انگلستان, روش های اقامتی

اقامت دائم انگلستان  چگونه بدست می آید؟

اقامت دائم انگلستان 

اقامت دائم انگلستان  چگونه بدست می آید؟

سالانه افراد بسیاری به دنبال کسب اقامت دائم انگلستان  می باشند چرا که این کشور به لحاظ اقتصادی ،علمی ، سیاسی و.. جایگاه ویژه ای در جهان دارد. برای بدست آوردن اقامت دائم انگلستان  راه های بسیاری وجود دارد که هر کدام از این راه ها هم شرایط خاص خود را دارند. متقاضیان باید بر اساس شرایط خود از طریق یکی از این راه ها اقدام به مهاجرت به انگلستان  نموده و در نهایت اقامت انگلستان  را کسب نمایند. در این مقاله به معرفی و بررسی انواع روش های کسب اقامت دائم انگلستان  خواهیم پرداخت.

اقامت دائم انگلستان  به روش تولد فرزند

تا پیش از سال 1983 افرادی که در خاک انگلستان  متولد می شدند به راحتی می توانستند اقامت دائم کشور انگلستان  را بدست آورند ولی از این تاریخ به بعد قوانین انگلستان  در این رابطه تغییر کرد. بر اساس قوانین کشور انگلستان  تنها کودکانی می توانند از طریق تولد در این کشور اقامت انگلستان  را بدست آورند که حتماً یکی از والدین آنها از شهروندان و اتباع کشور انگلستان  باشد و یا یکی از آنها دارای اقامت دائم در انگلستان  باشند.

البته در این مورد، اگر والدین کودک دارای تابعیت کشورهای منطقه اقتصادی اروپا باشند هم می توانند اقامت دائم انگلستان  را کسب کنند. همچنین اگر یکی از والدین کودک با استفاده از روش های قانونی توانسته باشد اقامت کشور انگلستان  را ظرف مدت 5 سال کسب کند ،کودکانی که بعد از این 5 سال متولد شوند هم می توانند اقامت دائم انگلستان  را دریافت کنند. کودکانی هم که بعد از 1 ژانویه سال 1983 در کشور انگلیس به دنیا آمده اند اگر به صورت مداوم تا 10 سال در انگلستان  زندگی کرده باشند هم می توانند با تکمیل کردن فرم درخواست MINI درخواست اقامت دائم انگلستان  و تابعیت این کشور را بکنند.

اقامت دائم انگلستان  به روش ازدواج

یکی از شیوه های کسب اقامت انگلستان   ازدواج با یک شهروند کشور انگلستان  می باشد که البته فرد برای دریافت این نوع ویزا باید شرایطی را داشته باشد از جمله:

طرفین هر دو باید بالای 18 سال سن داشته باشند

شخص متقاضی بایستی دارای اهلیت باشد و نباید سفیه، محجور باشد

نداشتن سابقه ی کیفری

داشتن شرایط لازم برای زندگی در کشور انگلستان  از منظر فرهنگی و اقتصادی

داشتن کارت اقامت انگلستان

غیر از مورد بالا دریافت اقامت دائم انگلستان  با استفاده از ازدواج، در حالت دیگری هم می تواند رخ دهد به این صورت که شخص متقاضی با فردی ازدواج کند که وی در خارج از انگلستان ، در ارتباط با دولت انگلستان  به یک کار تمام وقت مشغول باشد و یا سازمانی که در آن کار می کند به نحوی با دولت انگلستان  در ارتباط باشد.

اقامت دائم انگلستان  با استفاده از سرمایه گذاری

این روش که به ویزایTier 1   معروف است به سه طریق سرمایه گذاری 50 هزار پوندی، سرمایه گذاری 200 هزار پوندی و سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی امکان پذیر می باشد.

سرمایه گذاری 50 هزار پوندی : این نوع سرمایه گذاری مختص افراد تحصیل کرده ایست که در کشور انگلستان  فارغ التحصیل شده اند. برای اخذ این نوع ویزا فرد متقاضی بایستی 3 ماه پیش از مهاجرت به انگلستان  درخواست خود را ارائه دهد. از جمله شرایط اخذ این نوع ویزا این است که شخص حتماً باید بالای 16 سال  سن داشته باشد. از دیگر شرایط این نوع ویزا این است که شخص باید ثابت کند که دارای توانایی مالی برای پرداخت هزینه های خود و همراهان خود در کشور انگلستان  است همچنین فرد متقاضی نباید از توابع کشورهای اروپایی باشد.

فردی که از طریق ویزای سرمایه گذاری 50 هزار پوندی وارد انگلستان  می شود می تواند اعضای خانواده ی خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال خود است را هم  با خود به انگلستان  ببرد. این ویزا ابتدا به مدت 3 سال اعتبار دارد شخص متقاضی می تواند این ویزا را به مدت 5 سال تمدید کند و پس از آن بعد از 8 سال می تواند اقامت دائم انگلستان  را دریافت کند. از شرایط تمدید این ویزا این است که فرد متقاضی باید به مدت 6 ماه متوالی در خاک انگلستان  حضور داشته باشد.

سرمایه گذاری 200 هزار پوندی: در این روش سرمایه گذاری فرد حتماً باید مبلغ 200 هزار پوند سرمایه داشته باشد. از شرایط مهم این نوع سرمایه گذاری این است که فرد حتماً باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشد، داشتن تأییدیه سلامت و عدم سوء پیشینه از دیگر شرایط این نوع سرمایه گذاری است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری 200 هزار پوند فرد متقاضی باید یک طرح تجاری ارائه دهد.

یکی از شرایط دریافت اقامت دائم انگلستان  به روش سرمایه گذاری 200 هزار پوندی این است که فرد متقاضی باید دو نفر از اتباع انگلستان  را  به مدت 5 سال استخدام کند و برای آنها حقوق و مالیات به دولت انگلستان  پرداخت نماید. اعتبار این نوع ویزا هم سه سال و چهار ماه می باشد که متقاضی می تواند آن را به مدت 2 سال دیگر هم تمدید نماید و در نهایت پس از 5 سال اگر دارای شرایط لازم باشد می تواند درخواست اقامت انگلستان  نماید.

سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی: این روش یکی از سریعترین روش های دریافت اقامت انگلستان  می باشد و بر خلاف سایر روش های سرمایه گذاری در انگلستان  نیازمند هیچ گونه شرایط خاص و ویژه ای نیست به طور مثال داشتن مدرک زبان انگلیسی و مدرک تحصیلی خاص لزومی ندارد. در این نوع روش فرد با داشتن 2 میلیون پوند سرمایه در ظرف مدت 5 سال می تواند اقامت دائم انگلستان  را کسب نماید.

اقامت دائم انگلستان  از طریق ویزای کار

در این ویزا که ویزایTier 2  نام دارد، فرد متقاضی باید از طرف یک کارفرمای انگلیسی یه پیشنهاد کار دریافت کند. کارفرمای انگلیسی این پیشنهاد کاری را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور انگلستان  آگهی می کند و در صورت پیدا نشدن فرد مناسب 3 ماه دیگر هم در اتحادیه ی اروپا آگهی می کند در نهایت در صورت پیدا نشدن فرد مناسب برای این شغل، این پیشنهاد به متقاضی ارسال می گردد.

از جمله شرایط اخذ ویزای کاری داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس، مدرک دانشگاهی و همچنین داشتن یک اسپانسر می باشد. فرد متقاضی باید برای دریافت ویزای Tier 2  ظرف مدت 3 ماه هر ماه مبلغ 1000 پوند در حساب خود داشته باشد تا با مشکلی مواجه نشود.

اقامت دائم انگلستان  با استفاده از ویزای تحصیلی

این ویزا که Tier 4  نام دارد به دو گروه تقسیم می شود:Tier 4   General: که برای افراد بالای 16 سال می باشد. Tier 4  Child : که برای افراد زیر 16 سال می باشد.

اشخاصی که خواهان دریافت این نوع ویزا هستند باید دست کم 3 ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی اقدام نمایند. مدت این ویزا بر اساس دوره ی تحصیلی متقاضی متفاوت می باشد. در صورتی که فرد بیش از 10 سال در کشور انگلستان  تحصیل کند می تواند اقامت دائم انگلستان  را دریافت نماید.

اقامت دائم انگلستان  از طریق درخواست پناهندگی

این روش یکی از خطرناک ترین شیوه ها برای بدست آوردن اقامت دائم انگلستان  است و شخصی که از این طریق اقدام می کند  از لحاظ جسمی و روحی در امان نیست و در این راه باید سختی های بسیاری را تحمل نماید به همین خاطر به هیچ عنوان این روش پیشنهاد نمی گردد.

همانطور که ملاحظه نمودید برای بدست آوردن اقامت انگلستان  شیوه های بسیاری وجود دارد و هر فرد باید بر اساس موقعیت و شرایط خود از یکی از این شیوه ها استفاده کند. در پایان متذکر می شویم که افرادی که خواهان اقامت دائم انگلستان  هستند باید پیش از اقدام از تمامی مشکلات و هزینه های زندگی در این کشور آگاه شوند و با دید باز اقدام به این عمل نمایند.

منبع: سفارت انگلستان

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *