ثبت شرکت, چین

شرایط ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین یکی از راه های مهاجرت به چین می باشد امروزه افراد بسیاری به دلایل مختلف قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند برخی بخاطر تحصیل، کار، ناهنجاری های جامعه ی خود و برخی دیگر نیز برای سرمایه گذاری در کشوری دیگر اقدام به مهاجرت می کنند.

ثبت شرکت در چین

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند ما کشور چین را برایشان مناسب می دانیم، با توجه به رشد اقتصادی چند سال اخیر این کشور شرایطی مناسب برای رونق کسب وکاری جدید را فراهم کرده است.

اقتصاد چین

در سال های اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیر در زمینه اقتصادی در کشور چین بوده ایم و با توجه به تعاملاتی که ایران و چین دارند می توانیم به جرات این کشور را برای سرمایه گذاران ایرانی مناسب بدانیم، یکی از مزایایی که ثبت شرکت در چین به نسبت دیگر کشور ها دارد این می باشد که شما می توانید بدون نیاز به سرمایه گذاران چینی برای ثبت شرکت در چین اقدام نمایید.

دولت چین این امتیاز ها را برای سرمایه گذاران خارجی خود در نظر گرفته است که می توانند از طریق ثبت شرکت در چین به پیشرفت های اقتصادی، تجاری و.. برسند در حالی که مالکیت صد در صد را در اختیار خواهند داشت و اجازه تولید، مونتاژ و توزیع خدمات تجاری را به سرمایه گذاران خارجی داده است.

اما این نکاتی که خدمتتان عرض کردیم به این معنا نمی باشد که سرمایه گذاران خارجی می توانند به هر فعالیتی در کشور چین بپردازند بلکه در زمان تاسیس شرکت باید نوع فعالیت تجاری مشخص شود و طبق نظر دولت چین به فعالیت خود رونق بخشید.

تاسیس شرکت در چین

همچنین در زمان تاسیس شرکت در چین باید این اجازه را از دولت گرفته باشید که حق صادرات و واردات را در حوزه فعالیت تجاری خود خواهید داشت.

کشور چین از لحاظ رشد اقتصادی در حال رسیدن به آمریکا می باشد و در زمان رکود اقتصادی در دنیا این کشور شرایطی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم نمود که این باعث گردید بسیاری از سیاست های معقول برای سرمایه گذاران خارجی صادر شود.

کشور چین با نیروی کار فراوانی که دارد محیط مناسبی را از جهات مادی و مالی برای تاسیس کارخانه جات توسط سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است، همانطور که می دانید در برخی از کشورای توسعه یافته امکان ثبت شرکت وجود دارد اما با مشکل نیروی کار و استخدام آنها مواجه هستیم اما در کشور چین این مشکل وجود نخواهد داشت و به راحتی می توانید نیروی کار ماهر و متخصص را استخدام نمایید.

انواع ثبت شرکت در چین

 • ثبت شرکت در چین به صورت نمایندگی
 • ثبت شرکت در چین به صورت کاملا خارجی
 • ثبت شرکت در چین به صورت سرمایه گذاری
 • ثبت شرکت در چین به صورت مشاغل مشترک

این چهار نوع عمده از بنگاه های تجاری در کشور چین می باشد که به اختصار برای شما عزیزان توضیحاتی در ادامه داده ایم که به شرح ذیل می باشد:

در خصوص نمایندگی شرکت ها در چین باید خدمتتان عرض نماییم که این نوع دفتر ها آسانترین و راحتترین روش برای حضور به صورت قانونی در کشور چین می باشد، زمانی که شما یک دفتر نمایندگی در کشور چین تاسیس می نمایید در واقع این دفتر به شکل دفتر قانونی مستقل تلقی نخواهد شد، و وابسته به شرکت و مالک اصلی خواهد بود

دفتر نمایندگی نمی تواند به تنهایی وارد قرارداد شود و یا به تنهایی اجازه دریافت پول، خرید و فروش و… نخواهد داشت، و تنها وظیفه دفتر و شرکت های نمایندگی هدایت کردن فعالیت های عملیاتی غیر مستقیم می باشد. وظیفه او شامل معرفی کردن نوع فعالیت تجاری و محصولات در کشور چین می باشد و ایجاد ارتباط بین مصرف کننده و تامین کننده می باشد.

تاسیس دفتر نمایندگی در چین

برای تاسیس یک دفتر نمایندگی در چین نیاز به سرمایه اولیه نمی باشد، و تاسیس آن طبق آیین دادرسی می باشد، نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که برای تاسی دفتر نمایندگی لازم است که شرکت مادر حداقل دو سال قبل از تاسیس دفتر نمایندگی ثبت شده باشد و برای مراجعه به سفارت چین باید گردش حساب مطلوب شرکت را نیز ارائه دهید.

در خصوص ثبت شرکت در چین به صورت کاملا خصوصی باید بدانید که این نوع شرکت ها به عنوان ابزار هایی مناسب برای سرمایه گذاران بین المللی می باشد، این نوع شرکت ها اصولا برای فرآیند تولید و پردازش در چین مناسب می باشند و نیازی به شریکی چینی ندارد.

شرکت های کاملا خصوصی طبق قونین شرکت ها در چین اداره می شوند، و جالب است بدانید که شرکت های خصوصی در کشور چین به صورت صد در صد خارجی می باشند.

جالب است بدانید که عوامل مختلفی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی به کشور چین شده است نمونه هایی مانند وعده های معافیت های مالیاتی، تشویق ها و تخفیف های مالی بسیار سبب شده است که تا چین بزرگترین گیرنده و استفاده کننده ثبت شرکت در دنیا گردد.

