اقامت, نیوزلند

راه های اخذ اقامت نیوزلند

اخذ اقامت کشور نیوزلند

مهاجرت به کشور نیوزلند ممکن است یکی از بهترین تصمیماتی باشد که در طول زندگی خود می گیرید. چرا که نیوزلند یکی از امن ترین و کم جرم و جنایت ترین کشور های دنیا است. همچنین از لحاظ اقتصادی، دارای رونق بسیار خوبی می باشد و با توجه به فرصت های بسیاری که برای ساخت زندگی ای فوق العاده، در اختیار ساکنان خود می گذارد. یکی از ایده آل ترین مکان های دنیا برای تشکیل خانواده و… به حساب می آید. ما در این مقاله راهنمایی جامع و کامل برای شما در خصوص راه های اخذ اقامت کشور نیوزلند، گردآوری کرده ایم. اگر می خواهید همه چیز در مورد اقامت نیوزلند را بدانید، این مقاله از سایت آوات را از دست ندهید.

درباره اقامت نیوزلند

اغلب افرادی که به دنبال اخذ اقامت کشور نیوزلند هستند، می خواهند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. برای اقامت دائم نیوزلند، شما باید ویزای اقامت این کشور را دریافت نمایید. چندین راه مختلف برای اخذ این ویزای نیوزلند وجود دارد که اکثر آن ها با اخذ ویزای موقت این کشور، شروع می شود. ویزاهای موقت نیوزلند اکثرا به شما اجازه کار، تحصیل، اداره کسب و کار، تجارت و… در این کشور را به شما می دهند. برخی از ویزاهای نیوزلندی هستند که بلافاصله با اخذ آن ها اقامت نیوزلند به شما اعطا می شود. مانند ویزاهایی که تحت رده مهاجر ماهر به متقاضیان ارائه می گردند.

با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور شما باید از هر شرایط و محدودیتی که آن ویزا برای شما تعیین می کند، پیروی کنید تا بتوانید در نهایت بدون هیچ مشکلی، اقامت این کشور را به دست آورید. از این رو قبل از اینکه به نیوزلند نقل مکان کنید باید در نظر بگیرید که واجد شرایط دریافت کدام یک از ویزاهای نیوزلند هستید؟ آیا ویزاهایی که واجد شرایط آن هستید، شما را به خواسته تان که اخذ اقامت دائم کشور نیوزلند است، می رساند؟ و…

ویزاهای نیوزلند با امکان زندگی دائم در این کشور

نیوزلند طیف وسیعی از ویزاها را ارائه می دهد که با اخذ هر یک از آن ها می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید و در نهایت به طور دائم در این کشور زندگی کنید. ما در ادامه شما را با 4 نوع از ویزاهای نیوزلند که با اخذ آن ها می توانید اقامت این کشور را به دست آورید، آشنا می کنیم.

اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل

دانشجویان و دانش آموزانی که با توجه به کیفیت سیستم آموزشی، مدارس و دانشگاه های موجود در این کشور و… تصمیم می گیرند از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت نمایند نیز می توانند اقامت کشور نیوزلند را با توجه به اینکه از چه کشوری به نیوزلند نقل مکان می کنند، قصد دارند بیشتر از 6 ماه در نیوزلند تحصیل یا کم تر، دارای گذرنامه چه کشوری هستند، کمتر از 18 سال سن دارند یا بیشتر، کسب کنند.

البته باید در نظر داشته باشید که اقامت تحصیلی نیوزلند، اجازه اقامت موقت در این کشور تا پایان دوره تحصیلی یا نهایتا چند ماه بیشتر را به شما می دهد. به عبارتی هرگز با اقامت تحصیل نیوزلند نمی توان اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

دانشجویان و دانش آموزان ایرانی که 18 سال بیشتر یا کمتر داشته باشند و قصد داشته باشند بیشتر یا کمتر از 6 ماه در نیوزلند تحصیل کنند، تنها می توانند با ویزای تحصیلی با پرداخت هزینه به این کشور نقل مکان نمایند.

این ویزا نهایتا اقامت موقتی 4 ساله را در اختیار متقاضیان می گذارد و اما بستری را برای اخذ راحت تر اقامت دائم کاری یا سرمایه گذاری یا… برای فرد متقاضی فراهم می کند.

ویزای تحصیلی با پرداخت هزینه نیوزلند

اخذ این ویزا به فرد دارند آن اجازه می دهد به طور تمام وقت در مقاطع تحصیلات عمومی یا تحصلات عالی در نیوزلند تحصیل کنید. حتی با اخذ این ویزا امکان تحصیل دوره زبان انگلیسی نیز برای فرد متقاضی ممکن است. یکی از ویژگی های این ویزا این است که به فرد متقاضی اجازه کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته در حین تحصیل و کار تمام وقت در تعطیلات را می دهد.

دارندگان این ویزا با توجه به سنی که دارند می توانند تنها در نیوزلند زندگی کنند یا باید با والدین یا قیم قانونی خود در این کشور به زندگی و تحصیل بپردازند.

کسانی می توانند از این ویزا استفاده کنند که…

 • بخواهند بیشتر از 3 ماه به طور تمام وقت در نیوزلند به تحصیل بپردازند.
 • هزینه کامل دوره ای که قصد شرکت در آن را دارند پرداخته باشند.
 • در یک دوره، دانشگاه، مدرسه و… که مورد تایید است، ثبت نام کرده باشند.
 • و…
شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
 • دریافت نامه پذیرش یا تاییدیه ثبت نام از یک موسسه آموزشی که ارائه دهنده دوره های آموزشی مورد تایید است
 • داشتن تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی طی مدتی که در نیوزلند هستید
 • و…

اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار

مهاجرت از طریق کار به نیوزلند، یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور است. اگر قصد داشته باشید از طریق کار به این کشور با توجه به اینکه از چه کشوری به نیوزلند نقل مکان می کنید، پیشنهاد شغلی دارید یا ندارید، از گذرنامه کدام کشور برخودار هستید و چند سال دارید، می توانید از دو نوع ویزای کاری این کشور استفاده نمایید: ویزای اقامت رده مهاجر ماهر و ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی

 • ویزای اقامت رده مهاجر ماهر

اخذ این ویزا باعث می شود بتوانید به طور نا محدود در نیوزلند بمانید و در طی مدتی که در این کشور ساکن هستید، به زندگی، کار و تحصیل در این کشور بپردازید. این ویزا به شما اجازه می دهد تا شریک زندگی خود و فرزندان تحت تکفل تا 24 سال خود را در درخواست اقامت خود بگنجانید.

می توانید از این ویزا استفاده کنید اگر…

  • می خواهید به طور دائم در کشور نیوزلند زندگی کنید.
  • مهارت هایی دارید که می تواند به رشد اقتصادی نیوزلند کمک کند.
  • اگر شغلی مشغول کار شوید که نیوزلند در برخی مناطق خود با کمبود نیروی انسانی رو به رو است.
  • و…

بعد از اخذ این ویزا در صورت شرایط آن می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
  • برخودار بودن از مهارت، تجربه و صلاحیت های کافی
  • ارائه اظهار نامه علاقه به کار و زندگی در نیوزلند با دلایل قابل اثبات
  • دریافت دعوت نامه کاری
  • حداکثر داشتن 55 سال سن یا کمتر
  • تسلط کافی به زبان انگلیسی و توانایی انجام مکالمه خوب
 1. ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی

ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی از اوایل ژانویه 2022 ارائه شده است. این ویزا نیز به شما اجازه زندگی، کار و تحصیل در نیوزلند به طور نا محدود را می دهد. تفاوتی که این ویزا با آن یکی ویزای کاری دارد این است که شما می توانید هر زمان که دوست داشتید با استفاده از آن وارد نیوزلند شوید و از آن برگردید. امکان گنجاندن همسر و فرزندان تحت تکلف تا 24 سال خود را نیز در درخواست اخذ این ویزا دارد.

بعد از اخذ این ویزا پس از مدتی می توانید مستقیما برای دریافت شهروندی کشور نیوزلند درخواست دهید.

می توانید از این ویزا استفاده کنید اگر…

  • می خواهید به طور دائم در کشور نیوزلند زندگی کنید.
  • حداقل 30 ما ویزای کاری تاثیر جهانی را داشته باشید.
شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
  • باید ویزای کار تاثیر جهانی را داشته باشید که بتوانید آن را تبدیل به ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی نیوزلند کنید.
  • باید حداقل 30 ماه از این ویزا استفاده نمایید.
  • باید از حمایت مستمر بورسیه ادموند هیلاری نیوزلند برخودار باشید.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به نیوزلند را دارید، تنها از طریق دو راه می توانید اقامت این کشور را به دست آورید:

 1. راه اندازی یا ثبت شرکت در نیوزلند
 2. سرمایه گذاری نقدی

انتخاب هر یک از این دو گزینه، طیف گسترده ای از ویزاهای سرمایه گذاری را در بر می گیرد که با دریافت هر یک می توانید خواسته خود را طبق شرایطی تبدیل به واقعیت کنید.

راه اندازی کسب و کار یا ثبت شرکت در نیوزلند

اگر قصد این کار را دارید می توانید با اخذ 4 ویزا، اقامت کشور نیوزلند را به دست آورید.

 • ویزای کاری تاثیر جهانی

این ویزا به شما اجازه می دهد برای 3 سال به کار، زندگی و تحصیل در نیوزلند بپردازید. همچنین از برنامه کمک هزینه تحصیلی ادموند هیلاری استفاده نمایید. یکی از ویژگی های مهم اخذ این ویزای کاری نیوزلند این است که با دریافت آن می توانید همسر و فرزندان تا 19 سال خود را که تحت تکلف شما هستند، با خود به نیوزلند ببرید.

با اخذ این ویزا پس از 30 ماه تا 36 ماه می توانید ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی نیوزلند را دریافت نمایید.

در واقع می توانید از این ویزا استفاده نمایید اگر…

  • برنامه کمک هزینه تحصیلی ادموند از شما برای پیوستن به برنامه 3 ساله خود به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه گذار نوآور، دعوت کند.
شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
  • شرکت در برنامه کمک هزینه تحصیلی ادموند هیلاری برای 3 سال
  • داشتن حداقل 36000 دلار نیوزلند برای حمایت از خود و خانواده تان برای زندگی در سال اول در کشور نیوزلند
  • تسلط بالا به زبان انگلیسی
 • ویزای کار کارآفرینی

متقاضیانی که می خواهند کسب و کار خود را در نیوزلند راه اندازی کنند طبق شرایطی می توانند از این ویزای نیوزلند استفاده نمایند. اخذ این ویزا به فرد متقاضی اجازه می دهد همسر و فرزندان تا 19 سال خود را با خود به نیوزلند ببرد و در مجموع تا 3 سال کسب و کار خود در نیوزلند را داشته باشد.

این ویزا در ابتدا اعتباری 12 ماهه دارد. این مدت در واقع برای راه اندازی کسب و کارتان در نیوزلند به شما داده می شود. پس از راه اندازی کسب و کارتان در این کشور اعتبار این ویزا برای 24 ماه دیگر تمدید می شود.

کسانی می توانند از این ویزا استفاده کنند که…

  • فردی با تجربه باشند و بخواهند کسب و کار خود را در نیوزلند راه اندازی کنند.
  • در نهایت بخواهند به اقتصاد نیوزلند کمک کنند و اقامت دائم این کشور را به همراه خانواده شان به دست آورند.

شما می توانید پس از مدت مشخصی برای اخذ ویزای اقامت کارآفرین درخواست دهید. البته اگر از شرایط لازم دریافت آن ویزا برخودار نباشید، می توانید این ویزا را برای 3 سال دیگر تمدید نمایید.

 شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
  • سرمایه کذاری با حداقل مبلغ 100 هزار دلار نیوزلند (این شرط در صورتی که کسب و کارتان مربوط به حوزه علم یا فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد یا سطح بالایی از نوآوری یا پتانسیل صادراتی داشته باشد، قابل چشم پوشی است.)
  • کسب حداقل 120 امتیاز در سیستم امتیاز بندی این ویزا
  • ارائه یک طرح تجاری قابل قبول
 • ویزای اقامت دائم تاثیر جهانی

در بخش اخذ اقامت نیوزلند از طریق کار، شما را با این ویزا، آشنا کرده ایم. از این رو دیگر در این بخش به توضیح این ویزا نخواهیم پرداخت.

 • ویزای اقامت کارآفرین

ویزای اقامت کارآفرین نیوزلند، به شما، همسرتان و فرزندان تا 24 سالتان، اجازه می دهد تا به طور نامحدود در نیوزلند به کار، زندگی، تحصیل و سایر فعالیت های خود برسید و در نهایت اقامت دائم و تابعیت نیوزلند را به دست آورید.

شما می توانید از این ویزا استفاده نمایید اگر…

  • ویزای کار کارآفرینی یا ویزای دیگری که اجازه خوداشتغالی در نیوزلند را به شما می دهد، داشته باشید.
  • بخواهید به طور دائم در نیوزلند به زندگی بپردازید.
  • فعالیت های کسب و کاری خود را در نیوزلند ادامه دهید.
شرایط لازم برای اخذ این ویزا:
  • حداقل 6 ماه به خوداشتغالی در نیوزلند مشغول بوده باشید.
  • اگر پس از کمتر از دو سال خوداشتغالی درخواست اخذ این ویزا را می دهید باید حداقل 500000 دلار نیوزلند در این کشور سرمایه گذاری کرده باشید و 3 شغل جدید در نیوزلند ایجاد کنید.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق اتحاد مجدد خانواده

اتحاد مجدد خانواده از جمله دیگر راه های اخذ اقامت این کشور است. از طریق اتحاد مجدد خانواده با توجه به اینکه ملیت شما چیست؟ از چه کشوری به نیوزلند نقل مکان می کنید؟ چه نسبتی (همسر، فرزند بالغ، فرزند تحت تکلف، پدر، مادر و…) با فردی که در نیوزلند است، دارید؟ قصد دارید از این طریق ویزای کار یا تحصیل، تابعیت یا اقامت یا سایر ویزاهای دیگر این کشور را به دست آورید و… می توانید طیف گسترده ای از ویزاهای این کشور را دریافت نمایید.

برخی از این ویزا ها عبارتند از:

 • ویزای شریک اقامت نیوزلند
 • ویزای شریک بازدید کننده نیوزلند
 • ویزای شریک کار نیوزلند
 • ویزای اقامتی حمایت از خانواده پناهندگان
 • ویزای اقامت بازنشستگی والدین
 • ویزای اقامت والدین
 • ویزای اقامت کودک وابسته
 • ویزای اقامت بین کشوری
 • و…

نا گفته نماند که برای از ویزاهای این برنامه به حالت تعلیق درآمده اند و برخی از آن ها از 19 آوریل 2021، تنها طبق شرایط ویژه ای اعطا می شوند. در واقع اخذ اقامت کشور نیوزلند از طریق این راه برای ایرانیان تقریبا غیر ممکن یا بسیار دشوار است.

اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج

ازدواج با یک فرد نیوزلندی یا فردی که از مقیمان این کشور به حساب بیاید، می تواند یکی از آسان ترین راه های اخذ اقامت این کشور باشد. البته به شرطی که مدارک کافی برای اینکه ازدواج بر پایه علاقه صورت می گیرد، وجود داشته باشد.

اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج به شرطی امکان پذیر است که…

 • هر دو طرفین از سن قانونی برخودار باشند.
 • ازدواج به صورت رسمی ثبت شده باشد.
 • ازدواج تنها به واسطه وجود علاقه طرفین صورت گرفته باشد.
 • تمکن مالی کافی وجود داشته باشد.
 • و…

در صورت دارا بودن این شرایط فرد متقاضی دریافت این ویزا اقامت موقت 1 ساله کشور نیوزلند را به دست می آورد. در نهایت پس از 3 سال در صورت حفظ زندگی مشترک و… فرد می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید.

اخذ اقامت نیوزلند از طریق ویزای اقامت

افرادی که دارای ویزای کار نیوزلند یا ویزای بازدید کننده با اهداف مهم هستند، ممکن است واجد شرایط دریافت این ویزا باشند. این ویزا در واقع یکی از ویزاهای جدید نیوزلند است که به تازگی در سال 2021 ارائه شده. اولین گروه افراد می توانند از اول سپتامبر درخواست خود را مبنی بر اخذ این ویزا درخواست دهند.

افرادی می توانند از این ویزا استفاده نمایند که دارای یکی از ویزاهای زیر باشند:

 • ویزای کار پس از تحصیل
 • ویزای کار استعدادیابی (کارفرمای معتبر)
 • ویزای کار مهارت های ضروری
 • ویزای کار مذهبی
 • ویزای کار استعداد (هنر، ورزش و فرهنگ)
 • ویزای کاری لیست کمبود مهارت بلند مدت
 • ویزای کار تجربی silver fern
 • ویزای کار فربانی قاچاق
 • ویزای کار حفاظت از بهره برداری از مهاجران
 • ویزای کاری قربانیان خشونت خانوادگی
 • ویزای کار مشارکت جزیره جنوبی
 • و…

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این ویزای کشور نیوزلند می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با ما تماس بگیرید. همکاران ما در مجموعه همه روز های هفته به غیر از روزهای جمعه از ساعت 9 الی 18 پاسخگو شما عزیزان هستند.

شرایط کلی اخذ اقامت کشور نیوزلند

با اخذ هر یک از ویزاهای این کشور باید شرایط به خصوصی داشته باشید که ما در بخش قبلی شما را به طور جامع با شرایط ویژه هر یک از آن ها آشنا کردیم. اما برخی شرایط وجود دارد که در خصوص تمامی ویزاهای این کشور صدق می کند. مهم ترین شرایط کلی برای اخذ اقامت این کشور عبارت است از:

 • نداشتن سوء پیشینه کیفیری، جنایی و…
 • نداشتن سابقه اعتیاد
 • داشتن گذرنامه معتبر
 • برخوداری از گواهی سلامت
 • برخوداری از سوابق کاری، تحصیلی و… مناسب (برای هر ویزا متفاوت است.)
 • سن کمتر از 55 سال (تنها برای برخی از ویزاها)
 • تسلط کافی به زبان انگلیسی (برای هر یک از ویزاها میزان تسلط لازم متفاوت است.)
 • کسب حداقل امتیاز مشخصی در سیستم امتیاز بندی هر ویزا (در صورت امتیازی بودن اخذ ویزا)
 • داشتن منابع مالی کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خود (و خانواده تان) طی مدتی که در این کشور اقامت خواهید داشت
 • و…

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوالات متداول

 1. مزایای اخذ اقامت دائم نیوزلند چیست؟
 • با اخذ اقامت نیوزلند شما می توانید در نیوزلند به زندگی، کار، تحصیل و… بپردازید اما طبیعتا ممکن است اجازه خروج و ورود دوباره به آن را نداشته باشید. اما اخذ اقامت دائم نیوزلند این امکان را به شما می دهد که از نیوزلند به کشور های دیگر بروید و مجددا به این کشور باز گردید. همچنین پس از چند سال می توانید اقامت دائم خود را تبدیل به تابعیت کنید و از حقوقی کاملا مساوی با یک شهروند نیوزلندی بهره مند شوید.

2. راحت ترین و بهترین راه برای اخذ اقامت این کشور کدام راه است؟

 • بدون شک بهترین و راحت ترین راه برای اخذ اقامت کشور نیوزلند، ویزاهای کاری این کشور هستند. البته در صورت برخوداری از شرایط لازم نیز ویزاهای سرمایه گذاری نیوزلند نیز جز بهترین و آسان ترین راه برای اخذ اقامت این کشور به حساب می آیند.

می توانید از طریق واتساپ، بخش ارسال دیدگاه، ایمیل و سایر راه های ارتباطی سوالاتتان را با مجموعه آوات به اشتراک بگذارید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو سوالات شما عزیزان باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *