استرالیا, تحصیلی

شرایط تحصیل در کشور استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا

بدون شک یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان، کشور استرالیا است. هر ساله دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بسیاری به دلیل وجود برترین دانشگاه های جهان در استرالیا، سیستم آموزشی فوق العاده و پژوهش محور حاکم در این کشور، ارائه طیف گسترده از بورسیه های تحصیلی و… از طریق تحصیل به استرالیا مهاجرت می کنند. وجود متقاضیان قابل توجه برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا، باعث شد ما تصمیم بگیریم، مقاله ای را به موضوع شرایط تحصیل در کشور استرالیا اختصاص دهیم. اگر می خواهید سیر تا پیاز تحصیل در استرالیا در سال 2023 را بدانید، تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

نگاهی اجمالی به کشور استرالیا

استرالیا یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان است و تنها کشور موجود در کره زمین است که یک قاره کامل را پوشش می دهد. این کشور از نظر منابع طبیعی، به شدت غنی است. به عبارتی زمین های حاصلخیز بسیاری در این کشور وجود دارد. البته نا گفته نماند که بیش از یک سوم این کشور از بیابان تشکیل شده است.

اکثر شهرها، روستا ها و… استرالیا در جنوب غربی و جنوب شرقی این کشور واقع شده. علت اصلی آن هم وجود آب و هوای بسیار عالی در این دو ناحیه می باشد.

کانبرا پایتخت این کشور است و بعد از این کشور سیدنی و ملبورن از جمله شهرهای مهم کشور استرالیا می باشند.

از هر زاویه که کشور استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم، این کشور، کشوری منحصر به فرد و بی نظیر است. در ادامه از زاویه های مختلف شما را با این کشور آشنا می کنیم.

فرهنگ

فرهنگ موجود در این کشور، به اندازه وسعت استرالیا، گسترده و متنوع است. این موضوع باعث شده تا کشور استرالیا از جمله کشور های چند فرهنگی و چند نژادی قرار بگیرد. وجود طیف گسترده از فرهنگ متنوع را به خوبی می توانید در شیوه های زندگی، غذاها و… مردم این کشور مشاهده کنید.

در واقع وجود مردم بومی با چنین فرهنگ های مختلفی، از جمله مهم ترین میراث کشور استرالیا می باشد.

اقلیم و آب و هوا

این کشور بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار دارد. اکثر مناطق استرالیا در بیشتر سال، آب و هوای معتدلی دارد. البته در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد. به طور مثال ایالت های شمالی استرالیا معمولا همیشه آب و هوایی گرم دارند. همچنین ایالت های جنوبی این کشور در زمستان ها آب و هوای خنکی را تجربه می کنند اما به ندرت پیش می آید که دمای زیر صفر را تجربه کنند.

زبان

طبق آمار به دست آمده حدود 76/8% در مردم ساکن در استرالیا، فقط به زبان انگلیسی صحبت می کنند و 18/2% آن ها غیر انگلیسی زبان هستند. بعد از انگلیسی، ماندارین، زبان غالب مردم ساکن در این کشور است که البته از آن تنها در خانه استفاده می شود.

از جمله زبان نوظهور در استرالیا نیز می توان به زبان های فیلیپینی، عربی و… اشاره کرد.

اقتصاد

طبق شاخص های جهانی 2021 در خصوص اقتصاد، استرالیا سومین اقتصاد آزاد جهان را دارد. این کشور یکی از ثروتمند ترین کشور های آسیا- اقیانوسیه به شمار می رود. اگر نگاهی به نمودار توسعه اقتصادی این کشور بیاندازید، به خوبی واضح است که بیش از دو دهه است که استرالیا از توسعه اقتصادی برخوردار بوده است.

نگاهی اجمالی به کشور استرالیا به عنوان یک مقصد تحصیلی

استرالیا با داشتن بیش از 1100 موسسه آموزشی، دانشگاه، کالج های بسیار معتبر و… طیف گسترده ای از گزینه های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی گذاشته است. (در حال حاضر بیش از 22000 دوره تحصیلی در استرالیا برگزار می شود که دانشجویان بین المللی می توانند در آن ها شرکت کنند.) این موضوع باعث شده استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان شناخته شود.

کشور استرالیا امکان تحصیل در مقاطع مختلف را برای مهاجران فراهم کرده. به عبارتی دانش آموزان و دانشجویان بین المللی با مهاجرت به استرالیا می توانند در مقطع ابتدایی، متوسطه، حتی مقطع دکتری، تحصیل کنند.

اگر بخواهیم از رشته تحصیلی، مدت تحصیل و… صرف نظر کنیم، باید بگوییم قوانین استرالیا از دانشجویان و دانش آموزان بین المللی کاملا حمایت می کند. از این رو با مهاجرت تحصیلی به استرالیا هر دانشجو و دانش آموزی می تواند در شرایط عالی به تحصیل در کشور استرالیا بپردازد.

چرا تحصیل در استرالیا را انتخاب کنیم؟

اغلب افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارند، هدفشان از تحصیل در کشور استرالیا، زندگی کردن و تحصیل کردن در کشوری با امکانات رفاهی سطح بالا و قیمتی مقرون به صرفه می باشد. از آنجایی که در کشور استرالیا چنین شرایطی وجود دارد، این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. اما دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که استرالیا را تبدیل به یک انتخاب فوق العاده برای تحصیل می کند.

یکی از دلایلی که باعث شده استرالیا به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی جهان شناخته شود، وجود تعدادی از دانشگاه های معتبر و برتر جهان در این کشور می باشد. تقریبا از بین صد دانشگاه برتر جهان، 7 دانشگاه برتر در استرالیا واقع شده اند. این موضوع، یکی از مسائلی است که باعث شده استرالیا مورد توجه دانشجویان بین المللی بسیاری واقع شود.

از دیگر مسائلی که باعث شده استرالیا محبوبیت ویژه ای در بین دانشجویان بین المللی داشته باشد، می توان به تنوع رشته های درسی این کشور اشاره کرد.

امتیازاتی که با تحصیل در استرالیا به دست می آورید

با اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور بدون شک می توانید از امتیازات زیر، استفاده نمایید:

1

می ­توانید در کشوری مرفه با استانداردهای بالای زندگی تحصیل کنید.

2

می ­توانید خانواده ­تان را همراه خود به استرالیا ببرید.

3

می ­توانید در کنار تحصیل به کار نیز مشغول شوید.

4

می ­توانید قبل از شروع ترم جدید و در بین تعطیلات به هر میزان که مایل هستند کار کنند.

5

در طول این مدت در رفت و آمد به داخل یا خارج از کشور استرالیا آزاد هستید.

6

اگر متاهل هستید، همسرتان نیز در صورت تمایل می­ تواند در یک رشته تحصیلی که سه ماه به طول می ­انجامد به تحصیل بپردازد.

7

اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید خانواده تشان اجازه کار کردن در استرالیا به هر میزان که مایل باشند را خواهند داشت.

مزایای تحصیل در کشور استرالیا

"ویزای

تحصیل در کشور استرالیا مزایای بسیاری برای دانشجویان دارد. یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از طریق اخذ ویزای تحصیلی این کشور این است که بعد از ورود به خاک استرالیا می توانید علاوه بر تحصیل، به کار در استرالیا نیز مشغول شوید. البته نا گفته نماند که دانشجویان بین المللی تحت شرایط خاصی می توانند به کار در استرالیا مشغول شوند. به طور مثال دانشجویان بین المللی تنها اجازه دارند 20 ساعت در هفته به کار بپردازند.

اگر در مقطع کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر به تحصیل در استرالیا مشغول شوید، خانواده تان نیز می توانند با شما به استرالیا مهاجرت کنند. به عبارتی با اخذ ویزای همراه دانشجویی استرالیا می توانند به استرالیا نقل مکان کنند. همچنین در این کشور به صورت نا محدود مشغول به کار شوند.

از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به استرالیا و تحصیل در این کشور می توان به خروج از کشور اشاره کرد. با داشتن ویزای تحصیلی استرالیا می توانید به بسیاری از کشورهای دنیا به راحتی سفر کنید.

نکات مهمی که قبل از اقدام به تحصیل در کشور استرالیا باید بدانید

تحصیل دراسترالیا

تحصیل دراسترالیا

قبل از انجام هر اقدامی برای مهاجرت به استرالیا و تحصیل در این کشور، باید چند نکته مهم را بدانید:

 • استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و از این رو اکثر دوره های آموزشی در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می شود. در نتیجه لازم است قبل از مهاجرت به استرالیا، به فکر شرکت در آزمون زبانی معتبر مانند آیلتس یا تافل، باشید. دقت داشته باشید که برخی از دانشگاه های استرالیایی از شما مدرک زبانی می خواهد که آن مدرک با مدرک زبانی که سفارت استرالیا از شما می خواهد متفاوت است.
 • سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی انتقال به استرالیا و تحصیل در این کشور هستند. اگر بخواهیم از افرادی که از راه دور در استرالیا درس می خوانند، فاکتور بگیریم هر ساله بیش از 300 هزار نفر برای تحصیل وارد کشور استرالیا می شوند. این در حالی است که متقاضیان بالا باعث نشده کیفیت مدارس و دانشگاه های استرالیایی افت کند. بلکه بالعکس، هر ساله بر کیفیت سیستم آموزشی این کشور افزوده می شود.
 • برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت نمایید، لازم است که از دانشگاهی که پذیرش گرفته اید فرم تائیدیه دریافت کنید و آن را به سفارت استرالیا ارائه دهید. در نهایت هم با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و ورود به خاک این کشور می توانید اقدامات بعدی در خصوص ثبت نام و شروع ترم و… انجام دهید.

سیستم آموزشی کشور استرالیا

سیستم آموزشی این کشور، به چهار بخش تقسیم می شود: دبستان، دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه

از دبستان تا پیش دانشگاهی

کودکانی که در استرالیا زندگی می کنند از سن 6 سالگی تحصیل در مقطع ابتدایی را شروع می کنند. از کلاس اول تا کلاس ششم، جز تحصیلات دبستان حساب می شود. بعد از دبستان، دانش آموزان وارد کلاس هفتم می شوند و در اینجا تحصیل در مقطع دبیرستان را آغاز می نمایند. دبیرستان در استرالیا شامل کلاس هفتم تا کلاس دهم می شود. پس از پشت سر گذاشتن کلاس دهم، دانشجویان با آغاز کلاس یازدهم، وارد پیش دانشگاهی می شوند. دوره پیش دانشگاهی یک دوره دو ساله است و شامل کلاس یازدهم و دوازدهم می شود.

دانشگاه

در استرالیا تحصیلات دانشگاهی به دو بخش تقسیم می شوند: تحصیلات آکادمیک و تحصیلات فنی و حرفه ای.

افرادی که مایل به ادامه تحصیل به صورت آکادمیک هستند، وارد دانشگاه های استرالیایی می شوند و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند. افرادی هم که تمایل به تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای دارند، به تحصیل در مراکز آموزشی فنی و حرفه ای رجوع می کنند.

شرایط کلی تحصیل در کشور استرالیا

به طور کلی کشور استرالیا برای دانشجویان بین المللی از شرایط ایده آل و خوبی برخوردار است. به گونه ای که بسیاری از دانشجویان بین المللی از تصمیم خود در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا احساس رضایت دارند.

از آنجا که ما در این مقاله از موسسه مهاجرتی آوات قصد داریم شما را به طور تخصصی با موضوع تحصیل در کشور استرالیا آشنا کنیم، در ادامه به طور جداگانه شرایط تحصیل در هر یک از مقاطع دانشگاهی در کشور استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

شرایط تحصیل در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی

به طور معمول، شرایط یکسانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی در مقطع کارشناسی وجود دارد. مگر اینکه بخواهید وارد رشته به خصوصی شوید یا از دانشگاه خاصی پذیرش دریافت کنید. در این صورت ممکن است شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا برای شما کمی متفاوت از سایر دانشجویان متقاضی باشد.

بعد از اخذ پذیرش و ثبت نام در دانشگاه، هر دانشجوی بین المللی بعد از 3 سال تحصیل در مقطع کارشناسی، می تواند مدرک عادی کارشناسی را دریافت کند. وقتی دانشجویان بین المللی مدرک کارشناسی خود را در استرالیا دریافت می کنند اکثرا دو انتخاب انجام می دهند:

 1. وارد بازار کار استرالیا می شوند.
 2. یک سال دیگر به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازند و مدرک 4 ساله دوره کارشناسی یعنی مدرک “Honors” را دریافت نمایند.

شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی در مقطع کارشناسی:

 • انگیزه نامه
 • داشتن مدرک دیپلم (اصل+ ترجمه)
 • ارائه ریز نمرات مقطع دبیرستان (اصل+ ترجمه)
 • ارائه نمره آزمون زبانی معتبر مانند آیلتس با حداقل نمره تعیین شده یا ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه مدارکی به منظور اثبات توانایی پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های استرالیایی با توجه به رشته و نوع دانشگاه و در برخی از دانشگاه ها با توجه به ملیت فرد متقاضی، متفاوت است. با تمامی این موارد هزینه تحصیل در کشور استرالیا در مقطع کارشناسی را می توان بین 15000 تا 30000 دلار در نظر گرفت. البته این هزینه برای مطالعه برخی رشته ها مانند رشته های پزشکی، مهندسی و رشته هایی از این قبیل، بیشتر است.

برای آگاهی بیشتر: تحصیل کارشناسی در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد

سیستم آموزشی استرالیا به گونه ای است که رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دو نوع تقسیم می شود: دوره های تحقیق محور و دوره های آموزش محور.

در جدول زیر می توانید تفاوت ها و شباهت های این دو نوع دوره را مشاهده نمایید:

نام معیار دوره آموزش محور دوره تحقیق محور
مدت دوره 2 تا 3 سال 1 تا 2 سال
هزینه تحصیل 17000 تا 33000 دلار در هر سال تحصیلی 17000 تا 33000 دلار در هر سال تحصیلی
ویژگی خاص  اخذ 2 مدرک کارشناسی ارشد- ورود آسان به بازار کار اخذ یک مدرک کارشناسی در مدت زمانی کوتاه- ورود آسان به مقطع دکتری

شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی در مقطع کارشناسی ارشد:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • سوابق تحصیلی و کاری
 • داشتن مدرک کارشناسی (اصل+ ترجمه)
 • ارائه ریز نمرات مقطع کارشناسی (اصل+ ترجمه)
 • ارائه نمره آزمون زبانی معتبر مانند آیلتس با حداقل نمره تعیین شده یا ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه مدارکی به منظور اثبات توانایی پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در استرالیا
 • و…

البته اگر مقطع کارشناسی را در استرالیا سپری کرده باشید، این شرایط برای شما کمی متفاوت خواهد بود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

همانطور که کمی پیش به آن اشاره کردیم، فرقی نمی کند در دوره آموزش محور کارشناسی ارشد شرکت کنید یا دوره تحقیق محور. در هر صورت هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد برای هر سال تحصیلی بین 17000 تا 33000 دلار استرالیا خواهد بود. البته این هزینه با توجه به رشته، ملیت و برخی عوامل دیگر کمی متغیر است.

برای آگاهی بیشتر: تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در مقطع دکتری

تحصیل دراسترالیا

به کلی دوره های مقطع دکتری در دانشگاه های استرالیایی به صورت تحقیق محور انجام می شود. شما می توانید با 3 سال تحصیل در مقطع دکتری، مدرک فارغ التحصیلی خود در این مقطع را دریافت نمایید. البته این مدت با توجه به شرایط هر دانشجو، رشته و… ممکن است طولانی تر نیز باشد. اما به طور میانگین تقریبا همان 3 سال طول می کشد.

در خصوص تحصیل در مقطع دکتری در این کشور می توان گفت شما با محیط بسیار رقابتی روبه رو هستید. به عبارتی در صورتی که بتوانید در رقابتی که بین متقاضیان وجود دارد، پیروز شوید می توانید پذیرش بگیرید. این موضوع تنها زمانی اتفاق می افتد که رزومه تحصیلی قوی داشته باشید. علاوه بر این باید پیشنهاد تحقیقی خوبی به دانشگاه ارائه دهید.

برای اخذ مدرک دکتری در استرالیا نیز لازم است پایان نامه بسیار خوب و قوی در پایان ارائه کنید.

اگر متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا هستید و می خواهید اطلاعات جامع تری در خصوص دانشگاه ها و دانشکده های استرالیا کسب کنید، می توانید نام دانشکده و دانشگاهی که مد نظر دارید و از آن پذیرش ریافت کرده اید را برای ما ارسال نمایید تا همکاران ما اطلاعات بیشتری در خصوص آن دانشکده در اختیار شما بگذارند. می توانید در ساعات اداری با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند.

شرایط کلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی در مقطع دکتری:

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • چند مقاله معتبر
 • رزومه تحصیلی و شغلی
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد (اصل+ ترجمه)
 • ارائه ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد (اصل+ ترجمه)
 • ارائه نمره آزمون زبانی معتبر مانند آیلتس با حداقل نمره تعیین شده یا ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه مدارکی به منظور اثبات توانایی پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی در استرالیا
 • و…

البته اگر مدرک کارشناسی ارشد خود را از استرالیا کسب کرده باشید، بدون شک این شرایط برای شما متفاوت است.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید هزینه تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا، پایین تر از هزینه تحصیل در مقاطع دانشگاهی دیگر است. طبق آمار به دست آمده بازه هزینه تحصیل در مقطع دکتری در کشور استرالیا بین 12000 تا 28000 دلار استرالیا می باشد.

برای آگاهی بیشتر: تحصیل دکتری در استرالیا

درباره دانشگاه های استرالیا

از آنجا که اولین گام برای تحصیل در کشور استرالیا، اخذ پذیرش از دانشگاهی استرالیایی است، قبل از هر اقدامی باید دانشگاه های این کشور را به خوبی بشناسید. از این رو در این بخش از مقاله، تصمیم داریم شما را با برخی از دانشگاه های این کشور آشنا کنیم تا بتوانید با تحقیق در مورد هر یک بهترین را برای تحصیل انتخاب فرمایید.

دانشگاه های برتر پایتخت استرالیا

 • دانشگاه ملی استرالیا
 • دانشگاه کانبرا

دانشگاه های برتر نیو ساوت ولز

 • دانشگاه کاتولیک استرالیا
 • دانشگاه چارلز استورت
 • دانشگاه مک کواری
 • دانشگاه وسترن سیدنی
 • دانشگاه سیدنی
 • دانشگاه نیوکاسل

دانشگاه های برتر قلمرو شمالی

 • دانشگاه چارلز داروین

دانشگاه های برتر کوئیزلند

 • دانشگاه گریفیث
 • دانشگاه جیمز کوک
 • دانشگاه CQ
 • دانشگاه کوئیزلند

دانشگاه های برتر استرالیای جنوبی

 • دانشگاه فیلندرز
 • دانشگاه آدلاید
 • دانشگاه کارنگی ملون
 • دانشگاه تورنس استرالیا
 • دانشگاه استرالیای جنوبی

دانشگاه های برتر تاسمانی

 • دانشگاه تاسمانی

دانشگاه های برتر ویکتوریا

 • دانشگاه دیکین
 • دانشگاه لا تروب
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه RMIT
 • دانشگاه موناش

دانشگاه های برتر استرالیای غربی

 • دانشگاه کرتین
 • دانشگاه ادیت کوان
 • دانشگاه مرداک
 • دانشگاه نوتردام استرالیا
 • دانشگاه استرالیای غربی

بهترین رشته های برای دانشجویان بین المللی در کشور استرالیا

اگر بخواهیم بهترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا را با توجه به میزان محبوبت آن ها بگوییم، می توانیم به لیست زیر اشاره کنیم:

 • حسابداری
 • علم Actuarial (علم ارزیابی ریسک در بخش های مالی، بیمه ای و…)
 • کشاورزی
 • معماری
 • مهندسی زیست پزشکی
 • مهندسی هسته
 • علوم زمین
 • علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • روانشانسی
 • مدیریت جهانگردی و هتلداری
 • و…

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی

به طور کلی شما می توانید طی سه مرحله از دانشگاه های این کشور، پذیرش دریافت کنید.

خوب تحقیق کنید و رشته، دانشکده و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید انتخاب نمایید.

اولین گامی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی باید بردارید، این است که به خوبی تحقیق کنید. با این کار می توانید بهترین انتخاب را در خصوص دانشگاه، رشته و… داشته باشید.

مشاوران و کارشناس آوات با توجه به شرایط، بودجه و… شما می توانند در انتخاب بهترین رشته و دانشگاه شما را راهنمایی کنند.

مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.

هر دانشگاه با توجه به رشته ای که انتخاب می کنید، از شما مدارک به خصوصی را می خواهید. (کمی قبل اشاره ای به این مدارک کرده ایم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

از آنجا که جمع آوری این مدارک ممکن است مدتی زمان ببرد، قبل از انجام هر اقدام دیگری باید مدارکتان را گردآوری نمایید.

درخواست خود را برای دانشگاه مورد نظر بفرستید. (به اصطلاح اپلای کنید)

پس اینکه تمامی مدارک مورد نیاز را جمع اوری کردید، زمان آن رسیده است که درخواست خود را برای دانشگاهی که انتخاب کرده اید بفرستید.

زمانی که درخواست خود را ارسال کنید، شرایط و مدارک شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در نهایت اگر دانشگاه با درخواست شما موافقت کند برای شما نامه ای به عنوان نامه پذیرش ارسال می کند. پس از دریافت این نامه می توانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایید.

نکات مهم در مورد مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی برای مقطع دکتری

از آنجا که اخذ پذیرش برای شرکت در مقطع دکتری از دانشگاه های استرالیا کمی متفاوت تر از مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیایی در مقطع کارشناسی و کارشناسی است، تصمیم گرفته ایم بخشی را به این موضوع اختصاص دهیم. در اینجا چند نکته مهم که هنگام اخذ پذیرش در مقطع دکتری باید به آن توجه کنید، آورده شده است:

 • زمانی که درخواست اولیه را برای دانشگاه می فرستید، در مرحله اول باید استاد راهنما خود را مشخص کنید.
 • در مرحله دوم درخواست اینکه در آن دانشکده پذیرفته می شوید یا خیر، کاملا به نظر مسئولان دانشکرده بستگی دارد. بنابراین باید سی کنید آن ها را به خوبی متقاعد کنید.
 • برای تحصیل دکتری در استرالیا باید مدارکی را ارائه دهید که عدم ارائه تمام و کمال آن ها در روند اخذ ویزای تحصیلیتان اختلال ایجاد می کند. این مدارک عبارتند از:
  • اصل پاسپورت و ترجمه آن
  • ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد و ترجمه آن ها به زبان انگلیسی
  • طرح تحقیق به زبان انگلیسی
  • رزومه فرد که به زبان انگلیسی باشد
  • مدرک آیلتس 6٫5 – 7 و معادل تافل آن
  • معرفی نامه که از استاد و یا کارفرمای استرالیایی دریافت کرده اید
  • اگر سابقه کاری مرتبط با رشته خود را داشته باشید رزومه کاری به زبان انگلیسی
  • اگر متاهل باشید سند ازدواج
  • تمکن مالی و معرفی یک حساب بانکی
  • چند قطعه عکس پاسپورتی
  • و دیگر مدارکی که سفارت این کشور از شما درخواست کند.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

در صورت دارا بودن شرایطی مشخص (این شرایط با توجه به رشته، نوع بورسیه، دانشگاه و… متفاوت است.) دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این کشور می توانند بورسیه تحصیلی دریافت کنند.

اغلب دانشگاه های استرالیایی به دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را دارند، بورسیه تحصیلی اعطا می کنند. به عبارتی دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند از شانس کمی برای دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار می باشند. البته نا گفته نماند که دانشجویان دکتری بیشترین شانس دریافت بورسیه را دارند. در اکثر مواقع داشتن بورسیه در مقطع دکتری شرایط تحصیل رایگان در استرالیا را فراهم می کند.

برای آگاهی بیشتر: بورسیه تحصیلی استرالیا

تحصیل در استرالیا بدون شرکت در آیلتس

برخی از افراد دائما دنبال راهی هستند تا بتوانند بدون شرکت در آیلتس به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان بپردازند. اما حقیقت این کار بدون شرکت در آزمون آیسلتس کمی دشوار است. در نتیجه توصیه می شود که حتما قبل از مهاجرت تحصیلی به چنین کشورهایی مانند استرالیا، حتما در آزمون آیلتس شرکت کنید و مدرک آن را بگیرید.

در هر صورت اینکه بدون شرکت در آزمون آیلتس به تحصیل در این کشور بپردازید، وجود دارد. البته این موضوع تنها برای افرادی با شرایط معینی امکان پذیر است.

اگر می خواهید بدانید که آیا واجد شرایط تحصیل در استرالیا بدون شرکت در آزمون آیلتس هستید یا خیر، می توانید از طریق صحبت و مشاوره با کارشناسان آوات جویای این موضوع شوید. موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات همه روزه آماده خدمات رسانی به متقاضیان مهاجرت می باشد.

هزینه بیمه دانشجویی در کشور استرالیا

سال ها است که طبق قوانین استرالیا هر دانشجویی که قصد تحصیل در این کشور را داشته باشد، باید قبل از ورود به خاک استرالیا، بیمه دانشجویی دریافت کند. در نتیجه می توان گفت بیمه دانشجویی برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند موضوعی اجباری است.

هزینه بیمه دانشجویی برای مهاجرت به این کشور با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. وضعیت تاهل، سن، جنسیت و… از جمله عوامل تاثیر گذار بر این موضوع هستند. به طور مثال برای یک دانشجوی مجرد هزینه بیمه دانشجویی در کشور استرالیا ممکن است سالیانه 600 دلار استرالیا باشد. در صورتی که هزینه بیمه یک زوج می تواند به 3000 دلار استرالیا در سال و هزینه بیمه یک خانواده به 5000 دلار استرالیا در سال برسد.

تحصیل رایگان در استرالیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد. البته این امکان برای تمامی متقاضیان نیست. به طور مثال دانشجویان مقطع دکتری بیشتر از دانشجویان سایر مقاطع امکان تحصیل رایگان در این کشور را دارا می باشند. چرا که آن ها شانس بیشتری برای بورسیه دارند.

در واقع تحصیل رایگان در کشور استرالیا زمانی برای شما امکان پذیر است که بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید که تمامی هزینه های مربوط به تحصیل شما در این کشور را تقبل کند.

از هر جای دنیا در استرالیا تحصیل کنید

امروزه شما می توانید از هر کجا که هستید، تحصیل در استرالیا را شروع کنید. در واقع طبق این شیوه شما می توانید در دوره های تحصیلی آنلاین استرالیا ثبت نام کنید و از خانه به صورت آنلاین به تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور بپردازید.

برخی از دانشگاه های استرالیایی که امکان تحصیل به صورت آنلاین برای برخی از رشته ها را فراهم کرده اند، عبارتند از:

 • دانشگاه نیوساوت ولز
 • دانشگاه فناوری سلطنتی ملبورن
 • دانشگاه تاسمانی
 • دانشگاه کانبرا
 • دانشگاه دیکین
 • کالج گریفث
 • دانشگاه مرداک
 • دانشگاه باند
 • و…

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول

1. آیا تحصیل در دانشگاه های استرالیا رایگان است؟

 • خیر. تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان نیست مگر اینکه موفق به دریافت بورسیه شوید.

2. متقاضی تحصیل درکشور  استرالیا می تواند همراه داشته باشد؟

 • بله این امکان وجود دارد. حتی اگر همراه متقاضی مدرک زبان و سابقه کاری داشته باشد می تواند مشغول به کار هم شود.

3. آیا دانشجویان خارجی میتوانند در حین تحصیل به کار مشغول شوند؟

 • امکان 20 ساعت کار برای دانشجویان وجود دارد که این میزان ساعات به رشته متقاضی نیز بستگی دارد.

4. تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای افراد دارای تابعیت این کشور نیز هزینه به همراه دارد؟

 • در صورتی که دانشجو و والدین او تابعیت این کشور را داشته باشند می توانند در برخی از مقاطع به صورت رایگان تحصیل کنند.

5. بدون مدرک زبان می توان در مقطع دکترا در استرالیا مشغول به تحصیل شد؟

 • شما برای تحصیل دکترا در این کشور نیاز به مدرک آیلتس 7 دارید و بدون آن امکان تحصیل در مقطع دکترا در این کشور سخت یا غیرممکن می باشد.

6. کدام یک از  دانشگاه های استرالیا شهرت جهانی دارند؟

 • دانشگاه های معروف استرالیا شامل دانشگاه های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه باسابقه وسترن با داشتن رتبه ۸۹ در دنیا از جمله دانشگاه های مطرح دراسترالیا می باشند.

7. امکان  کار پس از تحصیل در استرالیا وجود دارد؟

 • تا 18 ماه پس از پایان تحصیلات، دانشجویان میتوانند به دنبال کار بگردند و مشغول به کار شوند.

سوالی در خصوص تحصیل در کشور استرالیا یا مهاجرت تحصیلی به این کشور دارید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید. در اسرع وقت پاسخگو شما هستم.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *