اسلواکی, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به اسلواکی

شرایط و راه های مهاجرت به اسلواکی

راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور اسلواکی وجود دارد. اگر در فکر مهاجرت به این کشور هستید، حتما از خودتان پرسیده اید که بهترین راه برای مهاجرت شما به اسلواکی چیست؟ یا چطور می توانید اقامت دائم و پاسپورت اسلواکی را به دست آورید؟ یا شاید هزاران سوال دیگر در ذهنتان ایجاد شده باشد. ما در این مقاله از سایت آوات شما را با راه های مهاجرت به اسلواکی آشنا خواهیم کرد و تا آنجا که ممکن است تمامی سوالات احتمالی شما را پاسخ خواهیم داد. پس در ادامه ما را همراهی کنید تا پاسخ سوالات خودتان را پیدا کنید.

نگاهی به کشور اسلواکی برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

اسلواکی کشوری واقع شده در اروپای مرکزی است که با اوکراین، مجارستان، لهستان، اتریش و جمهوری چک مرد مشترک دارد. این کشور به عنوان سرزمین کوه ها، قلعه ها و… در جهان شناخته می شود.

فرهنگ خاص موجود در این کشور اکثر افراد را در سراسر جهان به خود جلب می کند. کافی است یک بار در شهرهای این کشور قدم بزنید تا تاریخ و فرهنگ موجود در این کشور را در جای جای آن مشاهده فرمایید. در واقع شهرهای اسلواکی شهرهای مدرن با بناهای تاریخی، کوه هایی از جنس برف، کلیسا هایی با ظاهر عجیب و غریب و… هستند که هر ساله مهاجران و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند. البته تنها این موارد نیستند که باعث شده اند افراد زیادی به سمت این کشور جلب شوند. بلکه خون گرم بودن مردم این کشور، وجود آداب و رسوم خاص، آوازهای محلی، موسیقی قوی و… از جمله مواردی هستند که باعث شده افراد بسیاری به سمت این کشور کشیده شوند.

اگر اهل ماجرا جویی و گشت و گذار هستید، بدون شک زندگی در این کشور می تواند برای شما هیجان انگیز و لذت بخش باشد.

چرا اسلواکی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که کشور اسلواکی را به عنوان یکی از بهترین انتخاب های مهاجران بشناسیم. اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم چرا اسلواکی می تواند یکی از انتخاب های شما به عنوان مقصد باشد، باید بگوییم….

 • موقعیت جغرافیایی مناسب، یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث محبوبیت اسلواکی در بین مهاجران شده است.
 • این کشور، از جمله کشورهای عضو منطقه شنگن می باشد.
 • سرمایه گذاری در این کشور می تواند منافع بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.
 • زندگی، تحصیل و… در این کشور کم هزینه تر از بسیاری از کشورهای اروپایی است.
 • این کشور از سیستم آموزشی با کیفیت برخوردار می باشد.
 • اقتصاد این کشور در حال طی کردن سیر رو به رشدی است.
 • سیستم مالیات این کشور سیستم خوب و سودمندی می باشد.
 • اسلواکی  از فرهنپ غنی و منحصر به فردی برخودار است.
 • فرصت های شغلی بسیاری در اسلواکی برای مهاجران وجود دارد.
 • با ورود به بازار کار اسلواکی می توانید به بازار بین المللی نیز راه پیدا کنید.
 • و…

البته زندگی در این کشور مزایای دیگری نیز دارد که تنها با زندگی در اسلواکی می توانید به آن ها پی ببرید.

راه های مهاجرت به اسلواکی

در حال حاضر راه های بسیار متنوعی برای مهاجرت به اسلواکی وجود دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را بهترین و متداول ترین راه های مهاجرت به اسلواکی برای ایرانیان، یعنی مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج به اسلواکی آشنا کنیم.

مهاجرت از طریق تحصیل

افرادی که قصد دارند با هدف تحصیل به این کشور مهاجرت کنند، می توانند با از ویزای تحصیلی اسلواکی استفاده نمایند. این کشور امکان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. البته بیشتر افرادی که برای تحصیل به اسلواکی نقل مکان می کنند، در رشته هایی نظیر رشته های پزشکی، دندانپزشکی و… مشغول به تحصیل می شوند.

با دریافت ویزای تحصیلی اسلواکی شما می توانید هم به تحصیل و هم به کار در کشور اسلواکی بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل می توانید با ما تماس بگیرید.

برای آگاهی بیشتر: تحصیل در اسلواکی

مهاجرت از طریق کار

اخذ ویزای کار یکی از شیوه های دیگر مهاجرت به کشور اسلواکی در سال 2021 است. برای مهاجرت به این کشور از طریق کار، باید بتوانید موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور پیدا کنید. بعد از پیدا کردن کار در اسلواکی می توانید ویزای کار این کشور را دریافت نمایید و به این کشور نقل مکان فرمایید. از طریق اخذ این ویزا بعد از چند سال می توانید اقامت دائم و پاسپورت اسلواکی را به دست آورید.

برای کسب اطلاعات در مورد مهاجرت کاری به اسلواکی می توانید مقاله ویزای کاری اسلواکی را مطالعه فرمایید. همچنین می توانید در این رابطه از همکاران و کارشناسان مجموعه آوات یاری بگیرید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی در سال 2021، مهاجرت از طریق راه اندازی استارت آپ و ثبت شرکت در اسلواکی می باشد. در واقع برای مهاجرت از طریق این راه باید ویزای سرمایه گذاری اسلواکی را دریافت نمایید. برای دریافت این ویزا حتما باید یک ایده تجاری مناسب و مورد تایید ارائه دهید.

خرید ملک در اسلواکی از دیگر روش های سرمایه گذاری در اسلواکی است که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم اسلواکی شود.

در هر دو شیوه سرمایه گذاری اگر قصد دریافت اقامت این کشور را داشته باشید، لازم است که حداقل سرمایه مشخصی را به این کشور وارد نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت مشاوره در زمینه امور سرمایه گذاری و مهاجرت می توانید با ما تماس بگیرید. همه روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما هستیم.

برای آگاهی بیشتر: ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی

مهاجرت از طریق ازدواج

اگر با فردی که مقیم اسلواکی یا شهروند اسلواکی است ازدواج نمایید، می توانید از طریق ازدواج به این کشور مهاجرت فرمایید. برای مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج باید صلاحیت ازدواج طرفین اثبات شود. همچنین فردی که خواستار مهاجرت به این کشور است، نباید هیچ گونه سابقه کیفری داشته باشد.

این راه یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به این کشور است. البته برای کسانی که واقعا در ازدواج با طرف مقابل اخذ اقامت اسلواکی را در نظر نگرفته باشند.

شرایط کلی مهاجرت به اسلواکی

شرایط دریافت هر یک از ویزاها و راه های مهاجرت به کشور اسلواکی متفاوت است. البته در تمامی آن ها شرایط یکسانی وجود دارد. به طور مثال برای اخذ تمامی ویزاهای این کشور باید ثابت کنید که هیچ گونه سابقه کیفیری ندارید. همچنین نیاز است که ثابت کنید از لحاظ مالی توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود در مدتی که در این کشور اقامت دارید را، برخوردار می باشید.

برخی شرایط دیگر نیز برای دریافت هر ویزا متفاوت است. به طور مثال اگر از طریق تحصیل به اسلواکی مهاجرت می کنید، لازم است که قبل از هر چیز از یکی از موسسات آموزشی این کشور پذیرش دریافت کنید. یا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت یا راه اندازی کسب و کار در اسلواکی باید علاوه بر ورود سرمایه ای مشخص به این کشور، اثبات کنید که صلاحیت راه اندازی و اداره یک کسب کار را دارید. این موضوع را می توانید با استفاده از ارائه رزومه شغلی یا تحصیلی خود انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسلواکی

زمانی که قصد اخذ ویزای هر کشوری از جمله کشور اسلواکی را داشته باشید، لازم است که مدارکی را ارائه دهید. برای اخذ هر یک از ویزاهای اسلواکی لازم است که مدارک به خصوصی را ارائه دهید. البته برخی مدارک برای دریافت هر نوع ویزای این کشور لازم است. این مدارک به شرح زیر می باشند:

 • فرم تکمیل شده و کامل مربوط به هر ویزا
 • مدارک شناسایی نظیر پاسپوت، شناسنامه و…
 • چند قطعه عکس پرسونلی رنگی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • ارائه مدارکی برای اثبات محل اقامتتان
 • ارائه مدارکی برای نشان دادن سوابق تحصیلی، سوابق شغلی و…
 • ارائه مدارکی برای اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در سوئد
 • ارائه مدارکی که نشان دهد شما هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را پرداخت کرده اید
 • و…

در نظر داشته باشید که بسیاری از مدارکتان را باید در 3 نسخه اصل، ترجمه و کپی ارائه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای اسلواکی می توانید مقاله مربوط به هر یک از ویزاهای این کشور که در سایت منتشر شده است را مطالعه فرمایید.

روند کلی اخذ ویزاهای اسلواکی برای مهاجرت به این کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای کشور اسلواکی متفاوت است. اما روند کلی دریافت هر یک از آن ها نسبتا یکسان است.

فرقی ندارد که می خواهید ویزای تحصیلی اسلواکی را دریافت کنید یا ویزای کاری، یا حتی ویزای سرمایه گذاری یا …. در هر صورت باید برای دریافت هر یک مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 1. در مورد شرایط، مزایا و معایب هر یک از ویزاهای این کشور تحقیق کنید و تا می توانید اطلاعات به دست آورید.
 2. با توجه به هدف و شرایط خود بهترین ویزایی که می توانید کسب نمایید را انتخاب کنید.
 3. شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای مد نظرتان را فراهم نمایید.
 4. به صورت آنلاین یا به صورت حضوری درخواست خود را ثبت فرمایید.
 5. مدارک تعیین شده را ارسال کنید.
 6. هزینه مربوط به رسیدگی به درخواستتان را بپردازید.
 7. در صورت لزوم در مصاحبه حضوری که برای آن باید به سفارت یا کنسولگری اسلواکی مراجعه نمایید، شرکت کنید.
 8. منتظر بمانید تا مدارک و شرایطتان مورد ارزیابی قرار بگیرد.
 9. با توجه به نتیجه درخواستتان قدم بعدی برای نقل مکان به کشور اسلواکی را بردارید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور اسلواکی با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • فکر پناهندگی به کشور اسلواکی را از سر خود بیرون کنید. پناهندگی به این کشور شما را با ریسک بالایی در زمینه امکان ابتلا به انواع بیماری، از دست دادن اموال، به خطر افتادن جانتان و… رو به رو می کند. بنابراین سعی کنید از راه های قانونی موجود به این کشور نقل مکان کنید. حتی اگر لازم باشد مدت زیادی صبر و حوصله به خرج دهید.
 • حتما قبل از مهاجرت نسبت به شرایط زندگی در اسلواکی، هزینه های زندگی در این کشور، آداب رسوم و… اطلاعات کافی به دست آورید. چرا که این کشور فرهنگ مخصوص به خود را دارد. از این رو شما باید قبل از مهاجرت به این کشور تمامی جنبه های مهم مانند توانایی تان در تطابق با فرهنگ این کشور و… را در نظر بگیرید تا بعد از مهاجرت دچار احساس پشیمانی نشوید.

سوالات متداول

1. هزینه مهاجرت به اسلواکی چقدر است؟

 • قبل از اینکه این سوال را پاسخ دهیم، باید از شما بپرسیم قصد مهاجرت به اسلواکی از طریق کدام روش را دارید. اینکه چه راهی را برای مهاجرت به کشور اسلواکی انتخاب می کنید، از چه کشوری قصد مهاجرت به این کشور را دارید و…. تاثیر مستقیمی بر روی هزینه مهاجرت به این کشور دارند. از این رو توصیه می کنیم اگر می خواهید هزینه دقیق مهاجرت به این کشور را بدانید با ما تماس بگیرید تا همکاران ما در مجموعه شما را راهنمایی کنند.

2. دریافت هر یک از ویزای اسلواکی برای مهاجرت به این کشور چقدر زمان می برد؟

 • دریافت هر یک از ویزاهای اسلواکی نیازمند زمان متفاوتی است. اما به طور کلی می توان گفت هر چه مدارک شما کامل تر باشد، شرایطتان مناسب تر باشد و… درخواست شما زودتر پاسخ داده می شود و روند مهاجرتتان سریع تر انجام می گردد.

3. برای مهاجرت به این کشور باید به زبان رسمی کشور اسلواکی تسلط داشته باشیم؟

 • اگر برای تحصیل یا کار قصد مهاجرت به این کشور را دارید، بسیار مهم است که به خوبی به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید. اما اگر از طریق ازدواج، سرمایه گذاری و… به این کشور مهاجرت می کنید، این اهمیت کم تر است. اما در هر صورت برای اینکه بتوانید به با مردم این کشور ادغام شوید و زندگی موفق و راحتی در این کشور داشته باشید، دیر یا زود باید به زبان رایج این کشور مسلط شوید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور اسلواکی

مهاجرت از کشوری به کشور دیگر، پروسه پیچیده و نسبتا سختی دارد که نداشتن اطلاعات کافی، تجربه و… می تواند آن را پیچیده تر و سخت تر کند. از این رو ما اینجاییم تا شما را در این پروسه همراهی کنیم.

اسلواکی یکی از کشورهای مقصد موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات است که هر ساله متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به آن درخواست می دهند. این موضوع باعث شده مشاوران، کارشناسان و وکلای مهاجرتی آوات تجربه خوب و مفیدی در زمینه پرونده های مهاجرت به اسلواکی به دست آورند.

اگر قصد مهاجرت به اسلواکی را دارید، می توانیم از ابتدا تا انتها همراه شما باشیم. برای استفاده از خدمات و دریافت مشاوره از مشاوران آوات می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید. همکاران ما در مجموعه همه روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگوی شما هستند. البته اگر می خواهید همین حالا یک قدم مفید برای مهاجرت خود بردارید می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی آوات را تکمیل نمایید. تکمیل و ارسال این فرم باعث می شود همکاران ما ابتدا شرایط شما را مورد بررسی قرار بدهند و سپس با شما ارتباط بر قرار کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =