ثبت شرکت, مالزی

ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی

ثبت شرکت در مالزی یکی از راه های اقامت مالزی میباشد.امروزه افراد بسیاری درصدد آن میباشند تا بتوانند کسب و کاری جدید را در کشوری دیگر آغاز نمایند تا بتوانند آینده ای درخشان برای خود رقم زنند , به همین خاطر کشورهایی را با توجه به شرایط خود به عنوان مقصد انتخاب میکنند , روشهای مهاجرت به کشورهای خارجی متعدد میباشد اما اگر فردی قصد ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در کشوری را داشته باشد میتواند از طریق ثبت شرکت به این امر دست یابد.

سرمایه گذاری در مالزی

در ابتدا بایدخدمت عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در مالزی را دارند عرض نماییم که بهتر است قبل از هر اقدامی جهت سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در مالزی , اطلاعاتی در زمینه های اقتصادی , بازار کار , نیروی کار , میزان مالیات , میزان اجاره شرکت و هزینه های زندگی در مالزی کسب نمایند تا بتوانند بر اساس اطلاعات بدست آورده , تصمیمات هدفمندی بگیرند .

اگر میتوانید به صورت حضوری به کشور مالزی یک سفرکوتاه مدت داشته باشید , این امکان برای شما فراهم میشود تا بتوانیداز نزدیک از کسب و کار در مالزی و اقتصاد این کشور و همچنین نحوه زندگی و هزینه های زندگی در مالزی جویا شوید , و براساس اطلاعات بدست آورده میتوانید یک برنامه ریزی دقیق و جامعی در راستای ثبت شرکت در مالزی انجام دهید و طبق آن هر چه سریعتر به موفقیت دست یابید .

 اقتصاد مالزی

یکی از موفق ترین سیستم های اقتصادی در منطقه جنوب شرق آسیا متعلق به کشور مالزی میباشد , این کشور دارای رشد ناخالص ملی چشم گیری میباشد , این کشور دارای ثبات اقتصادی میباشد و دلیل آنکه ایرانیان بسیاری علاقمند به ثبت شرکت در مالزی میباشند این است که این کشور روابط دوستانه ای با کشور عزیزمان ایران دارد و از نظر فرهنگی و مذهبی دارای اشتراک های بسیاری میباشیم .

ثبات اقتصادی در مالزی این امکان را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است تا بتوانند با اطمینان سرمایه گذاری خود را از طریق ثبت شرکت در مالزی انجام دهند , و این موقعیت عالی سبب شده است تا بتوانند بدون هیچ نگرانی سرمایه خود را وارد این کشور نمایند .

انواع ثبت شرکت در مالزی

 • ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود

در این نوع ساختارها نیازی به وجود شریکمحلی نمیباشد و با یک سهامدار قابل ثبت میباشد , اما برای آنکه بتوانید امور را به راحتی انجام دهید توصیه میکنیم که از یکشریک محلی جهت سهولت در انجام ثبت شرک در مالزی استفاده نمایید , در هنگام ثبت شرکت به صورت مسئولیت محدود زمانی که میخواهید از شریک محلی استفاده کنید , صورت جلسه توسط فرد تبعه مالزی امضا میگردد و آن باید نزد شما نگهداری شود , در این مورد شما باید مبلغی را به صورت سالیانه به فرد مذکور پرداخت نمایید , در این نوع ساختار سرمایه اولیه باید ۵۰۰هزار رینگت مالزی باشد , میزان سهام هریک از سهامداران میزان تعهدات آن ها را مشخص میکند .

 • ثبت شرکت  از طریق سهامی خاص (sendirian berhad)

این نوع ساختار ثبت شرکت در مالزی یکی از رایج ترین نوع شرکت ها در مالزی میباشد , در این نوع ساختار ها باید حداقل دو سهام دار و عضو هیئت مدیره وجود داشته باشد , نکته ای که در این نوع ساختارها شایان ذکر میباشد این است که باید حتما از یک شریک محلی استفاده شود , این نوع ساختار که به اختصار sdn bhd مشهور است , باید به صورت سالیانه گزارش حسابرسی شده از حساب ها را ارائه دهد , و باید این نوع شرکت ها در طی دوازده ماه گزارش سود و زیان خود را اعلام نمایند . زمانی که این گزارش ها نشانگر سود آوری باشد شرکت ها موظف به پرداخت مالیات نیز میباشند .

 • ثبت شرکت به صورت تاسیس شعبه

زمانی که سرمایه گذار شرکتی در کشور دیگر ثبت نموده باشد و دوسال از ثبت شرکت گذشته باشد میتواند فعالیت تجاری خود را در کشور مالزی ترویج دهد اما از طریق تاسیس شعبه , تاسیس شعبه قوانین مربوط به خود را دارد و باید طبق مقررات اداره کارو بازرگانی  مالزی  صورت پذیرد , تنها نکته ای که باید برای شرکت شعبه یادآور شویم این است که تمام خرید ها , فروش ها و قراردادهایی که شرکت شعبه انجام میدهد باید تحت نظارت شرکت مادر انجام پذیرد .

 • راه های سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

 1. ثبت شرکت  با سرمایه یک میلیون رینگت
 2. ثبت شرکت  با سرمایه پانصد هزار رینگت
 3. ثبت شرکت  بدون سرمایه اولیه

ثبت شرکت با سرمایه اولیه برای آن دسته از افرادی که قصد اخذ اقامت را دارند مناسب میباشد اما افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت بدون سرمایه اولیه را دارند , عموما افرادی هستند که نمیخواهند اقامت و ویزای این کشور را اخذ نمایند و تنها میخواهند ثبت شرکت  را انجام دهند .

نکات مهم درباره ثبت شرکت 

برای ثبت شرکت  مدت زمانی که به طول می انجامد یک هفته میباشد , افرادی که میخواهند نمایندگی در کشور مالزی تاسیس کنند میتوانند ابتدا یک شرکت با نام تجاری مشابه در کشور خود ثبت کنند و بعد از آن اقدام به فعالیت نمایند.

شما برای انجام ثبت شرکت در مالزی ابتدا باید نامی مناسب با فعالیت تجاری خود انتخاب نمایید توجه داشته باشید که این نام باید کوتاه و قابل تلفظ برای عموم باشد و نباید این نام برگرفته از اسامی سهامداران باشد , بعد از تایید نام برای شرکت شما باید دفتر یا محل کاری را برای انجام فعالیت های شرکت در مالزی اجاره و یا خریداری نمایند که طبق مقررات باید آدرس دقیق این محل به اداره مهاجرت مالزی اعلام گردد .

بعد از آنکه شما آدرس محل کار را به اداره مهاجرت تحویل داد و صحت آن برای مامورین اداره مهاجرت اثبات شد برای شما مجوز کار صادر میشود , توجه داشته باشید که این مجوز به معنای دریافت ویزا نمیباشد و شما بعد از اتمام تمامی مراحل ثبت شرکت  و دریافت مجوز کار در این کشور , باید مدت زمانی حداقل دو ماه این شرکت فعالیت خود را آغاز نماید تا با بررسی ها و بازرسی های مامورین اداره مهاجرت برای شما ویزا صادر گردد .

هزینه های اولیه ثبت شرکت

شما برای دریافت مجوز کار در مالزی و شروع فعالیت شرکت ثبت شده در مالزی مستلزم پرداخت هزینه هایی میباشید که این هزینه ها شامل هزینه اجاره محل کار  شرکت میباشد که مبلغی حدود ۱۰۰۰تا ۱۰۰۰۰رینگیت میباشد که این متغییر بودن بستگی به محلی دارد که میخواهید ملکی  را در آنجا اجاره نمایید .

یکی دیگر از هزینه های دیگر خرید خط تلفن میباشد که مبلغی حدود ۳۰۰تا ۱۰۰۰رینگیت میباشد , که این خط باید در هنگام اجاره شرکت خریداری گردد , بعد از آن تنها هزینه دریافت مجوز کار از اداره مهاجرت میباشد که این مبلغ هم با توجه به نوع فعالیتی که در شرکت انجام خواهید داد متغییر میباشد و مبلغی حدود ۵۰۰رینگیت به بالا است .

ثبت شرکت در لابوان مالزی

در سراسر دنیا مناطق آزاد اقتصادی وجود دارد که به دلیل بهره مندی از شرایط خاص اقتصادی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران به خصوص سرمایه گذاران خارجی قرار میگیرد ,این مزایا مانند معافیت های مالیاتی , تسهیلات بانکی و سهولت در انجام تجارت های آزاد بین المللی و… میباشد .

 

مزایای ثبت شرکت

 • از طریق ثبت شرکت  میتوانید در بانک های این کشور ووهمچنین در معتبر ترین بانک های دنیا افتتاح حساب انجام دهید .
 • اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت
 • اگر شما ثبت شرکت در لابوان انجام دهید نیازی به معرفی محل کار نخواهید داشت .
 • میتوانید تجارت و سرمایه گذاری بین المللی را با ثبت شرکت در لابوان تجربه کنید .
 • بهره مندی از امکانات رفاهی و خدمات درمانی
 • رهایی از مشکلاتی مانند تحریم برای همیشه

نکات لازم در مورد ثبت شرکت

شما با ثبت شرکت میتوانید از امکانات و شرایط ویژه ای که دولت مالزی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است بهره مند شوید و همچنین میتوانید با افتتاح حساب در یکی از شعب بانک های این کشور از تسهیلات بانکی نیز بهره مند شوید , همچنین میتوانید از نیروی کار تحصیل کرده و حرفه ای در حوزه فعالیت خود بهره مند گردید .

باید بدانید که سرمایه گذاری در هر کشوری همچنین در کشور مادری خود , طبق قوانین تجارت و وزارت کار باید سپری شود , و طبق مقررات هر گونه فعالیت تجاری ملزم به پرداخت مالیات میباشد , در کشور مالزی نیز این قوانین وجود خواهد داشت و شما با توجه به نوع فعالیت تجاری و شهری که در آن ثبت شرکت را انجام خواهید داد مستلزم پرداخت مالیات میباشید , به همین خاطر اگر خواستار ثبت شرکت در مالزی میباشید ابتدا باید یک کد شناسایی از اداره مالیات مالزی دریافت کنید , در واقع شما بدون این کد شناسایی قادر به ثبت شرکت در مالزی و شروع فعالیت تجاری نخواهید بود .

ثبت شرکت دیگر دارای پیچیدگی ها و قوانینی میباشد که شما به تنهایی قادر به انجام آن نخواهید بود به همین خاطر باید از افرادی که در این زمینه تجارب بسیاری دارند راهنمایی بگیرید.

 

ویدیوی آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی مالزی

 

مشاوره در زمینه ثبت شرکت

شما عزیزان میتوانید در صورت هر گونه سوال در خصوص ثبت شرکت راه اندازی کسب و کاردر مالزی , ثبت شرکت در منطقه آزاد مالزی , اقامت دائم مالزی و بهترین سرمایه گذاری در مالزی  با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان این امور مشاوره شوید .

شما عزیزان اگر تمایل به مشاوره حضوری دارید میتوانید با تعیین وقت قبلی از طریق شماره های موجود در سایت , قرار ملاقاتی را با وکلای موسسه تنظیم نمایید و در تاریخ مشخص شده از نزدیک با کادر مجرب موسسه آشنا شوید .

شما میتوانید برای هر گونه سوال در زمینه امور مهاجرتی و بین المللی در ساعات کاری از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا 18عصر با موسسه تماس بگیرید , کارشناسان ما صادقانه به سوالات شما پاسخ میدهند و بهترین ومناسب ترین روش ها را برای شما و با توجه به شرایط شما , پیشنهاد میکنند و در صورت مناسب نبودن مقصد , در صورت تمایل شما , کشور دیگری را که با شرایط شما همخوانی خواهد داشت معرفی میکنند , این اطمینان را با توجه به صداقتمان به شما خواهیم داد که تمام تلاش خود را برای موفقیت و رسیدن به هدف انجام خواهیم داد.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =