استونی, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به استونی

شرایط و راه های مهاجرت به استونی

استونی یکی از کشورهای کوچک اروپایی است که با توجه به میزان تقاضای مهاجرت به این کشور، راه های متنوعی برای مهاجرت به استونی وجود دارد. ما در این مقاله از موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات قصد داریم شما را با بهترین و متداول ترین راه های مهاجرت به کشور استونی در سال جدید آشنا کنیم. پس اگر در فکر اخذ اقامت اروپا از طریق مهاجرت به این کشور هستید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

نگاهی به کشور استونی برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

جمهوری استونی یکی از کشورهای واقع شده در قلب اروپا است که جز کوچک ترین و کم جمعیت ترین کشورهای پیشرفته اروپایی به شمار می رود. این کشور با وجود جمعیت کمی که دارد در بسیاری از حوزه ها مانند حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… جز کشور های برتر و رو به پیشرفت شمرده می شود.

زبان رسمی مردم این کشور استونیایی است. این زبان برعکس سایر زبان های اروپایی ریشه اورالی دارد. همچنین تا حد بسیاری به زبان فنلاندی نزدیک است.

پایتخت کشور استونی شهر تالین است که جز شهرهای برتر این کشور محسوب می شود.

این کشور با کشور های روسیه، لیتوانی و آب های خلیج فنلاند و دریای بالتیک مرز مشترک دارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی اش از آب و هوای معتدل و مرطوب برخوردار است. اگر به تابستان های ملایم و زمستان های سرد علاقه دارید، این کشور می تواند برای شما انتخاب خوبی باشد.

لازم است بدانید که کشور استونی کشوری است که از صد ها جزیره غیر قابل اسکان برخوردار می باشد. از این رو هنگام مهاجرت باید حواستان را جمع کنید که نقاط قابل سکونت این کشور را انتخاب نمایید.

چرا استونی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

اگر هنوز نمی دانید چرا کشور استونی می تواند یکی از بهترین مقصد های انتخاب شما باشد، بگذارید به شما بگوییم….

 • یکی از مهم ترین دلایلی این کشور می تواند برای شما مناسب باشد، قدرت اقتصادی آن می باشد. داشتن سرانه تولید نا خالص بالای ملی، آزادی اقتصادی و… باعث شده این کشور یکی از بهترین کشور های جهان از لحاظ اقتصادی باشد.
 • در این کشور موزه ها، گالری ها و… بسیاری وجود دارد. اگر از علاقه مندان فرهنگ و هنر هستید، این کشور می تواند برای شما جذابیت فراوانی داشته باشد.
 • در جهانی که در هر زمینه ای فناوری و تکنولوژی حرف اول را می زند، لازم است بدانید استونی یکی از کشور های برتر جهان در حوزه فناوری و تکنولوژی می باشد. اینترنت پر سرعت و بدون محدودیت، از جمله ویژگی های مهم این کشور در این حوزه است که تمامی مردم جهان از آن با خبر هستند.
 • استونی مردمانی صلح طلب و مهربان دارد. بنابراین با زندگی در این کشور بدون شک می توانید با آن ها ارتباط خوبی برقرار کنید. همچنین از آنجا که در این کشور امکانات رفاهی بالایی وجود دارد، به سادگی می توانید در این کشور زندگی با استاندارد های بالا برای خود فراهم نمایید.
 • و…

زندگی در این کشور برای شما دستاورد های بسیار مهم دیگری نیز دارد. برای اینکه به خوبی این دستاورد ها را درک کنید، باید مدتی در این کشور زندگی کنید تا به آن ها پی ببرید.

راه های مهاجرت به استونی

اگر مایل به اخذ اقامت استونی هستید، بهتر است بدانید راه های بسیاری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. ما در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با مهاجرت به استونی از طریق تحصیل، سرمایه گذاری و کار و ازدواج آشنا خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد اما ما قصد داریم شما را با بهترین و متداول ترین راه های مهاجرت به کشور استونی آشنا کنیم.

مهاجرت از طریق تحصیل

سیستم تحصیلی خوب و قوی استونی باعث شده تا دانشجویان بسیاری این کشور را برای تحصیل انتخاب کنند. مهاجرت تحصیلی به استونی می تواند زمینه مناسبی را برای دریافت اقامت دائم این کشور برای شما فراهم کند. چرا که شما با تحصیل در این کشور می توانید به راحتی وارد بازار کار استونی شوید و در نهایت پس از چند سال اقامت دائم و پاسپورت این کشور را به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل به استونی می توانید مقاله شرایط تحصیل در استونی را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق کار

مهاجرت از طریق کار به استونی یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. برای اینکه بتوانید با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت نمایید، لازم است ابتدا موقعیت شغلی را در این کشور پیدا کنید. البته در نظر داشته باشید که موقعیت شغلی شما باید شرایط به خصوصی داشته باشد. به طور مثال میانگین درآمد سالانه شما باید از میانگین درآمد سالانه ساکنین این کشور بیشتر یا برابر باشد.

برای اینکه بتوانید در استونی کار پیدا کنید، می توانید از موسسات کاریابی، سایت های کاریابی آنلاین و… کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله شرایط اخذ ویزای کار استونی را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

شما با سرمایه گذاری می توانید به راحتی اقامت استونی را به دست آورید. برای اینکه بتوانید از طریق سرمایه گذاری در استونی اقامت این کشور را به دست آورید لازم است که ملکی را در این کشور خریداری نمایید یا کسب و کاری را در این کشور راه اندازی فرمایید. همچنین می توانید اوراق بهادار در این کشور خریداری نمایید. البته برای اینکه این کار شما نیز منجر به اخذ اقامت دائم استونی شود، لازم است که حداقل سرمایه مشخصی را به این کشور وارد نمایید.

اگر قصد سرمایه گذاری در هر یک از کشور های خارجی را دارید بهتر است با افراد متخصص و مجرب مشورت نمایید. ما هر روزه از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما در زمینه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و… در کشورهای مختلف جهان هستیم.

مقاله پیشنهادی: ثبت شرکت در استونی

مهاجرت از طریق ازدواج

اگر قصد داشته باشید از روی علاقه با یک شهروند کشور استونی یا فردی که مقیم این کشور است ازدواج نمایید، مهاجرت از طریق ازدواج به استونی می توانید راحت ترین روش مهاجرت به این کشور باشد.

برای مهاجرت از این طریق لازم است که اثبات کنید اخذ اقامت استونی و مهاجرت به این کشور، اصلا برای شما دلیلی برای انجام این ازدواج نیست. اگر بتوانید این کار را انجام دهید و همچنین شریک زندگی شما که در استونی زندگی می کند، توانایی پشتیبانی مالی از شما را داشته باشد، به راحتی می توانید ویزای ازدواج استونی را کسب کنید و به این کشور مهاجرت نمایید.

شرایط کلی مهاجرت به استونی

اینکه با چه هدفی به استونی مهاجرت می کنید، متاهل هستید یا مجرد، فرزند دارید یا خیر، چن سال دارید، قصد اخذ کدام یک از ویزاهای استونی را دارید و… تک به تک بر روی شرایط مهاجرت به این کشور تاثیر دارند. اما در هر صورت برای مهاجرت به استونی مهم است که هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشید. همچنین مبتلا به بیماری های عفونی، ویروسی، واگیر دار و… نباشید. علاوه بر تمامی این ها باید اثبات کنید که از لحاظ مالی توانایی پرداخت هزینه های خود در زمان اقامتتان در استونی را دارید.

البته در نظر داشته باشید که نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارید بسیار مهم است. به طور مثال اگر قصد مهاجرت از طریق ازدواج به استونی را داشته باشید نیاز نیست توانایی مالی خود را ثابت کنید. به عبارتی شریک زندگی شما که در استونی زندگی می کند باید اثبات کند توانایی حمایت مالی از شما را دارد. در صورتی که اگر قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری را دارید، باید حتما توانایی مالی خود را اثبات نمایید. حتی ثابت کنید که تمامی سرمایه متعلق به خود شما است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی

 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شغلی
 • مدارک هوینی نظیر شناسنامه، پاسپورت و…
 • سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • مدارک مالی برای اثبات توانایی مالی
 • گواهی سلامتی
 • گواهی پلیس
 • مدارک اقامت برای اثبات محل اقامت خود هنگام درخواست
 • رزمه شغلی و تحصیلی
 • چند قطعه عکس
 • فیش پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست
 • و….

لازم است در نظر داشته باشید که اکثر مدارک را باید در 3 نسخه اصل، کپی و نسخه ترجمه شده ارائه دهید. همچنین باید در بدانید که برای هر یک از ویزاهای استونی ممکن است مدارک خاصی از شما خواسته شود. به طور مثال برای سرمایه گذاری در این کشور، لازم است یک ایده تجاری ارائه دهید که مورد تائید واقع شود. همچنین لازم است اثبات کنید که تمامی سرمایه ای که قصد دارید آن را وارد کشور استونی کنید، متعلق به خودتان است. یا برای اخذ ویزای تحصیلی استونی باید حتما اثبات کنید که از یک دانشگاه، موسسه و… که در این کشور واقع شده پذیرش دریافت کرده اید.

روند کلی اخذ ویزاهای استونی برای مهاجرت به این کشور

برای اخذ تمامی ویزاهای استونی باید روند نسبتا یکسانی را طی کنید.

در گام اول باید تصمیم بگیرید قصد اخذ کدام یک از ویزاهای این کشور را دارید. سپس نسبت به فراهم کردن شرایط لازم و مدارک مورد نیاز اقدام فرمایید. زمانی که مدارک و شرایط مورد نیاز را فراهم نمودید، زمان ثبت درخواستتان است.

زمانی که در خواستتان را ثبت می کنید باید مدارک تعیین شده و هزینه مربوط به درخواست خود را بپردازید. سپس سایر مراحل مانند انجام بیومتریک، مصاحبه و… را پشت سر بگذارید.

پس از انجام این کار ها تنها کاری که باید انجام دهید این است که منتظر بررسی شرایط و مدارکتان و اعلام نتیجه بمانید. این مدت ممکن است چند هفته یا چند ماه باشد. (این مدت با توجه به شرایط، مدارک، نوع درخواست و… برای هر متقاضی متفاوت است.)

در نهایت هم پس از اخذ نتیجه می توانید گام های بعدی برای نقل مکان به استونی را بردارید.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور استونی با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • این روزها متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشور از طریق پناهنده شدن را دارند. اما بهتر است بدانید انجام این کار شما را با ریسک ها و خطرات بسیاری مواجه می کند. از این رو توصیه آوات به شما این است که هرگز به سمت پناهنده شدن به استونی یا هر کشور دیگری نروید و همیشه از راه های قانونی استفاده نمایید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور استونی

آیا مایل به مهاجرت به کشور استونی هستید؟ نمی دانید چطور باید این کار را انجام دهید؟ یا نمی توانید تصمیم بگیرید با اخذ کدام ویزا با این کشور مهاجرت فرمایید؟ ما اینجاییم تا شما را راهنمایی کنیم.

موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات سال ها است که در زمینه امور مهاجرتی فعالیت می کند. به عبارتی در طی سال های فعالیت خود پروند های مهاجرتی بسیاری را با نتیجه دلخواه متقاضیان به ثمر رسانده است. اگر شما نیز خواهان نقل مکان به کشور استونی هستید ما می توانید از ابتدا تا انتهای این مسیر همراه شما باشیم.

برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی استفاده از خدمات موسسه آوات یا دریافت مشاوره می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانیم فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما پس از بررسی شرایطتان با شما تماس بگیرند.

 

سوالات متداول

1. با مهاجرت به استونی، چه مدت بعد می توانید پاسپورت این کشور را به دست آوریم؟

 • معمولا این موضوع تاثیر مستقیمی بر شیوه مهاجرتی شما به این کشور دارد. به طور مثال افرادی که از طریق سرمایه گذاری به این کشور نقل مکان می کنند، در بازه کوتاه تری می توانند اقامت و پاسپورت این کشور را به دست آورند. این در حالی است که مهاجرت از طریق سایر راه های موجود در بازه زمانی طولانی تری شما امکان اخذ اقامت دائم و پاسپورت استونی را خواهید داشت.

2. هزینه مهاجرت به استونی چقدر است؟

 • هزینه مهاجرت به کشور استونی کاملا به راه و روش مهاجرتی که انتخاب می کنید بستگی دارد. مهاجرت از طریق کار و تحصیل عموما کم هزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشند.

3. بهترین راه مهاجرت به کشور استونی کدام راه است؟

 • پاسخ این سوال، به هدف، شرایط، بودجه و… شما بستگی دارد. اما اگر بخواهیم کلی بگوییم، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بهترین راه برای مهاجرت به این کشور می باشد.
4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − چهار =