کاری, مجارستان

شرایط ویزای کار مجارستان چگونه است؟ [2019]

شرایط ویزای کار مجارستان

شرایط ویزای کار مجارستان

یکی از راه های مهاجرت به مجارستان ، اخذ ویزای کار کشور مجارستان می باشد ، که پس از اخذ اقامت مجارستان از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی کشور مجارستان میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش فقط یکی از روش های مهاجرت به مجارستان می باشد که باید در مورد  شرایط ویزای کار مجارستان  اطلاعات کافی داشته باشید روش های دیگر نظیر، اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در کشور مجارستان و سرمایه گذاری در مجارستان نیز وجود دارند  . اخذ تابعیت مجارستان از طریق تولد فرزند در کشور مجارستان ، امکان پذیر نیست . جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به مجارستان ، حقوق کار در کشور مجارستان ، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص و شرایط ویزای کار به مجارستان ، میتوانید با مشورت با مشاوره های مجرب موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، به کشور مجارستان مهاجرت نمایید .

اطلاعات اندکی در ارتباط با موقعیت مکانی و اقتصادی کشور مجارستان

کشور مجارستان کشوری پهناور در قلب سرزمین اروپا واقع شده است ، زبان مردم کشور مجارستان ، مجاری و از مردمان بسیار خونگرم و مهربان جهان به شمار می روند .

پایتخت کشور مجارستان ، شهر بوداپست و از زیباترین شهر های کشور مجارستان می باشد .

سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از مراکز دیدنی کشور مجارستان ، راهی این کشور می شوند .

زیباترین ساختمان پارلمان جهان در حاشیه رود دانوب ، ساختمان پارلمان کشور مجارستان می باشد .

پله های پیچ در پیچ سنگر ماهیگیر و عمارت بسیار زیبا و خیره کننده آن در جهان معروف می باشد . دین رسمی مردم مجارستان ، مسیحی می باشد و از دو مذهب کاتولیک و پروتستان پیروی می نمایند .

واحد پول رایج کشور مجارستان ، فورینت می باشد .

از محصولات صادراتی این کشور می توان به غلات، زغال سنگ، مواد غذائی، سوخت و الکتریسیته، ماشین آلات و … اشاره کرد ، که در این راستا نیازمند نیروهای کار بیشتری می باشند .

شرایط ویزای کار مجارستان:

اگر شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می باشید یا ساکن کشور مجارستان هستید، نیاز به ویزا یا اجازه کار نخواهید داشت ، ولی در صورتی که از شهروندان اتحادیه اروپا نباشید، نیازمند اخذ ویزای کار کشور مجارستان یا اجازه کار در این کشور می باشید.

این برنامه از طریق اداره مهاجرت کشور مجارستان انجام می گیرد و با یک قرارداد کار معتبر بین متقاضی و یک شرکت مجارستانی تنظیم  شده و روشی بسیار پیچیده و وقت گیر است .

شما بایستی دعوت نامه ای از جانب یک کارفرما از کشور مجارستان جهت کار در مجارستان دریافت کنید. جهت دریافت این دعوت نامه بایستی پانزده روز کاری در کشور مجارستان آگهی با شرایط جذب نیروی کار درج نمایید و در صورتی که ، شخصی متقاضی متناسب با شغل مورد نظر نبود ، بار دیگر این آگهی به مدت ۱۵ روز کاری در اتحادیه اروپا درج می گردد ، و مجددا اگر کسی متقاضی دریافت این شغل نبود ، دعوت نامه برای شما ارسال می گردد که امری ممکن به نظر می رسد و اجازه کار متقاضی در ظرف ۱۵ روز اعلام می گردد .

و متقاضی می تواند برای درخواست ویزای کاری خود به سفارت خانه ی مجارستان در کشور خود مراجعه می نماید .

شرایط ویزای کار مجارستان

در مورد شرایط ویزای کار مجارستان باید بدانید که  مدت زمان اقامت متقاضی از طریق ویزای کاری مجارستان ، به مدت ۲ سال است و بعد از اتمام این مدت ، کارفرما در صورت رضایت داشتن از کارمند خود یا نیروی کار متخصص خود ، می تواند ویزای کاری مجارستان را تمدید نماید و در نهایت بعد از گذشت چندی ، متقاضی می تواند برای اقامت دائم مجارستان اقدام نماید و درخواست دهد .

در ضمن شما برای دریافت کار در کشور مجارستان ، نیازمند دانش زبان مجاری نیز هستید.

حال شما با حضور در این کشور و اجازه کار پاره وقت ، نیمه وقت از طریق دعوت نامه رسمی از کار فرمای مجارستانی یا کار دانشجویی ۲۰  ساعته در هفته بواسطه ویزای تحصیل مجارستان دارید، که می توانید با جستجو در آگهی های اعلام شده یا در اداره کار ثبت شده ، به کار مورد نیاز خود دست یابید و ویزای تحصیلی مجارستان را به ویزای کاری مجارستان ، تبدیل نمایید.

البته لازم به ذکر است که کشور مجارستان فرصت های شغلی بسیاری ندارد و دانشجویان باید قبل از اتمام تحصیلات خود در کشور مجارستان بر این باشند که موقعیت های کاری در دیگر کشور های اروپایی را نیز در نظر بگیرند .

کشور مجارستان به علت نرخ بیکاری بالایی که دارد نمی تواند مکان مناسبی برای کاریابی دانشجویان و کسانی که به دنبال ویزای کاری مجارستان هستند ، باشد

البته یک موقعیت خوبی که کشور مجارستان برای مهاجرت در اختیار ایرانیان قرار می دهد مهاجرت تحصیلی از طریق دوره های زبان  می باشد و این در صورتی است که از طرف دیگر کشور های اروپایی برای دوره های زبان به ایرانیان ویزای تعلق نمی گیرد و اما به هر حال در نهایت بعد از اتمام تحصیل در مجارستان ، متقاضی می تواند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری مجارستان تبدیل نماید .

 

توصیه موسسه حقوقی و بین المللی آوات در امر مهاجرت به مجارستان به شما متقاضیان عزیز این می باشد که ، متقاضیان می توانند برای تحصیل در دوره های زبان انگلیسی به کشور مجارستان مهاجرت نموده و در صورت اتمام مدت ویزای تحصیلی مجارستان می توانند موقعیت کاری موجود در بین کشور های عضو شنگن را در نظر بگیرند و فرصت شغلی خود را در کشور های اروپایی دیگر فراهم آورند .

 

در حال حاضر کشور های اروپایی دیگر به علت کمبود نیروی کار متخصص در خواست نیروی کار دارند و این می تواند برای متقاضیان یک سکو پرتابی از پیشرفت در جهت موقعیت کاری کشور های اروپایی نظیر اتریش ، آلمان و … باشد .

 

هزینه زندگی در کشور مجارستان

شایان ذکر است ، هزینه های زندگی در کشور مجارستان برای یک نفر مجرد حدودا ماهی ۶۵۰ تا ۸۰۰ یورو ، می باشد. که این هزینه ها شامل موارد پوشاک ، آب ، برق ، اینترنت ، خوراک و … می باشد . هزینه اجاره خانه و آپارتمان در کشور مجارستان پایین تر از کشور ایران است ، ولی به صورت کلی هزینه های زندگی ده درصد از کشور ایران بیشتر می باشد .

 

ویزای کاری کشورهای مختلف:

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری بلژیک

ویزای کاری آلمان

ویزای کاری هلند

ویزای کاری یونان

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری کره جنوبی

ویزای کاری قبرس

ویزای کاری دانمارک

ویزای کاری سنگاپور

ویزای کاری چین

ویزای کاری اسلوونی

ویزای کاری استونی

ویزای کاری برزیل

ویزای کاری نیوزلند

ویزای کاری نروژ

ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کاری رومانی

ویزای کاری ژاپن

ویزای کاری لهستان

ویزای کاری ایرلند

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ارمنستان

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری پرتغال

ویزای کاری بلاروس

ویزای کاری سوئیس

اخذ ویزای کاری سوئد

ویزای کاری اسلواکی

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری روسیه

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری مالتا

چگونه از کشور فنلاند تقاضای ویزای کاری کنیم؟

ویزای کاری انگلستان

ویزای کار استرالیا

ویزای کاری آفریقای جنوبی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *