مجارستان

ویزای کار مجارستان

شرایط ویزای کار مجارستان

این مقاله راهنمایی در خصوص اخذ ویزای کار مجارستان در سال 2021 است. اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید و می خواهید به واسطه کار از ایران به این کشور نقل مکان فرمایید، بدون شک مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. چرا که در این مقاله شما را با ویزای کار مجارستان، انواع آن و شرایط اخذ و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن و… آشنا خواهیم کرد.

کار در مجارستان

شرایط کاری مجارستان به گونه ای است که باعث شده بسیاری از غیر اروپاییان به ویژه ایرانیان مشتاق کار در این کشور شوند.

اگر از جمله ایرانیانی هستید که مشتاق کار در مجارستان هستید، بهتر است بدانید در حال حاضر فرصت های شغلی بسیاری برای شما در این کشور وجود دارد. فقط کافی است بتوانید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مجارستانی دریافت نمایید که این کار هم چندان کار دشواری نیست. شما می توانید از طریق سایت های آنلاین کاریابی، آژانس های کاریابی بین المللی و… شغل مورد نظر خود در این کشور را پیدا نمایید.

مهاجران غیر اروپایی اغلب می توانند با اخذ ویزای کار مجارستان در این کشور مشغول به کار شوند. اما برای کار کردن در برخی از موقعیت های شغلی ممکن است مجوزهای دیگری نیز دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار، شرایط کار در این کشور و… می توانید با ما تماس بگیرید. همچنین می توانید سایر مقالات منتشر شده در سایت را مطالعه فرمایید.

ویزای کار کشور مجارستان

به طور کلی افرادی که تبعه کشورهای غیر اروپایی محسوب می شوند و اروپاییانی که قصد دارند بیش از 90 روز به کار در این کشور بپردازند، باید ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند.

ویزای کاری مجارستان به شما اجازه می دهد به کار و زندگی در کشور مجارستان بپردازید. این ویزا به انواع مختلفی تقسیم می شود و هر یک از آن ها برای مدت معینی اجازه اقامت در مجارستان را به شما می دهند.

در ادامه ما شما را با انواع ویزای کار این کشور، آشنا می کنیم سپس به بیان شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا می پردازیم.

انواع ویزای کاری این کشور

به طور کلی کشور مجارستان چند نوع ویزای کاری دارد که ما در این بخش شما را با هر یک از آن ها آشنا می کنیم.

 • ویزای کار جاب سیکر یا جستجوی کار

این نوع ویزای کار در مجارستان به نام ویزای کار نوع D شناخته می شود. این ویزا به افراد اجازه این را می دهد که به مجارستان ورود پیدا کنند و در این کشور به مدت 1 ماه دنبال کار باشند.

البته اخذ این ویزا برای ما ایرانیان ممکن نیست. چرا که تنها شهروندان اتباع کشورهای اروپایی می توانند از این ویزا استفاده نمایند.

 • ویزای کار نوع اول

این ویزا به افرادی داده می شود که تحصیلات خود را در مجارستان به پایان رسانده باشند. در واقع دانشجویان بین المللی که در این کشور تحصیلات خود را به پایان می رسانند می توانند با اخذ این ویزا به مدت حداکثر 9 ماه در مجارستان به دنبال کار باشند. سپس در شغلی که پیدا می کنند مشغول به کار شوند.

 • ویزای کار عادی

این ویزا به متقاضیانی اعطا می شود که توانسته باشند قبل از ورود به مجارستان از سوی یک کارفرمای مجارستانی پیشنهاد کار دریافت کنند.

اکثر ایرانیان با استفاده از این ویزا به کشور مجارستان مهاجرت می کنند.

 • ویزای کار انتقال درون شرکتی

اگر در شرکتی کار می کنید که شعبه ای در مجارستان داشته باشد و کارفرما ترتیب انتقال شما به آن شعبه را بدهد، می توانید با اخذ این ویزا به مجارستان نقل مکان کنید.

 • ویزای کار خود اشتغالی

اگر کسب و کاری دارید که قصد انتقال آن به کشور مجارستان را دارید، با اخذ این ویزا می توانید کسب و کار خودتان را در این کشور راه اندازی کنید و به همین واسطه به مجارستان مهاجرت نمایید. البته راه اندازی کسب و کار در مجارستان شرایط خود را دارید. با این وجود بعد از ویزای کار عادی این ویزای کار پر متقاضی ترین ویزای کار این کشور می باشد.

 • ویزای کار ثبت شرکت و سرمایه گذاری

متقاضیانی که واجد شرایط ثبت شرکت در مجارستان باشند، می توانند با استفاده از ورود حداقل سرمایه مشخصی به این کشور و تعهد نسبت به انجام برخی کارها، از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نمایند.

شرایط اخذ این ویزای کشور مجارستان

برای اخذ هر یک از ویزاهای کار این کشور باید شرایط معینی داشته باشید. اما به طور کلی داشتن پیشنهاد شغلی مهم ترین شرط لازم برای اخذ ویزای کار کشور مجارستان می باشد.

البته شرایط مهم دیگری نیز وجود دارد. این شرایط به شرح زیر هستند:

 • داشتن مدرک تحصیلی عالی یا یا گواهینامه های حرفه ای
 • داشتن مهارت و تخصص بالا
 • تسلط به زبان آلمانی یا زبان انگلیسی
 • توانایی پرداخت هزینه های خود در مدت اقامت در مجارستان
 • نداشتن سابقه کیفری
 • داشتن سابقه کاری مرتبط
 • و…

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان

به طور کلی برای اخذ این ویزای مجارستان باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • فرم مربوط به درخواست اخذ ویزای کار مد نظرتان
 • چند قطعه عکس 3 در 4 با ویژگی های عکس پاسپورت
 • پاسپورت با حداقل 2 صفحه خالی
 • مدارک مالی برای اثبات توانایی پرداخت هزینه های مربوط به زندگی در مجارستان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی پلیس
 • رزومه کاری و تحصیلی
 • مدارکی که سوابق کاریتان را نشان دهد
 • مدارکی که مهارت ها و توانایی های شما را نشان دهد
 • مدارک تحصیلی، گواهینامه های حرفه ای و…
 • در صورت ازدواج ارائه گواهی ازدواج، گواهی طلاق، گواهی فوت همسر و…
 • در صورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد فرزندان، شناسنامه و…
 • فیش واریز مربوط به هزینه رسیدگی به درخواست اخذ ویزای کاری این کشور
 • قرارداد کار با یک کارفرمای مجارستانی که در آن مدت قرارداد، میزان درآمد و… درج شده باشد
 • و…

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه کدام یک از ویزاهای کار این کشور را دریافت می کنید، ممکن است از شما مدارک به خصوصی خواسته شود. به طور مثال برای اخذ ویزای خود اشتغالی مجارستان باید کپی از مجوز کسب و کارتان ارائه دهید. همچنین توجه داشته باشید که مدارکی که نیاز به ترجمه دارند را نیز حتما به صورت رسمی ترجمه فرمایید.

هزینه اخذ ویزای کار این کشور

هزینه اخذ ویزای کار مجارستان به عوامل بسیاری بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر این موضوع، نوع ویزای کاری است که قصد دریافت آن را دارید.

با این وجود می توان گفت میانگین هزینه اخذ ویزا های کاری این کشور 1000 یورو است. البته در نظر داشته باشید که این هزینه با توجه به مالیات، خدمات اضافی و… بیان شده است و حتی ممکن است برای شما بیشتر از این مقدار تمام شود.

برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص می توانید در پایان مقاله سوال خود را در خصوص هزینه اخذ ویزای کار مد نظرتان با ما و همراهانمان به اشتراک بگذارید.

روند اخذ این ویزا

قبل از اقدام به هر کاری، شما باید مشخص کنید قصد دریافت کدام یک از ویزاهای کار این کشور را دارید. پس از اینکه در این رابطه تصمیمی گرفتید، باید شرایط و مدارک مورد نیاز را فراهم نمایید.

با فراهم شدن شرایط و مدارک مورد نیاز می توانید با مراجعه به سایت اداره مهاجرت مجارستان درخواست خود را ثبت نمایید. به این منظور باید فرم درخواست مربوطه را تکمیل فرمایید. سپس مدارکتان را ارسال کنید و هزینه مربوط به درخواستتان را بپردازید. اگر لازم بود در مصاحبه سفارت شرکت کنید. همچنین اطلاعات بیومتریک خود را ثبت نمایید.

در نهایت هم منتظر بمانید درخواستتان مورد پردازش قرار بگیرد. بعد با دریافت نتیجه درخواستتان به صورت کتبی، به سراغ کارهای بعدی برای نقل مکان به این کشور بروید.

سوالات متداول

 1. بدون داشتن مدرک تحصیلی اما داشتن تخصص در زمینه خاصی می توان از طریق کار به مجارستان مهاجرت کرد؟
 • خیر این امکان وجود ندارد. برای اخذ ویزای کار این کشور مدرک تحصیلی اهمیت ویژه ای دارد. به گونه ای که فرد متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشد تا بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

2. برای اخذ این ویزای مجارستان، چند سال سابقه کار لازم است؟

 • به طور کلی حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی نیاز است تا بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت نمایید.

3. چند سال زمان می برد تا از طریق ویزای کار تابعیت مجارستان را به دست آوریم؟

 • به طور کلی حدود 8 سال زمان می برد تا بتوانید از طریق ویزای کار تابعیت این کشور را به دست آورید. البته این مدت برای اقامت دائم کم تر است.

خدمات موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات در خصوص کشور مجارستان

اگر قصد دارید از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و… به مجارستان مهاجرت فرمایید، می توانید با استفاده از مشاوره و خدمات مجموعه آوات در کم ترین زمان ممکن، با کم ترین هزینه به این کشور نقل مکان کنید.

مجموعه حقوقی و مهاجرتی آوات با برخوردار بودن تیمی متشکل از مجرب ترین کارشناسان و وکلای مهاجرتی می توانید بهترین خدمات را در زمینه امور مهاجرتی به شما ارائه دهد. البته خدمات و مشاوره مجموعه ما تنها به کشور مجارستان مربوط نیست. شما می توانید برای مهاجرت به هر یک از کشورهای جهان مانند کانادا، استرالیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و… از خدمات ما استفاده فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعت 9 الی 18 با ما تماس بگیرید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می توانید همین حالا فرم ارزیابی مهاجرتی را تکمیل نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =