ثبت شرکت, سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور است.کشور سنگاپور مناسب مهاجرانی میباشد که میخواهند در یک کشور پیشرفته آسیایی اقامت داشته باشند , سنگاپور یک جزیره زیبایی میباشد که سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا قصد مهاجرت به دلایل مختلفی همچون تحصیل در سنگاپور , کار در سنگاپور را دارند , در این میان افرادی نیز میباشند که علاقمند به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور میباشند و میخواهند کسب و کاری جدید در این کشور آسیایی را راه اندازی نمایند , به همین خاطر ما در این مقاله مطالبی را جهت آشنایی با ثبت شرکت در سنگاپور و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سنگاپور و مراحل ثبت شرکت در سنگاپور گرد هم آورده ایم تا متقاضیان ثبت شرکت در سنگاپور مطالبی مهم در این زمینه را بدست آورند , البته در صورت هرگونه سوال و ابهامی میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید .

کشور سنگاپور

جالب است بدانید که کشور سنگاپور سابقه طولانی در امر مهاجرت دارد و حدود ۵۰درصد از مردم این کشور را مهاجران تشکیل داده اند , این کشور به دلیل امنیت و بهترین امکاناتی که دارد مقصد مناسبی برای افرادی میباشد که میخواهند سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور را انجام دهند .

یکی از نکاتی که قابل توجه سرمایه گذاران خارجی میباشد این است که طبق گزارشی که بانک جهانی اعلام کرده است این کشور به دلیل قوانین و شرایط تجارتی که دارد در دو سال متوالی در بالاترین رتبه جهان قرار گرفته است , جالب است بدانید که سنگاپور بعد از کشور آمریکا به عنوان پر رقابت ترین کشور دنیا شناخته شده است .

بهتر است نکاتی که باید قبل از ثبت شرکت در سنگاپور از آنها اطلاع پیدا کنید را قبل از هر اقدامی بدست آورید چرا که تجارت و ایجاد کسب و کار در هر کشوری تابع قوانین خاصی میباشد که طبق وزارت کار همان کشور تدوین شده است به همین خاطر بهتر است قبل از هر اقدامی نسبت به کسب اطلاعات در زمینه های اقتصادی, قوانین کار, بازارهای کار و میزان نرخ  مالیات های کشورسنگاپور بدست آورید .

انواع ثبت شرکت در سنگاپور

  • ثبت شرکت در سنگاپوربه صورت خصوصی و با مسئولیت محدود: این نوع از نهادهای شرکتی میباشد که به عنوان رایج ترین ساختار شرکتی در سنگاپور شناخته شده است , این نوع ساختار به دو دسته دولتی و سهامداران  تقسیم شده است , این نوع نهاد ها مناسب کسب و کار های کوچک مناسب میباشد و اکثر سرمایه گذارانی که میخواهند ثبت شرکت درسنگاپور را انجام دهند این نوع ساختار شرکتی را انتخاب میکنند , یکی از نکات مهمی که در این نوع شرکت ها وجود دارد این میباشد که هر سهامدار به میزان سرمایه ای که وارد شرکت خواهد کرد دارای تعهد میشود و در واقع میزان تعهد هر فرد با توجه به میزان سهام او مشخص میشود , یکی از دیگر نکاتی که در این نوع شرکت ها قابل توجه میباشد میزان مالیات های شرکتی است که برای این شرکت ها وضع میگردد , ومسلما این نرخ مالیات با نرخ مالیات های شرکت های بزرگ متفاوت میباشد , در این نوع شرکت ها باید تیم مدیریتی مشخص شود و حداقل تعداد سهامداران دو نفر نیز میباشد .

 

  • ثبت شرکت در سنگاپور از طریق تاسیس شعبه :زمانی که برخی از افرادی که دارای شرکت و یا فروشگاهی در کشوری دیگر میباشند و نمیخواهند که شرکت را منحل نمایند اما علاقمند به ترویج فعالیت تجاری در کشور سنگاپور نیز میباشندمیتوانند با تاسیس شعبه ای در کشور سنگاپور به این امر دسترسی داشته باشند اما طبق قوانینی که وجود دارد شرکت های شعبه در واقع هیچ گونه مسئولیتی ندارند و تمام مسئولیت ها بر عهده شرکت مادر میباشد و اگر شرکت شعبه خرید , فروش و یا قراردادی ببندد در واقع طرف قرار داد شرکت مادر میباشد .

 

  • ثبت شرکت در سنگاپور به صورت سهامی : این نوع ساختار شرکتی مناسب برای شرکت های بزرگ با کسب و کارهای بزرگ میباشد که حداکثر تعداد سهامداران در این شرکت ها۵۰نفر نیز میباشد , در این نوع ساختارها نرخ مالیات های شرکتی کمی بالاتر از شرکت های با مسئولیت محدود میباشد .

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در سنگاپور کمی پیچیده میباشد وافرادی که علاقمند به فعالیت اقتصادی میباشند میتوانند از این روش اقامت کشور سنگاپور را نیز اخذ نمایند , توجه داشته باشید که روش های اخذ اقامت کشور سنگاپور متعدد میباشد و افرادی که هدف آنها فعالیت تجاری و اقتصادی نمیباشد بهتر است که روش های دیگر مهاجرت به سنگاپور را انتخاب نمایند روش هایی مانند اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور , اخذ ویزای کاری سنگاپور برای افرادی که میخواهند اقامت دائم کشور سنگاپور را اخذ نمایند مناسب تر میباشد .

مراحل ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور دارای مراحلی میباشد که افراد باید گام به گام ان را انجام دهند به همین خاطر بهتر است با افرادی که در این زمینه سابقه و تجربه درخشانی دارند مشورت نمایید و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید , بهره مندی از دانش وکلا در زمینه ثبت شرکت در سنگاپور بسیار حائز اهمیت میباشد .

در اولین مرحله برای ثبت شرکت در سنگاپور بهتر است یک بیزنس پلان و یا همان طرح توجیهی اقتصادی تهیه نمایید در این طرح باید تمام فعالیت تجاری را معرفی نمایید و اهداف آن را بیان کنید توجه داشته باشید که در این طرح باید انتظاراتی که از فعالیت و کسب و کار نیز میرود مشخص شود و درواقع برنامه کاری را به وسیله بیزنس پلان به دولت سنگاپور معرفی کنید , فقط به خاطر داشته باشید این طرح باید به گونه ای تنظیم گردد که دولت سنگاپور قانع شود این فعالیت تجاری برای دولت سنگاپور سود آور خواهد بود و هیچ گونه ضرری نخواهند دید .

بعد از تایید طرح توجیهی اقتصادی مجوز لازم برای شروع فعالیت به متقاضی ثبت شرکت در سنگاپور داده خواهد شد , بعد از آن باید کد شناسایی مالیاتی را از اداره مالیات سنگاپور دریافت نمایید در واقع یکی از الزامات برای ثبت شرکت در سنگاپور دریافت کد شناسایی مالیاتی میباشد .

بعد از آن باید محلی را به عنوان شرکت مشخص کنید و با ارائه مدرک اجاره نامه و یا اسناد خرید ملک آن را اثبات نمایید , بعد از آن شما باید نام مناسبی برای شرکت انتخاب نمایید این نام نباید از برند خاصی گرفته شده باشد و تنها باید منحصر به فعالیت تجاری متقاضی بوده باشد , بهتر است برای انتخاب نام , از نام سهامداران استفاده نشود و اگر این نام به گونه ای انتخاب شود که فعالیت تجاری با آن معرفی شود و قابل تلفظ نیز باشد مناسب تر خواهد بود .

برای تایید نام شرکت شما باید فرم مربوط به ثبت نام شرکت که باید از اداره ثبت شرکت در سنگاپور در اختیار متقاضی قرار میگیرد , صورت پذیرد و بعد از شصت روز کاری نام اگر مورد تایید قرار بگیرد برای شما رزرو خواهد شد .

بعد از آن فرم درخواست ثبت شرکت در سنگاپور که توسط مدیر عامل و سهامداران امضا شده است , جهت تایید ارسال میگردد وبعد از دریافت تاییدیه و هماهنگی با وزارت کار و وزارت خارجه سنگاپور شما باید یک وقت سفارت تنظیم نمایید ودر تاریخ مشخص شده برای ارائه مدارک لازم جهت دریافت ویزا اقدام نمایید .

بعد از ارائه مدارک لازم و بعد از بررسی مدارک توسط افسر ویزا برای شما یک ویزای یک ساله صادر میگردد که این ویزا به منزله دریافت اقامت دائم کشور سنگاپور نخواهد بود و شما باید در این مدت گزارش مثبتی از عملکرد شرکت به دولت سنگاپور ارائه دهید .

زمانی که به دولت سنگاپور اثبات شود که شرکت سودآوری داشته است به متقاضی این اجازه داده خواهد شد که ویزای خود را تمدید نماید و بعد از گذشت سه الی پنج سال اگر فرد در این کشور جرمی مرتکب نشده باشد و تخلف مالی نداشته باشد میتواند اقامت دائم سنگاپور را برای خود و همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود دریافت نماید .

نکته ای که باید خاطر نشان کنیم این است که شما بعد از انجام موفقیت آمیز ثبت شرکت در سنگاپور که به صورت یک ایمیل برای شما ارسال میشود , باید در یکی از بانک های این کشور حسابی یا به نام خود و یا برای شرکت افتتاح نمایید , نکته ای که در خصوص افتتاح حساب شایان ذکر میباشد این است که در تمام بانک های این کشور برای افتتاح حساب نیاز به حضور فیزیکی متقاضی الزامی میباشد .

توصیه ما به شما این میباشد که برای انتخاب بانک و شعبه مورد نظر در کشور سنگاپور بهتر است که به صورت حضوری با ویزای توریستی سنگاپور جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص بانک های این کشور یک سفرکوتاه مدت داشته باشید تا بتوانید بانک مناسبی را برای افتتاح حساب انتخاب نمایید .

مالیات در سنگاپور

طبق قوانینی که در تمامی کشورها وجود دارد هر شرکتی موظف میباشد که بر اساس درآمد ها و سود حاصل از درآمد مالیاتی را به دولت و اداره مالیات پرداخت نماید که نرخ این مالیات ها با توجه به شرایط و قوانین کشورها متفاوت میباشد , کشور سنگاپور برای سرمایه گذاران خارجی خود لذت معافیت از مالیات را در برخی شرایط به وجود آورده است .

شما طبق قوانین مالیاتی کشور سنگاپور تنها موظف به پرداخت ۹درصد مایات از سود سالیانه میباشید , و این موضوع سبب گردید ه است تا متقاضیان ثبت شرکت در سنگاپور روز به روز افزایش یابند .

نکات مهم در خصوص ثبت شرکت در سنگاپور

توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در سنگاپور شما باید آدرسی را به عنوان محل شرکت مشخص کنید که این آدرس باید به صورت کروکی تهیه گردد .

طبق قوانین ثبت شرکت در سنگاپور هر شرکتی که در این کشور به ثبت برسد موظف میباشد که یک منشی که حداقل سابقه ۶ ماهه داشته باشد را استخدام نماید ,و این نکته بسیار مهم است که مدیر عامل و سهامداران نمیتوانند سمت منشی را به عهده بگیرند .

برای ثبت شرکت در سنگاپور نیاز به سرمایه ۱دلار سنگاپوری نیز خواهد بود , و این سرمایه میتواند در طول دوره افزایش پیدا کند و یا میتوانید در همان ابتدا مبلغ بیشتری را پرداخت نمایید .

یکی از مواردی که در ثبت شرکت در سنگاپور بسیار حائز اهمیت میباشد این است که فردی که قرار است به عنوان مدیر شناخته شود باید مقیم سنگاپور باشد , و بهتر است بدانید که هیچ گونه محدودیتی برای تعداد مدیران شرکت ها مشخص نشده است .

باید توجه داشته باشید که در صورتی که مدیر مقیم کشور سنگاپور انتخاب نکنید نمیتوانید در این کشور شرکتی به ثبت برسانید اما در خصوص سهامداران این موضوع هیچ گونه محدودیتی برای شما نخواهد داشت و سهامداران میتوانند افراد خارجی نیز باشند , اگر میخواهید تعداد مدیران را افزایش دهید باید بدانید که حداقل یک مدیر محلی الزامی میباشد .

خدمات موسسه مهاجرتی آوات

موسسه ما با سالها سابقه درخشان در تمام زمینه های مهاجرتی و بین المللی , اماده خدمات رسانی به دوستداران مهاجرت در زمینه های اخذ ویزای توریستی , اخذ ویزای کاری , اخذ ویزای سرمایه گذاری , اخذ ویزای تحصیلی , ثبت شرکت و خرید ملک در برترین کشورهای دنیا میباشد .

شما عزیزان در صورت هرگونه سوال میتوانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید و هر سوالی که در زمینه مهاجرتی و بین المللی دارید از آنها جویا شوید .

روزهای کاری موسسه از شنبه تا پنجشنبه میباشد و شما میتوانید از ساعات ۹ صبح الی 18عصر با ما در تماس باشید .

کارشناسان ما با صبر و شکیبایی به سوالات شما پاسخ خواهند داد و با توجه به شرایط شما برایتان بهترین و مناسب ترین روش ها را پیشنهاد میکنند , و در صورت تمایل شما برایتان کشورهایی که شانس موفقیت شما در آنها بیشتر میباشد را معرفی میکنند و در صورت موافقت شما اقدامات لازم را در کمترین زمان انجام خواهند داد .

شما میتوانید با اطمینان به ما این امید را داشته باشید که امور شما به سرعت انجام میپذیرد و صادقانه به شما خواهیم گفت که ما در صورت موفقیت در کار بیشتر از شما شادمان خواهیم شد و باعث افتخار ما خواهد بود پس به ما اطمینان کنید ما هم کاملا تضمینی امور مهاجرتی شما را انجام خواهیم داد برای مشاوره همین امروز با ما تماس بگیرید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *