اکوادور, مهاجرت

مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به اکوادور

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا کشور اکوادور را برای مهاجرت پیشنهاد می کنند ؟ یا راه های مهاجرت به اکوادور به چه صورت می باشد ؟ یا چگونه می توانیم ویزای اقامت کشور اکوادور را دریافت نماییم ؟  آیا متقاضیان بیگانه ( خارجی ) می توانند ، ویزای اقامت کشور اکوادور را اخذ نمایند ؟

اکوادرو

کشور اکوادور در قاره آمریکا قرار دارد و به عنوان یک کشور امن در آمریکای جنوبی شناخته شده است و آب و هوای فوق العاده کشور اکوادور ، در تمامی فصول سال ، معتدل و بسیار دلنشین است و هوای پاک و سالم کشور اکوادور ، هرساله توریست های فراوانی را به سمت خود ، می کشاند .

مهاجرت به اکوادور ، از راه های مختلفی امکان پذیر است

و برای اخذ اقامت کشور اکوادور  و مهاجرت به اکوادور، شرایط دشواری را پشت سر نخواهید گذاشت به این دلیل که کشور اکوادور یک کشور نوپا و از نظر اقتصاد در حال رشد است 

 هنگام مهاجرت به اکوادور همه جوانب رابسنجیید.هزینه زندگی در کشور اکوادور به نسبت کشور ایالت امریکا در سطح پایین تری قرار دارد و به راحتی می توان زندگی کرد و در سطح شهر بدون هیچ سرو صدایی و بدون آلودگی و ترافیک قدم برداشت .

راه های مهاجرت به اکوادور

۱-     ویزای تحصیل کشور اکوادور

۲- ویزای کار کشور اکوادور

۳- ویزای سرمایه گذاری کشور اکوادور

۴- اقامت  کارمندی کشور اکوادور

۵- ویزای مدرک تحصیلی کشور اکوادور

۶- اقامت بازنشتگی کشور اکوادور

مهاجرت به اکوادور به طور مدت زمان کوتاهی انجام میگیرد ، مدت زمانی بین سه تا شش ماه و نیاز به مدارک زیادی ندارد و شما بعد از سه تا چهار سال زندگی در کشور اکوادور می توانید به عنوان شهروند کشور اکوادور محسوب شوید و پاسپورت و کارت ملی مخصوص افراد بیگانه کشور اکوادور را دریافت نمایید .

هزینه زندگی ، تحصیل و بهداشت و درمان ، در کشور اکوادور ، به نسبت ( حتی از کشور خودمان ) ایران و حتی ایالت امریکا و اروپا در سطح پایین تری قرار دارد و شما می توانید در کشور اکوادور حساب بانکی و تجارت آزاد داشته باشید .

مقالات مرتبط با اکوادور:

انواع راه های مهاجرت به اکوادور:

·         ویزای تحصیلی کشور اکوادور

کیفیت تحصیل در کشور اکوادور بسیار بالاست و دارا دانشگاه های معتبر امریکایی از جمله : امریکن یونیورسیتی می باشد

و اکثر دانشگاه های موجود در کشور اکواودر مورد تایید ایران نیز می باشد ،

تدریس در دانشگاه های کشور اکوادور به صورت انگلیسی و اسپانیایی می باشد ،

هر چند لازم به ذکر است که در کشور اکوادور آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه های کشور اکوادور نیاز نیست . هزینه تحصیل در کشور اکوادور به نسبت کشور های موجود در قاره آمریکا و حتی آسیا ( ایران ) بسیار پایین تر و مناسب تر است و دانشجو می تواند در هنگام تحصیل مشغول به کار شود و در ارتباط این موضوع هیچ محدودیتی وجود ندارد .

هر چند اخذ ویزای تحصیلی کشور اکوادور ، تبدیل به اقامت دائم کشور اکوادور و دریافت پاسپورت کشور اکوادور  نمی شود اما شما می توانید با تغییر کاربری آن را به اقامت دائم کشور اکوادور تبدیل نمایید .

فرد دانشجو بعد از اتمام تحصیل ، می تواند به اداره مهاجرت کشور اکوادور مراجعه نماید و برای اخذ اقامت دائم کاری خود اقدام نماید .

·         ویزای کار کشور اکوادور

در ویزای کاری کشور اکوادور ، فرد نیاز به حداقل سرمایه ای حدود سی تا چهل میلیون (معادل ارز روز دلار می باشد ) برای شروع کار می باشد که با ارائه پرینت حساب و یا گواهی تایید مالی از بانک های معتبر ایرانی  امکان پذیر می باشد 

در کشور اکوادور افتتاح رستوران و کافی شاپ ها و یا حتی سوپر مارکت ها ، هزینه چندانی ندارند و افراد می توانند برای راه اندازی کار خود از حداقل سرمایه موجود خود استفاده نمایند .

برای راه اندازی تجارت و یا شغل مد نظر خود در کشور اکوادور نیاز به مدرک خاصی ندارد و بعضا افرادی دیده می شوند که حتی مدرک تحصیلی دیپلم نیز ندارند .

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای اخذ ویزای کاری کشور اکوادور ، تاییدیه مالی از بانک معتبر ایرانی ، سند ازدواج ، شناسنامه خود و اعضای خانواده و گواهی عدم سوء پیشینه که توسط سفارت خانه باید به صورت اسپانیایی ترجمه گردد.

مدت زمان اخذ ویزای کاری کشور اکوادور ، حدودا ۳ تا ۴ ماه به طول می انجامد ،

در ابتدا اقامت موقت و بعد از ۳ سال به اقامت دائم کشور اکوادور تبدیل می شود و در نهایت منجر به اخذ تابعیت کشور اکوادور و اخذ پاسپورت کشور اکوادور می گردد .

·         ویزای سرمایه گذاری کشور اکوادور

اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور اکوادور به دو صورت :

۱-خرید ملک

۲-تمکن مالی با سپرده ۳۰ هزار دلاری

۱-     خرید ملک :

در صورتی که شخص متقاضی توان خرید یک آپارتمان کامل را داشته باشد ، کشور اکوادور او را مالک اصلی و رسمی ملک خود می شناسد و از این طریق شخص متقاضی و خانواده اش می توانند اقامت دائم کشور اکوادور را اخذ نمایند و کارت شناسایی کشور اکوادور را دریافت نمایند و بعد از ۳ سال می توانید برای اخذ تابعیت کشور اکوادور و اخذ پاسپورت کشور اکوادور اقدام نمایید .

البته این پروسه کاری مستلزم یک تاییدیه مالی از طرف بانک دولتی ایرانی و گواهی عدم سوء پیشینه که باید به زبان اسپانیایی ترجمه و به کشور اکوادور ارائه گردد .

البته لازم به ذکر است که یک آپارتمام یک خوابه در پایتخت کشور اکوادور ، کیتو ، صد تا صد و پنجاه هزار دلار خرید و فروش می شود .

۲-     تمکن مالی با سپرده ۳۰ هزار دلاری :

برای اخذ اقامت دائم کشور اکوادور ، شما باید مبلغ معادل ۳۰ هزار دلار در بانک های کشور اکوادور سرمایه گذاری کنید و کشور اکوادور با رسید این مبلغ که در بانک های کشور اکوادور سرمایه گذاری شده است به شما به همراه خانواده  خود ، اقامت دائم کشور اکوادور را می دهد .

ارئه گواهی عدم سوء پیشینه ، تاییدیم مالی جهت تمکن مالی و ترجمه شده مدارک شخصی فرد به همراه خانواده خود برای اخذ اقامت دائم کشور اکوادور لازم است .

لازم به ذکر است که شما نباید به سپرده خود در بانک کشور اکوادور به مدت ۳ سال دست بزنید تا بتوانید از طرف  کشور اکوادور ، اخذ تابعیت کشور اکوادور و اخذ پاسپورت و شهروندی کشور اکوادور را بدست آورید .

·         اقامت کارمندی کشور اکوادور :

در اقامت کارمندی کشور اکوادور ، یک شرکت در کشور اکوادور که حق داشتن کارمند خارجی را دارد برای متقاضیان مهاجرت به کشور اکوادور که توان سرمایه گذاری در کشور اکوادور را ندارند ، درخواست اقامت می دهد .

متقاضی به همراه خانواده خود بعد از گذشت مدت زمان ۲ سال ، باید شخص متقاضی ، هزینه های قانونی اقامت خود و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را پرداخت نماید و اقامت موقت خود را تمدید نماید و بعد از سه سال می توانند برای اخذ تابعیت کشور اکوادور و اخذ پاسپورت کشور اکوادور اقدام نمایند .

از مزایای ویزای کارمندی کشور اکوادور این است که ، شخص متقاضی نیازی به سرمایه گذاری و یا ایجاد کار و یا خرید ملک و نیازی به وجود مدرک تحصیلی ندارند و می توانند ۲ سالی را در کشور اکوادور زندگی نمایند و سر فرصت جهت فعالیت اقتصادی و کار و یا سرمایه گذاری تصمیم بگیرند .

البته لازم به ذکر است که در روش اقامت کارمندی کشور اکوادور ، قراردادی با متقاضی مهاجرت منعقد می شود که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی کارمند واقعی این شرکت نیست و نمیتواند ادعای کارمندی و حق و حقوق کند و فقط از امتیاز ویزای شرکت استفاده میکند

البته لازم به ذکر است که در تمامی این روشها به شخص متقاضی و افراد خانواده اش یعنی همسر و فرزندان ویزای اقامت کشور اکوادور تعلق می گیرد و کشور اکوادور جزء آن دسته از کشور هایی است که به ایرانیان ( همراه با خانواده ) ویزای اقامت می دهد .

·         اقامت از طریق مدرک تحصیلی کشور اکوادور :

در روش داشتن مدرک تحصیلی ، شخص متقاضی یا همسر وی باید برای اخذ اقامت دائم کشور اکوادور ، نیاز به مدرک کارشناسی ارشد به بالا از دانشگاه های سراسری ، آزاد و یا پیام نور که به تایید وزارت علوم و تحقیقات رسیده باشد ، دارند . این روش تقریبا حدود ۵ تا ۶ ماه به طول می انجامد .

شما ، باید مدارک تحصیلی خود را همراه با ریز نمرات و گواهی عدم سوء پیشینه که به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی گردیده است را به کشور اکوادور ارسال نمایید .

در روش مدرک تحصیلی ، بعد از گذشت ۳ سال از اقامت موقت در کشور اکوادور و با رعایت قوانین کشور اکوادور می توانید برای اخذ تابعیت کشور اکوادور و اخذ پاسپورت کشور اکوادور اقدام نمایید .

·         اقامت بازنشتگی کشور اکوادور :

اگر شما فردی هستید بازنشسته رسمی دولت ، که در آخر هر ماه از طریق حساب دولتی به حساب شخصی شما ، حقوق معادل ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار آمریکا ، واریز می گردد می توانید برای اخذ اقامت کشور اکوادور و اخذ تابعیت کشور اکوادور از طریق بازنشتگی ، اقدام نمایید .

بازنشتگان عزیز می توانند زمان بازنشتگی خود را با هزینه ای کمتر از کشور خود ، در کشور اکوادور سپری نمایند و از آب و هوای بسیار تمیز و بدون دود کشور اکوادور و بدون پرداخت هیچ گونه مالیاتی ، بهره مند شوند .

از دیگر ویزای های کوتاه مدت اقامتی کشور اکوادور که هرگز تبدیل به اقامت دائم و تابعیت کشور اکوادور نمی گردد :

 

اخذ ویزای توریستی کشور اکوادور :

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور اکوادور ، بلیط رفت و برگشت ، کارت اعتباری بین المللی و یا پول نقد ( حداکثر ۱۰ هزار دلار آمریکا )  و رزرو هتل که شخص متقاضی می تواند همراه با خانواده خود در فرودگاه پایتخت کشور اکوادور ، کیتو ، ویزای توریستی خود را که به مدت ۳۰ تا ۹۰ روزه صادر می شود را دریافت نماید و در هنگام بازگشت شخص توریست باید چند روز مانده به تاریخ اتمام ویزای توریستی اقدام به برگشتن نماید .

لازم به ذکر است ، کسانی که از طریق ویزای توریستی وارد کشور اکوادور می گردند حق سرمایه گذاری و فعالیت کاری و اقتصادی و اجازه ی باز کردن حساب بانکی در کشور اکوادور و یا حتی اجازه در خواست اقامت در کشور اکوادور را ندارند .

قابل توجه توریست های عزیز ، هر شخص با هر ملیتی فقط یک بار در سال می تواند با ویزای توریستی وارد کشور اکوادور گردد و در ضمن پاسپورت شخص توریست ، باید به مدت ۶ ماه از تاریخ انقضای آن مانده باشد ( اعتبار داشته باشد .) .

اخذ ویزای تجاری کشور اکوادور :

 روش اخذ ویزای اقامت شش ماهه تجاری کشور اکوادور ، برای متقاضیانی خوب است که می خواهند با یک شرکت یا موسسه به صور ت موقت همکاری کنند و مجدد باز گردند و یا یک فعالیت اقتصادی کوتاه مدت را راه اندازی کنند و یا  می خواهند به مدت ۶ ماه به صورت موقت اقامت کنند و شرایط کاری و اقتصادی و شرایط زندگی کشور اکوادور را مورد بررسی قرار دهند

 البته لازم به ذکر است اگر به هردلیلی مدت اقامت شما به بیش از ۶ ماه کشیده شد ، شما می توانید ویزای موقت خود را به مدت ۶ ماه دیگر تمدید کنید .

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + دو =