضی ورود به ایرلند ، که تمامی قوانین و ظوابط وضع شده ایرلند را رعایت نماید و پس از تاریخ پایانی زمان ویزا به کشور مبداء باز گردد.

۵-ارائه جزئیات رابطه خویشاوندی یا کاری و یا …بین متقاضی و فرد ایرلندی که دعوت نامهرسمی از طرف ایشان است ، همراه با مدرک نشان دهنده

۶-ارائه مدارکی دال بر اینکه فرد داخل ایرلندی یا همان فرد ارسال کننده ی دعوت نامه رسمی ، شهروند ایرلندی می باشد یا خیر … اگر نیست باید مدارکی دال بر اقامت وی در ایرلند و مجوز اقامت وی در ایرلند همراه با اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی همراه باپاسپورت الزامی می باشد .

۷-البته ارائه ریز حساب ۶ ماهه آخر که نشان دهد شخص اقامت داشته در ایرلند در دوره اقامت خود ، امکان ساپورت خویش را دارد یا خیر نیز الزامی می باشد .

ویزای D ایرلند

یکی ازدیگر از روش هایی که برای مهاجرت به ایرلند استفاده می شود ، مهاجرت برای تحصیل و کاری و در نهایتاخذ اقامت دائم ایرلند می باشد ، متقاضی می تواند با اخذویزای D ایرلند برای اقامت ایرلند خود و خانواده خود اقدام نماید .

ویزای D ایرلند ویزای بلند مدتی است که توسط کنسولگری ایرلند با یک بار مهاجرت به ایرلند ، صادر می شود و متقاضی برای اخذ اقامت ایرلند می تواند برای اخذResidentPermit اقدام نماید .

اخذ ویزای تحصیلی ایرلند

در خصوص روش های مهاجرت به ایرلند می توان گفت ، که  ایرلند برنامه های درسی و تحصیلی جدیدی را تحت عنوان ILPEدر اختیار دانشجویان بین المللی خارجی که قصد تحصیل در ایرلند را دارند ، قرار داده است ، دانشجویان می توانند با ثبت نام تمام وقت در برنامه های ILPE ، از آن بهره برده و از آن برای موفقیت در اخذویزای تحصیلی ایرلند استفاده نمایند .

البته لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی خارجی باید بر این نکته فائق آیند که در صورت اخذ ویزای تحصیلی ایرلند و شرکت نکردن در کلاس های درسی در دانشگاه های ایرلند ، ویزای مهاجرتی آن ها لغو خواهد شد .

متقاضیان تحصیل در ایرلند و اخذ ویزای تحصیلی ایرلند که دانشجویان بین المللی خارجی می باشند فقط می توانند در مقطع دکتری برای خانواده خود برای ویزای همراه ایرلند اقدام نمایند و این در بقیه مقاطع تحصیلی ایرلند برای دانشجویان بین المللی خارجی امکان پذیر نمی باشد .البته لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی خارجی در مقطع دکتری ، باید نشان دهند هزینه کافی جهت ساپورت خانواده خود را دارند یا خیر

برای اخذ ویزای تحصیلی ایرلند ارائه مدارک زیر الزامی می باشد .

۱-ارسال درخواست جهت پذیرش در دانشگاه های ایرلند و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای ایرلند به صورت تمام وقت با حداقل ۱۵ ساعت در هفته

۲-ارائه مدرک زبان کورز همراه با ارائه فرم پذیرش دانشگاه ایرلند

۳-ارائه گواهی تمکن مالی و تاییدیه آن از بانک معتبر برای دانشجو در طی تحصیل به مبلغ ۰۰۰/۷ یورو که این مبلغ هرساله برای تحصیل باید در حساب دانشجو شارژ شود .

۴-بیمه درمانی برای سلامت جسمانی

۵-ارائه دعوت نامه رسمی کاری در زمان گپ تحصیلی

۶- ارائه تعهد بازگشت به کشور مبداء پس از اتمام دوره تحصیلی

اخذ ویزای D ایرلند

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ایرلند ، اخذ ویزای کار ایرلند می باشد که با اخذ ویزای D ایرلند امکان پذیر است .

برای متقاضیانی که خواستار کاریابی درایرلند و یا اخذ ویزای کار ایرلند هستند به دو صورت می توانند ، مهاجرت کاریبه ایرلند داشته باشند .۱- استخدام نیروی کار عمومی ۲- استخدام نیروی کار ماهر و متخصص

شرایط اخذ ویزای کار ایرلند برای نیروی کار متخصص و ماهر

در کشور ایرلند به متقاضیانی که برای اخذ ویزای کار اقدام نموده اند و مهاجرتشان به ایرلند از طریق کار بوده است ، کارتاقامت ایرلندی تعلق می گیرد . این کارت مختص کسانی می باشد که دارای تخصص و مهارت و توانایی های خاصی در زمینه برنامه نویسی ، طراحی وب ، آی تی و سایر حرفه های ICT می باشند .

مزایایی که متقاضیان با دریافت کارت اقامت ایرلند از طریق کار به دست می آورند به شرح ذیل می باشد .

۱-برای ورود به بازار کار هیچ آزمون و دوره ای وجود ندارد و از همه مهمتر اینکه می توانید به محضمهاجرت به ایرلند برای خانواده خود نیز ویزای همراه ایرلند را اخذ نمایید با این کار آن ها نیز می توانند اجازه کار در ایرلند را داشته باشند.

۲- نیروی کار خارجی با اخذ ویزای کار ایرلند ، می تواند با گذشت دو سال برای اقامت دائم خود و خانواده خود نیز اقدام نماید . در صورتی که اگر متقاضی از روش های دیگری برای اخذ ویزای ایرلند استفاده می کرد باید حداقل پنج سال را سپری می نمود تا می توانست به اقامت دائم ایرلند برسد . درآمد سالیانه برای متقاضیانی که با ویزایCriticalskillWORKERوارد ایرلند می شوند سالانه در حدود سی هزار یورو می باشد.

۳- متقاضی برای اخذ ویزای کار ایرلند ، با درخواست کار باید یک دعوت نامه رسمی کاری دو ساله را دریافت نماید و بتواند حداقل یک سال کاری را با کارفرمای خود طی نماید و با job offer که بر عهده وی است ، مشغول به کار شود . پس از گذراندن دوره یک ساله ، متقاضی می تواند کارفرمای خود را تغییر دهد و اگر تقاضای جدیدی برای شغل جدید و متناسب با مهارت های خود پیدا کرد ، برای تغییر شغل خود با کارفرمای قبلی اعلام و به کارفرمای جدید درخواست دهد .

شرایط اخذ ویزای کار ایرلند برای نیروی کار عمومی

استخدام نیروی کار عمومی در ایرلند ، این امکان را برای متقاضیان فراهم می آورد که در زمینه های شغلی مختلف و لیست مشاغل مورد نیاز در ایرلند ، اجازه کار داشته باشند . مدت اعتبار این ویزا ، ۶ ماهه می باشد و متقاضیان می توانند در صورت ادامه کار با کارفرمای خود ، آن را به مدت دو تا سه سال تمدید نمایند . و البته این امکان برای متقاضیان با این شرایط وجود دارد که بعد از گذشت یک سال از اقامت کاری ایشان در ایرلند ، می تواند برای اخذ ویزای همراه ایرلند اقدام و خانواده ی خود را بعد از یک سال در کنار خود داشته باشند .

البته لازم به ذکر است که راه های مهاجرت به ایرلند بسیار بوده و می توان به مهاجرت به ایرلنداز طریق ازدواج ، مهاجرت به ایرلند از طریق تولد و اخذ ویزای ایرلند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اشاره نمود . اما به علت ارائه مطالب بسیار زیاد در این مقاله ، بهتر است ذکر بقیه روش های مهاجرت به ایرلند را به دیگر مقاله موکول کرد .

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *