اسپانیا

شرایط و راه های مهاجرت به اسپانیا

شرایط و راه های مهاجرت به اسپانیا

در خصوص اسپانیا می توانیم بگوییم، اسپانیا کشوری مدرن و زیبا است. زندگی در این کشور می تواند به معنای داشتن یک زندگی همه چیز تمام باشد. چرا که این کشور از زیبایی بی نظیری برخودار است. همچنین از لحاظ اقتصادی در حال طی کردن مسیر رو به پیشرفت و مناسبی است. علاوه بر تمامی این ها ساکنین این کشور می توانند از امکانات رفاهی بالایی بخوردار شوند. به عبارتی زندگی با استاندارد های بالا را تجربه کنند. اسپانیا یکی از مقاصد مهم مهاجران سراسر دنیا است. چرا که با مهاجرت به این کشور و زندگی در اسپانیا اغلب مهاجران می توانند به زندگی با شرایط ایده آل دست پیدا کنند. ما در این مقاله به معرفی راه های مهاجرت به کشور اسپانیا خواهیم پرداخت. پس اگر به فکر اخذ اقامت اسپانیا هستید، یا می خواهید به تحصیل، کار و… در این کشور بپردازید، ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

نگاهی به کشور اسپانیا برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی واقع شده در جنوب غرب اروپا است که با کشورهای پرتغال و فرانسه مرز مشترک دارد. این کشور از شرایط آب و هوایی خوب برخوردار است. عمده اقتصاد این کشور بر روی صنعت گردشگری استوار می باشد.

اسپانیا کشوری زیبا، آرام و در عین حال پر هیاهو است. در تمامی فصل های سال می توانید گردشگران و مهاجران بسیاری را در این کشور مشاهده کنید. دلیل آن وجود جاذبه های گردشگری فراوان در این کشور است.

با گشت کوتاهی در شهرهای این کشور، متوجه خواهید شد معماری بناها، سبک زندگی و… در این کشور منحصر به فرد است. در این کشور شهرهای بسیار زیبایی وجود دارد. همین موضوع باعث شده این کشور به یکی از دیدنی ترین کشور های دنیا تبدیل شود.

طبق نظر سنجی های انجام شده از مهاجران این کشور، اکثر آن ها از زندگی در این کشور راضی اند. یکی از مهم ترین دلایل آن را زیبایی های چشم نواز این کشور می دانند. البته نا گفته نماند که رفاه مالی، شرایط کاری خوب، امکان استفاده از سیستم بهداشتی و درمانی با کیفیت و… نیز نقش مهمی را در این رضایتمندی دارند.

چرا اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که بگوییم اسپانیا یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی مهاجران است. چرا که در این کشور مهاجران می توانند به سادگی به تحصیل بپردازند. حتی به کار بپردازند و کسب و کار خود را در این کشور بپردازند. علاوه بر این مردم اسپانیا مردمی مهاجر پذیر هستند که از مهاجران به خوبی استقبال می کنند. البته از مهاجرانی که به فرهنگ و قوانین این کشور احترام می گذارند. اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، باید گفت اسپانیا می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما به عنوان یک مقصد مهاجرتی باشد. چرا که….

 • با مهاجرت به این کشور می توانید در سیستم آموزشی خوب و با کیفیتی مشغول به تحصیل شوید.
 • می توانید در برترین دانشگاه ها، مدارس و… جهان به تحصیل بپردازید.
 • شما با کار در این کشور از امنیت شغلی، حقوق معین و… برخوردار می شوید.
 • می توانید زندگی با استاندارد های کیفی بالا داشته باشید.
 • از خدمات درمانی و سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی اسپانیا استفاده نمایید.
 • از بهترین امکانات رفاهی استفاده کنید.
 • و…

راه های مهاجرت به اسپانیا

هر ساله ایرانیان بسیاری به واسطه تحصیل، شرایط خوب اقتصادی، سرمایه گذاری، کار و… به این کشور مهاجرت می کنند. اگر شما نیز ار جمله ایرانیانی هستید که تازه به فکر مهاجرت به اسپانیا افتاده اید، ما در این مقاله شما را با راه های مهاجرت به این کشور آشنا خواهیم کرد. (در نظر داشته باشید که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به کشور اسپانیا وجود دارد اما ما در اینجا شما را با متداول ترین و رایج ترین راه ها، آشنا خواهیم کرد.)

مهاجرت از طریق تحصیل

اسپانیا شرایط تحصیلی بسیار خوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. همین موضوع باعث شده تا هر ساله دانشجویان بسیاری از طریق تحصیل به اسپانیا مهاجرت کنند.

برای اینکه بتوانید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت کنید، لازم است که از یک موسسه آموزشی در اسپانیا پذیرش بگیرید. همچنین ویزای تحصیلی اسپانیا را دریافت نمایید. بعد از آن می توانید به اسپانیا نقل مکان کنید و در نهایت با فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار اسپانیا، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

برای آگاهی بیشتر: تحصیل در اسپانیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از مهاجرانی که در حال حاضر در اسپانیا مشغول زندگی، کار و… هستند از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده اند. چرا که اسپانیا به دلایلی قوانین آسانی را در این زمینه وضع کرده تا بازگانان و کارآفرینان بتوانند به سادگی به این کشور مهاجرت کنند.

برای اخذ اقامت اسپانیا می توانید به شیوه های مختلفی در این کشور به سرمایه گذاری بپردازید. اکثر سرمایه گذاران با خرید ملک در اسپانیا یا ثبت شرکت در اسپانیا اقامت این کشور را به دست می آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره در زمینه امور سرمایه گذاری و مهاجرت می توانید با ما تماس بگیرید. همه روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما هستیم.

مهاجرت از طریق کار

یکی از متداول ترین و مهم ترین راه های مهاجرت به اسپانیا، مهاجرت از طریق کار است. برای مهاجرت از طریق کار به اسپانیا لازم است که از یک کارفرمای اسپانیایی پیشنهاد کاری مناسبی دریافت نمایید. سرانجام با داشتن آن پیشنهاد شغلی نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید و در نهایت به این کشور نقل مکان فرمایید.

برای مهاجرت کاری به اسپانیا لازم است که رزومه کاری خوب، مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشید. تسلط شما به زبان اسپانیایی باعث می شود بتوانید شغل های بهتری با درآمد بیشتر در این کشور به دست آورید. به عبارتی در بازه زمانی کوتاه زندگی ایده آلی برای خود در این کشور بسازید.

برای آگاهی بیشتر: ویزای کار اسپانیا

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت دائم اسپانیا، ازدواج است. در واقع شما با ازدواج با یک شهروند اسپانیایی یا ازدواج با یک فردی که جز مقیمان دائم این کشور محسوب می شود، می توانید ویزای ازدواج اسپانیا را دریافت کنید و به این کشور نقل مکان کنید. بعد از چند سال هم با داشتن شرایطی اقامت دائم و در نهایت شهروندی اسپانیا را کسب فرماید.

برای دریافت این ویزا تنها سختی که وجود دارد این است که باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کنید قصد ازدواج شما واقعی است و هدف از این ازدواج مهاجرت به کشور اسپانیا نیست. البته علاوه بر این شخصی که در اسپانیا زندگی می کند باید ثابت کند شرایط حمایت مالی از همسرش در اسپانیا را دارد.

برای آگاهی بیشتر: دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

شرایط کلی مهاجرت به اسپانیا

لازم است بدانید: داشتن شرایط اولیه و فراهم کردن هزینه های اولیه ی زندگی در اسپانیا بسیار مهم است و بایستی بتوانید از پس آن بربیایید. از طرفی هم می توانید با داشتن یک مدرک بین المللی زبان اسپانیایی، کار اقامت خود را آسانتر کنید. اکنون به روش هایی می پردازیم که می تواندکارتان را راحت کند و سنجیدن شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا

به طور کلی برای اخذ هر یک از ویزاهای کشور اسپانیا باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم تکمیل شده و کامل مربوط به هر ویزا
 • مدارک شناسایی نظیر پاسپوت، شناسنامه و…
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارکی برای اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در سوئد
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را پرداخت کرده اید
 • اراده مدارکی برای اثبات محل اقامتتان
 • ارائه مدارکی برای نشان دادن سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و…
 • ارائه نمره آزمون زبان
 • و…

البته توجه داشته باشید که در کنار این مدارک ممکن است که از شما مدارک دیگری نیز خواسته شود. به طور مثال برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است که نامه پذیرش دانشگاه یا نامه تاییدیه ثبت نام ارائه دهید. اگر از خودتان می پرسید که برای هر ویزا چه مدرک خاصی از شما خواسته می شود؟ می توانید مقاله مربوط به ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا، ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و… را مطالعه نمایید. علاوه بر این می توانید با ما تماس بگیرید تا ما شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

روند کلی اخذ ویزاهای اسپانیا برای مهاجرت به این کشور

برای اخذ اغلب ویزاهای اسپانیا باید یک روند مشخص را طی کنید. البته این روند با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید ممکن است، کمی متفاوت باشد. در هر صورت روند کلی اخذ هر یک از ویزاهای این کشور به شرح زیر می باشد:

 1. نوع ویزایی که قصد دارید دریافت نمایید را مشخص کنید.
 2. مدارک و شرایط لازم برای دریافت آن ویزا را فراهم نمایید.
 3. درخواست خود را ثبت فرمایید.
 4. مدارک خود را ارسال نمایید.
 5. در صورت لزوم در مصاحبه سفارت شرکت کنید.
 6. منتظر بمانید تا درخواستتان پردازش شود. (باید در این مرحله صبور باشید. چون ممکن است چندین ماه زمان ببرد.)
 7. پس از دریافت نتیجه درخواستتان نسبت به مراحل بعدی برای نقل مکان به اسپانیا اقدام نمایید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور اسپانیا با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • با توجه به اینکه اسپانیا یک کشور مهاجر پذیر است، شما می توانید با تسلط به زبان انگلیسی نیازهای خود در این کشور را بر طرف کنید. اما اگر می خواهید به خوبی با جامعه این کشور ادغام شوید و بتوانید دوستان جدیدی در این کشور پیدا کنید، حتما باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید.
 • سرمایه گذاری در اسپانیا یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به این کشور است. اما کسی که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخودار نیست ممکن است در این پروسه به مشکل بخورد. از این رو توصیه می شود برای انجام این کار از افراد با تجربه راهنمایی یا مشاوره بگیرید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور اسپانیا

اسپانیا یکی از مقاصدی است که در خصوص مهاجرت به آن می توانید از خدمات و مشاوره تیم حقوق و مهاجرتی آوات، استفاده نمایید. مجموعه آوات با دارا بودن تجارب موفق بسیار در زمینه مهاجرت به این کشور می تواند خدمات جامع و کاملی را با توجه به نیازهایتان در اختیار شما بگذارد. به عباری از صفر تا صد مهاجرت به این کشور شما را راهنمایی کند و همراه شما باشد.

برای استفاده از خدمات امور مهاجرتی و دریافت مشاوره از کارشناسان اوات می توانید با موسسه حقوقی آوات تماس بگیرید. همکاران ما در مجموعه همه روزه از ساعات 9 الی 18 پاسخگوی شما هستند. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی و ارسال آن برای ما در همین لحظه، منتظر تماس از جانب ما باشید. کارشناسان ما پس از بررسی دقیق شرایط شما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. هزینه مهاجرت به اسپانیا چقدر است؟

 • اینکه مهاجرت به این کشور برای شما چه هزینه ای دارد، کاملا به این بستگی دارد که تصمیم بگیرید از کدام راه می خواهید به این کشور مهاجرت کنید. برای کسب اطلاعات در مورد هزینه مهاجرت به اسگانیا از طریق هر یک از راه های موجود می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

2. دریافت هر یک از ویزای اسپانیا برای مهاجرت به این کشور چقدر زمان می برد؟

 • مدت زمان دریافت هر یک از ویزاهای اسپانیا متفاوت است. البته شما می توانید با انجام برخی کار ها این زمان را کاهش یا افزایش دهید. برای کسب اطلاعات در این موضوع می توانید سایر مقاله های درج شده در سایت آوات را مطالعه فرمایید.

3. برای مهاجرت به این کشور باید به زبان رسمی کشور اسپانیا تسلط داشته باشیم؟

 • اسپانیا کشوری است که در آن گردشگران و مهاجران بسیاری در رفت و آمد هستند. از این رو می توان گفت اگر به اسپانیایی تسلط نداشته باشید می توانید نیازهای خود در این کشور را بر طرف نمایید. اما زمانی که بحص تحصیل، کار و… در این کشور می شود، می توان گفت باید به این زبان تسلط داشته باشید. علاوه بر این شاید بهتر است بدانید تسلط به این زبان می تواند شانس شما برای دریافت هر یک از ویزاهای این کشور را افزایش دهد.
3/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =