روش های اقامتی, فرانسه

راه های اقامت دائم در فرانسه

راه های اقامت دائم در فرانسه

راه های اقامت دائم در فرانسه

شرایط و قوانین راه های اقامت در قرانسه در سال 2019 ، میلادی بحث این مقاله و نوشته ی ما میباشد. داشتن اطلاعات در خصوص راه های اقامت دائم در فرانسه برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه ، بسیار مهم میباشد.

 فرانسه و نیم نگاهی به آن از دید آوات

فرانسه یکی از کشورهای صنعتی و بروز دنیا می باشد که رشد اقتصادی و صنعتی  باکیفیتی را دارا می باشد .

کشور فرانسه یکی از کشور های واقع در  اروپای غربی می باشد . زبان رسمی کشور فرانسه ، فرانسوی ست . نوع حکومت  فرانسه ، حکومت متمرکز نظام نیمه ریاستی جمهوری می باشد.

طبق آخرین آمار سرشماری مردمی فرانسه ، جمعیت این کشور به ۶۷ تن می رسد که این رقم قابل توجهی در کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد .

واحد رایج پول فرانسه نیز مانند دیگر کشور های اتحادیه اروپا ، یورو و فرانک اقیانوسیه می باشد . شاخص توسعه ی کشور فرانسه در مقایسه با کشورهای دیگر اتحادیه اروپا بسیار بالا می باشد . پایتخت و پر جمعیت ترین                                  شهر فرانسه ، پاریس می باشد . هر ساله تعداد زیادی مهاجر از سراسر جهان به کشور فرانسه مهاجرت می نمایند که همین امر سبب شده است که  در بین دیگر کشورهای دنیا رشد صنعتی و اقتصادی بالایی را برای خود رقم زند .

شیوه های گوناگونی مهاجرت و راه های اقامت در فرانسه وجود دارد که در ذیل به آن اشاره شده است .

روش های مهاجرتی به فرانسه و راه های اقامت در فرانسه

در سالهای اخیر روش مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه بیشتر مورد توجه مهاجران قرار گرفته است .  البته لازم به ذکر می باشد این روش برای مهاجرین دارای شرایط و ضوابطی می باشد  .

مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه یکی از به صرفه ترین روش ها برای مهاجرت می باشد  . زیرا افرادی که مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه را برای خود بر گزیده اند مستلزم پرداخت به مالیات فرانسه نمی باشند و نیازی به کاریابی و استخدام شدن در کشور فرانسه ندارند . مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه برای افرادی مناسب  می باشد که از تمکن مالی بالایی برخوردار می باشند ونیازی به کار کردن در کشور فرانسه ندارند .  همانگونه که ذکر شد ، مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه ، برای متقاضی مهاجرت دارای شرایط و ظوابطی باشد .

این افراد اعم از بازنشستگانی که ماهانه حداقل ۳۰۰۰ یورو حقوق ثابت دارند .

افراد ی که سرمایه گذاری های معتبری را دارا می باشند و هر ماه سود قابل توجهی را دریافت می نمایند .

افرادی که مقدار مبلغ قابل توجهی را برای پس انداز دارا می باشند .

مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در فرانسه

اگر در فرانسه یک واحد تجاری خریداری کنید و در این کشور یک تجارتی راه اندازی کنید ، دولت این کشور به شما این امکان را میدهد که یک ویزای یکساله برای شما فراهم کند که این ویزا به مدت پنج سال برای شما و خانواده تمدید خواهد شد .

اگر شما این پنج سال را سپری نمایید بعد از پنج سال دولت فرانسه به شما این امکان را میدهد که صاحب یک اقامت ده ساله در فرانسه شوید و بتوانید در آن جا یک زندگی ایده آلی را داشته باشید و مشغول به فعالیت تجاری و کسب و کار شوید و این اقامت ده ساله شما تبدیل به اقامت دائم در فرانسه ، خواهد شد . برای اخذ اقامت در فرانسه به شما پیشنهاد حتمی میشود که با یک موسسه حقوقی مهاجرتی مشورتی داشته باشید . زیرا سرمایه گذاری قوانین و شرایط خاصی دارد که باید با یک وکیل و حقوقدان ماهر مشورت نمایید . اگر وکیل شما در این باره اطلاعات کافی و لازم را نداشته باشد شما با شکست رو به رو خواهید شد.

اخذ اقامت تحصیلی در کشور فرانسه

در کشور فرانسه مانند بعضی از کشور های دیگر اتحادیه اروپا ،  تحصیل رایگان می باشد . زبان تدریسی در بیشتر مقاطع تحصیلی فرانسوی می باشد . متقاضیانی که برای اقامت از طریق تحصیل به فرانسه ،  مهاجرت می نمایند باید به زبان فرانسوی تسلط کاملی را داشته باشند .

مقالات مرتبط تحصیل در فرانسه:

 1. شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟
 2. تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟
 3. شرایط تحصیل در فرانسه [2019]
 4. مزایای تحصیل در فرانسه
 5. تحصیل دکتری در فرانسه
 6. هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 7. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
 8. تحصیل پزشکی در فرانسه
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 10. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 11. شرایط تحصیل دکترا در فرانسه
 12. شرایط پذیرش رشته حقوق در فرانسه چگونه است؟

اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

متقاضیانی که برای مهاجرت به فرانسه ، روش اخذ اقامت فرانسه از طریق کار را بر می گزینند به این صورت  می باشد .

اخذ اقامت فر انسه از طریق کار ، در مرحله ی اول باید از سوی کارفرمای معتبر کشور فرانسه برای متقاضی دعوت نامه صادر شود . برای این منظور شخص کار فرما در خواست جذب نیروی خود را باید به مدت ۳ ماه در کشور فرانسه صادر نماید و بعد از اتمام سه ماه اگر متقاضی برای شغل مورد نظر پیدا شد این درخواست لغو خواهد شد و اگر این در خواست از سوی نیروی کار پذیرفته نشد در این صورت کارفرما باید به مدت ۳ ماه دیگر در خواست جذب نیروی کاری خود را در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا صادر نماید و بعد از گذراندن این پروسه شخص خارجی می تواند در خواست جذب نیروی کارفرما را بپذیرد . اخذ اقامت  فرانسه ازطریق کار برای شخص به مدت سه الی پنج سال به طول می انجامد و بعد از گذراندن سه الی پنج سال  متقاضی می تواند برای اخذ اقامت کاری فرانسه درخواست دهد . نکته ی بسیار مهم این است اگر شخص در کشور فرانسه به مدت ۷ سال به صورت مکرر اقامت داشته باشد می تواند اقامت دائم فرانسه را خود را از آن خود نماید .

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج ، با ازدواج با یک فرد فرانسوی به مدت دوازده ماه می باشد ، البته این مدت زمان قابل تمدید خواهد بود  . ازدواج با شخصی که دارای اقامت دائم فرانسه می باشد ، زمان اقامت فرد از این روش سه الی چهار سال می باشد  .

اخذ ویزای توریستی فرانسه

اخذ ویزای توریستی فرانسه به اینگونه می باشد که متقاضیانی که قصد بازدید از کشور فرانسه را دارند و یا از طریق اقوامی که ساکن فرانسه هستند ، اقدام نمایند . متقاضیان می توانند نسبت به اخذ ویزای توریستی فرانسه اقدام نمایند .  لازم به ذکر می باشد که متقاضی می تواند از طریق ویزای توریستی وارد خاک فرانسه شود و ویزای خود را به ویزای مورد نظر تغییر دهد و ساکن فرانسه شود .

مطالب مرتبط با فرانسه:

 1. راهنمای تابعیت فرانسه
 2. خود اشتغالی در فرانسه
 3. همه چیز در مورد فرانسه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *