ثبت شرکت, چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین

ثبت شرکت در چین یکی از راه های مهاجرت به چین می باشد امروزه افراد بسیاری به دلایل مختلف قصد مهاجرت به کشوری دیگر را دارند برخی بخاطر تحصیل , کار , ناهنجاری های جامعه ی خود و برخی دیگر نیز برای سرمایه گذاری در کشوری دیگر اقدام به مهاجرت میکنند .

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند ما کشور چین را برایشان مناسب میدانیم , با توجه به رشد اقتصادی چند سال اخیر این کشور شرایطی مناسب برای رونق کسب وکاری جدید را فراهم کرده است.

اقتصاد چین

در سال های اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیر در زمینه اقتصادی در کشور چین بوده ایم و با توجه به تعاملاتی که ایران و چین دارند میتوانیم به جرات این کشور را برای سرمایه گذاران ایرانی مناسب بدانیم , یکی از مزایایی که ثبت شرکت در چین به نسبت دیگر کشور ها دارد این میباشد که شما میتوانید بدون نیاز به سرمایه گذاران چینی برای ثبت شرکت در چین اقدام نمایید .

دولت چین این امتیاز ها را برای سرمایه گذاران خارجی خود در نظر گرفته است که میتوانند از طریق ثبت شرکت در چین به پیشرفت های اقتصادی , تجاری و.. برسند در حالی که مالکیت صد در صد را در اختیار خواهند داشت و اجازه تولید , مونتاژ و توزیع خدمات تجاری را به سرمایه گذاران خارجی داده است .

اما این نکاتی که خدمتتان عرض کردیم به این معنا نمیباشد که سرمایه گذاران خارجی میتوانند به هر فعالیتی در کشور چین بپردازند بلکه در زمان تاسیس شرکت باید نوع فعالیت تجاری مشخص شود و طبق نظر دولت چین به فعالیت خود رونق بخشید .

همچنین در زمان تاسیس شرکت در چین باید این اجازه را از دولت گرفته باشید که حق صادرات و واردات را در حوزه فعالیت تجاری خود خواهید داشت .

کشور چین از لحاظ رشد اقتصادی در حال رسیدن به آمریکا میباشد و در زمان رکود اقتصادی در دنیا این کشور شرایطی را برای جذب سرمایه گذاران خارجی فراهم نمود که این باعث گردید بسیاری از سیاست های معقول برای سرمایه گذاران خارجی صادر شود .

کشور چین با نیروی کار فراوانی که دارد محیط مناسبی را از جهات مادی و مالی برای تاسیس کارخانه جات توسط سرمایه گذاران خارجی فراهم نموده است , همانطور که میدانید در برخی از کشورای توسعه یافته امکان ثبت شرکت وجود دارد اما با مشکل نیروی کار و استخدام آنها مواجه هستیم اما در کشور چین این مشکل وجود نخواهد داشت و به راحتی میتوانید نیروی کار ماهر و متخصص را استخدام نمایید .

انواع ثبت شرکت در چین

 • ثبت شرکت در چین به صورت نمایندگی
 • ثبت شرکت در چین به صورت کاملا خارجی
 • ثبت شرکت در چین به صورت سرمایه گذاری
 • ثبت شرکت در چین به صورت مشاغل مشترک

این چهار نوع عمده از بنگاه های تجاری در کشور چین میباشد که به اختصار برای شما عزیزان توضیحاتی در ادامه داده ایم که به شرح ذیل میباشد :

در خصوص نمایندگی شرکت ها در چین باید خدمتتان عرض نماییم که این نوع دفتر ها آسانترین و راحتترین روش برای حضور به صورت قانونی در کشور چین میباشد , زمانی که شما یک دفتر نمایندگی در کشور چین تاسیس مینمایید در واقع این دفتر به شکل دفتر قانونی مستقل تلقی نخواهد شد , و وابسته به شرکت و مالک اصلی خواهد بود .

دفتر نمایندگی نمیتواند به تنهایی وارد قرارداد شود و یا به تنهایی اجازه دریافت پول , خرید و فروش و… نخواهد داشت , و تنها وظیفه دفتر و شرکت های نمایندگی هدایت کردن فعالیت های عملیاتی غیر مستقیم میباشد . وظیفه او شامل معرفی کردن نوع فعالیت تجاری و محصولات در کشور چین میباشد و ایجاد ارتباط بین مصرف کننده و تامین کننده میباشد .

برای تاسیس یک دفتر نمایندگی در چین نیاز به سرمایه اولیه نمی باشد , و تاسیس آن طبق آیین دادرسی میباشد , نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که برای تاسی دفتر نمایندگی لازم است که شرکت مادر حداقل دو سال قبل از تاسیس دفتر نمایندگی ثبت شده باشد و برای مراجعه به سفارت چین باید گردش حساب مطلوب شرکت را نیز ارائه دهید .

در خصوص ثبت شرکت در چین به صورت کاملا خصوصی باید بدانید که این نوع شرکت ها به عنوان ابزار هایی مناسب برای سرمایه گذاران بین المللی میباشد , این نوع شرکت ها اصولا برای فرآیند تولید و پردازش در چین مناسب میباشند و نیازی به شریکی چینی ندارد .

شرکت های کاملا خصوصی طبق قونین شرکت ها در چین اداره میشوند , و جالب است بدانید که شرکت های خصوصی در کشور چین به صورت صد در صد خارجی میباشند .

جالب است بدانید که عوامل مختلفی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی به کشور چین شده است نمونه هایی مانند وعده های معافیت های مالیاتی , تشویقها و تخفیف های مالی بسیار سبب شده است که تا چین بزرگترین گیرنده و استفاده کننده ثبت شرکت در دنیا گردد .

نکته ای در خصوص ثبت شرکت در چین

نکته ای که در خصوص ثبت شرکت در چین باید یاد آوری کنیم این است که شما میتوانید در تمام نقاط مختلف این کشور شرکت تاسیس نمایید و محدودیتی شامل حال شما نخواهد شد . فقط باید به خاطر داشته باشید که یکی از شرایط ثبت شرکت در چین این است که شما باید زمانی که درآمد شرکت را اعلام میکنید برگه های مالیاتی رسمی را نیز تکمیل کرده باشید . فقط باید به خاطر داشته باشید که برای استخدام نیروی کار نباید به صورت مستقیم از سازمان های دولتی انجام داد,ارسال مالیات به صورت ماهیانه در چین امکان پذیر میباشد حتی اگر در آن سال تقویم هنوز وارد چین نشده باشد .

تمام هزینه های ثبت شرکت در چین شامل دستمزد کارمندان نیز مشمول مالیات میگردد , نکته مهم در خصوص ثبت شرکت در چین این میباشد که شما میتوانید بعد از شروع فعالیت هم تجارت داخلی و هم تجارت بین المللی را نیز انجام دهید که شامل صادرات و واردات خواهد شد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در چین

 • گواهی تایید ثبت شرکت توسط سفارت چین
 • گذرنامه تمام سهامداران
 • گواهی از بانک و گردش حساب متقاضی
 • ۶ قطعه عکس رنگی از سهامداران
 • کپی از گذرنامه های سهامدارن و خانواده های آنان
 • میزان سرمایه ثبت شده
 • آدرس دفتر در کشور چین که دارای تلفن و فکس باشد (اجاره نامه یا سند خرید ملک)
 • طرح توجیهی اقتصادی
 • گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد
 • گواهی سلامت پزشکی

برای ثبت شرکت در چین باید ابتدا نامی مناسب برای فعالیت تجاری خود انتخاب نمایید توجه داشته باشید که این نام نباید تکراری باشد و حتی نباید نام یکی از سهامداران باشد این اسن باید طوری انتخاب گردد که نوع فعالیت تجاری و بیزنس شما را مشخص نماید .

بعد از آن شما میتوانید تمام امور مربوط به ثبت شرکت در چین را به کارشناسان ما و وکیل های با تجربه ما در ثبت شرکت بسپارید تا آنها با استفاده از دانش و تجربه خود امور قانونی ثبت شرکت در پین را به سرعت سپری نمایند و قرارهای ثبت شرکت در چین را تنظیم نمایند .

وکلای ما با بررسی نام انتخابی شما طبق قانون به شما خواهند گفت  که این نام مناسب میباشد و یا خیر . آنها اساسنامه شرکت را با توجه به قوانین ساختار انتخابی شرکت شما تنظیم خواهند کرد , انجام تمام امور ثبت شرکت در اداره امور ثبت به وسیله آنها انجام خواهد شد و شما تنها باید هزینه های قانونی مراحل ثبت را پرداخت نمایید .

سرمایه اولیه شرکت

شما زمانی که تمام امور ثبت شرکت خود را به ما میسپارید دیگر نگرانی هیچ چیز نباشید و به کار های دیگر خود بپردازید تا زمانی که به حضور شما احتیاج گردد .

حال شاید برایتان سوال باشد که سرمایه اولیه شرکت چه مقدار بوده است و طریقه پرداخت آن به چه صورت هایی امکان پذیر میباشد , در این خصوص باید خدمتتان عرض کنیم که حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های بازرگانی و تولیدی مبلغ صد و چهل هزار دلار میباشد و برای ثبت شرکت های دیگر مبلغی حدود صد هزار دلار به عنوان سرمایه اولیه کافی میباشد .

نحوه پرداخت سرمایه اولیه به دو صورت امکان پذیر میباشد یکی به این صورت که شما میتوانید این مبالغ را سه ماه بعد از دریافت اجازه کار از دولت چین و حساب افتتاح شده در این کشور پرداخت گردد و را ه دیگر هم این گونه میباشد که شما میتوانید سه ماه بعد از اجازه کار در چین و افتتاح حساب در این کشور مبلغی حدود ۱۵درصد اولیه را به حساب واریز نمایید و مابقی این مبلغ با توجه به شرایط و قوانین دولت چین (که متغیر میباشد ) ظرف دو سال به حساب واریز شود .

مزایای ثبت شرکت در چین

 • شما در یک کشوری ثبت شرکت را انجام خواهید داد که به عنوان غول اقتصادی در دنیا مشهور شده است
 • این کشور از نظر سیاسی و اقتصادی روابط خوبی با کشور عزیزمان ایران دارد
 • شما میتوانید به راحتی به صادرات و واردات و تجارت بین المللی مشغول شوید
 • از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه راحت خواهید شد
 • شما میتوانید مالکیت صد در صد با ثبت شرکت در چین را بهره مند شوید و نیازی به شریک چینی نخواهید داشت
 • برای شما شرایطی فراهم میشود که به راحتی میتوانید به تولید , مونتاژ , و توزیع خدمات بپردازید
 • شما میتوانید بدون نیاز به وکیل صادرات و واردات به این امر به راحتی دسترسی داشته باشید
 • مدت زمان ثبت تنها سه ماه وقت میگیرد
 • مالیات های پرداختی به صورت ماهانه میباشد و شما تحد فشار نخواهید بود
 • میتوانید از معافیت های مالیاتی و همچنین تشویق های مالیاتی برخوردار شوید
 • میتوانید در کشور چین افتتاح حساب انجام دهید
 • برای تاسیس شرکت شما میتوانید از کمک های دولتی بهره مند شوید
 • شما با مجوز دولت چین میتوانید به راحتی به هر نوع فعالیت تجاری که علاقمند هستید بپردازید
 • استخدام نیروی کار محلی و خارجی به راحتی امکان پذیر میباشد
 • امکان استفاده از خدمات درمانی رایگان در کشور چین

خدمات موسسه مهاجرتی آوات

باید این نکته را بدانید که ثبت شرکت در هر کشور خارجی دارای پیچیدگی هایی میباشد که موسسه ما به واسطه کارشناسان حرفه ای و وکیل های با تجربه ای که در اختیار دارد میتواند با افتخار تمام امور مربوط به ثبت شرکت و در نقاط دیگر دنیا را برایتان انجام دهند .

شما میتوانید سوالات  با موسسه تماس حاصل فرمایید و با مشاورین شکیبا و با حوصله ما مشاوره شوید آنها با اطلاعات جامعی که در خصوص کشورها و شرکت های موجود در آنها دارند میتوانند مسر روشنی را برایتان مشخص نمایند و شاید در مواردی هم آنها گزینه ای بهتر از ثبت شرکت را برایتان پیشنهاد کنند و به شما این امید و تضمین را بدهند که در آن روش به موفقیت بیشتری دست خواهید یافت .

شما عزیزان و سرمایه گذاران  و دوستداران ثبت شرکت در چین میتوانید با شماره های موسسه از شنبه تا پنجشنبه از ساعات ۹ الی 18 تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در ارتباط باشید , کارشناسان ما صادقانه به سوالات شما پاسخ خواهند داد و هرگز منافع شخصی خود را در الویت قرار نخواهند داد زیرا تعهد کاری موسسه ما به گونه ای میباشد که منافع و موفقیت موکل های ما در ارجحیت قرار دارند .

موسسه ما با انجام کلیه مراحل حقوقی و قانونی شما را به اهدافتان میرساند و در انتها با موفقیت کار انجام شده با غرور بیشتری به فعالیت خود خواهیم پرداخت , خدمات ما علاوه بر ثبت شرکت در چین و دیگر کشور ها شامل خدمات اخذ ویزاهای تحصیلی , ویزای کاری , ویزای سرمایه گذاری , ویزای توریستی و خرید ملک در نقاط مختلف دنیا میباشد .

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =