اسلواکی, کشورها

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی

چگونه می توانیم به اسلواکی مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به اسلواکی نیز همانند دیگر مهاجرت به کشورهای خارجی، مستلزم داشتن و کسب شرایط خاص خودش می باشد. اما ممکن است برایتان سوال باشد که آیا از طریق ازدواج می توانیم در اسلواکی اقامت بگیریم؟ آیا اقامت از طریق اخذ ویزای کاری امکان پذیر است؟ شرایط آن چیست؟ مهاجرت پناهندگی تا چه حدی پیشنهاد می شود و دلایل توصیه نشدن آن چه مواردی می تواند باشد! اگر می خواهید از تمام این موارد مطلع شوید و در نهایت بهترین روش مهاجرت به اسلواکی را پیدا کنید با ما همراه باشید.

اسلواکی

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که از سمت شرق به اوکراین، از سمت شمال به لهستان، از جنوب به مجارستان و از غرب نیز به کشور اتریش می رسد. اسلواکی سرزمین کوه ها و قلعه هاست که فرهنگ محلی آن زبانزد خاص و عام است و با قدم زدن در مناطق این کشور می توانید تاریخ آن کشور در جای جای آن ببینید و بهترین ماجراجویی را در دل اروپای مرکزی به خود اختصاص دهید. این شهر مدرنیته با داشتن کلیساهای عجیب و غریب و  کوههایی از جنس برف که برای اسکی بی نظیر هستند، بناهای تاریخی و رستوران هایی با سبک متفاوت، توانسته هر ساله گردشگران زیادی را به خود دعوت کند.

 

آداب و رسوم و فرهنگ مردم اسلواکی خاص و گرم است، به گونه ای که آوازه آن به تمام مردم جهان هم رسیده است. شاید تاریخ اسلواکی تنها تاریخی باشد که از قرن ۲۰ تا به امروز تغییری را به خود نگرفته است، با اینحال افراد زیادی قصد سفر و مهاجرت به اسلواکی را دارند و برای زندگی در انجا لحظه شماری می کنند. کشور اسلواکی برگرفته از یک فرهنگ غنی است که در آن تمدن و موسیقی حرف اول را می زند. اگر عاشق موسیقی، تاریخ و تمدن هستید و می خواهید از نزدیک با جاذبه های گردشگری اسلواکی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با اسلواکی و شرایط مهاجرت و اخذ اقامت دائم در این کشور اروپایی آشنا کنیم.

 

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

ویزای تحصیلی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در اسلواکی را دارند می باشد که می توانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی اقدامات لازم را انجام دهند. در واقع ویزای تحصیلی به اسلواکی از نوع ویزای D و بلند مدت محسوب می شود. جالب است بدانید: ویزای تحصیلی نوع D به عنوان ویزای محل اقامت و کاری نیز می باشد. دانشجویان برای اخذ این ویزا باید قبل از ورود به کشور اقدامات لازم را انجام داده و سپس با برخورداری از این ویزا می توانند به مدت ۶ ماه در آنجا به تحصیل بپردازند.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

ازدواج می تواند یک شانس بزرگ برای اخذ اقامت در اسلواکی باشد. منتها اثبات اسلواکی بودن همسر، یکی از نکات مهم در مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. همسر شما باید طبق یکسری موارد اثبات کند که تابعیت اسلواکی دارد، سپس می توانید تقاضای اخذ اقامت دائم را داشته باشید. همچنین لازم است بدانید: برخورداری از صلاحیت ازدواج در کشور اسلواکی بسیار مهم و حائز اهمیت است. همچنین ازدواج یک فرد خارجی با یک اسلواکی تنها در صورتی امکانپذیر است که هیچگونه ممانعت قانونی در جمهوری اسلواکی وجود نداشته و فرد هیچگونه سابقه کیفری هم نداشته باشد. از این رو می توان از طریق ازدواج برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم در اسلواکی اقدام نمود.

مهاجرت به اسلواکی از طریق اخذ ویزای کاری

مسلما شما هم شنیده اید و یا در بستگان خود دیده اید که برخی از افراد با استفاده از ویزای کاری به کشور خارجی مهاجرت می کنند و از امکانات و مزایای آن کشور استفاده کرده و در آنجا اقامت دائم کسب می کنند. شاید برای شما هم سوال باشد که آیا می توان مهاجرت کاری به اسلواکی داشت و با اخذ ویزای کاری، بتوانید اقامت دائم آن کشور اروپایی را به خود اختصاص دهید؟ لازم است بدانید در اسلواکی اجازه کار به مدت ۲ سال به فرد مورد نظر داده می شود. به اینصورت که فرد باید توسط درخواستی که کارفرما صادر می کند خودش را معرفی کند. در واقع در این نوع مهاجرت، تخصص و داشتن یک رزومه کاری عالی می تواند بهترین امکانات کاری را در اختیارتان قرار دهد. از این رو اگر بتوانید کارفرما را قانع کنید که با تخصصی که دارید می توانید برای آن کمپانی مفید باشید، کارفرما هم شما را به استخدام شرکت خودش در می آورد. در این شرایط شما بایستی یک کار خوب و مناسب برای خودتان پیدا کنید و درخواست خود را با کارفرمای مربوطه هماهنگ نمایید. در این حالت است که شما باید گواهی های آموزشی مربوطه به همراه مدارک تحصیلی و همچنین یک گواهی پزشکی را برای کارفرما صادر کنید تا تمام رزومه تحصیلی و کاری شما را بررسی کند. لازم است بدانید که اجازه کار در اسلواکی به مدت ۲ سال است و حتی امکان دارد این اجازه به ادامه کار برای همیشه تمدید شود منتها قانون ۲ ساله آن تغییری نخواهد کرد.

روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری یک فرد خارجی در جمهوری اسلواکی می تواند با یک استارت آپ در اسلواکی شروع شود و سرمایه گذار با طرح راه اندازی کسب و کار مقدمات مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را آماده کند. در برخی از کشورها سرمایه گذاری به دو صورت است یا با خرید ملک در کشور و یا با سرمایه گذاری بانکی در کشور مربوطه. بدین منظور سرمایه گذار بایستی مدارک مربوطه را به منظور اثبات برخورداری از شرایط مالی مناسب به اسلواکی ارائه دهد. مجوز سرمایه گذاری در اسلواکی برای سرمایه گذار به مدت ۶ ماه الی ۳ سال انجام می شود و می تواند تمدید هم شود.

چرا پناهندگی توصیه نمی شود؟

امروزه بحث سخت بودن اخذ اقامت از طریق روش های دیگر و پناهندگی داغ داغ است و افراد تصور می کنند می توانند از طریق پناهندگی، اقامت دائم در اسلواکی را به خود اختصاص دهند. لازم است بدانید: پناهندگی و ریسک به جان خریدن خطرهای نا امنی، انواع بیماری های خطرناک و غیره باعث شده است تا افراد نتوانند چنین ریسکی را انجام دهند. از این رو سعی کنید تمامی روش های مهاجرت به اسلواکی را بررسی کرده و بهترین آن را انتخاب نمایید.

مقالات مرتبط با اسلواکی:

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  مهاجرت به اسلواکی    در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مهاجرت به اسلواکی  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *