آلمان, تحصیلی

هر آنچه که باید درباره شرایط تحصیل در آلمان بدانید

شرایط تحصیل در آلمان

صفر تا صد مراحل تحصیل در آلمان در سال 2022 را در این مقاله توضیح داده ایم. شرایط و هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی و سایر جزئیات بیان شده است. با ما همراه باشید.

تحصیل در آلمان مقصد ایده آل برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور است. آموزش در سطح جهانی، زندگی هیجان انگیز شهری که با زیبایی های خاص خود ادغام شده است از دلایل انتخاب دانشجویان خارجی برای تحصیل در آلمان است. از یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا بهره مند شوید تا به شما کمک کند در حرفه خود پیشرفت کنید، با یافتن دوستان جدید و معاشرت با دانشجویان دیگر، یک زبان جدید یاد بگیرید و یک تجربه زندگی شگفت انگیز جهت خلق خاطرات برای سال های آینده با تحصیل و زندگی به عنوان دانشجوی خارجی برای خود کسب کنید.

صدها دانشگاه در آلمان وجود دارد که برنامه های تحصیلی مختلف با شهریه رایگان یا بسیار کم برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. اگر شما می خواهید مهندسی، پزشکی، معماری یا تجارت بخوانید، آلمان مکانی مناسب برای شماست. تلفیق آموزش با کیفیت بالا و تجربه فرهنگی منحصر به فرد زندگی در آلمان دلیل اصلی ورود جوانان از سراسر جهان به آلمان است.

حقایق و آمار مربوط به سیستم آموزش عالی آلمان

آلمانی ها کشور خود را “کشور شاعران و اندیشمندان” می نامند. با این وجود در آلمان در حدود 1000 دانشگاه و موسسه آموزش عالی که وجود دارد حدود 400 موسسه آموزش عالی برنامه های آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه های آلمان در رتبه بندی بین المللی رتبه بالایی دارند.

چرا تحصیل در آلمان

آلمان چهارمین مقصد محبوب در بین دانشجویان بین المللی در جهان است. بیش از سیزده درصد دانشجویان دانشگاه های آلمان در سال 2018 از سایر کشورهای جهان آمده اند، دقیقاً مانند؛ شما. آلمان یک مکان جذاب برای تحصیل است و مدارک دانشگاهی آلمان مورد تایید کارفرمایان در سراسر جهان است. در ادامه پنج دلیل برای ادامه تحصیل در آلمان را عنوان می کنیم:

1. کیفیت بالا

دانشگاه های آلمان با ارائه آموزش در سطح عالی، رتبه بندی خود را در میان بهترین های جهان قرار می دهند. شما یک مدرک مشهور بین المللی کسب خواهید کرد که موقعیت بسیار خوبی در بازار کار جهانی به شما می دهد.

2. تنوع در تفریحات و کیفیت زندگی

دوره های ارائه شده در دانشگاه های آلمان بسیار زیاد است و به شما این امکان را می دهد که هر حوزه تحصیلی را که می خواهید تمرکز کنید و انتخاب کنید. مجموعه ای گسترده از برنامه های بین المللی و برنامه هایی با ارائه مدرک بین رشته ای به شما امکان می دهد تخصص مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

وقتی از تحصیل خود مرخصی می گیرید، 1001 روش برای آشنا شدن بیشتر در مورد کشور آلمان وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید به یک موزه، سینما یا تئاتر بروید، می توانید در یک باغ آبجو بنوشید، می توانید در ساحل قدم بزنید، می توانید در دریاچه شنا کنید، از کوه بالا بروید یا از یک قلعه قدیمی بازدید کنید.

3. دوره های آمادگی برای ورود به بازار کار

دانشگاه های آلمان برنامه های برجسته دانشگاهی را ارائه می دهند، در حالی که دانشگاه های علوم کاربردی طیف وسیعی از گزینه های جذاب و عملی را ارائه می دهند. بسیاری از دانشگاه ها با شرکت ها همکاری می کنند. بسیاری از برنامه های مطالعاتی تئوری و عمل را با هم ترکیب می کنند. این مورد شروع کار شما را بسیار تسهیل می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دوره ها مقاله دوره آوسبیلدونگ در آلمان را مطالعه کنید.

مقاله مرتبط: دوره آوسبیلدونگ در آلمان

4. پتانسیل بالا برای رشد دانشجویان بین المللی

در آلمان می توانید بیشترین استفاده را از خود ببرید. در اینجا می توانید توانایی های فکری و مهارت های شخصی خود را آزادانه توسعه داده و به تمام پتانسیل خود برسید. اگر برای دستیابی به چیزهای بزرگ در آلمان هستید، خواهید دید که عزم، انگیزه و تعهد شما را به مقاصد جذابی میرساند، چه در طول تحصیل و چه بعد از تحصیل.

5. کشور امن

در مقایسه با سایر کشورها، آلمان یک کشور امن است. در شهر یا روستا، روز یا شب، می توانید در آلمان آزادانه رفت و آمد کنید. آلمان ثبات اقتصادی و سیاسی بالایی دارد، که این کشور را به مکانی ایده آل برای تحصیل شما تبدیل می کند.

شرایط تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

1. تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

تحصیل در مدارس آلمان

با موسسه مهاجرتی آوات در دبیرستان های آلمان تحصیل کنید. سالانه بیش از صدها دانش آموز از سراسر جهان برای تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان اقدام می نمایند. این مدارس در همه ی شهرهای آلمان وجود دارد و معمولا امکانات بسیار زیادی به متقاضیان ارائه می دهند. هزینه تحصیل در مدارس آلمان متفاوت است به عنوان مثال اکثر Boarding School ها در آلمان هزینه ای بالغ بر 10 هزار یورو در سال را شامل می شوند. برای تحصیل در مدارس آلمان در مقطع دبیرستان شما نیازمند نمره زبان آلمانی حداقل A2 خواهید بود.

 • Hauptschule

دانش آموزانی که نمرات 5 تا 9 را کسب می کنند، تا سن 18 سالگی در این مدارس به ادامه تحصیل می پردازند. این مدارس مانند مدارس فنی و حرفه ای هستند و مخصوص دانش آموزانی می باشد که از نظر سطوح علمی توانایی کمتری دارند و تحصیل همزمان با دوره های کارآموزی همراه می باشد.

 • Realschule

این مدارس مناسب دانش آموزانی می باشد که نمرات 5 تا 10 را کسب می کنند و می توانند پس از اتمام تحصیل دوره های کارآموزی را سپری کنند و یا با ادامه تحصیل در مدارس دیگر به دانشگاه ورود پیدا کنند.

 • Gymnasium

این مدارس مخصوص افرادی است که نمرات 10 تا 13 را کسب می نمایند و قصد ادامه تحصیلات در بهترین رشته های دانشگاهی را دارند و پس از اتمام تحصیل در این مدارس باید در یک آزمون سراسری شرکت کنند و در صورت قبول شدن در آزمون به دانشگاه های عالی آلمان وارد شوند.

2. تحصیل در کالج های آلمان

شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل در کالج های آلمان برنامه های بسیار متنوعی را برای شما به همراه دارد. گاها شما در حین تحصیل در برخی کالج های آلمان نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کنید بلکه حقوق هم دریافت خواهید کرد که این دوره ها به دوره های آوسبیلدونگ آلمان معروف هستند. بعضی مواقع شما برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان نیازمند گذراندن دوره های M Course و D Course هستید که برای ورود به این دو دوره شما باید مدرک B1 آلمانی را داشته باشید.

3. تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس

متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در دوره لیسانس در دانشگاه های آلمان را دارند باید در نظر داشته باشید که برای ورود به این دوره ها یا باید قبولی دانشگاه سراسری ایران را داشته باشید و با در دست داشتن برگه قبولی برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس از دانشگاه های آلمان اقدام نمایید و یا اینکه برای دوره های کالج اقدام نمایید که در هر دو صورت شرایط سنی شما و همچنین داشتن مدرک B1 زبان آلمان از موسسه گوته بسیار اهمیت دارد.

4. تحصیل در آلمان در مقطع فوق لیسانس

با توجه به اینکه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان بصورت رایگان انجام می شود و همچنین کورس های به زبان انگلیسی در آلمان در مقطع فوق لیسانس بسیار متنوع می باشد و از طرفی دانشگاه های آلمان در رنکینگ جهانی از بهترین دانشگاه های جهان به حساب می آید، می توان گفت؛ یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دانشجویان برای ادامه تحصیل و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور آلمان می باشد. برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس در آلمان که به زبان آلمانی برگزار می شود شما نیازمند ارائه مدرک B2 آلمانی از موسسه گوته خواهید بود و اگر دوره شما به زبان انگلیسی میباشد شما باید بتوانید مدرک آیلتس آکادمیک با حداقل نمره ی 6.5 را ارائه نمایید.

5. تحصیل در آلمان در مقطع دکتری

از آنجایی که تحصیل در مقطع دکتری در آلمان یک پوزیشن محسوب می شود شما برای اقدام نیاز دارید که در ابتدا یک استاد را متقاعد کنید که با شما کار کند و بتوانید از استاد فاند دریافت کنید. برای این کار شما باید شرایطی داشته باشید، به عنوان مثال داشتن رزومه خیلی قوی، پروپوزال قوی، سطح زبان عالی برای مکاتبه و مصاحبه با اساتید و همچنین داشتن مقالات ISI شانس شما رای برای گرفتن یک فاند تحصیلی خوب برای تحصیل در مقطع دکتری در آلمان افزایش می دهد.

این نکته را فراموش نکنید که پیدا کردن استاد مخصوصا در اروپا کار ساده ای نیست و این امر نیازمند داشتن تجربه و علم کافی و همچنین داشتن صبر و حوصله ی زیادی می باشد. برای مشاوره در زمینه گرفتن بورسیه تحصیلی از دانشگاه های آلمان میتوانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آوات در ارتباط باشید تا بروز ترین اطلاعات را در زمینه اخذ فاند تحصیلی از دانشگاه های آلمان را در اختیارتان قرار دهیم.

شرط معدل برای تحصیل در آلمان

برای پذیرش از کالج ها و دانشگاه های آلمان یکی از مواردی که ذهن متقاضیان را درگیر می کند، معدل آن‌هاست. اکثر دانشگاه های آلمان شرط معدل خاصی برای صدور پذیرش در مقاطع فوق لیسانس و دکتری ندارند. البته بدیهی است که هرچه معدل متقاضی و در حالت کلی رزومه متقاضیان تحصیل در آلمان بهتر باشد شانس قبولی بیشتری در دانشگاه های آلمان دارند و همینطور دانشگاه های با رنک بالاتری را می توانند انتخاب کنند.

برای تحصیل در کالج های آلمان مخصوصا برای دوره های M Course و D Course در آلمان این قضیه تا حدودی متفاوت است. ما پیشنهاد می کنیم متقاضیان شرکت در این دوره ها که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را دارند بهتر است با معدل بسیار بالا اقدام نمایند تجربه نشان داده است که معدل های بالای 19 معمولا می توانند برای این دوره ها شرکت نمایند.

مدرک زبان برای تحصیل در آلمان

برای تحصیل در آلمان در اکثر مواقع شما نیازمند ارائه مدرک زبان خواهید بود و میزان این مدرک و نوع آن بستگی به دوره ای که شما اقدام می کنید دارد. به عنوان مثال برای شرکت در دوره های کالج و تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان شما نیازمند مدرک زبان آلمانی در سطح B1 از موسسه گوته خواهید بود. در مقطع فوق لیسانس در صورتی که دوره شما به زبان آلمانی باشد باید مدرک B2 آلمانی از موسسه گوته دریافت کنید و ارائه دهید و در صورتی که دوره شما به زبان انگلیسی باشد باید مدرک آیلتس آکادمیک با نمره ی حداقل 6.5 را ارائه دهید.

تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد و برای شرکت در دوره های دکتری نیازمند مدرک آیلتس 7 آکادمیک خواهید بود. البته تحصیل دکتری در آلمان سیستم متفاوتی با دوره های لیسانس و مستر دارد که توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات کامل در این زمینه با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آوات تماس بگیرید و از بروز ترین اطلاعات در زمینه تحصیل در آلمان بهره مند شوید.

مراحل گرفتن پذیرش از مراکز آموزش عالی آلمان

افرادی که قصد دارند مراحل تحصیلات در آلمان را بدانند و برای اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرشان باید مراحل زیر را طی کنند:

 • تکمیل مدارک
 • ترجمه مدارک
 • گرفتن تأییدیه برای مدارک از سفارت آلمان در کشور
 • ارسال مدارک ترجمه شده به دانشگاه مورد نظر به ­وسیله پست
 • رزرو و پیش ­بینی محل اسکان در زمان تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی آلمان

مدت اعتبار ویزای تحصیلی آلمان 2 سال است که بنابه پذیرش و تحصیل در این کشور قابل تمدید است. برای دریافت ویزا تحصیل در مقاطع مختلف آلمان میبایست از دانشگاه مورد نطر در رشته مورد نظر پذیرش داشته باشید و سپس با مدارک لازم و نامه پذیرش دانشگاه از سفارت درخواست ویزای تحصیلی آلمان را بدهید.

مرحله بعد ورود به کشور آلمان است که متقاضی پس از ورود به کشور آلمان می بایست اقدامات لازم برای اخذ مجوز اقامت را انجام دهد. برای داشتن اطلاعات در این خصوص می توانید در مشاوره حضوری از کارشناسان ما در آوات سوال مطرح نمایید.

حدود 3 ماه زمان دارید تا پس از ورود به کشور آلمان برای تکمیل نمودن ثبت نام خود در دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

همان‌طور که گفتیم پس از ورود به کشور آلمان می بایست اجازه اقامت آلمان خود را در این شکور ثبت ناید که حدود دوهفته زمان دارد که اینکار را انجام دهد.

مقاله پیشنهادی: اخذ ویزای تحصیلی آلمان

هزینه های تحصیل در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان

هنگام تحصیل در آلمان نه تنها می توانید انتظار تحصیل با بهترین کیفیت و بالاترین سطح علمی را داشته باشید بلکه در اکثر دانشگاه ها حتی تحصیل به صورت رایگان است. مهم نیست که از کدام کشور آمده اید، اکثر مدارس تحصیلات خود را کاملاً رایگان ارائه می دهند. البته برخی موارد استثنا نیز وجود دارد بیشتر مدارس خصوصی یا برنامه های تحصیلی بصورت هزینه دار نیز وجود دارد. خوب است بدانید اگر پس از فارغ التحصیلی تصمیم به ماندن و کار در آلمان دارید، می توانید بخش زیادی از شهریه قبلی را از مالیات بر درآمد خود کسر کنید.

تنها دو ایالت در آلمان هستند که برای ثبت نام دانشجویان خارجی که مهاجرت تحصیلی به آلمان را در مقطع کارشناسی انتخاب کرده ­اند، هزینه­ ای دریافت می ­کنند ولی در دیگر ایالت­ ها ثبت نام در این مقطع رایگان انجام می­ شود. به طور کلی می­ توان گفت هزینه تحصیل بستگی به قوانین دانشگاه مورد نظر دارد و می­ تواند بین 100 تا 500 یورو متغیر باشد.

البته این هزینه مربوط به دانشگاه ­های دولتی است و مراکز خصوصی گاه هزینه ­های تا 20000 هزار یورو نیز دریافت می­ کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مراکز دولتی آلمان در حدود 500 یورو در سال است که برای مراکز خصوصی تا 30 هزار یورو امکان افزایش دارد.

تحصیل در مقطع دکترا در تمام مراکز آموزش عالی آلمان رایگان است و تنها مبلغ 300 یورو برای ثبت نام اولیه از دانشجو دریافت می­ شود.

شرایط سکونت دانشجویان در آلمان

اسکان دانشجویی در آلمان به صورت­ های مختلف امکان ­پذیر است که اولین راه، سکونت در خوابگاه ­های دانشجویی است که با توجه به دانشگاه مورد نظر، شرایط و کیفیت متفاوتی دارد. افرادی که برای مهاجرت تحصیلی به آلمان، می­ خواهند از خوابگاه دانشجویی استفاده کنند در مواردی لازم است ثبت نام نموده و منتظر رسیدن نوبت اسکانشان بمانند.

انتخاب دیگر برای سکونت، مهمان­ سرای دانشجویی است. البته این امکان بیشتر در اختیار اساتید خارجی است اما می ­تواند گزینه ­ای برای دانشجویان نیز محسوب شود. در غیر این صورت دانشجو باید به دنبال آپارتمانی در نزدیکی دانشگاه محل تحصیلش باشد.

ویزای دانشجویی برای تحصیلات در آلمان

افرادی که در پی تحصیلات در آلمان هستند لازم است پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر و حدود 3 ماه پیش از آغاز سال تحصیلی اقدام به اخذ ویزا نمایند و مدارک خود را برای ارسال به اداره مهاجرت آماده کنند تا پس از بررسی­های لازم ویزای اقامت در آلمان برای آن­‌ها صادر شود.

دریافت بیمه سلامت در آلمان

تحصیل در آلمان

اقامت در آلمان مشروط بر داشتن بیمه سلامت است. به عبارتی بیمه سلامت در این کشور اجباری است و فردی تحت پوشش هیچ­‌گونه خدمات بیمه قرار نگرفته باشد اجازه ثبت نام در دانشگاه را ندارد. اگر فرد در کشور خود تحت پوشش بیمه­ ای بین ­المللی و سازگار با خدمات مورد نظر آلمان باشد، می­تواند از همان بیمه در آلمان نیز بهره ببرد. افرادی که برای ثبت نام در دانشگاه درصدد خرید بیمه در این کشور برمی ­آیند توصیه می­شود از بیمه دولتی که ارزان­تر است استفاده کند. البته بیمه خصوصی دارای خدمات بیشتری است که می ­تواند برای کسانی که توان مالی خوبی دارند، بسیار مناسب باشد.

نحوه تمدید یا صدور روادید دانشجویی و شرایط اقامت

هنگامی که فرد متقاضی تحصیل در آلمان در دانشگاه ثبت نام کرد، لازم است برای تمدید روادید دانشجویی به اداره اتباع خارجی همان شهری که در آن ساکن است مراجعه کند، مدارک مورد نیاز خود را ارائه دهد و اجازه اقامت دانشجویی که معمولاً به مدت یک سال است را دریافت کند. بعد از یک سال، هر بار با بررسی شرایط دانشجو این اجازه تمدید می­گردد. روادید دانشجویی مشخص می­کند که فرد مشغول تحصیل در این کشور است و اجازه کار محدود 90 روزه به دانشجو می­دهد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش تحصیلی در آلمان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

اگر از تمام شرایط تحصیل در آلمان اطلاع کافی یافته ­اید و متقاضی تحصیل در این کشور هستید باید مدارک زیر را آماده کرده و ارائه دهید:

مدارک لازم

1

کپی برابر اصل و ترجمه مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف (ابتدا وزارت امور خارجه و سپس سفارت آلمان باید ترجمه مدارک تحصیلی را تأیید نماید.

2

سوابق کاری و حرفه ­ای

3

رزومه

4

انگیزه ­نامه

5

مدارک زبان انگلیسی و آلمانی (در صورتی که نیاز باشد)

6

عکس پاسپورتیژ

7

ترجمه شناسنامه و سند ازدواج برای افراد متأهل

8

سه توصیه­ نامه از استاد با مهر و امضای استاد

9

پروپوزال یا طرح پیشنهادی برای متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری

بازار کار برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های آلمان

آلمان اقتصادی بزرگ با فرصت های بی شماری برای فارغ التحصیلان خارجی دارد. برخلاف بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی، اقتصاد آلمان حول یک یا دو شهر خاص متمرکز نیست. مراکز صنعتی در سراسر کشور پراکنده شده اند، هامبورگ محل شرکت های تجاری و رسانه ای است. مونیخ و اشتوتگارت در زمینه تولید خودرو قوی هستند. فرانکفورت از نظر سرمایه مالی پیشرو است. به طرز عجیبی، برلین حضور پررنگی در صنعت ندارد اما طی سال‌های اخیر به پایتخت آغازین اروپا تبدیل شده است.

دانش زبان آلمانی تقریباً همیشه یک پیش شرط به ویژه برای مشاغل سطح پایین است. البته استثنائاتی نیز وجود دارد به عنوان مثال؛ مشاغل موجود در فناوری / فناوری اطلاعات و مشاغل در استارتاپ های بین المللی به ویژه در مراکز راه اندازی مانند هامبورگ یا برلین.

هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی نسبتاً ناچیز است. به طور متوسط​​، هزینه ی زندگی دانشجویان را 800 یورو در ماه در نظر گرفت.

اجاره در برخی از کلان شهرها، مانند؛ هامبورگ یا مونیخ، ممکن است زیاد باشد، اگرچه به هیچ وجه با شهرهایی مانند پاریس یا لندن قابل مقایسه نیست.

حمل و نقل در آلمان

ورود و خروج از آلمان بدون عوارض است دو فرودگاه آن فرانکفورت و مونیخ، از بزرگترین فرودگاه های جهان هستند که با همدیگر به چند صد اتصال در اروپا و جهان خدمات ارائه می کنند. در داخل اروپا، به دلیل موقعیت مرکزی آلمان و به لطف شبکه های متراکم ریل و بزرگراه، قطار و اتوبوس نیز گزینه مناسبی هستند.

آلمان در قلب اروپا واقع شده و با 9 کشور دیگر هم مرز است. در جهت عقربه های ساعت از شمال: دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند. اگر مشتاق گشت و گذار در سایر مناطق اروپا هستید، آلمان مقصدی ایده آل است.

در شهرهای آلمان، می توانید سطح بالایی از حمل و نقل عمومی را داشته باشید. اکثر شهرهای بزرگ دارای سیستم مترو هستند و شبکه های گسترده اتوبوسرانی و قطارها یک امر عادی هستند.

در پایان

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 9 الی 17 با موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین شما می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کرده و از طریق آن مشاوران ما شرایط شما را بررسی می کنند و برای ارائه مشاوره با شما تماس خواهند گرفت.

 

سوالات متداول

1. آیا همزمان با تحصیل در آلمان می توان کار کرد؟

 • همزمان با تحصیل در این کشور امکان داشتن کار دانشجویی نیز وجود دارد.

2. آیا با ویزای دانشجویی می توان خانواده ی خود را همراه کرد؟

 • بله. شرایطی وجود دارد که در صورت داشتن این شرایط امکان این کار وجود دارد.

3. مقطع کارشناسی در آلمان چند سال است؟

 • این مقطع در کشور آلمان 3 الی 4 سال است و عمدتا به زبان آلمانی تدریس می شود.

4. چه شرایطی برای بورسیه شدن لازم است؟

 • دریافت بورسیه کار دشواری است. باید رزومه ایی قوی داشته باشید و ریز نمراتتان عالی باشد.

5. زبان تحصیل در مقطع دکترا در این کشور چیست؟

 • مقطع دکترا در کشور آلمان به دو زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود.

6. آیا مدارس آلمان برای اتباع خارجی رایگان هستند؟

 • مدارس دولتی آلمان که زبان تدریس در آن‌ها آلمانی است رایگان هستند اما مدارس خصوصی هم وجود دارند.

7. چه مدت طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی بررسی شود؟

 • در سفارت آلمان اگر مدارکتان کامل باشد 2 الی 4 ماه طول می کشد تا درخواست ویزای تحصیلی شما بررسی شود.

 

5/5 - (25 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. Arezoo گفت:

  سلام. ببخشید اگه سند ازدواج نداریم و نامزدم المان تحصیل میکنه اونموقع چطور میشه ازدواج کرد بدون برگشت به ایران؟
  چون دیدگاه بالا عرض کردین مهاجرت مجدد به المان دشواری داره

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   اگر ازدواج کنید و شما به عنوان همراه وارد آلمان شوید تنها در صورتی می توانید اقامت بگیرید که همسرتان بعد از تحصیل در یک شرکت آلمانی استخدام شود. برای دریافت اقامت دائم هم بین 3 تا 5 سال در آلمان اقامت کاری داشته باشید.

 2. ایسان گفت:

  باسلام. ببخشید من رشته شیمی کاربردی هستم کارشناسی خوندم معدم ۱۳/۷۳هست سال ۹۶تموم کردم برای ادامه تحصیل تو دانشگاه هانوفر المان میتونم ویزا تحصیلی بگیرم؟
  واینکه *نامزدم* برای تحصیل تو المان پذیرش گرفتن برای اینکه بتونن منم همراه ببرن باید با هم ازدواج کنیم؟ ایشون باید درسشون تموم شد برگردن ایران و ما ازدواج کردیم بعدا برگردیم ؟ شما چه پیشنهادی در این زمینه برای ما دارین؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای دانشگاه های آلمان اقدام کنید. در صورتی هم که می خواهید به عنوان همراه اقدام کنید باید حتما سند ازدواج ارائه دهید. این نکته را هم در نظر داشته باشید در صورت اتمام تحصیلات نامزدتان اگر به ایران برگردد برای مهاجرت مجدد به آلمان شرایط دشواری خواهید داشت. بهترین پیشنهاد این هست که سند ازدواج ارائه دهید و نامزدتان هم بعد از اتمام تحصیل اقدام به پیدا کردن کار کند و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کند تا در ادامه بتوانید اقامت آلمان را بگیرید.

 3. roya گفت:

  سلام من دانش اموز تجربی هستم و کنکور دادم و رتبم شد 1000 و پزشکی قبول شدم میخواستم ببینم امکان بورسیه شدن هست که ایران ادامه ندم و با قبولی ایرانم برم المان یا باید تا فوق لیسانس بگذرونم ؟

 4. بهرام گفت:

  من 47 ساله هستم.چه شرایطی جهت اقامت در آلمان برای من مناسب است؟آیا ویزای کار و یا تحصیل شامل حال من می شود.آخرین مدرک تحصیلی من دیپلم است.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   ویزاهای تحصیلی و کاری با توجه به شرایط سنی شما دارای ریسک بالایی هستند بهترین گزینه برای شما مسیرهای سرمایه گذاری و اقامتی است

 5. maohamad گفت:

  من ۱۸ سال دارم و دیپلم متالورژی نیز دارم و حسابداری نیز از موسسه اموزش عالی نیز خواندم و مدرک دارم و برنامه نویس در زمینه طراحی وی سایت و زبان HTML و CSS و تولید محتوا و وردپرس و سئو تا کمی مسلطم اما من میخوام رشته تحیلیم رو ادامه بدم و زبان انگلیسی رو درحال خواندن و مسلط شدن هستم یکی از اقوام که دانشجو هستش به من پیسنهاد دادن که با اپلای میشه ویزای تحصیلی گرفت؟ لطفا راهنمایی کنید”

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   با توجه به آخرین مدرک تحصیلی شما بسته به گپ تحصیلی شما میتوان برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *