ثبت شرکت, هند

مراحل ثبت شرکت در هندوستان + شرایط

ثبت شرکت در هند

هند

کشور هند به عنوان دومین کشور پر جمعیت در دنیا مشهور میباشد , و در چند سال اخیر شاهد رونق و پیشرفت اقتصادی این کشور بوده ایم , و شاید برایتان جالب باشد که بدانید در سالهای اخیر رشد اقتصادی هندوستان به اندازه ای بالا بوده است که این کشور را در بالاترین نرخ رشد اقتصادی در جهان قرار داده است .

کشور هند مناسب برای سرمایه گذاران خارجی میباشد چرا که از هر ملیتی که باشند میتوانند براحتی ثبت شرکت در هندوستان را انجام دهند و نیازی به حضور مستقیم آنان در هند نمیباشد که این باعث شده است این کشور برای سرمایه گذاران خارجی مکانی مهم تلقی گردد .

یکی از ویژگی های مهم ثبت شرکت در هندوستان این میباشد که این کشور با هشتاد و چهار کشور در دنیا قراردادی مبنی بر معاهدات مالیاتی مضاعف , امضا نموده است , که طبق آن این اجازه داده میشود که سرمایه گذارانی که ثبت شرکت در هندوستان را انجام داده اند از مزایایی همچون کم بودن مالیات های اجباری در معامله با کشورها یی که طرف قرار داد میباشند بهرمند شوند .

قبل از هر اقدامی شما سرمایه گذاران عزیز باید اطلاعات خود را در زمینه فعالیت تجاری در کشور هندوستان تکمیل نمایید و از اوضاع اقتصادی این کشور به صورت جزئی اطلاعات کسب نمایید , شما میتوانید با مشاورین ما در این زمینه در ارتباط باشید تا با راهنمایی هایی که خدمتتان ارائه میدهند بتوانید مسیر درستی را در این زمینه انتخاب نمایید .

پیشنهاد ما برای سرمایه گذاران عزیزی که میخواهند ثبت شرکت در هندوستان را تجربه کنند این میباشد که قبل از هر اقدام و بعد از جمع آوری اطلاعات در خصوص ثبت شرکت در هندوستان یک سفر کوتاه از طریق ویزای توریستی هندوستان به این کشور داشه باشید و از نزدیک با اقتصاد و فعالیت های تجاری این کشور و همچنین شهرهای مهم اقتصادی این کشور آشنا شوید .

بعد از تصمیم نهایی شما باید نوع شرکت خود را مشخص نمایید که رایج ترین روش ثبت شرکت در هندوستان , ثبت شرکت با مسئولیت محدود میباشد که طبق آن شما نیاز به سرمایه اولیه که مبلغی حدود دو هزار دلار میباشد , دارید .

مراحل ثبت شرکت در هندوستان

در مرحله اول شما باید نامی را به عنوان اسم شرکت نتخاب نمایید که خود انتخاب نام باید دارای شرایطی باشد , یکی از این شرایط این میباشد که نام انتخابی باید کوتاه و تلفظ آن آسان باشد , یکی دیگر از ویژگی ها این است که نامی که انتخاب خواهید کرد نباید تکراری بوده باشد و منحصر به شرکت و نوع فعالیت تجاریتان بوده باشد .

شما میتوانید حداکثر سه نام را انتخاب کنید و هر کدام از آنها که قابل قبول بود از طرف اداره ثبت شرکت در هندوستان رزرو خواهد شد.

بعد از آن شما باید پرونده تفاهم نامه ی انجمن شرکت را تشکیل دهید , بعد از آن شما بایداخذ کد مالیاتی و افتتاح حساب را انجام دهید که پروسه ای که زمان میبرد حدود سی روز کاری میباشد .

لازم به ذکرمیباشد که برای ثبت شرکت در هندوستان , افتتاح حساب در یکی از بانک های این کشور الزامی میباشد و برای افتتاح حساب نیز باید مبلغی را در بانک نگه دارید که میزان مبلغ بستگی به نوع بانک خواهد داشت که اصولا مبلغی حدود ده هزار روپیه میباشد .

اگر شما تمایل به اجاره ملک برای شرکت در هندوستان میباشید باید بدانید که حتما مکانی را یا اجاره نمایید و یا خریداری نمایید و آدرس و مشخصات دقیق آن را در اساسنامه شرکت متذکر شوید , اما اگر میخواهید دفتر شرکتی به صورت مجازی داشته باشید باید  مبلغی را هر سه ماه یک بار برای دفتر مجازی خود پرداخت نمایید که حدود دویست دلار میباشد که هر سه ماه یک بار پرداخت میشود .

در زمانی که شما میخواهید از دفاتر مجازی استفاده کنید میتوانید این امید را داشته باشید که تمامی تلفن ها و فکس های شرکت برایتان فوروارد خواهد شد و اگر نامه ای به این دفتر ها ارسال گردد تمامی آن نامه ها برایتان فوروارد میشود و جای هیچ نگرانی از این بابت نمیباشد .

اگر بعد از ثبت شرکت در هندوستان نیاز به حسابدار داشته باشید میتوانید مبلغی را به صورت سالانه به آنها پرداخت نمایید که حدود هزار و دویست دلار در سال میباشد .

نکاتی مهم در خصوص ثبت شرکت در هند

باید بدانید که نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور هندوستان بستگی به نوع کالا و نوع خدمات شما خواهد داشت رقمی که به صورت میانگین میتوانیم خدمتتان عرض کنیم حدود ۷٫۵درصد میباشد .

باید توجه داشته باشید که برای انجام امور بازرگانی شما نیاز به کد صادرات و واردات خواهید داشت که مبلغ آن به صورت میانگین رقمی حدود سیصد و پنجاه دلار خواهد بود .

این کشور که در جنوب آسیا واقع شده است صادرات محصولاتی همچون فرآورده های نفتی , سنگ های قیمتی , وسایل نقلیعه و ماشین الات را انجام داده و بیشترین صادرات ها را به کشورهای آمریکا , چین و عربستان سعودی انجام میدهد .

همچنین واردات این کشور شامل پلاستیک , آهن , نفت خام و… که از کشورهای امارات , آمریکا , عربستان و سوئیس انجام میپذیرد .

کشاورزی در این کشور هم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است محصولاتی شامل برنج , گندم , جو , پای , عدس و پیاز بیشترین برداشت ها را دارد .

ثبت شرکت در هندوستان به دلیل پیچیدگی هایی که دارد امکان دارد به مدت دو ماه به طول بیانجامد لزا باید دقت بسیاری در انجام تمامی مراحل آن داشته باشید به همین خاطر توصیه ما به شما این میباشد که کار را به افراد متخصص در زمینه ثبت شرکت در هندوستان بسپارید تا تمام مراحل را طبق قانون سپری کنند تا از نظر حقوقی به مشکل برخورد نکنید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در هند

 • پر کردن فرم ثبت شرکت در هندوستان
 • مشخص نمودن تعداد سهامداران و میزان سرمایه اولیه
 • اخذ کد اقتصادی
 • مجوز کار در هندوستان
 • آدرس محل دقیق شرکت
 • اخذ کد صادرات و واردات
 • افتتاح یک حساب در یکی از بانک های هندوستان
 • فیش پرداخت کلیه هزینه های دولتی و ایالتی
 • مشخصات دقیق مدیر عامل به همراه خانواده وی

 

مزایای ثبت شرکت در هند

اولین مزایایی که میتوان به آن اشاره کرد این میباشد که هزینه های زندگی در کشور هندوستان بسیار پایین میباشد , و هر قشری میتواند به راحتی به زندگی خود در این کشور ادامه دهد .

نرخ متوسط ماهیانه حقوق در کشور هندوستان به طور متوسط دویست دلار میباشد .

یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در هندوستان این میباشد که شما میتوانید با کمترین سرمایه (دو هزار دلار) برای ثبت شرکت اقدام نمایید .

بزرگترین و مهمترین مزایای ثبت شرکت در هندوستان این میباشد که شما میتوانید از کاهش مالیات های تکلیفی برخوردار شوید و علت آن هم این است که کشور هندوستان با هشتاد و چهار کشور دنیا قراردادی مبنی بر معاهدات مالیاتی مضاعف امضا نموده است که باعث شده است شرکت های ثبت شده در این کشور در معامله با آن کشورها از مالیات های پایین بهره مند شوند .

شاید برایتان جالب باشد بدانید که اخیرا , سرمایه گذاری های خارجی , که شامل امور مالی , هواپیما یی , میباشد در کشور هندوستان مجاز شده است .

این کشور در سال ۲۰۱۵از رشد اقتصادی قابل توجهی برخوردار شده است .

این مزایای ثبت شرکت در هندوستان میباشد اما در کنار این مزایا یک سری از معایب ثبت شرکت در هندوستان هم وجود دارد که در این ذیل برایتان شرح داده ایم :

معایب ثبت شرکت در هند

نرخ مالیات ها در کشور هندوستان کمی بالا میباشد به طور مثال برای شرکت های مقیم نرخ مالیات بر درآمد شامل سی و چهار درصد میباشد و نرخ مالیات بر درآمد شرکت های شعب خارجی چهل و سه در صد میباشد . این مالیات های سنگین بر مالیات بر ارزش افزوده , واردات و صادرات , سود سهام و… نیز اعمال میشود .

واحد پول کشور هندوستان (روپیه) واحد پولی کم ارزش میباشد و میتوان به جرات آن را بی ثبات خواند که در سرمایه گذاری های خارجی به شدت تاثیر میگذارد .

قوانینی در کشور هندوستان حاکم میباشد که میتوان به یکی از انها به اینگونه اشاره نمود که ثبت اختراع و صدور مجوزات لازم اکثرا به نفع شرکت های محلی و بومی میباشد و شرکت های بین المللی بی نصیب میباشند .

یکی از معایب ثبت شرکت در کشور هندوستان این میباشد که شرکت های خارجی و سرمایه گذاران خارجی مشکل عدم اعتماد در کنترل سیستم مالی در این کشور مواجه میباشند .

یکی دیگر از مشکلاتی که میتوان به آن اشاره کرد , مشکل راه های ارتباطی در هندوستان میباشد این کشور بزرگراه ها و فرودگاه ها و راه آهن توسعه نیافته ای دارد و بیشترین موردی که سرمایه گذاران را مورد آزار قرار میدهد قطع شدن برق در این کشور میباشد .

متاسفانه از نظر را ه اندازی بیزنس جدید کشور هندوستان رتبه منفی صد و پنجاه و هشتم جهان را دارد که بسیار وحشتناک میباشد .

برای مجوز گرفتن از اداره های دولتی بسیار به مشکل برخواهید خورد و آشفتگی بسیاری در ادارات دولتی کشور هندوستان  وجود دارد .

شرایط سختی که برای ثبت شرکت در هندوستان وجود دارد امکان دارد که تا چند ماه زمان ببرد و قابل پیش بینی نمیباشد .

در انتها باید خدمتتان عرض نماییم که ثبت شرکت در کشورهای خارجی شرایط خاص و پیچیده ای را دارد که توسط اشخاص متقاضی کمتر به موفقیت میرسد و باید تمام امور ثبت شرکت در هندوستان و هر کشور دیگری که در نظر دارید را به افراد ماهر و متخصص و با تجربه در زمینه ثبت شرکت بسپارید تا با دانش خود بتوانند به این امر دست یابند وفقط شما لازم است در انتها لذت موفقیت را بچشید .

5/5 - (1 امتیاز)

یک دیدگاه برای “مراحل ثبت شرکت در هندوستان + شرایط

 1. شهلا میرشمشیری گفت:

  با سلام و روز بخیر
  درخواست ثبت شرکت در هندوستان را دارم و خواهشمندم در این زمینه مشاوره لازم را بفرمایید و شرایط ثبت شرکت را بفرمایید.
  با سپاس -میرشمشیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 6 =