نکته ای در خصوص ثبت شرکت در چین

نکته ای که در خصوص ثبت شرکت در چین باید یاد آوری کنیم این است که شما می توانید در تمام نقاط مختلف این کشور شرکت تاسیس نمایید و محدودیتی شامل حال شما نخواهد شد. فقط باید به خاطر داشته باشید که یکی از شرایط ثبت شرکت در چین این است که شما باید زمانی که درآمد شرکت را اعلام می کنید برگه های مالیاتی رسمی را نیز تکمیل کرده باشید. فقط باید به خاطر داشته باشید که برای استخدام نیروی کار نباید به صورت مستقیم از سازمان های دولتی انجام داد، ارسال مالیات به صورت ماهیانه در چین امکان پذیر می باشد حتی اگر در آن سال تقویم هنوز وارد چین نشده باشد.

تمام هزینه های ثبت شرکت در چین شامل دستمزد کارمندان نیز مشمول مالیات می گردد، نکته مهم در خصوص ثبت شرکت در چین این می باشد که شما می توانید بعد از شروع فعالیت هم تجارت داخلی و هم تجارت بین المللی را نیز انجام دهید که شامل صادرات و واردات خواهد شد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در چین

 • گواهی تایید ثبت شرکت توسط سفارت چین
 • گذرنامه تمام سهامداران
 • گواهی از بانک و گردش حساب متقاضی
 • ۶ قطعه عکس رنگی از سهامداران
 • کپی از گذرنامه های سهامدارن و خانواده های آنان
 • میزان سرمایه ثبت شده
 • آدرس دفتر در کشور چین که دارای تلفن و فکس باشد (اجاره نامه یا سند خرید ملک)
 • طرح توجیهی اقتصادی
 • گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد
 • گواهی سلامت پزشکی

برای ثبت شرکت در کشور چین باید ابتدا نامی مناسب برای فعالیت تجاری خود انتخاب نمایید توجه داشته باشید که این نام نباید تکراری باشد و حتی نباید نام یکی از سهامداران شرکت باشد این اسم باید طوری انتخاب شود که نوع فعالیت تجاری و بیزنس شما را مشخص کند.

بعد از آن شما می توانید تمام امور مربوط به ثبت شرکت در چین را به کارشناسان ما و وکیل های با تجربه ما در ثبت شرکت بسپارید تا آنها با استفاده از دانش و تجربه خود امور قانونی ثبت شرکت در پین را به سرعت سپری نمایند و قرارهای ثبت شرکت در چین را تنظیم نمایند.

وکلای ما با بررسی نام انتخابی شما طبق قانون به شما خواهند گفت که این نام مناسب می باشد و یا خیر. آنها اساس نامه شرکت را با توجه به قوانین ساختار انتخابی شرکت شما تنظیم خواهند کرد، انجام تمام امور ثبت شرکت در اداره امور ثبت به وسیله آنها انجام می شود و شما تنها باید هزینه های قانونی مراحل ثبت را پرداخت کنید.

سرمایه اولیه شرکت

شما زمانی که تمام امور ثبت شرکت خود را به ما می سپارید دیگر نگرانی هیچ چیز نباشید و به کار های دیگر خود بپردازید تا زمانی که به حضور شما احتیاج گردد.

حال شاید برایتان سوال باشد که سرمایه اولیه شرکت چه مقدار بوده است و طریقه پرداخت آن به چه صورت هایی امکان پذیر می باشد، در این خصوص باید خدمتتان عرض کنیم که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های بازرگانی و تولیدی مبلغ صد و چهل هزار دلار می باشد و برای ثبت شرکت های دیگر مبلغی حدود صد هزار دلار به عنوان سرمایه اولیه کافی می باشد.

نحوه پرداخت سرمایه اولیه به دو صورت امکان پذیر می باشد یکی به این صورت که شما می توانید این مبالغ را سه ماه بعد از دریافت اجازه کار از دولت چین و حساب افتتاح شده در این کشور پرداخت گردد و را ه دیگر هم این گونه می باشد که شما می توانید سه ماه بعد از اجازه کار در چین و افتتاح حساب در این کشور مبلغی حدود ۱۵درصد اولیه را به حساب واریز نمایید و مابقی این مبلغ با توجه به شرایط و قوانین دولت چین (که متغیر می باشد ) ظرف دو سال به حساب واریز شود .

مزایای ثبت شرکت در چین

 • شما در یک کشوری ثبت شرکت را انجام خواهید داد که به عنوان غول اقتصادی در دنیا مشهور شده است
 • این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی روابط خوبی با کشور عزیزمان ایران دارد
 • شما می توانید به راحتی به صادرات و واردات و تجارت بین المللی مشغول شوید
 • از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه راحت خواهید شد
 • شما می توانید مالکیت صد در صد با ثبت شرکت در چین را بهره مند شوید و نیازی به شریک چینی نخواهید داشت
 • برای شما شرایطی فراهم می شود که به راحتی می توانید به تولید، مونتاژ، و توزیع خدمات بپردازید
 • شما میتوانید بدون نیاز به وکیل صادرات و واردات به این امر به راحتی دسترسی داشته باشید
 • مدت زمان ثبت تنها سه ماه وقت می گیرد
 • مالیات های پرداختی به صورت ماهانه می باشد و شما تحد فشار نخواهید بود
 • می توانید از معافیت های مالیاتی و همچنین تشویق های مالیاتی برخوردار شوید
 • می توانید در کشور چین افتتاح حساب انجام دهید
 • برای تاسیس شرکت شما می توانید از کمک های دولتی بهره مند شوید
 • شما با مجوز دولت چین می توانید به راحتی به هر نوع فعالیت تجاری که علاقمند هستید بپردازید
 • استخدام نیروی کار محلی و خارجی به راحتی امکان پذیر می باشد
 • امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان در کشور چین

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *