اسپانیا, ثبت شرکت

ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

در این مقاله میپردازیم به بحث ثبت شرکت در اسپانیا. راه های اخذ اقامت اسپانیا و مهاجرت به این کشور متعدد میباشد یکی از این روش ها از طریق ویزای تحصیلی اسپانیا میباشد که بسیار آسان و در مدت زمان کوتاه امکان پذیر میباشد راه دیگری که میتوانید از طریق آن اقامت را دریافت نمایید از طریق ثبت شرکت در اسپانیا میباشد , در این روش افرادی که بیشتر قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند مناسب میباشد و اگر فردی تنها قصد اخذ اقامت اسپانیا را در سر دارد بهتر است از روش های اخذ ویرای تحصیلی اسپانیا و اخذ ویزای کاری اسپانیا اقدام نمایند و افرادی که میخواهند فعالیت تجاری خود را در کشورهای دیگر گسترش دهند میتوانند ثبت شرکت در اسپانیا را انتخاب نمایند , ثبت شرکت در اسپانیا دارای مراحلی میباشد که ما در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم نمود تا سرمایه گذارانی که میخواهند ثبت شرکت در اسپانیا را تجربه کنند طعم موفقیت را بچشند و براحتی مراحل ثبت شرکت در اسپانیا را انجام دهند .

اقتصاد اسپانیا

یکی از کشورهایی که دارای اقتصادی قوی است , کشور در حال توسعه اسپانیا میباشد , و این قدرت اقتصادی اش را مدیون تعداد زیاد سرمایه گذاران داخلی و محیط آزاد کسب و کار, میباشد .

در بین کشورهای اتحادیه اروپا , اسپانیا به عنوان یکی از کشورهایی بوده است که رشد سالانه خوبی در این چند سال داشته است به طوری که این کشور را به عنوان کشوری مناسب برای سرمایه گذاران خارجی معرفی نمودند اما باید بدانید که شرایط و قوانین سختگیرانه ای برای سرمایه گذاران خارجی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند وضع شده است .

 

روش های ثبت شرکت در اسپانیا

 1. ثبت شرکت به صورت محدود عمومی
 2. ثبت شرکت به صورت محدود خصوصی
 3. ثبت شرکت به صورت یک مالک با تعهدات نا محدود
 4. ثبت شرکت به صورت چند مالک با تعهدات نا محدود
 5. ثبت شرکت به صورت مشارکت عمومی
 6. ثبت شرکت به صورت شعبه یا نمایندگی

شرایط ثبت شرکت در اسپانیا

ثبت شرکت در کشور اسپانیا توسط سرمایه گذاران خارجی به دو روش اول انجا م میپذیرد . که در روش اول حداقل سرمایه وجود دارد که باید حداقل  ۲۵درصد آن مبلغ را به صورت نقدی پرداخت نمایید , این نوع ساختار مناسب کسب و کارهای بزرگ میباشد , و سالانه باید حسابرسی انجام شود که این منوط به اندازه شرکت میباشد , شایان ذکر است که تعداد سهامدارن از حداقل یک نفر امکان پذیر میباشد .

در ساختار دوم  به صورت محدود خصوصی , که اصولا برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک استفاده میشود وتعداد سهامداران حداقل از یک نفر امکان پذیر بوده و  باید تمام سرمایه اولیه در ابتدا پرداخت شود لازم به ذکر است که حسابرسی سالانه نیز در این نوع ساختار یکی از الزامات میباشد .

شما اگر قصد ثبت شرکت  را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا اطلاعات لازم جهت نوع فعالیت تجاری در اسپانیا و شرایط اقتصادی و فرهنگی این کشور اطلاعاتی جامع کسب نمایید زیرا باید ثبت شرکت در کشوری مانند اسپانیا و دیگر کشورهای اروپایی بسیار ریسک پذیر میباشد .

شما میتوانید تمامی اطلاعات در این خصوص را از وکلای ما جویا شوید , وکلای مجرب ما به شما خواهند گفت که شرایط فعلی اقتصادی در اسپانیا  چگونه میباشد و امکان موفقیت در کشور اسپانیا با نوع فعالیت تجاری شما امکان پذیر خواهد بود یا خیر و یا اینکه مردم بهایی بابت نوع فعالیت تجاری شما پرداخت خواهند کرد یا خیر .

بعد از کسب اطلاعات جامع در خصوص فعالیت های تجاری در کشور اسپانیا باید نوع ساختار شرکت را انتخاب نمایید که خود این موضوع هم شامل جمع آوری و کسب اطلاعات جامع و به روز میباشد که باید انجام دهید .

بعد از گذراندن تمامی این مراحل و جمع آوری اطلاعات به روز و کامل در خصوص ثبت شرکت و فعالیت تجاری باید به دنبال مدارک بوده و با تکمیل تمامی مدارک برای ثبت شرکت  اقدام نمایید .

مهاجرت به اسپانیا

توصیه مشاوران حقوقی

توصیه مشاورین ما به شما عزیزان سرمایه گذاری که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارید این میباشد که قبل از هر اقدامی بعد از جمع آوری اطلاعات , یک مرتبه از طریق ویزای توریستی اسپانیا به این کشور رفته و از نزدیک با شرایط کسب و کار در این کشور آشنا شوید , این موضوع برای تصمیم گیری شما بسیار مفید میباشد .

عزیزانی که قصد ثبت شرکت در اسپانیا را دارند این نکته برایشان همیشه مهم بوده است که آیا امکان دارد که با این سرمایه گذاری تمام سرمایه خود را از دست بدهم و در فعالیت تجاری خود موفق نشوم ؟ باید خدمت این عزیزان عرض کنیم که روش ثبت شرکت در تمام دنیا دارای ریسک پذیری میباشد چون امکان دارد که قوانین آن کشور در خصوص سرمایه گذاران خارجی تغییر کند . این امر در اصطلاح حقوقی امری ناپایدار میباشد .

 مراحل ثبت شرکت در اسپانیا

شما در مرحله اول باید نامی که نوع فعالیت تجاری شمارا معرفی نماید انتخاب کنید که اصولا چند نام انتخاب میکنند و به اداره ثبت اسپانیا ارسال مینمایید و بعد از انجام استعلام , و دریافت تاییدیه شما باید سرمایه اولیه شرکت را در حساب بانکی بریزید که این حساب باید به نام شرکت باشد .

سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در اسپانیا با مسئولیت محدود حداقل سه هزار یورو میباشد . بعد از پرداخت سرمایه اولیه باید به دفتر خانه رفته و اساسنامه شرکت را تنظیم نمایید و بعد از تنظیم در اداره ثبت شرکت ها , ثبت کنید .

لازم به ذکر است که طبق قوانین ثبت شرکت ها در اسپانیا , هر شرکتی که در اسپانیا ثبت میشود چه توسط سرمایه گذاران داخلی و چه توسط سرمایه گذاران خارجی باید یک شماره شناسایی مالیاتی دارا باشند , شما هر فعالیت مالی که در اسپانیا بخواهید انجام دهید باید این شماره شناسایی مالیاتی را داشته باشید .

مشاورین مجرب ما میتوانند به صورت دقیق تمامی اطلاعات راجب شماره شناسایی مالیاتی را به شما ارائه دهند فقط شما باید مدارک ذیل را برای اخذ شماره شناسایی مالیاتی تهیه کنید .

در ابتدا باید فرمی که نشانه درخواست شما میباشد را پر نمایید , گذرنامه خود و یک کپی از آن تهیه کرده و به وکلای ما تحویل دهید , دو قطعه عکس رنگی به همان اندازه ای که درگذرنامه شما موجود است و رسید مبلغ پرداختی به بانک که مهر و امضای بانک در آن مشخص باشد .

این مدارک برای اخذ شماره شناسایی کافی میباشد اما در برخی موارد امکان دارد که علت تقاضای شماره شناسایی مالیاتی را هم از شما بخواهند که علت آن را ثبت شرکت در اسپانیا و سرمایه گذاری در این کشور ذکر میکنید .

نکاتی در مورد ثبت شرکت

نکاتی که باید خدمتتان عرض کنم این میباشد که شما قبل از هر اقدامی و در ابتدا باید شماره شناسایی مالیاتی را اخذ نموده باشید و نکته دیگر هم این است , نامی که به عنوان برند شرکت خود انتخاب میکنید نباید تکراری بوده باشد و یا از برند شرکت های دیگر تقلید نکرده باشید .

شما در انتها زمانی که میخواهید به دفتر خانه بروید باید فرم مالیاتی , فرمی که نام شرکت در آن تایید شده است و گواهی پرداخت سرمایه اولیه توسط بانک و شماره شناسایی مالیاتی را به عنوان مدارک با خود به همراه داشته باشید .

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در اسپانیا

 • گواهی اشتغال به کار
 • سند مالکیت
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی با مهر و امضای بانک
 • تقاضا نامه
 • اگر متقاضیی دارای شرکت میباشد باید تمامی مدارک رسمی شرکت را ارائه دهد
 • تمامی مدارک شناسایی متقاضی و سهامداران
 • تمامی مدارک همراهان متقاضی و سهامداران(همسر و فرزندان)
 • عدم سوء پیشینه
 • عدم اعتیاد
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ترجمه تمامی اسناد و مدارک

مالیات در کشور اسپانیا

مالیات برای شرکت ها در کشوری مانند اسپانیا بسیار بالا میباشد , اما برای شرکت های کوچکتر شرایط کمی آسان تر میباشد به این صورت که مبلغی حدود ۳۰درصد از سود اولیه را باید به عنوان مالیات پرداخت نماید . شرکت کوچک در اسپانیا به شرکت هایی گفته میشود که گردش مالی آن ها در سال کمتر از سه میلیون یورو باشد .

 

مزایای ثبت شرکت در اسپانیا

 • شما میتوانید بدون آن که شریک محلی داشته باشید صد در صد مالکیت در اختیار خودتان باشد .
 • به راحتی میتوانید به بازارهای اروپا دسترسی داشته باشید .
 • شما میتوانید بعد از گذشت سه سال از ثبت شرکت در اسپانیا و انجام فعالیت تجاری در این کشور برای اقامت دائم اسپانیا اقدام نمایید .
 • بعد از گذشت ۵ سال که در اسپانیا مشغول به فعالیت تجاری بودید و بعد از اخذ اقامت این کشور میتوانید برای دریافت پاسپورت دوم اقدام نمایید .
 • با دریافت اقامت اسپانیا و دریافت پاسپورت این کشور میتوانید به راحتی به دیگر کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا رفت و آمد کنید .
 • میتوانید به راحتی در کشوررهای اروپایی به تحصیل , کار و … بپردازید .
 • دیگر نگرانی های تحریم را نخواهید داشت .
 • اجازه اقامت شینگن را دریافت خواهید کرد .
 • شما میتوانید به راحتی ویزای کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا را اخذ کرده و به این کشورها سفر کنید .
 • میتوانید در بانک های اسپانیا افتتاح حساب انجام دهید .
 • میتوانید به راحتی در کشورهای اتحادیه اروپا به فعالیت تجاری خود بپردازید .
 • یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در اسپانیا استفاده از برند اروپایی میباشد .
 • شما میتوانید به راحتی ظرف مدت ۶ماه تمام مراحل ثبت شرکت در اسپانیا را انجام دهید .
 • در کشوری مانند اسپانیا هزینه اداره شرکت پایین میباشد .
 • شما با ثبت شرکت در اسپانیا دیگر نیازی به خرید ملک برای اخذ اقامت نخواهید داشت .
 • عضو قرارداد ویزای شینگن است

وضعیت اقتصادی و کاری در اسپانیا

توسعه اقتصادی که در کشور اسپانیا وجود دارد باعث بهبود نیروی کار در این کشور شده است , اما نرخ بیکاری بالا میباشد و امکان دارد در برخی مواقع این مشکل برای شرکت های خارجی وجود داشته باشد که نتوانند نیروی کار تحصیل کرده استخدام نمایند اما شما میتوانید با تکیه بر تجربه وکیل های ثبت شرکت ما در اسپانیا این امید را داشته باشید که  در استخدام نیروی کار به هیچ مشکلی برخورد نخواهید کرد .

طبق قوانین کشور اسپانیا شرکت های ثبت شده در اسپانیا موظف هستند که سالانه حساب های خود را به اداره حسابرسی ارائه دهند و این موضوع برای شرکت های بزرگتر الزامی میباشد , شایان ذکر میباشد که ساعت کاری در اسپانیا ۴۰ساعت در هفته میباشد و کارفرمایان موظف هستند که در سال شش هفته به کارمندان خود مرخصی بدهند .

در کشور اسپانیا یک برنامه ای به عنوان تشویق سرمایه گذاران در مناطق کمتر توسعه یافته این کشور طراحی شده است که طبق آن شرکت هایی که فعالیت تجاری خود را در ان مناطق رونق دهند مزایایی از سمت دولت اسپانیا و اتحادیه اروپا به آنان تعلق خواهد گرفت .

اسپانیا کشوری میباشدکه در اتحادیه اروپا از نظر ازدیاد بانک ها در رتبه بالا قرار دارد و به عنوان یک کشوری که جذابیت بیش از حدی برای سرمایه گذاران بین المللی دارد تبدیل شده است و علت وجود بانک ها و موسسات مالی در این کشور رونق و پیشرفت اقتصادی اسپانیا میباشد .

لازم به ذکر میباشد که خدمتتان عرض کنیم افتتاح حساب در بانک های اسپانیا امری دشوار میباشد و ما با افتخار در این امر به شما کمک خواهیم نمود و راه را برایتان هموار خواهیم نمود و شما میتوانید به راحتی از تسهیلات بانکی و وام های این موسسات بهره مند شوید .

 

 مقالات مرتبط با تحصیل در اسپانیا:

 1. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا
 2. کار ضمن تحصیل در اسپانیا
 3. تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا
 4. قوانین و شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا
 5. تحصیل دراسپانیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − دو =