اقامت, فنلاند

راهکارهای جدید برای دریافت اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

اقامت فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند و اقامت فنلاند یکی از مباحث و سوال ذهنی متقاضیان مهاجرت به فنلاند میباشد که داشتن اطلاعات در خصوص اخذ ویزای اقامت فنلاند بسیار حائز اهمیت است. در سال 2018 میلادی اقامت فنلاند همانند دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا شنگن دارای قوانینی میباشد.

راه های مختلفی برای اقامت فنلاند و مهاجرت به فنلاند وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به بررسی در خصوص راه های مهاجرت به فنلاند و اقامت فنلاند بپردازیم.

در خصوص فنلاند

فنلاند یکی از کشور های عضو اتحادیه شنگن و اتحادیه اروپا میباشد و در قسمت کشورهای اسکاندیناوی در اروپا قرار دارد . امنیت بالا و شرایط رفاهی و اجتماعی مناسب و درمان و بهداشتی بسیار مناسب برای شهروندان فنلاندی این کشور را به کشوری عالی تبدیل نموده است.

و اما راه های اقامت فنلاند و مهاجرت به کشور فنلاند را در این مقاله به چالش خواهیم کشید.

راه های اقامت فنلاند عبارتند از:

اقامت فنلاند از طریق ازدواج * اقامت فنلاند از طریق کار * اقامت تحصیلی فنلاند و ثبت شرکت در فنلاند و اخذ اقامت آن از راه های مناسب برای ورود و اقامت این کشور میباشد.

 

زندگی در کشور فنلانــــد و سرمایه گذاری

مرزهای کشور فنلاند با کشورهای نروژ و روسیه و استونی و سوئد میباشد و همانطور که گفتیم در قسمت شمالی قاره سبز قرار دارد. پایتخت آن هلسینکی میباشد.

فنلاند هم یکی از کشورهای عضو امپراطوری روسیه بوده است که بعدها جدا شده است و نوع حکومت آن در حال حاضر حکومت جمهوری میباشد و زبان رسمی این مردم فنلاندی و سوئدی میباشد.

واحد پول فنلاند هم همانند دیگر کشورهای اروپا و عضو شنگن یــــورو میباشد. و با دامنه اینترنتی .fl در دنیای مجازی فعالیت دارند.

سرمایه گذاری در فنلاند

بدون شک یکی از بهترین کشورها برای انتخاب سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در اروپا کشور فنلاند میباشد. اما بدلیل هم مرز بودن با کشور همسایه خود که بزرگتر از آن است گاهی نادیده گرفته میشود اما کشوری است که در خصوص رتبه بندی برای آموزش و پرورش و کیفیت بالای زندگی در رتبه بندی بالایی قرار دارد.

این کشور بیش از 20.000 جزیره دارد و تابستان های درخشان و زمستان های بسیار تاریک را به همراه دارد. اگر بدنبال اقامت کشوری سردسیر هستید میتوانید اقامت فنلاند را در نظر بگیرید.

پیشنهاد میکنیم اگر خواهان اقامت فنلاند هستید حتما با مشاورین موسسه حقوقی آوات مشورت نمایید و با مشاوره دقیق راه درست و منطقی را انتخاب  نمایید شما عزیزان میتوانید از طریق شماره های درج شده در وبسایت آوات با مشاورین ما تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری و یا از راه دور را نمایید.

اقتصاد و صارات فنلاند

از نظر اقتصادی و صادراتی این کشور در زمینه های ماشین آلات و مواد شیمیایی و همچنین فلزات و کاغذ و تخته در رتبه اول اروپا میباشد.

نکته دیگر فنلاندی

کشور فنلاند یکی دیگر از بزرگترین کشورهای اروپایی با رتبه هشتم اروپا را دارد .و بالاترین رتبه را در زمینه آموزش و کیفیت سطح زندگی را دارد. مطمئنا یکی از بهترین نقاط اروپا برای سرمایه گذاری نیز به حساب می آید.

 

موارد لازم برای اقامت فنلاند

برای اقامت فنلاند و مهاجرت به فنلاند راه های گوناگونی را اشاره کردیم . متقاضیان عزیز میبایست با مشورت از طریق وکیل مهاجرت مناسب راه مناسبی را برای اقامت کشور فنلاند انتخاب کند.

سپس برای مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

پس از ورود به این کشور میبایست به دنبال کاری مناسب و شغلی باشد که بتواند هزینه های خود را پرداخت نماید البته این کار برای آن دسته از عزیزانی میباشد که بعنوان تحصیلی و کاری مهاجرت مینمایند میباشد.

برای این کار هم میتوانید از طریق وبسایت های کاریابی و موسسات کاریابی شغل مناسب خود را پیدا کنید.

جهت پیدا نمودن محل مناسب برای زندگی میتوانید از طریق کارفرمای خود هم اقدام نمایید و راهنمایی های لازم را از او بخواهید و سایت سازمان امنیت اجتماعی یا هما Kela را حتما سر بزنید و مطالب آن را بخوانید.

https://www.kela.fi/web/en

 

یکی دیگر از وبسایتهای دولتی این کشور برای پرداخت مالیات و میزان آن برای افراد مهاجر :

http://www.vero.fi/en-US

 

برای اینکه دوره و حرفه های بهتری را در کشور فنلاند بگذرانید میتوانید از طریق وبسایت آموز و پژوهش این کشور اقدام نمایید.

https://studyinfo.fi/wp2/en/

لازم به ذکر است داشتن مدرک از هرجای اروپا برای کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار با ارزش است و شانس شما را برای یافتن کار بالاتر میبرد.پیشنهاد میکنیم در صورت تمایل و توان حتما دوره هایی را در کشورهای اروپایی بگذرانید.

 

سفارت کشور فنلاند

سفارت فنلاند در خصوص مهاجرت افراد به فنلاند همواره اطلاعاتی را در وبسایت خود میگذارد که میتوانید برای مطالعه دقیق تر آن به این وبسایت سری بزنید و مطالب آن را بخوانید.

https://www.suomi.fi/welcome-to-the-renewed-suomifi

https://www.infopankki.fi/

 

این دو وبسایت را قبل از تصمیم گیری به مهاجرت و اقامت فنلاند مطالعه نمائید. هر آنچه لازم است برای اقامت این کشور و مهاجرت شما متقاضیان عزیز در این وبسایتها میتوانید بیابید.

نکات جالب در خصوص فنلاند

آیا میدانید که قسمتی از خاک کشور فنلاند در شمالی ترین نقطه مدار قطب شمال واقع شده است؟ یکی از کشورهای دیگر هم که در این نقطه قرار دارد کشور ایسلند است که این قسمت ها و نواحی قابل سکونت نمیباشد.

در این قسمت از فنلاند در طول تابستان 73 روز غروب خورشید را نخواهید دید. و جالب است که در 24 ساعت هوا روشن است و اما زمستان ها هم خورشید به مدت 51 روز آفتاب و طلوع نخواهد کرد و 24 ساعته هوا تاریک است.

 

تحصیل در فنلاند چگونه است؟

کشور فنلاند همانند دیگر کشوهای اروپایی از نظام قدرتمندی آموزشی برخوردار است و همه ساله افراد زیادی برای تحصیل به این کشور وارد میشوند . تا سال 2017 میلادی تحصیل در این کشور بصورت رایگان بود اما از سال 2018 به بعد فنلاند همانند کشور آلمان  قوانین جدیدی را بعنوان دریافت هزینه شهریه ارائه شده است .

لازم است بدانید یکی از راه های اقامت فنلاند . اقامت از  طریق تحصیل در این کشور میباشدو فرد متقاضی میتواند از این طریق به اقامت دائم فنلاند برسد.

یعنی پس از تحصیل میتوانید در این کشور کار کنید و ویزای اقامتی خود را به ویزای کاری فنلاند تبدیل نمایید و اقامت دائم فنلاند را بدست بیاورید.

بطور معمول شما بعد از گذراندن 5 سال از تحصیل خود میتوانید اقامت دائم دریافت نمایید.

 

در این مقاله اطلاعاتی هرچند کوتاه و مختصر را درخصوص اقامت فنلاند به شما عزیزان ارائه دادیم و امیدورایم تا این مطالب برای شما مثمر ثمر واقع شده باشد.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب اقامت فنلاند در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظز پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

سازمان مهاجرتی آوات با بهره مندی از برترین وکلا و بهترین کارشناسان زبده آماده ارائه خدمات مشاوره در خصوص اقامت فنلاند و مهاجرت به اروپا به شما عزیزان متقاضی میباشد.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *