آذربایجان, روش های اقامتی

مزایای اخذ اقامت آذربایجان

روشهای اخذ اقامت جمهوری آذربایجان

در این مقاله به بررسی شرایط کامل راه های اخذ اقامت جمهوری آذربایجان می پردازیم. همچنین بهترین روش های سال جدید برای ایرانیان را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

موضوعاتی که امروز می خواهیم به آنها بپردازیم عبارتند از: 
 • اقامت جمهوری آذربایجان
 • دریافت اقامت از طریق تحصیل
 • دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • دریافت اقامت از طریق کارآفرینی
 • دریافت اقامت از طریق خرید ملک
 • دریافت اقامت توریستی
 • دریافت اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت موقت آذربایجان
 • اقامت دائم آذربایجان
 • مدارک و اسناد مورد نیاز برای گرفتن اقامت آذربایجان
 • هزینه مسکن در آذربایجان
 • مزایای اقامت در آذربایجان
 • چگونه می توان پاسپورت آذربایجان را گرفت؟

 

درباره کشور جمهوری آذربایجان

آذربایجان در مرز شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده و پر جمعیت ترین منطقه در قفقاز است. این کشور در کناره دریای خزر است. و توسط کشور های روسیه، ترکیه، گرجستان، ارمنستان و ایران احاطه شده است و در جهان به عنوان کشور چند فرهنگه شناخته می شود. آذربایجان در سال های اخیر دارای پیشرفت های زیادی در تغییر سبک زندگی افراد داشته است. گسترش صنعت گردشگری باعث شده است است که سرمایه های زیادی به داخل این کشور وارد شود.

اقامت جمهوری آذربایجان

جمهوری آذربایجان با فراهم آوردن شرایط و تسهیلات ویژه برای متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی که اقدام به سرمایه گذاری، تحصیل، کار و اخذ اقامت کشور آذربایجان می نمایند، مورد توجه افراد خارجی زیادی قرار گرفته است. متقاضیان با انواع روش های اخذ اقامت موقت می توانند خانواده خود را نیز به آذربایجان ببرند. ویزای موقت آذربایجان بسته به نوع ویزا یک ساله و یا دو ساله بوده و در صورت برقرار بودن شرایط قابل تمدید برای سال های بعد است. اقامت موقت کشور آذربایجان تحت شرایطی قابل تبدیل به اقامت دائم است.

برخورداری از استانداردهای اروپایی در سیستم آموزشی، سرمایه گذاری شرکت های خارجی و بین المللی به ویژه در حوزه نفت و گاز و نیاز به نیروی متخصص در زمینه انرژی، صنایع و علوم پزشکی منجر به تمایل افراد متخصص و سرمایه گذاران خارجی برای اقامت در آذربایجان شده است. در ادامه به معرفی انواع روش های اخذ اقامت جمهوری آذربایجان و تشریح آن خواهیم پرداخت.

"روشهای

اقامت آذربایجان از طریق تحصیل

تحصیل در آذربایجان مشابه با سیستم آموزشی در اروپا و آمریکا می باشد و باعث استقبال دانش آموزان بین المللی زیادی می شود. مجوز تحصیلی برای دانش آموزان خارجی در اذربایجان، کل دوره ی تحصیل آن ها را پوشش می دهد. که برای دوره ی کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 سال می باشد.

اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های گرفتن اقامت آذربایجان، سرمایه گذاری در آذربایجان است. سرمایه گذاری شامل روش های متعددی است. از جمله روش های سرمایه گذاری می توان به کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت ها اشاره کرد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، افتتاح سپرده در بانک، خرید سهام در بورس، خرید سهام شرکت های فعال در آذربایجان، ثبت شرکت و یا خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر است. در ادامه به بررسی برخی از این روش ها می پردازیم.
 • اقامت آذربایجان از طریق کارآفرینی

اگر بخواهید از طریق کار آفرینی در قلمرو آذربایجان اقامت دریافت کنید. باید افرادی که به صورت تمام وقت (5 نفر) یا پاره وقت (10 نفر) استخدام کنید که شهروند جمهوری آذربایجان باشند. حداقل باید مبلغ 500000 منات برای سرمایه گذاری داشته باشید.
 • اقامت در آذربایجان از طریق خرید ملک

طبق قانون آذربایجان، برای خرید املاک بین شهروندان خارجی و شهروندان داخلی تفاوتی وجود ندارد. و شهروندان خارجی مثل شهروندان آذربایجان می توانند هر ملکی را به جز زمین خریداری کنند، به عنوان مثال می توانید آپارتمان و خانه خریداری کنید، اما حق خرید زمین را ندارید. و طبق قوانین آذربایجان، حق خرید زمین تنها به شهروندان آذربایجان می رسد.
برای گرفتن مجوز اقامت از طریق خرید ملک در آذربایجان باید ملکی یا املاکی را خریداری کنید که حداقل ارزش آن ها 100000 منات آذربایجان باشد.

اقامت آذربایجان از طریق ویزای توریستی

نوعی از ویزای توریستی آذربایجان وجود دارد. که به موجب آن می توانید به مدت ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. این نوع از ویزاهای توریستی قابل تبدیل به هیچ نوع ویزایی نیستند. این ویزاها کوتاه مدت و برای سفرهای کوتاه مناسب هستند.

اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه ی آذربایجانی یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. افراد باید با دلایل کافی اثبات کنند که قصد جدی در ازدواج دارند. ارائه ی مدارک لازم مبنی بر اثبات ازدواج لازم است. چنانچه اقدام به اخذ اقامت با ازدواج نموده باشید ولی قبل از دریافت آن طلاق بگیرید، اقامت شما منتفی است و باید به کشور مبدا خود بازگردید.

اقامت موقت آذربایجان

 1. ازدواج با شهروند آذربایجان و یا داشتن آشنایان و خانواده ای که شهروند آذربایجان باشند.
 2. داشتن حساب بانکی به مبلغ 50000 منات.
 3. ایجاد کسب و کار در این کشور.
 4. دانش آموز تمام وقت در یکی از دانشگاه های آذربایجان و…
 5. اقامت موقت در آذربایجان برای مدت یک سال صادر می شود و می تواند چهار بار تمدید شود.

انواع روش های اخذ اقامت جمهوری آذربایجان که معرفی گردید منجر به اقامت موقت یک ساله و در برخی موارد دو ساله می شوند. متقاضیان می توانند در سال های بعد بسته به نوع ویزای موقت و شرایط خود درخواست تمدید ویزا را داشته باشند. به عنوان مثال ویزای تحصیلی یک ساله و تا پایان مدت تحصیل قابل تمدید است.

ویزاهای کاری معمولا یک ساله و یا دو ساله هستند و امکان تمدید تا پنج سال را دارند. در روش ازدواج ابتدا ویزای موقت سه ساله به فرد خارجی داده می شود و پس از این مدت امکان تبدیل به ویزای دائم وجود دارد. برای اطلاع از انواع روش های اخذ اقامت جمهوری آذربایجان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اخذ اقامت دائم آذربایجان

"روشهای

افرادی که قصد زندگی و سکونت دائم در جمهوری آذربایجان را دارند می توانند به طور معمول پس از پنج سال زندگی و سکونت در این کشور، درخواست تبدیل اقامت موقت به دائم را داشته باشند. اقامت دائم امکان زندگی و سکونت همیشگی در این کشور را به افراد می دهد. این افراد به همراه خانواده خود می توانند در جمهوری آذربایجان زندگی کرده و به کار و تحصیل مشغول شوند. اخذ اقامت جمهوری آذربایجان به صورت دائمی با تابعیت آذربایجان تفاوت دارد.

تابعیت آذربایجانی که با داشتن پاسپورت آذربایجان همراه است امتیازات کاملی همانند یک شهروند آذری را برای فرد خارجی به همراه دارد. نکته مهم در اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان این است که این کشور تابعیت دو گانه را به رسمیت نمی شناسد لذا افرادی که درخواست تابعیت آ‌ذربایجان را دارند باید از تابعیت قبلی خود خارج شوند. اخذ شهروندی آذربایجان و داشتن پاسپورت به طور معمول پس از سه سال اخذ اقامت دائم آذربایجان امکان پذیر است. در زیر تعدادی از روش هایی را که منجر به دریافت اقامت دائم آذربایجان می شود را بیان می کنیم:

 1. سرمایه گذاری در این کشور به مبلغ 500000 منات آذربایجان یا بیشتر (293.685 دلار)
 2. از طریق خرید املاک و مستغلات در این کشور که ارزش آن ها 100,000 منات آذربایجان باشد.
 3. متخصصان حرفه ای در حیطه های صنعت، ورزش، علوم، اقتصاد
 4. در صورتی که اعضای خانواده ی شما، دارای اقامت دائم یا موقت در آذربایجان باشند.
 5. در صورتی که دارای مجوز کار در آذربایجان باشید.
 6. در صورتی که در یکی از دانشگاه های آذربایجان به صورت تمام وقت مشغول تحصیل باشید.

مدارک و اسناد مورد نیاز برای گرفتن اقامت آذربایجان

 • گذرنامه ی معتبر و دو قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست اقامت موقت
 • گواهی سلامت فرد
 • چک پرداختی هزینه ها
 • اجاره نامه ی محل اقامت
 • زبان تحصیل
بسیاری از دانشگاه های آذربایجان برای تدریس، زبان انگلیسی که زبان ارتباطی در دنیا است را انتخاب کرده‌اند. اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید پس از مهاجرت به کشور آذربایجان می‌توانید با ارائه مدرک تافل که حداقل نمره دریافتی 500 است سال تحصیلی اول خود را به طور مستقیم شروع کنید. همچنین می‌توانید مدرک خود از آزمون آیلتس که نمره‌اش بالای 6 باشد را ارائه دهید و یا اینکه در آزمون مهارت که قبل از شروع ترم تحصیلی گرفته خواهد شد 60 درصد نمره را کسب کنید.

هزینه مسکن در آذربایجان

پایین بودن هزینه مسکن و آپارتمان در آذربایجان موجب راحتی مهاجران است. شما با اقامت در آذربایجان می توانید یک خانه لوکس با اینترنت، تلویزیون، پارکینگ، مبلمان و … را با ماهی ۴۰۰ دلار امریکا اجاره نمایید. پس نگران نباشید چرا که با هر بودجه ای توان پیدا کردن یک مسکن مناسب را خواهید داشت.

دیگر مزایای اقامت آذربایجان

خدمات پزشکی در این کشور در سال های اخیر بسیار توسعه یافته است. بیمارستانی مدرن در پایتخت این کشور وجود دارد که خدمات درمانی پیشرفته ای را ارائه می دهد. سرمایه گذاری و هزینه پایین مسکن یکی دیگر از مزایای اقامت در آذربایجان می باشد.

چگونه می توان پاسپورت آذربایجان را گرفت؟

افراد پس از اقامت ۵ ساله متوالی در آذربایجان و تعهد به قوانین این کشور و داشتن منبع درآمدی مناسب می توانند درخواست اقامت دائم خود را به دولت بدهند. در صورت اقامت مستمر در این کشور تا ۳ سال بعد از آن و مرتکب نشدن هر گونه جرم کیفری و نداشتن هیچ گونه بدهی مالیاتی می توانید پس از ۸ سال پاسپورت این کشور را دریافت کنید.
قابل ذکر است که آذربایجان تابعیت مضاعف را نمی پذیرد و باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهید تا بتوانید تابعیت این کشور را بدست آورید. بطور کلی با توجه به شرایط مطلوب در جمهوری آذربایجان، نزدیکی آن به کشورمان ایران و هزینه های مناسب زندگی در این کشور بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در جمهوری آذربایجان می باشند.

اخذ اقامت آذربایجان با آوات

"روشهای

 

موسسه آوات با سال ها تجربه و تخصص در امور مهاجرتی جمهوری آذربایجان و سایر کشورهای دیگر خدمات تخصصی ارائه می نماید. اگر از متقاضیانی هستید که درخواست اخذ اقامت آذربایجان را دارید می توانید از خدمات مشاوره کارشناسان حقوقی آوات بهره مند شوید.

کارشناسان آوات با بررسی شرایط متقاضی نسبت به ارائه بهترین پیشنهاد به فرد اقدام می نمایند. بررسی مدارک مورد نیاز، راهنمایی تکمیل و اخذ اقامت جمهوری آذربایجان در کمترین مدت زمان ممکن را با آوات تجربه نمائید. همچنین می توانید با تکمیل فرم ارزیابی منتظر تماس مشاوران ما باشید.

4.9/5 - (51 امتیاز)

نوشته های مرتبط

یک دیدگاه ثبت کنید برای “مزایای اخذ اقامت آذربایجان

 1. Aida گفت:

  سلام من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم میخوام به کشور های همسایه شمال غربی مثل آذربایجان،ترکیه و ارمنستان مهاجرت کنم باتوجه به رشته م و درآمدی که میتونم با رشته م داشته باشم کدوم کشور بهتره؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   در حال حاضر برای این کشورها اقدامی نداریم ولی برای کشور عمان می تونیم راهنمایی تون کنیم.

 2. کیوان گفت:

  سلام. من بازنشسته در آمریکا خستم و مایلم دوران بازنشستگی خودم را در باکو بگذرانم. حقوق بازنشستگی من کمی بیش از ۱۰۰۰ دلار در ماه است. آیا با این مبلغ امکان زندگی در آذربایجان را خواهم داشت؟ در ضمن من مجرد هستم.

  1. مدیر وب سایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان زندگی دارید و می توانید به طور کامل هزینه های خود را پوشش دهید.

 3. اعظم نوری گفت:

  من یک خانم 37 ساله هستم و شغلم برنامه نویسی موبایله. می تونم ویزای کاری بگیرم؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود و احترام
   باید برای شما در حوزه مرتبط با تخصص تون کاریابی انجام شود. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 4. رضا گفت:

  سلام و درود
  بنده دندانپزشک هستم و قصد دارم به کشور آذربایجان مهاجرت کنم، تا شغلمو در اون کشور ادامه بدم؟ چه شرایطی لازم هست

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود و احترام
   برای شما هم امکان کاریابی در کلینیک های آذربایجان و هم امکان اقدام برای تاسیس مطب شخصی را داریم. البته نیاز به داشتن دانش زبان آذری و سابقه کار هست و همچنین باید مدارک شما معادل سازی شود. لطفا برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 5. vahid گفت:

  سلام من میخوام یک زمین خونه تو روستا های آذربایجان بخرم برای کار کشاورزی و دامداری انجام بدم آیا میشه این کارو انجام داد یا اجازه این کار نیست

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   امکان فروش زمین به خارجی وجود ندارد مگر در شرایط خاص

 6. محمد گفت:

  سلام و وقت بخیر. ما یک خانواده 5 نفره هستیم. اگر بنده (پدر خانواده) یک اپارتمان به ارزش 100 هزار دلار بخرم ایا میتوانم برای تمام اعضای خانواده ام که شامل همسر و 3 فرزند بالای 18 سال و مجرد هستم اقامت بگیرم؟

  1. مدیر وب سایت گفت:

   با درود
   فقط شما و همسرتان می توانید از این طریق اقامت بگیرید و فرزندان بالای 18 سال نمی توانند. برای فرزندان بالای 18 می توانید پذیرش تحصیلی بگیرید. برای راهنمایی کامل تماس بگیرید یا از طریق واتساپ با مشاوران ما در ارتباط باشید.

   1. نرگس گفت:

    آیا مادر خانواده با شرایط دو فرزند زیر ۱۸ سال و همسر یک ملک با ارزش فوق بخرد ، به همه اعضای خانواده اقامت داده میشود؟

    1. مدیر وب سایت گفت:

     با درود
     بله اقامت داده می شود. لطفا برای مشاوره کامل تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *