اقامت, سنگاپور

اقامت سنگاپور

سازمان مهاجرتی آوات، سعی بر این دارد تا در ارتباط با موضوع اقامت سنگاپور در سال 2022، اطلاعاتی را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهد و شرایط مهاجرت به سنگاپور و شرایط اقامت را برای شما متقاضیان اخذ ویزا، بازگو نماید.

اقامت کشور سنگاپور

کشور سنگاپور یکی از کشور های پیشرفته آسیایی در خاورمیانه می باشد و ورود به سنگاپور با اخذ ویزای مربوطه انجام می گیرد.

برای ورود به این کشور بسته به نوع مهاجرت، ویزای های کوتاه مدت و بلتد مدت صادر می شود. متقاضیان می توانند با اخذ ویزای بلند مدت، به سنگاپور مهاجرت و برای اخذ تابعیت نیز اقدام نمایند.

البته اخذ اقامت برای متقاضیانی که در شرایطی که پدر یا مادر یا همسر و یا فرزندان زیر بیست و یک سال سنگاپوری دارند( دارای تابعیت سنگاپور هستند)، به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

شرایط اخذ ویزا سنگاپور به صورت بلند مدت نیز برای سرمایه گذاران و افرادی که اجازه عبور از سنگاپور به صورت AP – Q – S را دارند نیز، انجام می گیرد.

مهاجرت به سنگاپور و اخذ اقامت با شیوه های مختلفی امکان پذیر می باشد.

مهاجرت به سنگاپور

برخی از متقاضیان اقامت، شرایط اقامت از طریق تحصیل را دارا می باشند و با اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور، خود را آماده مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت از طریق تحصیل می نمایند. البته این دانشجویان ظرف مدت شش ماه از تاریخ اتمام تحصیل خود می توانند برای اخذ ویزای کار در کشور سنگاپور نیز اقدام به عمل آورند و با کاریابی در سنگاپور، مشغول به کار شوند.

ویزای بلند مدت تحصیلی برای اقامت سنگاپور

ویزای کوتاه مدت نیز در برنامه های تحصیلی کوتاه مدت و تحقیقات علمی کوتاه مدت، کاربرد دارد، اما به طور کلی برای تحصیل در کشور های دیگر همچون سنگاپور، اگر طول مدت تحصیل بیش از صد و هشتاد روز و یا شش ماه باشد، دستور صدور ویزای بلند مدت تحصیلی صادر می شود.

به طور کلی ویزای کوتاه مدت سنگاپور و ویزای بلند مدت، بسته به زمان مدت اقامت در کشور سنگاپور، صادر می شود.

اخذ ویزای کار  برای اقامت سنگاپور

برخی از متقاضیان نیز شرایط اقامت کشور سنگاپور از طریق کار را دارا می باشند و با اخذ ویزای کار، می توانند به سنگاپور مهاجرت نمایند و بعد از سپری نمودن مدت زمان در کشور سنگاپور و پرداخت مالیات در این کشور، برای اخذ اقامت اقدام نمایند.

متقاضیان کار در سنگاپور با اخذ چهار نوع ویزای کار، می تواند به اخذ اقامت کشور سنگاپور دست یابند.

متقاضیان کار با اخذ ویزای P، با سمت گرفتن در بخش مدیریت و داشتن تخصص خاص، مشغول به کار می شوند. متقفاضیان کار با اخذ ویزای P، اجازه ورود یکی از اعضای خانواده ی خود ( همسر و یا یکی از فرزندان زیر بیست و یک سال ) را صادر می نمایند.

متقاضیان کار که با اخذ ویزای S، مبلغی حدود 1800 دلار به عنوان حقوق دریافت می نمایند و با افزایش حقوق خود و رسیدن به سطح 2500 دلار، می توانند برای ورود همسر خود به کشور سنگاپور اقدام نمایند.

ویزای کاری بلند مدت

متقاضیان کار در سنگاپور با اخذ ویزای کاری بلند مدت R، نشان می دهند که با هیچ یک از ویزاهای P و S اجازه ورود به سنگاپور و کار در سنگاپور و اخذ اقامت کشورسنگاپور را نداشته اند. البته با اخذ ویزای R برای ورود به سنگاپور نیز برای این اشخاص بنا به توانایی و مهارت های خود، شغل در بازار کار سنگاپور وجود خواهد داشت.

ویزای کاری کوتاه مدت TEP

و در آخر اخذ ویزای کاری کوتاه مدت TEP، برای متقاضیانی می باشد که برای آموزش مشاغل خاصی وارد سنگاپور شده اند، مانند: ماساژ، آموزش در کافی شاپ و…، این کارآموزان به هنگام یادگیری کامل در این مشاغل خاص می توانند با اخذ ویزای TWP، برای اخذ ویزای کاری بلند مدت سنگاپور اقدام نمایند و در مشاغل آموزش دیده، مشغول به کار شوند و در نهایت برای اخذ اقامت این کشور چه به صورت موقت و چه به صورت دائم اقدام نمایند.

از طریق ازدواج

اخذ اقامت از طریق ازدواج نیز، در کشور سنگاپور صورت می گیرد، این ازدواج باید قانونی و با یک فرد سنگاپوری که تابعیت سنگاپور و یا اقامت کشور سنگاپور را به صورت دائم دارد، صورت بگیرد. البته صدور اجازه ی اقامت بعد از ازدواج قانونی بین طرفین و بعد از بررسی این ازدواج از طرف اداره مهاجرت و با پرداخت 40 دلار از طرف متقاضی اقامت، انجام می گیرد.

اخذ تابعیت کشور سنگاپور

اخذ تابعیت، طبق قوانین وضع شده در کشور سنگاپور براساس خون می باشد و فرزند متولد شده در سنگاپور باید پدر یا مادر سنگاپوری (دارای تابعیت سنگاپور) داشته باشد. البته هزینه اخذ اقامت فرزند متولد شده در سنگاپور که پدر یا مادر وی فقط اقامت کشور سنگاپور را دارند و به طور کلی از تبعه  این کشور نیستند، 50 دلار می باشد.

از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه هایی که متقاضی می تواند برای اخذ اقامت اقدام نماید، خرید اوراق قرضه بانکی و سپرده کردن مبلغی در بانک های سنگاپوری به عنوان سرمایه، صدور بیمه نامه های سرمایه گذاری کلان و یا شرکت در پروژه های کلان تجاری و اقتصادی و… می باشد که همه  این ها مستلزم داشتن سرمایه ای برای سرمایه گذاری در سنگاپور می باشد که در نهایت منجر به اخذ اقامت کشور سنگاپور می شود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه از ساعات 9 الی 17 با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید. همچنین می توانید فرم ارزیابی مهاجرتی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما را بررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای لازم را به شما عزیزان بیان می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید post

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *