آفریقای جنوبی, کشورها

شرایط و راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی

شرایط و راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از کشورهایی است که سالیانه افراد بسیاری تصمیم می گیرند به آن مهاجرت نمایند. شاید از خودتان بپرسید چرا آفریقای جنوبی از جمله مقاصد مهاجرتی پر طرفدار است؟ ما در این مقاله به این سوال شما پاسخ می دهیم. همچنین بهترین راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی در سال 2021 را با شما در میان می گذاریم.

نگاهی به کشور آفریقای جنوبی برای تصمیم گیری در خصوص مهاجرت

آفریقای جنوبی کشوری است که در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا واقع شده است. این کشور چهارمین کشور پرجمعیت جهان محسوب می شود.

کیپ تاون پایتخت این کشور است که جز شهرهای مهم این کشور به شمار می رود. شهرهای دوربان، ژوهانسبورگ و… از دیگر شهرهای مهم این کشور می باشند.

در آفریقای جنوبی، 11 زبان رسمی وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از: انگلیسی آفریقای جنوبی، آفریقایی، زولو، خوسایی، تسوانا، سوتو، سوازی و….

واحد پول رسمی این کشور نیز رند آفریقای جنوبی است.

آفریقای جنوبی بر اساس جمهوری پارلمانی اداره می شود. اما با این حال رئیس جمهور راس دولت این کشور یه حساب می آیند.

این کشور فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته و زادگاه آزادی خواهان برجسته است. با این وجود در حال حاضر توسعه و رونق قابل توجهی رخ داده و مردم این کشور در اغلب نقاط این کشور زندگی با استانداردهای بالا و مرفه دارند.

چرا آفریقای جنوبی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

آفریقای جنوبی یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید به عنوان مقصد مهاجرتی آن را انتخاب نمایید. چرا که این کشور در زمینه اقتصاد رشد قابل توجهی داشته و یکی از اقتصاد های پیشرفته جهان محسوب می شود. البته وجود منابع طلا، الماس و… از جمله مهم ترین دلایلی هستند که باعث رونق اقتصاد این کشور شده است. با این حال نمی توان نقش صنعت گردشگری در اقتصاد این کشور را نا دیده گرفت.

به طور کلی شرایط اقتصادی این کشور مهم ترین دلیلی است که باعث شده متقاضیان بسیاری این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

بعد از اقتصاد، شرایط کاری موجود در این کشور با توجه به درآمد بالا و هزینه های زندگی پایین، از دیگر دلایلی است که این کشور را به یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی تبدیل کرده است.

از دیگر دلایل، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بستری مناسب برای سرمایه گذاری در زمینه های صنعتی
 • داشتن سیستم بهداشت و درمان رو به پیشرفت و توسعه
 • حمایت های همه جانبه از مهاجران و شهروندان این کشور
 • وجود جاذبه های طبیعی بکر و بی نظیر
 • و….

راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی

راه های متعددی برای مهاجرت به کشور آفریقا وجود دارد. اما مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق ازدواج، رایج ترین و بهترین راه های مهاجرت به این کشور می باشند. ما در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با این 4 روش مهاجرت به آفریقای جنوبی، آشنا کنیم.

مهاجرت از طریق تحصیل

پایین بودن هزینه های تحصیل، سیستم آموزشی خوب و… از جمله دلایلی است که باعث شده بسیاری از متقاضیان این کشور را به عنوان کشوری برای زندگی و تحصیل و… انتخاب کنند.

برای اینکه بتوانید از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت نمایید، ابتدا باید اقامت تحصیلی آفریقای جنوبی را کسب کنید. سپس باید از یک دانشگاه پذیرش دریافت نمایید. بعد از دریافت پذیرش می توانید به سفارت یا کنسولگری آفریقای جنوبی مراجعه نمایید و درخواست خود مبنی بر مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی را ثبت نمایید.

با اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و مهاجرت به این کشور، می توانید در کنار تحصیل، به کار در آفریقای جنوبی نیز بپردازید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه و شرایط مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی اطلاعات بیشتری به دست آورید، مقاله ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی می باشد. چرا که با استفاده از آن هم می توانید به آسانی به آفریقای جنوبی مهاجرت کنید و اقامت دائم این کشور را به دست آورید. هم از آنجایی که بسیتر مناسبی برای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی وجود دارد، می توانید سود مناسبی کسب کنید.

اگر در حوزه ای مثل صادرات و واردات، صنعت، معدن و… فعالیت می کنید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور می تواند یک فرصت عالی برای شما محسوب شود.

برای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی می توانید از توصیه ها و راهنمایی های مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات استفاده نمایید. به این منظور می توانید همه روزه از ساعت 9 الی 18 با مجموعه تماس بگیرید.

مهاجرت از طریق کار

رونق بازار کار در آفریقای جنوبی باعث شده متقاضیان بسیاری تصمیم بگیرند از طریق کار به این کشور مهاجرت نمایند. افرادی که با هدف کار به آفریقای جنوبی مهاجرت می کنند، باید ویزای کاری دریافت نمایند.

برای دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی، لازم است که پیشنهاد کاری داشته باشید. البته نوعی از ویزای کار آفریقای جنوب وجود دارد که به شما اجازه می دهد که بدون داشتن پیشنهاد شغلی به این کشور مهاجرت نمایید. این ویزا در واقع مدتی را در اختیار شما می گذارد تا خودتان به آفریقای جنوبی سفر کنید و در بازه زمانی مشخصی در آنجا شغلی پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی می توانید با ما تماس بگیرید. علاوه بر این می توانید مقالاتی که در زمینه کار در آفریقای جنوبی نوشته شده است را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج یکی از دیگر راه های آسان مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی می باشد. زمانی می توانید از این راه به آفریقای جنوبی نقل مکان کنید که با یکی از شهروندان این کشور یا یکی از افرادی که اقامت دائم این کشور را دارید، ازدواج نمایید.

البته برای انیکه بتوانید ویزای ازدواج آفریقای جنوبی را دریافت نمایید، لازم است اثبات کنید که تنها از روی علاقه این ازدواج را انجام می دهید.

توجه داشته باشید که برای مهاجرت از این طریق، ابتدا باید ویزای نامزدی را دریافت کنید. این ویزا به شما مهلتی 3 ماهه می دهد که به آفریقای جنوبی سفر کنید و مقدمات ازدواج خود در این کشور را فراهم نمایید.

شرایط کلی مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به این کشور، چندان سخت نیست و نیاز به شرایط پیچیده و دشواری ندارد.

اگر…

 • به بیماری های عفونی، قابل انتقال و…. مبتلا نباشید،
 • سابقه اعتیاد، سابقه کیفری و…. نداشته باشید،
 • حضور شما موجب به خطر افتادن امنیت و منافع این کشور نشود،
 • توانایی مالی تان به اندازه ای باشد که بتوانید هزینه های خود در این کشور را بپردازید،
 • و….

به سادگی می توانید به این کشور مهاجرت نمایید.

البته نا گفته نماند که مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از طریق هر یک از ویزاها و راه های موجود، شرایط مخصوص به خود را دارد.

با مطالعه مقالات بالا می توانید اطلاعات کلی و جامعی در مورد شرایط مهاجرت به این کشور از طرق مختلف را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز برای اخذ هر یک از ویزاهای این کشور، متفاوت است. با این وجود برخی از مدارک را برای اخذ تمامی آن ها لازم است که ارائه دهید. این مدارک به شرح زیر می باشند:

 • فرم درخواست مربوط به ویزای مد نظرتان
 • مدارک هویتی از جمله شناسنامه، پاسپورت و…
 • فیش واریز پرداخت هزینه های مربوط به رسیدگی درخواستتان
 • مدارک مالی مانند فیش حقوقی، گردش حساب و…
 • گواهی سلامت
 • گواهی پلیس
 • چند قطعه عکس پرسونلی با ویژگی های عکس پاسپورت
 • اطلاعات بیومتریک نظیر اثر انگشت و…
 • در صورت تاهل سند ازدواج
 • در صورت طلاق سند طلاق
 • در صورت فوت همسر، گواهی فوت
 • در صورت داشتن فرزند گواهی تولد هر یک
 • و…

علاوه بر این مدارک، با توجه به اینکه چه نوع ویزایی را دریافت می کنید، لازم است مدارک به خصوصی ارائه دهید. به طور مثال برای دریافت ویزای کاری آفریقای جنوبی باید قرارداد کاری، ضمانت نامه ای از طرف کارفرما و… ارائه دهید.

برای کسب اطلاعات در مورد مدارک مورد نیاز برای هر یک می توانید در پایان مقاله سوال خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. کارشناسان آوات در اسرع وقت به سوال شما پاسخ می دهند.

روند کلی اخذ ویزاهای آفریقای جنوبی برای مهاجرت به این کشور

روند دریافت هر یک از ویزاهای این کشور با توجه به مجوزهایی که برای دریافت آن ها لازم است بگیرید، با یک دیگر متفاوت است.

اگر مایل به دریافت هر یک از ویزاهای این کشور هستید، می توانید با همکاران ما در مجموعه تماس حاصل فرمایید تا آن ها شما را در زمینه اخذ هر یک از ویزاهای آفریقای جنوبی، راهنمایی کنند.

نکات کلی در خصوص مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور

 • در کشور آفریقای جنوبی، زبان انگلیسی به میزان گسترده ای صحبت می شود. از این رو اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، تسلط به زبان انگلیسی کفایت می کند. حتی برای اخذ ویزای کار و اخذ ویزای تحصیلی این کشور نیز می توانید نمره آیلتس ارائه دهید.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی اوات در خصوص مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات سال ها است که در زمینه امور مهاجرتی فعالیت می کند. اگر قصد مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی را دارید، می توانید از خدمات جامع و مشاوره ما استفاده نمایید.

تیم آوات که در زمینه مهاجرت به این کشور فعالیت می کند، از مجموع وکلا ، مشاوران و کارشناسان مجربی تشکیل شده که هر یک سابقه درخشانی در زمینه به نتیجه رساندن پرونده های مهاجرتی آفریقای جنوبی دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و از وکلای مجرب ما مشاوره دریافت نمایید.

اگر می خواهید همین حالا گامی به سوی نقل مکان به آفریقای جنوبی بردارید، توصیه می کنیم فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید. تکمیل و ارسال این فرم برای ما باعث می شود کارشناسان آوات بتوانند در ابتدا شرایط شما را بررسی نمایند. سپس با توجه به شرایطتان با شما تماس بگیرند و به شما مشاوره دهند.

 

سوالات متداول

1. آیا می توان با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور اقامت دائم و شهروندی افریقای جنوبی را به دست آورد؟

 • بله این امکان وجود دارد. البته لازم است که برای دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور از شرایط به خصوصی نیز برخودار باشید.

2. آسان ترین راه مهاجرت به آفریقای جنوبی کدام راه است؟ 

به طور کلی روند مهاجرت به این کشور آسان است. اما اگر در بین تمامی راه های آسان، به دنبال آسان ترین راه مهاجرت هستید، می توانیم بگوییم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آسان ترین راه برای مهاجرت به این کشور می باشد.

3. آیا آفریقای جنوبی به ایرانیان ویزای جاب سیکر می دهد؟

بله این کشور به ایرانیان ویزای جاب سیکر یا ویزای جستجو کار می دهد.

4.5/5 - (35 امتیاز)

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه برای “شرایط و راه های مهاجرت به آفریقای جنوبی

 1. رامین گفت:

  من خودم متولد ۱۳۶۰/۰۵/۰۷
  همسرم ۱۳۷۲/۰۲/۲۷
  پسرم ۹۷

 2. رامین گفت:

  سلام میخواستم ببینم چطوری میتونم به همراه خانوادم همسرم و پسرم اقامت دائم بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =