اسپانیا, کشورها

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا * اقامت کشور اسپانیا * اقامت اروپا * کشور اسپانیا چگونه کشوری است و قوانین مهاجرت به اسپانیا به چه صورت است؟ مدارک لازم و اقدامات لازم جهت مهاجرت به اسپانیا به چه صورت است؟ سوالاتی از این قبیل ذهن متقاضیان مهاجرت به اسپانیا و یا متقاضیان اقامت اروپا را در بر گرفته است.

در این مقاله و نوشته قصد داریم مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

اسپانیا

اسپانیا کشوری آرام، زیبا و پرهیاهو است که تاکنون افراد زیادی را در قالب، گردشگر و یا مهاجر به خود دعوت کرده است. زیبایی و هیاهو، جزء جدانشدنی از این کشور اروپایی است که سبک زندگی و معماری بناهایی که در آن قرار دارد، یکی از مهمترین عوامل سفر و مهاجرت به اسپانیا می باشد.

جالب است بدانید: وجود شهرهای زیبا، متنوع و گردش پذیر در اسپانیا، این کشور را تبدیل به یکی از بهترین و دیدنی ترین کشورهای جهان کرده است، شاید به همین دلیل هم هست که هر ساله میزبان تعداد کثیری از مسافران و توریست ها می باشد.

مهاجرت به اسپانیا نیز با توجه به برخورداری از چشم نوازهای بکر و دوستداشتنی، به دلیل رفاه مالی و اقتصادی از دیگر عوامل مهاجرت و گرفتن اقامت در این کشور بی همتا است که ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با اسپانیا، مهاجرت به اسپانیا و شرایط اقامت در این کشور، مطالب مهمی را برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید. 

اسپانیا یکی از کشورهای مستقل اروپایی است که در جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع شده است. این کشور اروپایی از غرب با کشور پرتغال و از شمال غرب با فرانسه همسایه می باشد و با مساحت ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع دارای ۴۶ میلیون نفر جمعیت می باشد. در واقع اسپانیا به دلیل شرایط خوب آب و هوایی و اقتصادی باعث شده است تا افراد زیادی این کشور را برای سفر و یا اقامت انتخاب کنند. البته لازم است بدانید که سفر و مهاجرت به اسپانیا به دلیل اخذ ویزای شینگن بسیار سخت و چالش برانگیز است،

از این رو افراد برای هجرت و زندگی در اسپانیا بایستی تمامی موارد مهم را داشته باشند. ایرانیان نیز از جمله افرادی هستند که به دلایل مختلف از جمله: تحصیلات، سرمایه گذاری و یا کار برای رفتن به اسپانیا در حال انجام پروسه‌های مهاجرت هستند، منتها همانطور که می‌دانید رفتن و مهاجرت به هر کشوری قوانین مربوط به خودش را دارد که بایستی با آگاهی از همه چیز برای مهاجرت و اخذ اقامت در آن کشور اقدام کرد. از این رو در ادامه شما را با تمام شرایط اخذ اقامت در اسپانیا آشنا می کنیم.

 

شرایط اقامت در اسپانیا

اسپانیا کشوری مدرن و همه چیز تمام است که چشم نواز و اقتصادی بوده و ساکنین آنجا در رفاه کامل هستند، در واقع می توان گفت که سیستم این کشور به گونه ای است که شرایط خوبی برای ساکنین آنجا ایجاد کرده است، همچنین شرایطی هم برای اقامت افراد خارجی در این کشور فراهم نموده است که می توان برای مهاجرت روی آنها حساب ویژه ای کرد.

لازم است بدانید: داشتن شرایط اولیه و فراهم کردن هزینه های اولیه ی زندگی در اسپانیا بسیار مهم است و بایستی بتوانید از پس آن بربیایید. از طرفی هم می توانید با داشتن یک مدرک بین المللی زبان اسپانیایی، کار اقامت خود را آسانتر کنید. اکنون به روش هایی می پردازیم که می تواندکارتان را راحت کند و سنجیدن شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

راه های مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از نظر کاری و اقتصادی

مهاجرت کاری، یکی از معروفترین و مهمترین روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد که می توانید توسط یک وکیل و یا خودتان اقدام نمایید. به اینصورت که یک کارفرما در اسپانیا اعلام می کند که به یک نیروی کار خارجی جهت استخدام در شرکت نیازمند است، در اینصورت وارد مراحل کاغذ بازی بسیاری می شوید.

از طرفی کار مهاجرت به اینصورت است که فرد بایستی با برخی از کارفرماهای خارجی در ارتباط باشد تا آنها با توجه به شناختی که نسبت به او دارند، بتوانند برایش دعوتنامه ارسال کنند. منتها برای افرادی که هیچ کارفرمایی را در اسپانیا نمی شناسند چطور؟ آنها می توانند با داشتن یک رزومه کاری خوب، با یک کارفرما در اسپانیا صحبت کرده و به گونه ای با روزمه اش بتواند کارفرما را قانع کرده که می تواند برای کار در شرکت او، مفید باشد. اگر به اینصورت باشد، قطعا بعد از گذشت ده سال یکی از افرادی خواهد بود که می تواند اقامت اسپانیا را بگیرد.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج یکی از بهترین و ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم در اسپانیا است. در این روش، همسر باید ساکن اسپانیا باشد و از سفارت اسپانیا تقاضای خود را اعلام کند. همچنین برای این کشور بسیار مهم است که فردی واقعا قصد ازدواج با تبعه خارجی را داشته باشد.

از این رو تمام مدارکی که بتواند حرفش را اثبات کند را از فرد خواهند گرفت تا اطمینان داشته باشند که قصد فرد ازدواج بوده و دروغی در کار نیست. لازم است بدانید: یکی از شرایط ها اینست که فردی که می خواهد ازدواج کند، بایستی توانایی پرداخت هزینه های همسرش را داشته باشد تا بتواند بعد از یکسال یکی از شهروندان رسمی اسپانیا محسوب شود.

مهاجرت  از طریق تحصیل

افراد زیادی برای تحصیل به اسپانیا مهاجرت می کنند چرا که اسپانیا یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیلی خوبی برای افراد درنظر گرفته است و می توانید از طریق تحصیلات به آنجا مهاجرت کنید. از این رو می توانید دانشگاه موردنظر خودتان در اسپانیا را انتخاب کرده و در رابطه با روش مهاجرت و شرایط آن از طریق وب سایت دانشگاه اقدام کنید. همچنین می توانید از هزینه های تحصیلی در آن دانشگاه هم مطلع شده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

مهاجرت  از طریق پناهندگی

پناهندگی هم از دیگر روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. منتها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چرا که در برخی اوقات اگر قوانین پناهندگی آن کشور را ندانید، نه تنها غیرقانونی محسوب می شود، بلکه امنیت جانی هم ندارید. در واقع جریان مهاجرت به روش پناهندگی به اینصورت است که شما به عنوان یک فرد مهاجر و پناهنده بایستی ثابت کنید که در کشورتان امنیت جانی ندارید.

مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری

روش سرمایه گذاری نیز یکی از آن روش هایی است که زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و فرد مهاجر با پذیرفتن شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا به آنجا مهاجرت می کند تا بتواند بخشی از پولش را در کار و یا خرید ملک در اسپانیا سرمایه گذاری کند.

 

 مقالات مرتبط با تحصیل در اسپانیا:

  1. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا
  2. کار ضمن تحصیل در اسپانیا
  3. تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا
  4. قوانین و شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا
  5. تحصیل دراسپانیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *