آفریقای جنوبی, تحصیلی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

تحصیل در آفریقای جنوبی

انگلیسی می‌شنوید، انگلیسی صحبت می‌کنید. می‌توان گفت بزرگ‌ترین مزیت تحصیل در آفریقای جنوبی برای دانشجویان، همین ارتباط یکدست در داخل و خارج از محیط دانشگاه هست. جایی که عملاً نیازی به یادگیری زبان خارجی دیگری نیست.آفریقای جنوبی کشوری است در جنوب قاره آفریقا که میان اقیانوس اطلس و اقیانوس هند واقع‌شده است. با توجه به شعار ملیآفریقای جنوبی که همانا “اتحاد در تنوع است” هست می‌توان فهمید که این کشور بر پایه‌های تنوع فرهنگی و ارتباط آزاد میان اقوام بنانهاده شده است. بدین معنی که این کشور عملاً پذیرای ملیت‌های دیگر است و این موضوع اقامت را مطمئناً برای یک فرد خارجی راحت‌تر می‌سازد. چه به‌منظور کار و چه باهدف تحصیل در آفریقای جنوبی در این کشور اقامت کنید، دورانی به‌یادماندنی و دل‌نشین را تجربه خواهید کرد.

در ابتدا مختصری از واقعیات آفریقای جنوبی

ژوهانسبورگ، کیپ‌تاون، پرتوریا و بلوم فاونتین تنها یک شهر نیستند بلکه جلوه‌ای از معماری مدرن در دل طبیعتی چشم‌نواز هستند. تحصیل درآفریقای جنوبی در دانشگاه‌های این کشور در محیطی جذاب و باکیفیت آموزشی جهانی انجام می‌پذیرد.

نوع حکومت درآفریقای جنوبی جمهوری پارلمانی است که رئیس‌جمهوری در رأس مقام مملکتی قرار دارد. تولید ناخالص داخلی حدود ۵٫۵ میلیارد دلار.

واحد پولآفریقای جنوبی راند

دامنه اینترنتی.ZA

پیش‌شماره ۰۰۲۷

کشوری پیشرفته با فرصت‌های کاری فراوان. با داشتن شرایط این‌چنین این امر را ممکن کرده که افراد جویای دانشآفریقای جنوبی را مقصد تحصیل خود قرار دهند؛ زیرا که در ادامه با اتمام تحصیل در آفریقای جنوبی و اخذ مدرک دانشگاهی می‌توانند در این کشور به زندگی و کار بپردازند.

وسعت علاقه‌ی مردمآفریقای جنوبی به زبان انگلیسی این کشور را جزو برترین و بهترین کشورها برای علاقه‌مندان به تحصیل به زبان انگلیسی نموده است.

آفریقای جنوبی قبل از یکپارچه شدن و پیدا کردن استقلال جزو کشورهای زیر سلطه انگلستان بود. به همین دلیل است که بیش از ۸۰ درصد مردم این کشور به‌طور کامل به زبان انگلیسی مسلط هستند.

مقالات مرتبط با آفریقای جنوبی:

 1. مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی
 2. تحصیل داروسازی در کشور آفریقای جنوبی
 3. تحصیل در دوره های زبان آفریقای جنوبی
 4. اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی
 5. هزینه تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

 

چرا آفریقای جنوبی

بدین گونه است که مهاجرین و مخصوصاً انگلیسی‌زبانان، کشورآفریقای جنوبی را به‌عنوان مقصد ادامه تحصیل خود انتخاب می‌کنند. از سویی دیگر شرایط و کیفیت تحصیل درآفریقای جنوبی به‌مانند تحصیل در آمریکا، انگلستان، استرالیا و حتی چندی از کشورهای آسیایی مانند سنگاپور است. مسلط بودن به زبان انگلیسی راه را برای گرفتن ویزای تحصیلیآفریقای جنوبی هموارتر می‌کند اما اگر به‌هیچ‌عنوان زبان انگلیسی نمی‌دانید نیز می‌توانید به تحصیل در این کشور امید داشته باشید.

دوره‌های زبان انگلیسی با کیفیت جهانی در کالج‌های بین‌المللی وابسته به بهترین دانشگاه‌ها درآفریقای جنوبی، این کمک را به شما می‌کنند. جهت کسب اطلاعات برای شرکت در دوره‌های کامل زبان انگلیسی درآفریقای جنوبی با گروه مشاورین ما در موسسه مهاجرتی آوات تماس و راهنمایی بگیرید.

هزینه‌های بالای تحصیل وزندگی در کشورهای انگلیسی‌زبان مانند انگلستان، آمریکا، کانادا و استرالیا و حتی بحث دشواری ورود و موانع ویزایی این کشورها هرروز بیشتر و بیشتر کشورآفریقای جنوبی را به‌عنوان هزینه مناسب‌تر نمایان می‌کند. اگر قدم ابتدایی ازآفریقای جنوبی باشد، در ادامه سکوی پرتابی برای ورود به کشورهای فوق‌الذکر هست. با مدرک اخذشده از موسسه‌های علمی و پژوهشی ازآفریقای جنوبی متقاضیان به‌راحتی می‌توان در رشته‌ی موردنظر خود در این کشور پذیرش دریافت کنند و هم می‌توانند در کشورهای دیگر مدرک زبان اخذشده را با تأییدیه کامل ارائه دهند. کالج‌های زبان که هزینه‌ی حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در مدت ۶ ماه رادارند عملاً به‌عنوان میانبری برای اخذ اقامتآفریقای جنوبی به شمار می‌روند.

نکته: قابل‌ذکر است که در سال‌های اخیر بخار سوءاستفاده‌های افرادی که به نام یادگیری زبان وارد آمریکا، انگلستان، کانادا و … شده و در ادامه تقاضای پناهندگی نموده‌اند، طبیعتاً سخت‌گیری‌ها در مورد اعطای این ویزا به کشورهای مذکور بسیار بیشتر شده. آفریقا جنوبی هنوز جزو یکی از استثنائات ویزاست که شانس عملی بسیار بالای برای متقاضی به همراه دارد.

اخذ پذیرش دانشگاه و تحصیل در آفریقای جنوبی

دانشگاه‌هایآفریقای جنوبی تقریباً تمام رشته‌های دانشگاهی را به‌صورت دانشگاهی ارائه می‌دهند. به همین دلیل تحصیل در آفریقا در تمامی مقاطع دارا طرفداران بین‌المللی است.

مدارک موردنیاز جهت اخذ پذیرش درآفریقای جنوبی

 • داشتن مدرک زبان موردنیاز (آیلتس ۶ در مقطع لیسانس)
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • توصیه‌نامه دانشگاهی
 • نامه اشتغال کاری

کیفیت پذیرش به سطح معدل فرد متقاضی بستگی مستقیم دارد. دانشگاه‌های برتر حداقل معدل ۱۶ و دانشگاه‌های متوسط کمتر از این میزان را هم به‌عنوان شرط پذیرش قبول می‌کنند.

تحصیل در آفریقای جنوبی مزایایی نیز دارد ازجمله

 • مدت ۲۰ ساعت کار داش نجویی در هفته
 • تطبیق واحدهای سپری‌شده و ادامه تحصیل در رشته‌های دلخواه
 • امکان درخواست ویزای همراه برای اعضای خانواده
 • شهریه پایین تحصیل در دانشگاه

بهترین دانشگاه‌های کل قاره آفریقا در این کشور قرار دارند که ا بهترین آن‌ها می‌توان به دانشگاه کیپ‌تاون اشاره نمود. بر طبق آمار دانشگاه کیپ‌تاون درآفریقای جنوبی جزو ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

 

هزینه تحصیل در آفریقای جنوبی

 • رشته‌های فنی مهندسی در مقطع لیسانس ۳۵۰۰ یورو در سال
 • رشته‌های انسانی و مدیریتی ۲۲۰۰ یورو در سال
 • فوق‌لیسانس به‌صورت گذراندن کورس و پژوهشی به ترتیب ۳۵۰۰ و ۱۲۰۰ یورو در سال
 • گذراندن کل دوره‌ی دکترا در سال ۲۰۰۰ یورو در سال

ورود بیش از ۷۰۰۰ دانشجوی خارجی برای تحصیل در آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۷ نشان‌دهنده این موضوع است که این کشور عملاً به‌عنوان یک مقصد ایده آل در تمامی دنیا شناخته‌شده است.

وجود دانشگاه‌های دولتی و خصوصی در کنار یکدیگر، باعث به وجود آمدن طیف وی‌ای از خدمات آموزشی جهانی گشته است که انواع سلایقِ را با هر نوع امکانات مالی و اقتصادی اغنا می‌کند.

مدت‌زمان گذراندن دوره تحصیلی در مقطع لیسانس ۳ سال و در فوق‌لیسانس ۲ سال هست.

هرسال تحصیلی دارای ۳ ترم است که در دوره‌ی کارشناسی ارشد می‌بایستی دانشجویان به مدت ۱ سال دوره تحقیقی را بگذرانند. آن دوره برای دکترا نیز ۱ سال هست به‌علاوه مابقی مدت دوره دکترا که ۲ سال است و جمعاً ۳ سال به طول می‌انجامد.

وجود حدوداً ۲۴ موسسه‌ی آموزش عالی درآفریقای جنوبی بازخورد معتبر استانداردهای جهانی را برای این کشور به ارمغان آورده است.

شرایط ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

برای درخواست ویزای تحصیل در آفریقای جنوبی بایستی مدتی با سفارت این کشور دررفت و آمد باشید.

 • داشتن گذرنامه‌ی معتبر که البته بعد از تمام شدن مهلت ویزا دانشجویی هم اعتبار داشته باشد.
 • ارائه‌ی تمامی ویزاهای اخذشده توسط شخص
 • به همراه داشتن مدرک عدم سوءپیشینه
 • پذیرش کامل و قطعی به همراه مدارک کامل
 • نامه تمکن مالی جهت اثبات پشتوانه کافی برای مدت اقامت

برای تعیین مسیر درست درراه گرفتن اقامت آفریقای جنوبی از ما مشاوره دقیق دریافت کنید. به شما در این راه کمک خواهیم نمود. همچنین میتوانید از طریق کار و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی اقامت آنجا را بدست آورید.هم‌اکنون با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان گروه مشاورین ما بهره‌مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *