چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

تحصیل دندانپزشکی در چین

در این مقاله می خواهیم هرآنچه در مورد تحصیل دندانپزشکی در چین نیاز به دانستن آن دارید را در اختیار شما قراردهیم. از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های چین تا هزینه های تحصیل و زندگی در چین را به طور کامل شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید. تحصیل دندانپزشکی در چین یکی از پر طرفدارترین کورس های آموزشی در بین دانشجویان بین المللی است و متقاضیان بسیار زیادی هر ساله برای تحصیل به کشور چین مهاجرت می کنند که در این بین دانشجویان ایرانی نیز جای دارند و با توجه به شرایط اقتصادی قوی و از طرفی مورد تایید بودن دانشگاه های چین از سوی وزارت بهداشت متقاضیان روز به روز در حال افزایش هستند.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در چین

دانشگاه های کشور چین برای تحصیل دندانپزشکی در چین ویژه دانشجویان خارجی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی شرایط پذیرش راحت تری دارد و دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی در چین در صورت داشتن سن زیر 35 سال و همچنین با در دست داشتن دیپلم 12 ساله خود می توانند برای این برنامه اقدام نمایند. این درو صورتی است که بسیاری از کشورهای اروپایی قوانین سخت گیرانه ای نسبت به سن متقاضیان دارد و شرایط اخذ ویزا برای متقاضیان را دشوار نموده است.

دانشگاه کپیتال مدیکال پکن

دانشگاه پزشکی (CMU) که ​​قبلاً به عنوان دومین کالج پزشکی پکن شناخته می شد، در سال 1960 تأسیس شد. دانشگاه کپیتال مدیکال چین در میان برترین موسسات پزشکی دانشگاهی در چین قرار دارد و یکی از مهمترین دانشگاه های شهری در پکن است که مورد توجه متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در چین قرار گرفته است. پروفسور وو جیینگ، رئیس و بنیانگذار دانشگاه، متخصص ارولوژی مشهور جهان و همچنین عضو آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین بود. امروزه شش عضو هیئت آموزشی در این آکادمی های معتبر عضو هستند و باعث افزایش اعتبار داخلی دانشگاه کپیتال مدیکال چین می شود.

CMU شامل 10 مدرسه، 14 بیمارستان وابسته و 1 موسسه آموزشی است. این دانشگاه بیش از 9000 دانشجو دارد. CMU طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی را برای دکترا، فوق لیسانس، لیسانس ارائه می دهد.

تحصیل دندانپزشکی در چین در دانشگاه ژنگژو چین

دانشگاه ژنگژو در 10 ژوئیه سال 2000 بر اساس ادغام سه دانشگاه، یعنی دانشگاه سابق ژنگژو، دانشگاه فناوری ژنگژو و دانشگاه پزشکی هنان تاسیس شد. دانشگاه سابق ژنگژو اولین دانشگاه جامع تأسیس شده توسط ایالت در سال 1956 بود. دانشگاه سابق دانشگاه ژنگژو که در سال 1963 تاسیس شد، دانشگاه ملی تحت مدیریت مستقیم وزارت مهندسی شیمی سابق در چین بود.

دانشگاه پزشکی هنان که در سال 1928 تاسیس شده، کالج اصلی پزشکی، تحت مدیریت مستقیم استان هنان بوده است. دانشگاه ژنگژو 12 رشته تحصیلی را شامل می شود، از جمله: علوم، مهندسی، پزشکی، ادبیات، تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد، علوم مدیریت، آموزش و پرورش، کشاورزی و هنر. این دانشگاه در میان گروهی است که در پروژه 211 پذیرفته شده است، تنها دانشگاه هنان است که توسط پروژه جامع تقویت قدرت دانشگاه های غرب میانه پشتیبانی می شود و توسط دولت استانی هنان و وزارت آموزش و پرورش حمایت مالی می شود.

دانشگاه ژنگژو 46 دانشکده و 9 بیمارستان وابسته دارد که 107 برنامه کارشناسی، 55 برنامه کارشناسی ارشد رشته سطح اول، 237 برنامه کارشناسی ارشد رشته سطح دوم، 21 برنامه دکترای رشته سطح اول، 124 برنامه دکترای رشته سطح دوم و همزمان 1 دکترای حرفه ای، 19 مدرک کارشناسی ارشد حرفه ای و همچنین 23 ایستگاه تحقیقاتی پس از دکتری را شامل می شود.

مقاله پیشنهادی: تحصیل پزشکی در چین

مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در چین

برای اخذ پذیرش از دانشگاههای چین به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شما به همراه ریز نمرات دو دوره
 • اسکن واضح و با کیفیت پاسپورت
 • عکس پاسپورتی

چرا تحصیل دندانپزشکی در چین

لیسانس جراحی دندان یک مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی است که برای یک دوره یا برنامه در زمینه دندانپزشکی اعطا می شود. در بین مردم به BDS معروف است. یا BChD یا BDentS، که به اختصار از لیسانس جراحی دندان است. در بعضی از کشورها دکتر جراحی دندان (DDS) یا دکتر پزشکی دندانپزشکی (DMD) نامگذاری شده است، DDS و DMD همان درجه های BDS هستند. BDS یکی از رشته های مورد علاقه در علوم پزشکی است، BDS فرد را قادر می سازد که به یک دندانپزشک واجد شرایط تبدیل شود، به طور کلی تحصیل دندانپزشکی در چین بین 5-6 سال در بسیاری از دانشگاههای پزشکی چین طول می کشد، آخرین سال آن کارآموزی در بیمارستان است.

دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره کارآموزی، امتحان نهایی را می گذرانند و در صورت قبولی در آزمون، گواهی مدرک BDS را دریافت می کنند. برنامه درسی BDS در چین در حال حاضر یکی از برنامه های جذب کننده برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکی در چین است، این برنامه در برخی از دانشگاه های پزشکی چین به زبان انگلیسی متوسط ​​تدریس می شود.

امروز برنامه دندانپزشکی چین با توجه به استانداردهای بین المللی جزء بهترین گزینه ها برای تحصیل دندانپزشکی در چین است. دوره های اصلی در برنامه درسی BDS در چین شامل آناتومی عمومی، بافت شناسی و جنین شناسی، داروسازی عمومی، فیزیولوژی، آسیب شناسی عمومی، بی شیمی، میکروبیولوژی دهان و مورفولوژی دندان است.

پزشکی عمومی، پروتزهای دندانی، جراحی عمومی، دندانپزشکی جراحی، آسیب شناسی دهان، جراحی فک و صورت، علم مواد دندانپزشکی، دندانپزشکی عمومی و پیشگیری، پریودنتولوژی و طب دهان، ارتودنسی این دوره ها به زبان انگلیسی با اساتید برجسته تدریس می شوند.

از جمله مزایای تحصیل دندانپزشکی در چین:

1. کیفیت تحصیل دندانپزشکی در چین

دانشگاههای چین برای دوره های تحصیل دندانپزشکی در چین جزء بهترین دانشگاه های پزشکی در سراسر جهان قرار دارند. این شهرت ناشی از کیفیت برنامه انگلیسی BDS متوسط ​​و استفاده از فناوری روز در دندانپزشکی است. از زمان شروع برنامه متوسط ​​انگلیسی BDS در چین، بسیاری از دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل شده اند، اکنون مشاغل خوبی در کشورهای خود و سایر کشورها دارند. موفقیت و قدردانی از برنامه انگلیسی BDS متوسط ​​فارغ التحصیلان گذشته که اکنون به عنوان دندانپزشک و در سایر حوزه های مرتبط کار می کنند، یکی از مهمترین دلایلی است که دانشجویان بین المللی تحصیل دندانپزشکی در چین را، انتخاب می نمایند.

2. حضور اساتید رده بالا

حضور استادان باتجربه بهترین گزینه را برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل دندانپزشکی در چین می دهد. امروزه دانشگاههای پزشکی در چین در استخدام اساتیدی با توانایی بالا و دارای شهرت خوب در سراسر جهان سرمایه گذاری می کنند. این امر باعث می شود چین به مطلوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تبدیل شود.

3. وجود زیرساخت ها و آزمایشگاه های خوب با استاندارد بالا

تقریباً تمام کالج های دندانپزشکی در چین دارای زیرساخت های آموزشی مدرن هستند، دوره های پزشکی به آزمایشگاه های بسیار خوبی نیاز دارند که در آن دانشجویان آنچه را که در کلاس آموخته اند، تمرین می کنند. کلیه کالج های پزشکی دارای برنامه BDS در چین از نظر مطالب آموزشی از همه الزامات برخوردارند.

4. هزینه کم تحصیل دندانپزشکی در چین

در حال حاضر، هزینه آموزش پزشکی مقرون به صرفه در چین توسط والدین و دانشجویان به عنوان یکی از عوامل انتخاب برنامه تحصیلات BDS در چین گزارش شده است. در مقایسه با سایر دانشگاه های پزشکی در جهان، مدارس پزشکی چین با شهریه کم و سایر هزینه های مرتبط کم در میان مدارس پزشکی قرار دارند. این امر والدین را وادار می کند فرزندان خود را برای تحصیل به چین بفرستند زیرا مطمئن هستند که هزینه کمتر از هزینه تحصیل دندانپزشکی در چین را در سایر مناطق ندارند. در برنامه BDS در چین، هر دوره به زبان انگلیسی ارائه می شود.

5. کیفیت بالای محیط زندگی و دانشگاه های چین

دانشکده های دندانپزشکی در چین دارای کتابخانه هایی هستند که کتابهای پزشکی کافی به زبان انگلیسی، آزمایشگاه های رایانه ای را داراست و دانشجویان در مطالعات روزمره که به کتابهای الکترونیکی دسترسی دارند، استفاده می شود. در برنامه BDS دانشجویان دوره های رایانه ای را می گذرانند و در آنجا از برنامه های رایانه ای پیش استفاده می کنند. خوابگاه های دانشجویان بین المللی استانداردهای بین المللی را برآورده می کنند که فقط دو دانشجو در بیشتر دانشگاه ها دارای برنامه BDS در چین هستند.

تمام آن مزایایی که دانشجویان بین المللی در دانشکده های دندانپزشکی در چین از آن بهره مند می شوند، باعث می شود برنامه انگلیسی BDS در بین گزینه های مورد علاقه برای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل دندانپزشکی در چین ترجیح داده شود.

مقاله پیشنهادی: ویزای تحصیلی چین

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.9/5 - (11 امتیاز)

نوشته های مرتبط

2 دیدگاه برای “تحصیل دندانپزشکی در چین

 1. محمدی گفت:

  مشاورین واتساپتون‌ خیلی خوب پاسخگو‌ بودن ممنون از راهنمایی تون

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   سپاس از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =