بورسیه, تحصیلی

شرایط بورسیه پزشکی در کشور های مختلف

شرایط بورسیه پزشکی در کشور های مختلف

برای گرفتن بورسیه پزشکی اول باید با تعریف بورسیه آشنا شوید تا راحت تر بتوانید برای اخذ آن اقدام کنید. بورسیه تحصیلی چیست؟ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی به کمک های مالی ای گفته می شود که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و دانشجو نیازی به بازپرداخت آن ندارد.

در واقع دانشگاه محل تحصیل هیچ گونه هزینه ای را از دانشجو دریافت نکرده و در عین حال هزینه های وی را (بسته به مقدار بورسیه) پرداخت می کند.

بورسیه های تحصیلی، معمولا توسط دانشگاه ها، ‌دولت ها،‌ افراد خیر و موسسات نیکوکاری و علمی ارائه می شوند تا فرصت تحصیل قشرهای مختلف دانشجویان از هر کشوری را فراهم کنند. پس شما هم اگر شرایط بورسیه تحصیلی را داشتید می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی کشور مورد نظرتان اقدام نمایید.

معرفی بورسیه های تحصیلی پزشکی در کشورهای مختلف

در ذیل شرایط تحصیل پزشکی در کشور های آلمان، امریکا، کانادا، ایتالیا، استرالیا و نیوزیلند برای شما عزیزان شرح داده شده است.

شرایط بورسیه پزشکی در کشور آلمان

شرایط اخذ این بورسیه در کشور آلمان کمی دشوار است. برای دریافت بورسیه تحصیل پزشکی در کشور آلمان باید دارای سابقه تحصیلی خوب و از معدل بالایی برخوردار باشید. بورسیه تحصیلی در کشور آلمان بسیار مهم است چرا که شهریه های دانشگاه های پزشکی در این کشور بالا می باشد.

برای دریافت بورسیه آلمان، باید از دانشگاه های این کشور پذیرش داشته باشید. تعدادی از دانشگاه های کشور آلمان نیز به دانشجویانی که شرایط مالی خوبی ندارند کمک هزینه مالی ارائه می دهند.

اگر به دنبال تحصیل رایگان در خارج از کشور هستید این مقاله را از دست ندهید: تحصیل در آلمان

شرایط بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کشور کانادا به کسانی که دارای سابقه تحصیلی خوب هستند، تعلق می گیرد و بر خلاف کمک هزینه های مالی بستگی به شایستگی افراد در رشته پزشکی دارد.

بورسیه بانتینگ یک بورسیه برای مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد. در مقطع ارشد و دکترای پزشکی می توانید با دریافت این بورسیه، تحصیلی تقریبا رایگان داشته باشید.

شرایط بورسیه تحصیلی در ایتالیا

"<yoastmark

برای اخذ بورسیه در کشور ایتالیا برای رشته پزشکی باید تمامی مدارک و گواهی های مورد نیازتان را به زبان انگلیسی ترجمه و ارسال کنید. بورسیه پزشکی در ایتالیا معمولا در مقطع دکتری بوده و در حدود 11000 تا 20000 یورو در سال می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی آمریکا

برای اخذ بورسیه در کشور آمریکا برای رشته پزشکی باید دارای سابقه تحصیلی عالی باشید. مدارک لازم برای بورسیه در مقاطع مختلف، متفاوت می باشد. این مدارک در مقطع لیسانس شامل دیپلم با معدل بالای 16 و مدرک زبان است.

در مقطع فوق لیسانس و دکتری نیز رزومه کاری و تحقیقاتی، مدرک لیسانس و یا فوق لیسانس با معدل بالای 14، نمره آزمون GRE بالای 70 درصد و دارا بودن پروژه های تحقیقاتی معتبر از شرایط آن می باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی استرالیا و نیوزیلند

در ذیل شرایط بورسیه تحصیلی برای کشور استرالیا و نیوزیلند شرح داده شده است.

1. بورسیه AFPHM John برای رشته پزشکی استرالیا:

این مدرک به دانشجویان پزشکی و دانشگاه های موجود در استرالیا اعطا می شود.

2. بورسیه دانشگاه Auckland John Hamel MacGregor پزشکی:

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی و یا مقطع کارشناسی ارشد تحقیقات در دانشگاه Auckland نیوزیلند را دارند ارائه می شود.

3. بورسیه تحقیقاتی دانشگاه ملبورن:

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان پزشکی و یا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا و در مقطع کارشناسی را دارند ارائه می شود.

شرایط بورسیه در آمریکای شمالی

در ذیل انواع بورسیه های پزشکی در کشور امریکای شمالی برای شما عزیزان شرح داده شده است.

1. بورسیه ACLS برای گرایش های مرتبط با سلامت و درمان:

این بورسیه برای دانشجویان پزشکی و افرادی که برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و یا برنامه های پزشکی ثبت نام کرده اند ارائه می شود.

2. بورسیه Minority AMA:

این بورسیه برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در آمریکا را دارند ارائه می شود.

3. بورسیه برای کالج آمریکایی Surgeons:

بورسیه های بین المللی برای افراد با سن 35 تا 50 سال و یا کسانی که به تحصیل پزشکی و یا تحقیق علاقه مندند ارائه شود. علاوه بر آن برای افرادی که قصد انجام تحقیقات در آمریکا را دارند مناسب می باشد.

4. بورسیه AMWA:

این بورسیه برای زنان آمریکایی که قصد تحصیل پزشکی را دارند و یا برای دانشجویان عضو AMWA امکان پذیر است.

5. بورسیه ASCP Siemens:

این بورسیه برای فارغ التحصیلان پزشکی، فناوری، تکنسین ها و یا دانشجویانی که قصد تحصیل در مدارس پزشکی را دارند در نظر ارائه می شود.

6. بورسیه UCLA David Geffen:

این بورسیه از ارزش بالایی برخوردار است و دانشجویان بین المللی را در بر دارد. این بورسیه برای دانشجویانی که قصد ورود به دانشگاه های David ،Geffen و یا دانشگاه کالیفرنیا و همچنین لس آنجلس را دارند در نظر گرفته می شود.

شرایط بورسیه پزشکی انگلستان

"<yoastmark

1. بورسیه دانشجویی NHS:

یکی از معروف ترین بورسیه های مربوط به کشور انگلستان می باشد و برای دانشجویان پزشکی ارائه می شود و وام های گسترده ای را به صورت سالانه در اختیار افراد قرار می دهد.

2. بورسیه QMUL John Abernethy Barts:

برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان و دندانپزشکی در دانشگاه Queen Mary لندن و در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی جراحی را دارند در نظر گرفته می شود.

3. بورسیه St George:

این بورسیه در مقطع کارشناسی و برای کارهای تحقیقاتی می باشد. افرادی که مشغول به تحصیل در دانشگاه St George لندن و در گرایش پزشکی، زیست شیمیایی و یا علوم سلامت و درمان می باشند نیز از این بورسیه بهره هستند.

4. بورسیه برای دانشجویان دانشگاه کمبریج:

این بورسیه برای دانشجویان گرایش پزشکی متعلق به اتحادیه اروپا و کسانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه کمبریج را دارند ارائه می شود.

بورسیه این دانشگاه برای افراد تبعه کشورهای انگلستان، جمهوری چک، لهستان، روسیه، اسلواکی و برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی و یا علوم دامپزشکی را دارند بسیار مناسب است.

جمع بندی:

اگر متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور هستید و موضوع هزینه ها برای شما بسیار مهم است ما دو کشور روسیه و آذربایجان را به شما توصیه می کنیم. کشورهای روسیه و آذربایجان دارای دانشگاه های معتبری در زمینه پزشکی هستند. تحصیل در این دانشگاه ها هزینه بسیار کمتری از دانشگاه های اروپایی و کانادا داشته و از اعتبار علمی بالایی در سطح جهانی برخوردارند. بدین منظور ما مقالات زیر را در این زمینه نگارش کرده ایم. به شما پیشنهاد می کنیم حتما به مقالات زیر مراجعه کنید.

پیشنهادات ویژه آوات:

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در آذربایجان

تحصیل دندانپزشکی در آذربایجان

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

4.5/5 - (15 امتیاز)

نوشته های مرتبط

 1. سارا گفت:

  معدل برا گرفتن بورسیه انگلستان چند باید باشه؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   سوال شما بسیار کلی است. لطفا برای دریافت راهنمایی تماس بگیرید.

 2. shila گفت:

  سلام وقتتون بخیر ایا چین هم بورسیه پزشکی داره؟؟

  1. با سلام
   بله بورسیه دارد ولی شرایط بسیار سختی دارد. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

 3. مهدیس رضایی گفت:

  ببخشید برای بورسیه باید تمام نمرات دوران دبیرستان و ازمون های لازم و کنکور و تافل زبان عالی باشه
  یعنی برای تحصیل فقط باید تمام نمرات سه سال دبیرستان عالی باشه یا راهنمایی هم هست ??

 4. mahsa گفت:

  ببخشید من معدل دیپلمم نوزدهه میتونم امریکا پزشکی بورسیه شم ینی؟

  1. Farnik گفت:

   سلام وقتتون بخیر. اگر شخصی توی ایران در حال تحصیل پزشکی باشه امکانش هست که به کره جنوبی بورسیه بشه و در اونجا ادامه تحصیلاتش رو داشته باشه ؟ یا اینکه باید دوباره ترم های پاس شده پزشکی در ایران رو توی اونجا از ابتدا و مجددا تحصیل کنه؟! یا اصلا امکان بورسیه تحصیلی برای رشته پزشکی وجود نداره؟!

   1. مدیر وب سایت گفت:

    با درود
    گرفتن بورسیه پزشکی شرایط بسیار دشواری دارد. باید رزومه تحصیلی شما بررسی شود. لطفا تماس بگیرید یا از طریق واتساپ پیام بدید.

    1. Farnik گفت:

     برای اونی که دانشجو هست برای گرفتن بورسیه نمرات متوسطه هم برسی میشه؟

     1. مدیر وب سایت گفت:

      بله قطعا بررسی می شود. در مجموع گرفتن بورسیه پزشکی شرایط دشواری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *