پرتغال, ثبت شرکت

ثبت شرکت در  پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در  پرتغال دارای شرایطی میباشد که باید با توجه به آنها برای این امر اقدام کنید به همین خاطر ما در این مقاله چگونگی ثبت شرکت در  پرتغال , نوع ساختار ثبت شرکت در  پرتغال , مزایای ثبت شرکت در  پرتغال و همچنین مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در  پرتغال را برایتان شرح خواهیم داد تا با تمام مراحل ثبت شرکت در  پرتغال آشنا شوید .

 

سرمایه گذاری در پرتغال

برای سرمایه گذاری  و ثبت شرکت در  پرتغال و هر کشور دیگری ابتدا لازم میباشد که اقتصاد و شرایط کاری در کشور مورد نظر را مطلع شوید ,به همین خاطر ما توضیح مختصری در خصوص اقتصاد این کشور برایتان شرح خواهیم داد اما میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر با شماره های موسسه تماس گرفته و تمامی سوالات خود در خصوص ثبت شرکت در  پرتغال و همچنین سوالات مربوط به وضع کسب و کار در این کشور را از کارشناسان ما جویا شوید .

کارشناسان مجرب ما با دانش و تجربه ای که در زمینه ثبت شرکت در  پرتغال و برترین کشورهای دنیا دارند این شرایط را برای شما فراهم خواهند کرد که با توجه به وضع اقتصادی و کاری کشور  پرتغال درصد موفقیت فعالیت تجاری شما را برایتان پیش بینی کنند .

آنها با برنامه ریزی دقیق برای شما مشخص میکنند که آیا مردم کشور  پرتغال برای خدماتی که شما با ثبت شرکت در  پرتغال به آنها عرضه خواهید کرد , آیا بهایی خواهند پرداخت و یا اینکه این فعالیت تجاری چه اندازه در کشوری مانند  پرتغال موفق خواهد بود .

مقالات مرتبط با پرتغال:

کشور  پرتغال

زمانی که کشور  پرتغال به اتحادیه اروپا پیوست , اقتصاد این کشور به سمت خدماتی شدن پیش رفت , در بیست سال گذشته بی شک دولتمردان این کشور تلاش های بسیاری برای خصوصی سازی انجام داده اند , که میتوان گفت این تلاش ها دارای نتیجه مثبت نیز بود است .

کشور  پرتغال محصولاتی همانند : کفش , پوشاک , مواد شیمیایی و کاغذ را به دیگر کشورها صادر میکنند , و مهمترین محصولات وارداتی این کشور منسوجات و محصولات کشاورزی نیز میباشد .

کشور  پرتغال در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای مشکلاتی اعم از کاهش سرعت در رشد و توسعه اقتصادی و همچنین تولید ناخالص داخلی نیز میباشد , که این امر سبب شده است تا این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی عقب تر قرار بگیرد اما با برنامه ریزی هایی که انجام شده است تدابیری برای این مشکل توسط دولت  پرتغال سنجیده شده است که یکی از آنها فراهم کردن  شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی نیز میباشد .

برای سرمایه گذاران خارجی که میخواهند کسب و کاری جدید را از طریق ثبت شرکت در  پرتغال را ه اندازی نمایند شرایط ویژه ای را فراهم آورده اند و کمک های مالی بسیاری رابرای این دسته متقاضیان برای ایجاد کسب و کاری جدید در کشور  پرتغال در نظر گرفته اند .

انواع ساختار ثبت شرکت در  پرتغال

برای آنکه بتوانید ثبت شرکت در  پرتغال را انجام دهید و کسب و کاری جدید را راه اندازی کنید باید ابتدا ساختار شرکتی مناسبی را با توجه به اندازه شرکت و نوع فعالیت تجاری خود انتخاب کنید و در واقع میتوان گفت که این بخش جزء ابتدایی ترین مراحل ثبت شرکت در  پرتغال نیز میباشد .

به همین خاطر ما رایج ترین نوع ساختار ثبت شرکت در  پرتغال را برای شما شرح میدهیم تا به صورت مختصر با آنها آشنا شوید اما اگر قصد شما برای ثبت شرکت در  پرتغال جدی میباشد میتوانید با تماس با موسسه از جزییات کامل آن توسط مشاورین ما اطلاعات کسب نمایید .

 • ثبت شرکت به صورت شرکت عمومی : شرکت های عمومی و یا همان شرکت S.A اصولا برای تاسیس شرکت هایی مناسب میباشد که بزرگ میباشند و درصدد انجام فعالیت تجاری بزرگی نیز هستند , در این نوع ساختار باید حداقل ۵سهامدار در ابتدا و برای تاسیس شرکت وجود داشته باشند , شایان ذکر میباشد که در این نوع شرکت ها باید حساب ها به صورت دقیق و منظم حسابرسی شوند به همین خاطر وجود حسابدار در این نوع شرکت ها الزامی میباشد , و برای سرمایه اولیه حداقل ۵۰هزار یورو نیز مورد نیاز است .
 • ثبت شرکت  به صورت شرکت محدود خصوصی : شرکت های محدود خصوصی LDA دارای محبوبیت خاصی در بین سرمایه گذاران در سراسر دنیا نیز میباشد چرا که این نوع ساختار مناسب شرکت های کوچک با کسب و کارهای کوچک مناسب میباشد , و شرایط راحتتری نسبت به شرکت های عمومی نیز دارد که سرمایه گذاران خارجی میتوانند به راحتی از عهده آن برآیند , توجه داشته باشید که در این نوع شرکت ها باید حداقل دو سرپرست نیز وجود داشته باشد , همچنین نکته ای که حائز اهمیت میباشد این است که هر سهامدار به میزان سرمایه ای که وارد شرکت میکند دارای تعهدات میباشد در واقع میزان تعهدات بستگی به میزان سرمایه وارد شده دارد و نکته ی دیگر در خصوص بی مانع بودن حضور سهامداران خارجی میباشد که حداقل سرمایه اولیه برای تاسیس این نوع شرکت باید حداقل یک یورو باشد که باید بدانید که این مبلغ در قبل ۵۰۰۰یورو نیز بوده است که به یک یورو تغییر کرد و این باعث شده که شرایط سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت از سهولت بیشتری برخوردار شود .
 • ثبت شرکت از طریق شعبه : در این نوع شرکت ها مناسب افرادی است که در کشوری دارای شرکت نیز میباشند و فعالیت تجاری خاصی را دنبال میکنند و میخواهند این فعالیت تجاری خود را نیز در کشور  پرتغال هم داشته باشند بدون آنکه شرکت اصلی خود را منحل کنند , به همین خاطر میتوانند شعبه ای از شرکت مادر را در کشور  پرتغال تاسیس نمایند اما شرکت شعبه به هیچ عنوان اختیار تام نخواهد داشت و تمامی قرارداد هایی که انجام میدهد در واقع طرف قرارداد اصلی شرکت مادر میباشد و باید تمام عملیات ها زیر نظر شرکت مادر نیز انجام گردد .

مراحل انجام ثبت شرکت در  پرتغال

بعد از آنکه شما ساختار مناسب با شرکت خود را مشخص کردید باید یک نام تجاری برای شرکت خود انتخاب نمایید که این نام به هیچ عنوان نباید تکراری و یا دارای تلفظ سخت باشد , باید به گونه ای این نام را انتخاب نمایید که فعالیت تجاری خود را با آن نشان دهید .

بعد از انتخاب نام شرکت شما باید فرم مربوط به ثبت شرکت را نیز تکمیل نمایید , توجه داشته باشید که باید از تمامی مدارک و پاسپورت متقاضی و سهامداران اسکن گرفته باشید و بعد از آن باید طرح توجیهی اقتصادی (بیزنس پلان) تهیه نمایید .

در طرح توجیهی اقتصادی و یا همان بیزنس پلان باید فعالیت تجاری خود را مشخص کنید و هدف از ایجاد این فعالیت تجاری و همچنین انتظاراتی که از این طرح میرود را مشخص کنید , توجه داشته باشید که شما برای ثبت شرکت در  پرتغال باید کد مالیاتی دریافت کنید که این عملیات باید توسط افرادی که تجربه و تخصص دارند انجام گردد , وکلای موسسه ما با تجربه درخشان در زمینه ثبت شرکت در  پرتغال آماده ارائه خدمات به شما عزیزان نیز میباشد .

بعد از تشکیل پرونده و هماهنگی های لازم جهت دریافت تاییدیه با وزارت بازرگانی و امور خارجه و همچنین ارائه بیزنس پلان به دولت  پرتغال برای دریافت مجوز کار در این کشور انجام میگیرد .

بعد از انجام مراحل بالا شما باید از سفارت کشور  پرتغال یک وقت اخذ نمایید که در تاریخمشخص شده توسط سفارت باید با مدارک تکمیل شده برای اخذ ویزا به سفارت  پرتغال بروید .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

 • گذرنامه معتبر
 • بیزنس پلان
 • کارت شناسایی
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند مالکیت
 • پیرینت حساب
 • و هرگونه مدارکی اضافی که سفارت از شما خواستار باشد

بعد از اینکه شما مدارک را جهت بررسی به سفارت تحویل دادید باید منظر جواب درخواست ویزای نوع Dبمانید توجه داشته باشید که زمانی که مدارک را به سفارت میبرید باید از تمامی مدارک و اسناد یک کپی تهیه کرده باشید چرا که تمامی مدارک و اسناد به شما برگردانده خواهد شد و تنه کپی مدارک در پرونده شما قرار خواهد گرفت .

بعد از آنکه مدارک بررسی شماو تاییدیه آن توسط مامورین سفارت ثبت شد برای شما و همراهان شما ( در صورت متاهل بودن) ویزای نوع Dصادر میگردد , توجه داشته باشید که صدور این ویزا به معنی دریافت  اقامت شما نخواهد بود بلکه به شما اجازه یک ساله داده خواهد شد .

شما باید در این یک سال فعالیت تجاری خود را از طریق ثبت شرکت  آغاز نمایید و در پایان این یک سال باید یک گزارش مثبت از فعالیت خود به دولت پرتغال تحویل دهید تا ویزای شما تمدید گردد , بعد از اینکه شما سه الی پنج سال به صورت منظم مالیات پرداخت کردید و عملکرد مثبتی از فعالیت تجاری خود داشتید میتوانید برای  اقامت دائم این کشور از طریق ثبت شرکت در  پرتغال اقدام نمایید .

نرخ مالیات شرکتی در کشور  پرتغال کمی بالا میباشد و نرخ ۲۵درصد از درآمد شرکت را باید بابت مالیات به اداره مالیات این کشور پرداخت نمایید توجه داشته باشید که برای استخدام نیروی کار نیز شما مشکلی نخواهید داشت و میتوانید با استخدام نیروی کار متخصص و تحصیل کرده کسب و کار خود را رونق بخشید اما باید به خاطر داشته باشید که استخدام نیروی کار باید طبق قوانین وزارت کا  پرتغال صورت گیرد و باید دستمزدی را طبق وزارت کار برای آنها در نظر بگیرید .

در خصوص محیط نظارتی در کشور  پرتغال باید این امید را به متقاضیان ثبت شرکت  بدهیم که در این کشور سختگیری حاکم نمیباشد و شرکت های خارجی این اجازه را دارند که هر گونه که میخواهند سرمایه گذاری خود را انجام دهند .

باید در خصوص مشوق های مالی دولت  پرتغال برای سرمایه گذارن خارجی که قصد ثبت شرکت  را دارند این نوید را هم بدهیم که این دولت با تدابیری که سنجیده برای افرادی که میخواهند سرمایه گذاری های بزرگ در این کشور انجام دهند کمک های مالی بسیاری از صندوق های بین المللی و سرمایه گذاری اتحادیه اروپا میتوانند بهره مند گردند .

مزایای ثبت شرکت در پرتغال

 • به راحتی میتوانید به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید .
 • میتوانید  اقامت دائم این کشور را بعد از گذشت سه سال اخذ نمایید .
 • بعد از گذشت ۵سال میتوانید پاسپورت دوم خود را بگیرید .
 • از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه راحت خواهید شد .
 • میتوانید از خدمات رفاهی و درمانی این کشور استفاده کنید .
 • به راحتی میتوانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت وآمد کنید
 • میتوانید در کشورهای اتحادیه اروپا به تحصیل , کار و یا زندگی بپردازید .
 • میتوانید مالکیت صد در صد داشته باشید بدون آنکه نیاز به شریک محلی داشته باشید .
 • میتوانید در بانک های این کشور افتتاح حساب انجام دهید .
 • در واقع میتوانید یک برند اروپایی داشته باشید .

کارشناسان مجرب ما با سالها تجربه و تخصص در کلیه زمینه های مهاجرتی و امور بین المللی آماده ارائه خدمات زیر میباشند :

اخذ ویزای کاری , اخذ ویزای تحصیلی , اخذ ویزای توریستی , اخذ ویزای سرمایه گذاری , خرید ملک , ثبت شرکت و وقت سفارت در برترین کشورهای دنیا نیز میباشیم .

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر همین امروز با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره شوید , ما افتخار داریم تا خدمات خود را در بیش از بیست کشور برتر دنیا ارائه دهیم , ما صادقانه به سوالات شما پاسخ خواهیم داد و بهترین راه را برای شما مشخص میکنیم پس همین حالا با ما تماس بگیرید .

برای مشاوره در خصوص ویزای شینگن و یا مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی می توانید با ما تماس بگیرید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =