ثبت شرکت, دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک

ثبت شرکت در دانمارک یکی از راه های اقامت کشور دانمارک است. دانمارک از جمله کشورهایی می باشد که محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا دارد, اکثر مردم از روش های گوناگون ویزای این کشور را دریافت کرده و به کار و تحصیل در این کشور زیبا می پردازند, اخذ ویزای کاری و ویزای دانشجویی کشور دانمارک جزء رایج ترین روش های ورود به این کشور می باشد.

ثبت شرکت در دانمارک

اما در این میان روشی دیگر وجود دارد که مناسب برای افرادی می باشد که قصد سرمایه گذاری در کشور دانمارک را دارند و می خواهند از طریق ثبت شرکت در دانمارک کار آفرینی انجام داده و کسب و کاری جدید راه اندازی نمایند, دولت دانمارک از سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در دانمارک را دارند حمایت می کند و شرایط ویژه ای را برای ثبت شرکت در دانمارک در نظر گرفته است که ما در این مقاله به چگونگی انجام ثبت شرکت در دانمارک و مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دانمارک خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک

افرادی که قصد سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دانمارک را دارند باید ابتدا اطلاعاتی در خصوص اقتصاد این کشور کسب نمایند, این کشور در سال های اخیر شاهد رشد خصوصی سازی بوده است و به جرات می توان گفت که صادرات نقش مهمی دراقتصاد این کشور داشته است. با وجود آن که این کشور در اروپا واقع شده است اما به دلیل مخالف مردم با تغییر واحد پولی به یورو, واحد پول این کشور کرون باقی ماند.

محصولات صادراتی در این کشور عبارتند از گوشت, نفت, لبنیات و تخم مرغ می باشد, و بیشتر صادرات را به کشور همسایه خود یعنی آلمان انجام می دهد, جالب است بدانید که کشور دانمارک فقط با کشور آلمان مرز زمینی دارد و با کشورهای نروژ و سوئد مرز دریایی دارد.

انواع ثبت شرکت در دانمارک

در اولین گامی که سرمایه گذاران باید بردارند انتخاب نوع ساختار تجاری می باشد که مهمترین قسمت ثبت شرکت در دانمارک می باشد, در دانمارک ساختارهای تجاری متعددی وجود دارد اما رایج ترین آنها عبارتند از:

 • ثبت شرکت در دانمارک با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت سهامی
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت عمومی
 • ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت محدود

با مسئولت محدود

افرادی که می خواهند یک کسب و کاری کوچک راه اندازی کنند, ثبت شرکت در دانمارک با مسئولت محدود مناسب آنها می باشد که رایج ترین نوع ساختار تجاری در دنیا محسوب می شود, برای تاسیس این شرکت سرمایه اولیه باید حدود 80000 کرون باشد که هر سهامدار به میزان سهمی که در شرکت می گذارد مسئول بدهی ها می باشد.

به صورت سهامی

حال برخی افراد می خواهند با سرمایه های بیشتری به کسب و کار در این کشور بپردازند, در این مواقع باید ثبت شرکت در دانمارک به صورت سهامی را انتخاب کنند, در این روش هر سهامدار باید میزان 50000 کرون سرمایه اولیه به شرکت بیاورد, در این روش سهام به افراد مختلف قابل انتقال می باشد.

مشارکت عمومی

افرادی که ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت عمومی را انتخاب می کنند, به میزان سرمایه ای وارد شرکت می کنند مسئول بدهی ها و خسارات می باشندو در صورتی که خسارتی به شرکت وارد شود با توجه به میزان سهمشان باید از اموال شخصی خود این بدهی و خسارت را پرداخت نمایند.

مشارکت محدود

در روش آخر یعنی ثبت شرکت در دانمارک به صورت مشارکت محدود که از دو شریک متشکل می شود و طبق قوانین, یکی از آنها شریک کلی و دیگری شریک با مسئولیت محدود می باشد, در این ساختار تمام تصمیمات نهایی توسط شریک کلی اخذ می گردد و اگر بدهی به وجود آید شرکای با مسئولیت محدود که به شرکای خاموش شهرت دارند به نسبت سرمایه ای که وارد شرکت کرده اند مسئول بدهی می باشند.

مراحل ثبت شرکت در دانمارک

برای ثبت شرکت در دانمارک باید مراحلی را گام به گام سپری کرد, در اولین گام انتخاب ساختار تجاری بود که در بالا خدمتتان عرض کردیم, بعد از انتخاب آن باید نامی مناسب برای شرکت انتخاب کنید, انتخاب نام را دست کم نگیرید و انتخاب صحیح در این زمینه داشته باشید زیرا نامی که انتخاب خواهید کرد به عنوان برندی برای فعالیت تجاری شما محسوب می شود.

بیزنس پلان

بعد از انتخاب نام باید طرح توجیهی اقتصادی (بیزنس پلان ) تهیه کنید که در آن اهداف خود را از ثبت شرکت در دانمارک بیان نمایید و انتظاراتی که از این فعالیت تجاری خواهد رفت را متذکر شوید و همچنین باید کار و فعالیت تجاری را به صورت کامل در این طرح معرفی نمایید.

بعد از انجام کلیه مراحل بالا باید اساسنامه شرکت را تنظیم نمایید که در اساسنامه باید نام شرکت, محل دفتر, هدف از تاسیس شرکت, نام تمامی سهامداران و مشخصات کامل آنها, نام مدیر عامل و مشخصات کامل آن و میزان سرمایه تمامی سهامداران و سرمایه کلی شرکت در آن ذکر شده باشد و بعد از تنظیم آن باید در یک محضر به ثبت رسمی برسد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دانمارک

 • گذرنامه متقاضی
 • کارت شناسایی متقاضی
 • مدارکی اعم از سابقه کاری مرتبط و مدارک تحصیلی معتبرو و مرتبط
 • بیزنس پلان
 • اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب برای شرکت در کشور دانمارک
 • آدرس دفتر در دانمارک که به ثبت رسیده است
 • اثبات تمکن مالی متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • از تمام مدارک و اسناد باید کپی تهیه گردد

طرح توجیهی

با تکمیل این مدارک شما باید تمام هماهنگی های لازم با وزارت خارجه و وزارت بازرگانی را انجام دهید و بر اساس طرح توجیهی اقتصادی دولت دانمارک را قانع نمایید تا با ثبت شرکت در دانمارک و فعالیت تجاری شما موافقت نمایند, بعد از موافقت باید یک وقت سفارت تنظیم نمایید و در تاریخی که مشخص می شود تمامی مدارک را با خود به یفارت دانمارک برده تا بررسی کنند.

مدت زمانی که به طول می انجامد تا سفارت مدارک شما را بررسی کند حدود 5 ماه طول می کشد بعد از آن برای شما یک ویزای یک ساله موقت صادر می گردد, اگر شما همسر و فرزندی داشته باشید می توانید همراه مدارک خود مدارک آنان را نیز به سفارت تحویل دهید فقط باید سند ازدواج را نیز با خود به سفارت ببرید.

ویزای یک ساله موقت

بعد از تایید سفارت ویزای یک ساله موقت برای همسر و فرزندان زیر بیست سال شما هم صادر می گردد و می توانید در مدت این یک سال فعالیت تجاری خود را شروع کنید اما باید به خاطر داشته باشید که در پایان سال باید گزارش مثبتی از عملکرد شرکت و فعالیت کسب و کار خود جهت تمدید ویزای دانمارک ارائه دهید.

باید دقت داشته باشید که ویزای موقت یک ساله به معنای دریافت ویزای دائم کشور دانمارک نمی باشد و شما باید تمام تلاش خود را در ظرف سه سال انجام دهید تا به شرط موفق بودن در کسب و کار و پرداخت به موقع مالیات برای شما کارت اقامت دائم صادر گردد.

استخدام نیروی کار در دانمارک

یکی از دغدغه های سرمایه گذاران خارجی استخدام نیروی کار می باشد, زیرا یکی از الزامات ثبت شرکت در دانمارک این است که افرادی را به استخدام در بیاورید و برای آنان کسب و کاری فراهم آورید و حقوق و مزایا برای آنان در نظر بگیرید, اما استخدام نیروی متخصص وتحصیل کرده در هر کشوری دشواری خاص خود را دارد.

نکته ای که باید در این مقاله خدمتتان ارائه دهیم باید بدانید که استخدام نیروی کار در کشوری همانند دانمارک کمی دشوار می باشد چرا که این کشور دارای نیروی کاری متخصص و تحصیل کرده می باشد و نرخ بیکاری در این کشور پایین است و همچنین نکته ی دیگری که بسیار حائز اهمیت است دستمزد نیروی کار می باشد که کمی به نسبت اروپای جنوبی بالاتر می باشد چرا که میزان حقوق نیروی کار در شمال اروپا به نسبت دیگر نقاط اروپا بیشتر می باشد.

اما شما با یک پشتکار قوی و برنامه ریزی دقیق می توانید به تمام این امور دسترسی داشته باشید و هیچ مشکلی بر سر راه خود بوجود نیاورید فقط کافی است قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات خود را در زمینه ثبت شرکت در دانمارک بالا ببرید و در خصوص تمام جوانب برنامه ریزی انجام دهید.

ایجاد کسب و کار از طریق ثبت شرکت

توصیه کارشناسان ما به شما سرمایه گذارانی که قصد ایجاد کسب و کار از طریق ثبت شرکت در دانمارک را دارید این می باشد که قبل از اقدام برای ثبت شرکت در دانمارک ابتدا از طریق ویزای توریستی (سفر کوتاه مدت) به کشور دانمارک سفرکنید و در آنجا از نزدیک با اقتصاد و بازار کار این کشور و همچنین شرایط استخدام نیروی کار در شرکت های خارجی آشنا شوید, شما می توانید در دانمارک چند سرمایه گذار خارجی که در این کشور شرکت ثبت کرده اند را بیابید و تمام شرایط را که او تجربه کرده است جویا شوید.

البته شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق وبه روز در خصوص ثبت شرکت در دانمارک با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما در این مورد مشاوره شوید.

مزایای ثبت شرکت در دانمارک

 • بدون نیاز به شریک محلی می توانید مالکیت صد در صد را کسب نمایید.
 • با ثبت شرکت در این کشور می توانید در بانک های این کشور افتتاح حساب شخصی و شرکتی انجام دهید.
 • دسترسی راحت به بازار های اروپایی
 • بعد از گذشت سه سال می توانید اقامت را از طریق ثبت شرکت در دانمارک کسب نمایید.
 • همسر و فرزندان شما نیز می توانند اقامت دائم را کسب کنند.
 • بعد از دریافت اقامت دائم می توانید به راحتی به کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید.
 • بعد از گذشت 5 سال می توانید برای اخذ پاسپورت دوم خود اقدام نمایید.
 • می توانید از مزایایی همچون تحصیل رایگان در اتحادیه اروپا برخوردار شوید و همچنین فرزندان شما نیز می توانند به راحتی به تحصیل ادامه دهند.
 • استفاده از امکانات رفاهی و خدمات درمانی در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا
 • دیگر مشکلی به نام تحریم نخواهید داشت.
 • به راحتی می توانید به کشورهایی که دوست دارید سفر کنید و دیگر مشکل ریجکت شدن نخواهید داشت.
 • کشور دانمارک کشوری است با ثبات سیاسی و اقتصادی
 • کشور دانمارک به عنوان یکی از امن ترین کشورها شناخته شده می باشد.
 • برای ثبت شرکت در دانمارک نیاز به مدرک زبان نخواهید داشت و می توانید در حین کار زبان دانمارکی را برای برقراری ارتباط با مردم آموزش ببینید.

دانمارک یک کشوری است که محیط کسب و کار آزادی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده است به طوری که سرمایه گذارن خارجی می توانند به راحتی درآمد خود را به کشور خود بازگردانند.

دولت دانمارک برای سرمایه گذاران خارجی محیطی را فراهم کرده است تا سرمایه خارجی به کشور جذب کند, به همین خاطر میزان مالیات 28 درصدی برای درآمد شرکتی در نظر گرفته است که در مواردی این نرخ کاهش هم یافته است و می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

تسهیلات بانکی

در خصوص تسهیلات بانکی باید به سرمایه گذارنی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند عرض کنیم که دولت تا جایی که امکان داشته باشد در خصوص تسهیلات و کمک ها بین سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاران داخلی تبعیض نگذاشته است و با هر دو به یک روش رفتار می کند که این خود یک مزیت می باشد.

باید این را هم اضافه کنیم که در نقاطی از کشور دانمارک که کسب و کار کم می باشد, اگر سرمایه گذاران بخواهند در این منطق ثبت شرکت انجام دهند می توانند از کمک های مالی دولت بهره مند گردند.

باید به طوری کلی خدمت شما عزیزان عرض کنیم که امور ثبت شرکت در دانمارک کمی دشوار و پیچیده می باشد و بهتر است که به وسیله افراد متخصص و کسانی که دانش این کار را دارند پیش روید, وکلای مجرب موسسه با سال ها سابقه درخشان در امور اخذ ویزای تحصیلی, اخذ ویزای کاری , اخذ ویزای توریستی, اخذویزای سرمایه گذاری، خرید ملک, اخذ ویزای شینگن و ثبت شرکت در برترین کشورهای دنیا آماده خدمات رسانی به شما عزیزان و سرمایه گذاران محترم می باشد.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *