اقامت, سوئیس

اقامت سوئیس

اقامت سوئیس

اقامت سوئیس

اقامت سوئیس یکی از راه های مهاجرت به اروپا و اتحادیه شنگن میباشد که در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص این موضوع مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

اقامت سوئیس

سوئیس از دسته کشورهای بسیار قدرتمند محسوب می شود و این موضوع سبب می شود که افراد به فکر اقامت در این کشور باشند، اقامت دو نوع است ، موقت و دائم. اقامت موقت خود دارای انواع مختلفی است و اقامت از نوع دائم از دسته اقدامات سخت محسوب می شود.

مهاجرت به سوئیس:

  1. مهاجرت به سوییس
  2. شرایط دریافت ویزای کاری سوییس برای ایرانیان [2019]
  3. مهاجرت  از طریق کار در سوییس
  4. چرا ایرانیان دوست دارند به سوییس مهاجرت کنند؟
  5. ویزای  سوئیس از طریق ازدواج
  6. پناهندگی در سوییس
  7. ثبت شرکت در سوییس

 

روش های اقامت سوئیس

در نظر داشته باشید که وقتی صحبت از اقامت در سوئیس است در واقع باید در ابتدای امر بررسی کرد که آیا متقاضی قصد دارد که برای همیشه به این کشور مهاجرت کند و یا تنها با هدفی مشخص قرار است که در سوئیس اقامت داشته باشد و طبق زمان تعیین شده به کشور خود باز می گردد.

در نظر داشته باشید که حتی اگر هدف شما اقامت دائم در سوئیس باشد باز هم باید مدتی را در وضعیت موقت سپری کنید.

روش های اقامت سوئیس مختلف است و انواع اقامت سوئیس هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. برای سفر به سوئیس نیاز به اخذ ویزا است که هر یک از انواع ویزای توریستی، کار و سرمایه، تحصیلی و .. دارای شرایط مخصوص به خود هستند

اقامت سوئیس از طریق ویزای توریستی

یکی از راه های اقامت در سوئیس اخذ ویزای توریستی است، همانطور که از اسم این ویزا مشخص است فرد متقاضی با هدف گشت و کذار در سوئیس اقدام به اخذ ویزا می کند، در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی باید شرایطی فراهم باشد که ثابت شود فرد قرار است به کشور خود باز گردد و در واقع به دنبال اخذ اقامت موقت است.

مدارکی که برای ویزای توریستی در نظر گرفته می شود در ابتدای امر پاسپورت معتبر است که باید ۳ ماه اعتبار و یک برگ صفحه خالی داشته باشد.

مورد بعدی مدارک شناسایی فرد متقاضی است که باید از تمامی صفحات آن کپی گرفته شود.

از دیگر مدارک مهم و مورد نیاز برای اخذ اقامت سوئیس از نوع توریستی وجود دعوت نامه است، متاسفانه و یا خوشبختانه افرادی که قصد دارند برای گشت و گذار به سوئیس سفر کنند باید دعوت نامه داشته باشند، دعوت نامه از سوی فردی که در سوئیس زندگی می کند برای شما ارسال می شود و به طرو دقیق تاریخ رفت و برگشت و همینطور محل اقامت شما در این برگه قید شده است.

واچر هتل از دیگر مدارک مورد نیاز برای اقامت سوئیس محسوب می شود.

 

اقامت سوئیس از طریق تحصیل

افرادی که قصد دارند برای زندگی وارد سوئیس شوند و از طرفی دارای بودجه کافی برای ویزای کار و سرمایه نیستند می توانند تحصیل در این کشور را انتخاب کنند، اخذ ویزای تحصیلی آسان است.

در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزای تحصیلی باید تمامی شرایط پیش روی را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید، در نظر داشته باشید که از طریق تحصیل تنها می توانید اقامت سوئیس را طبق زمان تعیین شده داشته باشید و پس از اتمام درس زمانی به شما داده می شود تا به دنبال کار باشید و در صورت پیدا نشدن کار باید به کشور خود بازگردید.

در این نوع اقامت سوئیس می توانید همزمان با تحصیل به کارهای پاره وقت نیز مشغول باشید افرادی که ویزای تحصیلی اخذ کرده اند می توانند طبق شرایط موجود خانواده خود را نیز وارد خاک سوئیس کنند.

مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد علاوه بر مدارک گفته شده در بخش قبل شامل یک سری مدارک تحصیلی، ریز نمرات، رزرمه و ارزیابی تحصیلی است.

 

اقامت سوئیس به صورت سرمایه گذاری

وقتی صحبت از اقامت سوئیس از طریق ویزای سرمایه می شود بوی اقامت دائم به مشام می رسد!

سوئیس از دسته کشورهایی است که به پول بسیار قدرت می دهد به این دلیل افرادی که قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری را دارند می توانند از این طریق فعالیت داشته باشند. در نظر داشته باشید که برای اقامت دائم سوئیس می توانید از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام کنید، هر یک از این موارد دارای شرایط مخصوص به خود است.

به عنوان مثال فردی که قصد دارد از طریق خرید ملک وارد این کشور شود در ابتدا ملکی را خریداری کرده و به واسطه این خرید وارد  کشور می شود سپس کسب و کاری راه می اندازند و در صورت سوددهی قابل قبول و یا تمدید ویزای موقت خود می توانید اقامت دائم سوئیس را کسب کند.

در نظر داشته باشید که ویزای کارآفرینی نیز به نوعی در این دسته قرار دارد اما به میزان ویزای سرمایه گذاری نیاز به بودجه اولیه ندارد در این روش فرد باید ایده های ناب و غیر تکراری در ذهن داشته باشد با بررسی ایده وی به او وام تعلق می گیرد که می تواند بسیار ساده اقامت سوئیس را در نهایت به دست آورد.

 

قوانین اقامت سوئیس

در ابتدای امر باید توجه شود که آیا مدارک مورد نیاز آماده است یا خیر.

در نظر داشته باشید که شما برای اخذ ویزا باید مدارک کاملی ارائه دهید .

مراحل اقامت  به این صورت است که شما باید در ابتدای امر اقدام به پر کردن فرم ویزا کنید، این فرم باید به طور دقیق تکمیل شود، فرم اولیه دارای دو بخش است که بخش دوم آن مشخص می کند که هدف شما از سفر چیست.

پس از ارسال فرم منتظر جواب می مانید، عموماً جواب در طول ۷ روز کاری ارسال می شود، سپس لیستی برای شما ارسال می شود که تایم های خالی برای  وقت سفارت سوییس را اعلام می کند، شما باید یکی از تایم های اعلام شده که بیشتر با شرایطتان سازگار است را انتخاب کنید و منتظر بمانید در صورت تأیید تایم به سادگی می توانید طبق تاریخ اعلام شده در سفارت حضور به عمل آورید.

سوالاتی که از شما پرسیده می شود بسیار مهم است و پاسخ ها باید کوتاه و قابل قبول باشد. در نظر داشته باشید که اگر پس از ارسال فرم اولیه پاسخی دریافت نشد یعنی شما واجد شرایط اخذ وقت سفارت نیستید بنابراین فرم اولیه بسیار مهم است.

برای اخذ ویزای باید هزینه های پرداخت کنید که در صورت رد ویزا این هزینه ها باز نخواهد گشت.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *