ثبت شرکت, سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور است. کشور سنگاپور مناسب مهاجرانی می باشد که می خواهند در یک کشور پیشرفته آسیایی اقامت داشته باشند, سنگاپور یک جزیره زیبایی می باشد که سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا قصد مهاجرت به دلایل مختلفی همچون تحصیل در سنگاپور, کار در سنگاپور را دارند.

ثبت شرکت در سنگاپور

در این میان افرادی نیز می باشند که علاقمند به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور می باشند و می خواهند کسب و کاری جدید در این کشور آسیایی را راه اندازی نمایند, به همین خاطر ما در این مقاله مطالبی را جهت آشنایی با ثبت شرکت در سنگاپور و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در سنگاپور و مراحل ثبت شرکت در سنگاپور گرد هم آورده ایم تا متقاضیان ثبت شرکت در سنگاپور مطالبی مهم در این زمینه را بدست آورند, البته در صورت هرگونه سوال و ابهامی می توانید با شماره های موسسه تماس گرفته و با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید.

کشور سنگاپور

جالب است بدانید که کشور سنگاپور سابقه طولانی در امر مهاجرت دارد و حدود ۵۰ درصد از مردم این کشور را مهاجران تشکیل داده اند, این کشور به دلیل امنیت و بهترین امکاناتی که دارد مقصد مناسبی برای افرادی می باشد که می خواهند سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سنگاپور را انجام دهند.

یکی از نکاتی که قابل توجه سرمایه گذاران خارجی می باشد این است که طبق گزارشی که بانک جهانی اعلام کرده است این کشور به دلیل قوانین و شرایط تجارتی که دارد در دو سال متوالی در بالاترین رتبه جهان قرار گرفته است, جالب است بدانید که سنگاپور بعد از کشور آمریکا به عنوان پر رقابت ترین کشور دنیا شناخته شده است.

بهتر است نکاتی که باید قبل از ثبت شرکت در سنگاپور از آنها اطلاع پیدا کنید را قبل از هر اقدامی بدست آورید چرا که تجارت و ایجاد کسب و کار در هر کشوری تابع قوانین خاصی می باشد که طبق وزارت کار همان کشور تدوین شده است به همین خاطر بهتر است قبل از هر اقدامی نسبت به کسب اطلاعات در زمینه های اقتصادی, قوانین کار, بازارهای کار و میزان نرخ مالیات های کشور سنگاپور بدست آورید.

انواع ثبت شرکت در سنگاپور

به 3 روش می توان در کشور سنگاپور شرکت خود را به ثبت برسانید که در متن ذیل ان را برای شما عزیزان بیان کردیم.

به صورت خصوصی و با مسئولیت محدود

ثبت شرکت در سنگاپور به صورت خصوصی و با مسئولیت محدود: این نوع از نهادهای شرکتی می باشد که به عنوان رایج ترین ساختار شرکتی در سنگاپور شناخته شده است, این نوع ساختار به دو دسته دولتی و سهامداران تقسیم شده است, این نوع نهاد ها مناسب کسب و کار های کوچک مناسب می باشد و اکثر سرمایه گذارانی که می خواهند ثبت شرکت درسنگاپور را انجام دهند این نوع ساختار شرکتی را انتخاب می کنند.

یکی از نکات مهمی که در این نوع شرکت ها وجود دارد این می باشد که هر سهامدار به میزان سرمایه ای که وارد شرکت خواهد کرد دارای تعهد می شود و در واقع میزان تعهد هر فرد با توجه به میزان سهام او مشخص می شود, یکی از دیگر نکاتی که در این نوع شرکت ها قابل توجه می باشد میزان مالیات های شرکتی است که برای این شرکت ها وضع می گردد و مسلما این نرخ مالیات با نرخ مالیات های شرکت های بزرگ متفاوت می باشد, در این نوع شرکت ها باید تیم مدیریتی مشخص شود و حداقل تعداد سهامداران دو نفر نیز می باشد.

از طریق تاسیس شعبه

ثبت شرکت در سنگاپور از طریق تاسیس شعبه: زمانی که برخی از افرادی که دارای شرکت و یا فروشگاهی در کشوری دیگر می باشند و نمی خواهند که شرکت را منحل نمایند اما علاقمند به ترویج فعالیت تجاری در کشور سنگاپور نیز می باشند، می توانند با تاسیس شعبه ای در کشور سنگاپور به این امر دسترسی داشته باشند اما طبق قوانینی که وجود دارد شرکت های شعبه در واقع هیچ گونه مسئولیتی ندارند و تمام مسئولیت ها بر عهده شرکت مادر می باشد و اگر شرکت شعبه خرید, فروش و یا قراردادی ببندد در واقع طرف قرار داد شرکت مادر می باشد.

به صورت سهامی

ثبت شرکت در سنگاپور به صورت سهامی: این نوع ساختار شرکتی مناسب برای شرکت های بزرگ با کسب و کارهای بزرگ می باشد که حداکثر تعداد سهامداران در این شرکت ها۵۰ نفر نیز می باشد, در این نوع ساختارها نرخ مالیات های شرکتی کمی بالاتر از شرکت های با مسئولیت محدود می باشد.

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در سنگاپور کمی پیچیده می باشد و افرادی که علاقمند به فعالیت اقتصادی می باشند می توانند از این روش اقامت کشور سنگاپور را نیز اخذ نمایند, توجه داشته باشید که روش های اخذ اقامت کشور سنگاپور متعدد می باشد و افرادی که هدف آنها فعالیت تجاری و اقتصادی نمی باشد بهتر است که روش های دیگر مهاجرت به سنگاپور را انتخاب نمایند روش هایی مانند اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور, اخذ ویزای کاری سنگاپور برای افرادی که می خواهند اقامت دائم کشور سنگاپور را اخذ نمایند مناسب تر می باشد.

مراحل ثبت شرکت در سنگاپور

ثبت شرکت در سنگاپور دارای مراحلی می باشد که افراد باید گام به گام ان را انجام دهند به همین خاطر بهتر است با افرادی که در این زمینه سابقه و تجربه درخشانی دارند مشورت نمایید و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید, بهره مندی از دانش وکلا در زمینه ثبت شرکت در سنگاپور بسیار حائز اهمیت می باشد.

بیزنس پلان و یا همان طرح توجیهی اقتصادی

در اولین مرحله برای ثبت شرکت در سنگاپور بهتر است یک بیزنس پلان و یا همان طرح توجیهی اقتصادی تهیه نمایید در این طرح باید تمام فعالیت تجاری را معرفی نمایید و اهداف آن را بیان کنید توجه داشته باشید که در این طرح باید انتظاراتی که از فعالیت و کسب و کار نیز می رود مشخص شود و در واقع برنامه کاری را به وسیله بیزنس پلان به دولت سنگاپور معرفی کنید, فقط به خاطر داشته باشید این طرح باید به گونه ای تنظیم گردد که دولت سنگاپور قانع شود این فعالیت تجاری برای دولت سنگاپور سود آور خواهد بود و هیچ گونه ضرری نخواهند دید.

کد شناسایی مالیاتی

بعد از تایید طرح توجیهی اقتصادی مجوز لازم برای شروع فعالیت به متقاضی ثبت شرکت در سنگاپور داده خواهد شد, بعد از آن باید کد شناسایی مالیاتی را از اداره مالیات سنگاپور دریافت نمایید در واقع یکی از الزامات برای ثبت شرکت در سنگاپور دریافت کد شناسایی مالیاتی می باشد.

اثبات شرکت با ارائه مدرک

بعد از آن باید محلی را به عنوان شرکت مشخص کنید و با ارائه مدرک اجاره نامه و یا اسناد خرید ملک آن را اثبات نمایید, بعد از آن شما باید نام مناسبی برای شرکت انتخاب نمایید این نام نباید از برند خاصی گرفته شده باشد و تنها باید منحصر به فعالیت تجاری متقاضی بوده باشد, بهتر است برای انتخاب نام, از نام سهامداران استفاده نشود و اگر این نام به گونه ای انتخاب شود که فعالیت تجاری با آن معرفی شود و قابل تلفظ نیز باشد مناسب تر خواهد بود.

نام شرکت

برای تایید نام شرکت شما باید فرم مربوط به ثبت نام شرکت که باید از اداره ثبت شرکت در سنگاپور در اختیار متقاضی قرار می گیرد, صورت پذیرد و بعد از شصت روز کاری نام اگر مورد تایید قرار بگیرد برای شما رزرو خواهد شد.

بعد از آن فرم درخواست ثبت شرکت در سنگاپور که توسط مدیر عامل و سهامداران امضا شده است, جهت تایید ارسال می گردد وبعد از دریافت تاییدیه و هماهنگی با وزارت کار و وزارت خارجه سنگاپور شما باید یک وقت سفارت تنظیم نمایید و در تاریخ مشخص شده برای ارائه مدارک لازم جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.

بعد از ارائه مدارک لازم و بعد از بررسی مدارک توسط افسر ویزا برای شما یک ویزای یک ساله صادر می گردد که این ویزا به منزله دریافت اقامت دائم کشور سنگاپور نخواهد بود و شما باید در این مدت گزارش مثبتی از عملکرد شرکت به دولت سنگاپور ارائه دهید.

زمانی که به دولت سنگاپور اثبات شود که شرکت سودآوری داشته است به متقاضی این اجازه داده خواهد شد که ویزای خود را تمدید نماید و بعد از گذشت سه الی پنج سال اگر فرد در این کشور جرمی مرتکب نشده باشد و تخلف مالی نداشته باشد می تواند اقامت دائم سنگاپور را برای خود و همسر و فرزندان زیر ۱۸سال خود دریافت نماید.

افتتاح حساب برای ثبت شرکت در سنگاپور

نکته ای که باید خاطر نشان کنیم این است که شما بعد از انجام موفقیت آمیز ثبت شرکت در سنگاپور که به صورت یک ایمیل برای شما ارسال می شود, باید در یکی از بانک های این کشور حسابی یا به نام خود و یا برای شرکت افتتاح نمایید, نکته ای که در خصوص افتتاح حساب شایان ذکر میباشد این است که در تمام بانک های این کشور برای افتتاح حساب نیاز به حضور فیزیکی متقاضی الزامی می باشد.

توصیه ما به شما این می باشد که برای انتخاب بانک و شعبه مورد نظر در کشور سنگاپور بهتر است که به صورت حضوری با ویزای توریستی سنگاپور جهت کسب اطلاعات لازم در خصوص بانک های این کشور یک سفرکوتاه مدت داشته باشید تا بتوانید بانک مناسبی را برای افتتاح حساب انتخاب نمایید.

مالیات در سنگاپور

طبق قوانینی که در تمامی کشورها وجود دارد هر شرکتی موظف می باشد که بر اساس درآمد ها و سود حاصل از درآمد مالیاتی را به دولت و اداره مالیات پرداخت نماید که نرخ این مالیات ها با توجه به شرایط و قوانین کشورها متفاوت می باشد, کشور سنگاپور برای سرمایه گذاران خارجی خود لذت معافیت از مالیات را در برخی شرایط به وجود آورده است.

شما طبق قوانین مالیاتی کشور سنگاپور تنها موظف به پرداخت ۹درصد مایات از سود سالیانه می باشید و این موضوع سبب گردید ه است تا متقاضیان ثبت شرکت در سنگاپور روز به روز افزایش یابند.

نکات مهم در خصوص ثبت شرکت در سنگاپور

توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت در سنگاپور شما باید آدرسی را به عنوان محل شرکت مشخص کنید که این آدرس باید به صورت کروکی تهیه گردد.

طبق قوانین ثبت شرکت در سنگاپور هر شرکتی که در این کشور به ثبت برسد موظف می باشد که یک منشی که حداقل سابقه ۶ ماهه داشته باشد را استخدام نماید و این نکته بسیار مهم است که مدیر عامل و سهامداران نمی توانند سمت منشی را به عهده بگیرند.

برای ثبت شرکت در سنگاپور نیاز به سرمایه ۱ دلار سنگاپوری نیز خواهد بود, و این سرمایه می تواند در طول دوره افزایش پیدا کند و یا می توانید در همان ابتدا مبلغ بیشتری را پرداخت نمایید.

یکی از مواردی که در ثبت شرکت در سنگاپور بسیار حائز اهمیت می باشد این است که فردی که قرار است به عنوان مدیر شناخته شود باید مقیم سنگاپور باشد, و بهتر است بدانید که هیچ گونه محدودیتی برای تعداد مدیران شرکت ها مشخص نشده است.

باید توجه داشته باشید که در صورتی که مدیر مقیم کشور سنگاپور انتخاب نکنید نمی توانید در این کشور شرکتی به ثبت برسانید اما در خصوص سهامداران این موضوع هیچ گونه محدودیتی برای شما نخواهد داشت و سهامداران می توانند افراد خارجی نیز باشند, اگر می خواهید تعداد مدیران را افزایش دهید باید بدانید که حداقل یک مدیر محلی الزامی می باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *